Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

alka (Pá, 4. 3. 2005 - 20:03)

kapky na trávení-za 345kč na 100dnízvládly udržet jídlo v žaludku i po chemoterapii

Markéta (Pá, 4. 3. 2005 - 15:03)

Ahoj vsichni,sedm let jsem trpela bulimii. ted uz sem s tim snad skoncila. jako finalni tecku sem se rozhodla napsat bakalarku na tohle tema a potrebuju vasi pomoc. kdybyste mi byl prosim nekdo ochotny pres internet vyplnit dotaznik s dvaceti otazkama, ozvete se mi prosim na mancha"seznam.cz jinak vsech drzim palecky

Milka (Čt, 3. 3. 2005 - 23:03)

Ja to beru tak, ze si reknu, ze ve vajickach sou vitaminy a mineraly, a ne tuky, kalorie, ze mi po nich bude blbe, atd... Pak mi pripada, ze podporuji sve zdravi, tudiz nemam takovy vycitky. Myslim na svoje vlasy, nehty, kuzi, ne na speky. Po jednom vajicku se stejnak pribrat neda.

dáda (Čt, 3. 3. 2005 - 20:03)

Honzo, máš naprostou pravdu v tom, že fyzické možnosti nedovolí donekonečna si ubližovat, jsou omezené, a proto taky některé případy končí úmrtím:o(a taky je pravdou,že fyzické ,,blaho"či pohoda je to poslední na co se při těchto poruchách bere ohled:o(,ale to jsi psal. je dobře, že jsi vyjádřil svůj názor:o))

Honza (Čt, 3. 3. 2005 - 15:03)

Prosím diskutující, aby začátek mého obsáhlého příspěvku špatně nechápali (spíš tvrdé Y, protože se to týká spíš žen). S tím, že mě to uklidňuje jsem se špatně vyjádřil, spíš je to jistota, že fyzické možnosti jim nedovolí si donekonečna ubližovat. Díval jsem se na příspěvky pozornějc a soucítím s Vámi, kteří se tím trápíte a držím palce k co nejrychlejšímu uzdravení.Čau, Honza.

Honza (Čt, 3. 3. 2005 - 15:03)

Milko, takovýho kluka pošli k vodě, takovýhle debilní ultimáta.

Honza (Čt, 3. 3. 2005 - 15:03)

Tu diskuzi jsem jen přelítl. Můj názor: Nemá moc velkou cenu ženy(popř. muže) bulimičky přesvědčovat o nesprávnosti jejich počínání, naprosto otevřeně přiznávám svůj extrémní názor, že mě uklidňuje, že dřív nebo později tohle svéhlavý a proti přirozenosti ale hlavně proti sobě samý jdoucí jednání narazí na fyzický možnosti těla (zhroucení...). tedy pokud ne lidi, tak osobní krize, kopanec od života je naučí, co je správný. Tím neříkám, že jim to přeju, jen říkám tolik, že proti přírodě jsme krátký. Já sám nevím, co je správný, ale intutivně cítím, že tendence k bulimii jsou nepřirozené. V knize od Rüdigera Dahlkeho ("Nemoc jako symbol", "Nemoc jako řeč duše") jsem četl, že vyhublost, či bulimie je projevem člověka (ženy), která touží po duchovní čistotě, po eliminování všech nízkých pudů a vášní, po odpoutání se od všech daností (tělo), které jí omezují. Cítí, že tělesné potřeby (sex, vášně) jí spoutávají. Ale ve svý podstatě je tohle jednání jen a jen únikem před složitostí světa, před problematickými pudovými, citovými potřebami. Vyschnutí těla jako projev snahy po vysušení spontánních hnutí duše. Bulimičky, myslím si, jsou maximální idealistky, které touží po quntesenciálně čistých hodnotách, hodnotách, které jsou jakoby z jiného světa, příliš éterické, jemné. V knize Dahlke (velice geniálně a pronikavě) píše, že to bulimičnost je projevem potlačené silné pudovosti, která je těžko ovladatelná a která v minulosti- než se žena začala více sebereflektovat a kontrolovat- přinesla řadu potíží. To není řešení to je únik před problémovou oblastí života. Řešením je se s problémem vědomě konfrontovat, ne ho z psychiky vytěsňovat a udržovat i rituálem hubnutí a sebeznehodnocování- fyzického. Myslím, že duchvní růst je VŽDY spjat s tělem, kdo bere tělo jako obtížný náklad na cestě k duchvním ideálům, ten se dopouští- podle mě- omylu. Zaznamenal jsem reakci, že někdo Kláře psal, že je sice vychrtlá, ale sympatická a má dobrý charakter a že to je lepší, než hloupá holka při těle (nebo jak to bylo)- to je přesně to, kvůli čemu bulimičky jsou bulimičkami- ony chtějí být naprosto duševně čisté, posměch kluků je vědomě nezraňuje, vždyť pudy, tělesnost se snaží potlačit a co jiného, než tělesnost se projevuje ve vztahu muž- žena? Znova říkám ,že je to jen únik před přirozenou tělesností, která je nedílnou soušástí lidskosti. Apropo víte, že k nejintenzibvnějším výměnám energií dochází při sexu? A co jiného je život, než nekonečné plynutí energií. Takže tímhle sebeničením možná nějakou charakterovou vadu překonáte, ale neberu to jako recept na ideální život.Čau, Honza.

TRACIE (St, 2. 3. 2005 - 08:03)

AHOJ MAM TAKOVÝ PROBLEM .UŽ ASI 2 ROKY ZVRACIM A NEMUŽU PŘESTAT.NEKDY TO JDE ŽE TŘEBA CELY DEN JÍM NORMÁLNĚ ,ALE DRUHÝ DEN SE HROZNĚ PŘEJÍM.JE MI PAK STRAŠNĚ ŠPATNĚ,NIC MĚ NEBAVI A JDU TO VYZVRACET.DOMA TO NEVÍM JAK ŘÍCT A ANI NECHCI.MUŽETE MI NĚJAK PORADIT CO DĚLAT ?!JA CHCI MOC PŘESTAT ,ALE NEJDE TO .KDYŽ TO NA MĚ PŘIJDE SNIM CO VIDIM .A NEMUŽU PŘESTAT.KVULI TOMU JSEM ZTRATILA I MENSTRUACI UŽ JI NEMAM PŘES PUL ROKU.PORADTE MI D¨ĚKUJU...

TRACIE (St, 2. 3. 2005 - 08:03)

AHOJ MAM TAKOVÝ PROBLEM .UŽ ASI 2 ROKY ZVRACIM A NEMUŽU PŘESTAT.NEKDY TO JDE ŽE TŘEBA CELY DEN JÍM NORMÁLNĚ ,ALE DRUHÝ DEN SE HROZNĚ PŘEJÍM.JE MI PAK STRAŠNĚ ŠPATNĚ,NIC MĚ NEBAVI A JDU TO VYZVRACET.DOMA TO NEVÍM JAK ŘÍCT A ANI NECHCI.MUŽETE MI NĚJAK PORADIT CO DĚLAT ?!JA CHCI MOC PŘESTAT ,ALE NEJDE TO .KDYŽ TO NA MĚ PŘIJDE SNIM CO VIDIM .A NEMUŽU PŘESTAT.KVULI TOMU JSEM ZTRATILA I MENSTRUACI UŽ JI NEMAM PŘES PUL ROKU.PORADTE MI D¨ĚKUJU...

any (So, 26. 2. 2005 - 15:02)

ahojky,moc dekuju za ten denni program, asi to zkusim, jen myslim, ze budu mit mensi problem s temi vejci, nesnedla jsem cele varene vejce co mam B.

Milka (Čt, 24. 2. 2005 - 23:02)

Mne slo dodrzovat jidelni plan z knizky Petera Coopera o bulimii (vysla cesky).Snidane (7:00): varene vejce, 2 toasty, nizkotucne pomazankove maslo, 2 hrnky cajeSvacina (10:00): jablko, kavaObed (13:00): 2 krajice chleba, nizkotucny kremovy syr, okurka, nizkotucny jahodovy jogurt, salek cajeSvacina (16:00): musli tycinka, salek cajeVecere (19:30): rybi file, opeceny brambor, hrasek, pomeranc, kavaSvacina (22:30): salek caje, jablkoDalsi upozorneni: Mezi jidly nema ubehnout vice nez 4 hodiny, idealni je 3-4 hodiny. Je v podstate jedno, co si das, ale nesmi ti to pusobit problemy (zvraceni). Taky te to musi zasytit tak, abys vydrzela bez hladu do dalsiho jidla. Zaroven se ale nesmis prejist (to bys sla zvracet). Jist se musi, i kdyz se ti zda, ze bys jeste vydrzela bez jidla. Maximalne se snazit nezvracet a nebrat projimadla, pokud k tomu dojde, tak se vratit zpet k planu beze zmeny. Proste porad zacinat znova.Je to tezky, ale da se to. Zjistila sem taky, ze uz nemuzu drzet diety, protoze se zacnu okamzite prejidat znova (jako po dietnich pokusech v tomto tydnu). Takze se drzim zas tohohle planu a dobry. Nepribrala sem ani deko, spis vypadam hubenejsi (zadny otoky). Taky mensi depka. Bojovat musim aj doma, oni nerozumej tomu, ze musim mit v jidle system, takze s nima nejim.

any (Čt, 24. 2. 2005 - 22:02)

AhojkyMam bulimii a tak trochu jsem si uvedomila, ze uz ani nevim, kolik je normalni porce, kdy se ji, kolikrat... ja vim, tu teorii mam vsechnu nactenou ale kdyz se pak snazim to dodrzovat, bojim se, ze jsem si to jinak prebrala, a jdu radsi zvracet..proste, nedokazal by mi nekdo vytvorit vegetariansky jidelni plan na jeden den? ale nesmely by tam byt nejake velke kaloricke bomby, pizza a pod, ja vim ze je to normalni, ale zacinat zrovna takhle, to bych v zaludku neudrzela, neco lehkeho... nebo bych rada videla vase jidelni plany jestli nejake mate, proste uz nevim, co je normalni a co uz ne...prosim piste na mail sea.jane"post.cz

Milka (Ne, 20. 2. 2005 - 22:02)

Ne, to žádný vtip nebyl.

playwithfire (Ne, 20. 2. 2005 - 22:02)

Mrkněte na stránky: pppinfo.cz

lenka (Ne, 20. 2. 2005 - 20:02)

Co blázníš???? Milko????? To byl vtip s tím přítelem - doufám že ano.

Milka (cokolada (Ne, 20. 2. 2005 - 19:02)

Tak jsem si ted vypracovala dietni plan o 5000 kJ, nizkotucny. To by snad melo zabrat. Hlavne nechci zvracet, mam z toho depku.

Milka (cokolada (Ne, 20. 2. 2005 - 19:02)

Lecim se s bulimii asi rok. Za tu dobu jsem pribrala asi 6 kg. Minuly tyden mi muj pritel rekl, ze se se mnou uz nebude milovat, protoze jsem ztloustla. Ze ho to sadlo a celulitida odpuzuje. Pry mam zhubnout na 50 kg (ted mam 61kg na 178 cm). Strasne jsem se stydela... Coz o to, ja bych i hubla, ale jak nespadnout zase do toho prezirani a zvraceni/hladoveni? ... Uz si zase pripadam tlusta, skoro se i nenavidim. Stale se sleduju v zrcadle a vidim ty speky a celulitidu. Pokud nezhubnu do jara, opusti me. Jsem tak nestastna.

lenka (Ne, 20. 2. 2005 - 16:02)

No, co na to říct. Tohle jsou vážný věci a není radno si s tím zahrávat. Nečetla jsem všechny příspěvky(je jich strašně moc), ale něco jsem si přečetla a stačilo mi to. Je to v hlavě, ne v postavě, a to je důležitý si uvědomit. Málokterá holka to opravdu potřebuje (zhubnout). Bulímií trpí hlavně ty, které jsou docela v pohodě, jen dají na řeči lidí kolem, kteří si chtějí na jejich účet posílit sebevědomí. To je veliká škoda, jde o to nenechat se ovlivnit a věřit si, být prostě se sebou spokojená a mnohdy stačí se kouknout na sebe svýma očima. Jenže je to těžký, já vím, holka ve 13, ve 14letech není nikdy v ničem se sebou spokojená, ať je to vzhled nebo postava. Já bulimií a anorexií nikdy netrpěla. Nepřipadám si štíhlá, ale moc moc bych chtěla být. Ale nějak nemám na to, abych se začala tak strašně týrat a sebepoškozovat. Dříve jsem měla takový záchvaty, že nebudu jíst, a zhubnu, a tak jsem něco zhubla a pak zase nebrala dvakrát tolik, co se mi podařilo shodit. A výsledek je takovej, že jsem byla ještě tlustší. Takže jsem se na to vyprdla. Teď měřím 176cm a vážím 64kg, já vím, že to neni nic moc, ale jak mám shodit, abych si nezahrávala se svým zdravím? Sport? když to je sice hezký - sportovat, ale to chce pevnou vůli donutit se každý den, a to já nezvládám... Ono je tohleto celý hubnutí takovej problém, jste jak v začarovaným kruhu. Těžko něco poradit. Radu by potřeboval každý a zároveň nikdo jí neumí dát.

janca (Ne, 20. 2. 2005 - 15:02)

ahojky,sdilim s vami tenhle problem,asi v sedumnácti zacala drzet dietu,fakt jsem to potrebovala mela jsem na 168cm 75kg,vedlo se mi a do pul roku jsem mela 60kg,sama chvala,obdiv a tak, bylo mi skvele,ale asi mi to nestačilo tak jsem si rekla zen by 55kg bylo jeste lepsi,to uz slo samo,porad jsem si nic nepripoustela,ale kudyz jsem vazila asi 45kg mamka zacala silet, a dotahla me k doktorovi,jenze ja jsem strasne palicata takze jsuem se sekla a prestala jist uplne,chtela jsem umrit,zivot pro me stratil smysl.tak nejak jsem to jeste rok prekousala,udelala jsem maturitu a doustala se na vejsku(samozdrejme vsechno pod tlakem rodicu a blizkych),ale musela jsem seprestehovat spotky k rodicum,coz mi moc nepridavalo,vecny hadky a problemy,nenáviděla jsem cely svet. v zime me rodice vytahli na hory,pri predstave ze budu jist s nima u jednoho stolu jsem brecela uz mesic dopředu,ale jela jsem.tam me potkalo to nejvetsi stesti,muj soucasny pritel,uzblaznili jsme se do sebe,zacal me brat mezi lidi ja se zacala zase bavit, zacala jsem(v ramci moznosti) jist.ze zecatku bylo vsechno ok,po mesici jsem se k nemu nastehovala a vypadalo to na zazracne uzdraveni laskou, jenomze extaze noveho zivota netrvala dlouho, sice jsem uz jedla a nabrala jsem asi pet kilo, ale zacala jsem zvracet......tim se rozebehl dalsi sileny kolobeh ktery uz trva rok.zoufale se snazim uzdravit,zkousim ruzne terapie a doktory,ale nemuzu to prekonat,vzdycky se vzatim nazacatek.preju vsem aby se jim tohle trapeni vyhlo, a tem kteri uz vedi co to je aby byli silni a prekonali to :O)

any (Ne, 13. 2. 2005 - 00:02)

Mam otazku: Odpoledne ve dve hodiny jsem snedla spenat. Od te doby jsem jednou neco zvracela a pak jsem zvracela jeste v 22.00. Jak je mozne, ze mam v zaludku jidlo 8 hodin? Cetla jsem, ze za dve hodky se zpracujou sacharidy, 4 bilkoviny a 6 tuky. ale 8? a navic spenat, tak lehce stravitelny..

Reklama

Přidat komentář