Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Myska (Ne, 8. 8. 2004 - 10:08)

Všechny ty střevní potíže, který se objeví, když přestaneš zvracet, časem zmizí. Taky jsem to tak měla. Nejdůležitější je nepřestat jíst nebo nezačít zas zvracet (takový nutkání jsem měla v tu dobu furt). Ale vydržela jsem a teď jsem už v pohodě, až tomu sama nemůžu uvěřit! Totiž, kolikrát se najednou zamyslím a uvědomím si, že o jídlu už NEPŘEMÝŠLÍM. Dřív mi to nešlo, pořád jsem řešila, co jsem snědla a jestli toho nebylo moc. Zbavit se tohohle byl pro mě nejdůležitější krok, jak se z toho úplně dostat. Teď už ani nevím, jak dlouho jsem nezvracela, nepočítám to - ale to, že si to nepamatuju, je dobrý znamení. Přeju stejný úspěchy vám všem!!!

Neznama (Čt, 5. 8. 2004 - 07:08)

Ahoj XXX,dekuju za podporu...Vazne je tahle reakce "normalni"? Ja bych proste cekala, ze streva si reknou "a dost" a budiu se toho chtit zbavit, vzdyt organismus se timhle jeste vice otravuje - nemam chut k jidlu, je mi spatne, boli me hlava a mam krece.Beres na to nejaky leky, nebo neco volne v prodeji?Myslis, ze by stalo za to alespon jednou zkusit projimadlo???? Nebo to uplne nechat, at se telo vzpamatuje?Vis, co je ale problem? Ja se pomalu diky tomu "nevejdu" do obleceni. Ne tloustkou, vahu mam porad stejnou, proste nezapnu kalhoty, sukni, saty nepretahnu...Jsem vazne zoufala.Jo, a perla na konec - mam jed ted na vikend k rodicum domu (nic netusi, vi o PPP, ale mysli si, ze uz jsem uplne venku a 100% zdrava; nikdy jsme si nerozumeli, nema cenu jim nic rikat), a pak jedu s pritelem v zari na dovolenou. Jestli se to do te doby neupravi, tak se s nim muzu rovnou rozejit..:-( (on o PPP nevi a ja ani nechci, je to uz pase).Promin, ze jsem se tak rozepsala, ale tohle je jedina moznost, jak si o tom s neky m promluvit.Dekuju a mej se (v ramci moznosti) dobre :-)PS. Jo, jeste dotazek - jak je mozny, ze v dobe bulimie jsem takovy problemy nikdy nemela, vzdycky jsem sla v pohode, i kdyz terba mene casto, ale ted to nejde?

xxx (Čt, 5. 8. 2004 - 06:08)

Neznámá: Musíš vydržet, nějakou dobu to trvá.Já mám stejné problémy, na záchod nejdu třeba 3 týdny!!!Bulimie taky nepřišla ze dne na den, ne?

Neznama (St, 4. 8. 2004 - 16:08)

Ahoj vsem,diky moc za podporu a rady - nemohla jsem psat, jelikoz je v praci blazinec a nesmi me nikdo videt, byl by maler.Bohuzel traveni se moc neupravuje, porad jsem ze vseho nafoukla a bolava (na zachod vubec nejdu)-kefiry a vitaminy nepomahaji :-(Jsme uz vazne vyrizena, snad asi zase prestanu jist, nebo co.

Bára (Út, 3. 8. 2004 - 19:08)

Ahoj Sylvo,beru stále, ale už jen udržující dávku Efectinu.....Bohužel 350 kč za 28 tobolek, tedy alespoň u nás. Před dvěma a půl lety jsem měla středně těžkou depresi. Byl to jediný lek, který mi pomohl + Zyprexa, taky pěkně drahá.....Hlavně se po ní úžasně tloustne.....Ale za to vyléčení to fakt stojí.....Ale beru již jen ten Efectin, po depresi prý 2-5 let udržující dávka. To mě myslím jebne.....Těch peněz co to spolklo, dohromady s léčbou. Ale stojí mi to za to. Jsem v pořádku, šťastná......A to už jsem ani nedoufala.Děsím se jen toho, že můžu kdykoli otěhotnět a to by nebylo dobré.....Každý lék má na dítě nějaký vliv, zvlášť psychofarmakum. Navíc, i když už se nebere, nějakou dobu zůstává v tělě určitá hladina toho daného léku......No léky pomohly, ale do háje už s něma:-)Papapa.P.S: Ty nějaké bereš?

sylva (Po, 2. 8. 2004 - 22:08)

Bravo Nortis!!! To je super!!A Barco, co jsi to brala za prasky? Sylva

nortis (Čt, 29. 7. 2004 - 13:07)

čauky holčiny, po dlouhé době se vracím na tyto stránky a jsem překvapena kolik přibylo příběhů. Jsem bulimička, už 5 let, ale dalo by se říct, že jsem měla i dobrá období, kdy jsem byla naprosto v pohodě a pak to zase přišlo a tak pořád dokola. Už jsem myslela, že se toho nikdy nezbavím a budu zvracet do konce života. Ale teď nastala zásadní změna, jsem těhotná a jsem šťastná, že se mi podařilo vůbec otěhotnět, předpokládala jsem že bulimie mě poškodí natolik, že nebudu moct mít děti, ale nestalo se, zaplať pánbůh. Ode dne, kdy jsem se dozvěděla, že čekám miminko se bulimie úplně vytratila, najednou jsem naprosto v pohodě, jím normálně, jím zdravě a hlavně mám obrovitánský důvod, proč už tu mrchu k sobě nikdy nepustím zpátky. Najednou jsem si uvědomila, že to jde i bez ní, vůbec mi nezáleželo na tom jestli jsem hubená nebo tlustá, teď se dokonce na ta přibývající kila a kulaťoučký bříško těším. Chci jen říct, že všechno je jen na nás, jak si s bulimií poradíme, jestli ji chceme mít u sebe nebo ne, já ji vyměnila za mimčo a protože ten prcek se mnou bude až do smrti, tak jsem si 100% jistá, že už nikdy nebudu zvracet!PŘEJI VÁM VŠEM HODNĚ SÍLY A PEVNÉ VŮLE!

Bára (St, 28. 7. 2004 - 22:07)

Ahoj Barčo,psychologa/žku určitě vyhledej!!!Samozdřejmě jsou i bezplatní. Psychology i psychiatry hradí pojišťovna, někteří si nechávají platit, ale můžeš si najít bezplatné. To už je na Tobě. Vždy se, když tak zeptej!Jinak kdyby sis chtěla platit.....Bydlíš třeba v cizině a td., tak nejméně 300 kč na hodinu. Je to drahé.....Moc. Já to tak platím už dva roky, plus léky na jeden měsíc 350 kč.....Ale už jsem v poho, díkybohu.....Ušetřím.-)Papapa Bára.

Barča (St, 28. 7. 2004 - 21:07)

ahoj všichni!Jsem úplně v šoku, kolik lidí s podobnými problémy si dopisuje takovou dobu! Mě je 18let a asi tak ve 14letech jsem začala hubnout a docela se mi to dařilo, i když sem to nepotřebovala. Pak sem při atletické tréniku měla tzv. kyslíkový dluh a hrozně sem se lekla a s hubnutím přestala. Pak přišlo na řada přejídání sladkostmi dokud mi nebylo fakt špatně. V 16ti sem si našla přítele a začala brát antikoncepci...takže sem přibrala a narostly mi prsa, který teď nenávidim. Mám stále stejného přítele a snad ještě větší prsa (3 možná víc). Prostě...můj problém je přejídání a vím, že kdybych uměla zvracet, tak jsem bulimička...mám psychický problémy..vim to, ale mamče se to stydím říct! chtěla bych k psychologovi, ale mám strach, že to bude drahý. Poslední dobou sem přestala mít chuť i na sex..může to s tím souviset? Kolik se platí za toho psychologa? Děkuji za případnou odpověď.

xxx (St, 28. 7. 2004 - 13:07)

Neznámá, Tony,přesně tak, tělo si musí zvyknout na potravu a znovu se naučit jak potravu zpracovat.A to nelze ze dne na den, bohužel.S tím škrcením oblečení to znám, mám ten samý problém a vždy je pro mě úleva, když přijdu domů a mohu ze sebe sundat kalhoty a chodit jen tak "volně".je mi pak mnohem lépe.nevím, ale asi jediné co na to pomáhá je vydržet a překonat to.Pokud s tím chceme skončit stejně to musíme vydržet...a čím dřív, tím dřív to skončí.Nesmíme se nechat unášet pocity sytosti a bolestmi, ale rozumem.Pokud jsem snědla normální porci a je to ok, pocity překonat.Ano, 4-6 týdnů se zdá dlouhá doba, ale píšeš, že bulimii máš asi 5 let, tak si to porovnej...myslím, že můžeme být rádi, že se tělo učí tak rychle a né třeba rok a víc, ne?prostě se teď snažím myslet víc optimisticky...ale taky mě občas přepadne úzkost, deprese a je mi do breku.A všechno souvisí s bulimií.Třeba dneska jsem si dala k obědu těstoviny(12:00) a pořád mi je těžko a čím víc piju, tím je to horší, tak teď moc nepiju.jak dlouho se přesně držíš bez záchvatu?já teprve 11. dní, ale snažím se hlavně změnit myšlení, nevážit se a radovat se z jiných věcí než jen jídlo...Držím pěstičky, ať nám je brzy fajn a ať zvítězíme...Čauky

Tony (St, 28. 7. 2004 - 11:07)

Neznámá: tyhle všechny problémy jsou důsledkem A i B. Bylo by dobré říct to doktorovi, aby z toho nebylo něco víc. Já mám tytéž problémy. Musíme to překonat a pokračovat v naší cestě!!!!TonyJak píše xxx ono to odezní a tělo jsme opravdu trápili, musí si znovu zvykat.

Neznama (St, 28. 7. 2004 - 11:07)

Ahoj XXX,diky moc za odpoved. Ted se primo nabizi, abych napsala, ze jsem rada, ze to mas stejny a ze je to tudiz normalni, ale rada samozrejme nejsem. Je to blby, ze zrovna kdyz se rozhodneme jist, tak nam to telo vraci a odmita spolupracovat,co?4-6 tydnu, to je desna doba, to teda nevim, jak vydrzim :-( Jsem uplne zoufala, navic me kvuli tomu treba zbytecne skrti obleceni a nebo mam obrovske bricho, coz se spatne skryva (v praci). Zrovna ted po obede uplne citim, jak se nafukuju :-(((.A jde proti tomu neco delat, nevis?Projimadla nechci za zadnou cenu, to by byl dalsi maler, chci jen byt zase normalni...PPP uz trpim tak 5-6 let, ale teprve posledni rok s tim PORADNE neco delam (sama, ale pritel o tom vi, jinak nikdo, a to bydlim u rodicu). Obcas byly ulety, pocty zmaru a diety, ale par mesicu uz ne, posledni tydny dokonce ani zadnej zachvat. Jim fakt vsechno a kdykoli (ted nemyslim o pulnoci, chci rict, ze nemam zadny pravidla jako nejist po seste vecer), mimo masa, to nenavidim a nejim snad od skolky. Moc mi nedela problemy jist normalni jidla, me spis dela(lo) potize nedorazit to pak kilem zmrzliny a nejit na zachod...Obedy v kantyne jsou v tomto pripade primo bajecny..Ale zase muj zaludek asi neni zvykly pravidlene travit brambory nebo pizzu, a coz teprve zelenina! V pohode muzu jist pecivo a syry,ale jinak mi dela problemy zpracovat temer vse, co pozru...Ach jo, nevim, jestli to vydrzim...snad jo.A co ty?Promin, musim koncit, aby me nekdo v praci nevidel, jak sem pisu...

Regina (St, 28. 7. 2004 - 11:07)

Můj problém je na toto téma, ale nejedná se o mě. Mám přítele, který mi řekl, že nemůže jíst. Začalo to osobními problémy, které způsobily, že začal málo jíst, někdy nejedl celé dny vůbec. Teď když se nají má výčitky svědomí, které řeší tím, že jídlo vyzvrací. Nevím ne koho se mám s tímto problémem obrátit, prosila bych o radu a o nějaký kontakt, kde bych se mohla s někým přímo poradit. Chtěla bych mu pomoc, ale nevím jak, děkuji za odpověď

xxx (St, 28. 7. 2004 - 07:07)

Ahojky neznámá,mám úplně stejné problémy jako ty.Asi je to normální.tělo jsme dlouho trápili a teď nemůžeme chtít, aby se všechno srovnala ze dne na den.taky s tím bojuji.Srovnání trvá u každého jinak, ale mělo by to být tak v průběhu 4-6 týdnů.Jak dlouho jsi už v pohodě?A já mám navíc problémy, že mi je těžko když hodně piju a tak piju málo.tak 2 kávy a 2 čaje denně.Musíš jíst pravidelně a překonat to...a věřit, že to bude dobré.Měj se

Neznama (Út, 27. 7. 2004 - 13:07)

Ahoj, mela jsem velke problemy s PPP - A i B- ale ted uz se nejakou dobu snazim jist normalne. Posledni tydny jsou bez zachvatu a jim vse jako ostatni a "normalne". Mam ale problem...stydim se to rikat, ale posledni tydny zpet se u me objevila strasna zacpa, plynatost, krece v brise, nafoukne mi bricho temer vsechno, co vlozim do ust.Tohle se mi pri zvraceni nikdy nestavalo..Pomalu ani nemam chut jist, po kazdem jidle je mi zle a musim se do vseho nutit.Jeste chci podotknout, ze jsem "normalni" - ne vyhubla ale sportovni a stihla, beru vitaminy, hodne piju (vodu pochopitelne)a snazim se casto relaxovat.Nevim, co mam delat - moje telo me samo zrazuje a me pripada, ze mi rika, at nejim, kdyz jsem po tom tak nafoukla...Mate nekdo podobne zkusenosti? A berete na to neco? Nebo to odezni samo (ale kdy)? Mela bych o tom nekomu rict (lekari)?Moc dekuju za odpovedi.Preju moc stesti v boji.pa pa

Tony (Út, 27. 7. 2004 - 12:07)

Angry s xpath máš pravdu. Občas si pročítámtyhle stránky, ale tohle tu ještě nebylo!!! Že by mi tohle mělo pomoc v boji proti anorexii!!!Tony

angry (Út, 27. 7. 2004 - 11:07)

xpath, ty jsi asi úplně blbá(nebo spíš bezpáteřní)! Tady mají holky problém s anorexií a bulimií a ty jim cpeš tenhle sajrajt, kterej je do toho pekla jen ještě víc uvrtá. Hlavně když ti kšeft posype, viď? Dealery, co se chtějí napakovat na neštěstí jiných, tu opravdu nepotřebujeme!

xxx (Út, 27. 7. 2004 - 07:07)

Tak se jdu na Vás podívat a tady téměř nikdo.Jak jsem psala, začala jsem bojovat a zatím se mi daří.Dnes je to 10. den bez zvracení a já mám pocit jako bych se znovu narodila.:o)Vím, že ještě zdaleka nemám vyhráno, ale snad se mi to podaří.nejde o to vydržet měsíc nebo dva bez zvracení, ale hlavně si to srovnat v hlavě a začít úplně jinak žít.neomezovat se a necítit se omezovaní.Jíst jako ostatní.není to lehké, já taky procházím různými komplikacemi(křeče ve střevech, bolesti, pocity sytosti...), ale chce to hodit to všechno za hlavu, uvědomit si jestli to je v pořádku a na pocity se vykašlat.Věřím, že časem to vymizí...Držte mi pěstičky a mějte se krásně.

xpath (Po, 26. 7. 2004 - 18:07)

Holky zkuste Adipex.Ten se používá pro léčení i silné obezity (někdo s ním sundá až 18 kilo za měsíc)je na předpis.Působí tak, že v mozku blokuje centra, která způsobují chuť na sladké a na jídlo vůbec. občas se objevují i negativní účinky:nespavost, sucho v ústech, lítostivost ale to po čase vymizí.Užívá se jedna tableta ráno.Mně trval ten hubnoucí efekt ještě i po dobrání platíčka a z těch vedlejších účinků byla jen únava.Doba užívání max. 3 měsíce. "Bez předpisu": 30kusů (900.-) 70kusů (1900.-) 100 kusů (2800.-)

Petr (Čt, 22. 7. 2004 - 13:07)

Ahoj vsechny, pomerne dost o Vasich problemech vim, mam s tim jiste zkusenosti. I ja jsem byl dlouhodobe vazne nemocny (PPP ne). Ted uz jsem snad v pohode a vse se mi celkem dari. Muzete mi napsat na: petha"natur.cuni.czDopisovani a nekdy treba i popovidani si Vam mozna aspon trochu pomuze. Vsem Vam moc drzim palce! petr

Reklama

Přidat komentář