Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Misasisa (Ne, 29. 6. 2003 - 22:06)

Tak...a je to tu...ted vecer jsem mela bulimicky zachvat. Prejedla jsem se jako uz pul roku ne. Zatracene! Shodim pracne 6 kilo, chci dalsich sest a prejim se jak prasatko. Pouzila bych jina slova, ale nechci byt vulgarni. Holky moje, pomozte, poradte! Ja vazne potrebuju zhubnout! Vzdyt ja jsem na hranici normalu a nadvahy!!! Nechci zas do bulimie!!! Kez by to byl jen ulet!!!!!!!! Jsem nestastna a nenavidim se. Nejradsi bych si neco udelala, vazne. Uz me to unavuje. Vsecko. Zatracena vaha, zatracena kila!!! Nenavidim!!!! Nemam silu na cviceni, uz ne....Cele dva mesice jim dietne a cvicim, krasne se mi to dari a jeden vecer a....ANi nevim, proc to sem pisu....

lida (Ne, 29. 6. 2003 - 14:06)

ahoj laro,budu moc ráda,když mi napíšeš-p.e.t.r.a.h"seznam.cz

Marta (So, 28. 6. 2003 - 16:06)

Ahoj všem,konečně jsem doma z pakárny...dlouho jsem tady nečetla,takže nejsem v přehledu co se tu změnilo,vidím,že je tady spoustů nových lidi..Pro nováčky-jsem (ted už snad nejsem)bulimička s chovaním anorektičky,měřím 165cm,važím 56kg je mi 16.ppp trpím asi okolo 3 roku.začinala jsem anorexii a zkončilo to jak to zkončilo..V květnu jsem nastoupila na pl v Opavě,ale to kvůli pokusu o sebevraždu..Musím jen říct,že mi nemocnice v něčem pomohla,a to v tom,že nezvracím,jím 5x denně a citím se dobře,jsem veselejší,přijemnějši na okoli a začinám se zajímat o okolí a o můj milovaný sport tenis.Nepomohla mi však v tom,že si někdy vyčitám nedovolené mnou jidlo,mam strach přibrat a někdy,když mě chytne pocit tloustnutí začinam zmenšovat dávky a na druhý den se přejídat..dnes jsem si poprve za 3 roky vzala kratké tričko do společnosti,musím říct,že to je sakra dobrý pocit a dokonce jsem se všem libila,což mi dodalo potřebné sebevědomí.je divné,že mam takove jakesi přehanky,to jako,že se citím hubená přitažliva a za minutu zase tučnou bombou...je to tak divné!!!snad se změni...mějte se pěkně a snažte si věřit,život pak je jednodužši,aspon pro mě!pa pa Marta

Adéla (Pá, 27. 6. 2003 - 13:06)

Ahoj všichni!Tak jsem včera zmatkovala zbytečně,všechno dopadlo dobře,nesmím se kvůli každý maličkosti tak nervovat.No,včera jsem vůbec nezvracela,dneska(zatím)taky ne a mám radost.Není to ještě vůbec žádnej úspěch,ale den bez přejezení je fakt hezčí,bez výčitek,cítím se zkrátka mnohem zdravěji a svobodněji.Už takových začátků bylo samozřejmě víc,ale když to jde vydržet 1-2dny,tak proč ne víc?V pondělí odjíždím na dovču,uvidíme,jak budu jíst tam,nechci si to jídlem zkazit,ještě nedávno jsem se tolik těšila,i přesto,že mi bude Petr moc chybět.Laro,jo psala jsem tam já,ale teď už píšu jenom na tyhle stránky,připadá mi to tu lepší.Emi,ráda bych ti napsala,co je normální porce,ale i já tápu a je fakt,že to je individuální.Např.moje mamka sní k obědu třeba 7 knedlíků,což mi přijde dost a je pořád stejná.od svých 15let přibrala jenom 2 kg.Říká mi,že jsem po ní,že můžu jíst,že budu vždycky štíhlá,ale já tomu prostě nevěřím a mám problém s knedlíkama vůbec-když už si dám,tak nejvíc 3 a stojí mi to hrozně přemáhání,abych je nešla vyprovodit do záchodový mísy.No,já vždycky úplně odbočím a zapomenu,co jsem vlastně chtěla napsat původně.No,teď jsem si vzpomněla na něco,co mi trošku leží v hlavě-včera jsem byla s přítelem nakupovat v supermarketu a u boxu s jogurtama byla typická anorektička a asi 10minut(nespustila jsem z ní oči)pročítala etiketu u jogurtů,nejspíš hledala ten s úplně nejmenším obsahem tuku a kdovíčeho ještě.V košíku měla samý dietní věci,měla tak 30kg,na kostnatých nohách přiléhavý kalhoty a mezi nohama asi 10cm mezeru.Byla pobledlá,smutná,osaměla-aspoň tak na mě působila.Lidi po ní dost koukali,ona si určitě připadala tlustá-znám ten pocit...No,rozhodně jsem jí postavu nezáviděla,jen jsem zavzpomínala na časy,kdy jsem vypadala podobně i já(možná ještě hůř).Bože,bylo mi jí tak líto,měla jsem sto chutí za ní jít,ale bylo by to asi trapný a navíc nemám právo nekomu radit,vždyť v tom sama lítám,jen nechci vypadat jak kostra,ale jídlem jsem posedlá asi taky.No,je nás opravdu hodně.je to dobou,trendem nebo čím sakra?Mějte se,smějte se-život je přece jenom krásnej,ne?

Ema (Čt, 26. 6. 2003 - 20:06)

Ahoj. Ja se prave lecim z bulimie... a zajimalo by me, jak ma vypadat normalni jidlo? Kdy jist,to jsem si uz rozhodla. Problem je co jist a v jakem mnozstvi. Jak ma vypadat normalni obed nebo vecere? Kolik toho ma byt? Jak vypada normalni porce? V jakem slozeni si mam jidlo pripravovat? (Pribrat nepotrebuju, ale mam citlivy zaludek, nemuzu prilis tucne ani sladke.)

Gretchen (Čt, 26. 6. 2003 - 19:06)

CAu,ja merim 164 a moje nejnizsi vaha je 55... kdyz uz teda fakt nejim atd. Takze vim naprosto URCITE, ze nejsi tlusta ani oskliva! Ja sice nejsem supermodelka, ale obzvlastni osklivka taky ne. Svagr je blbej, ale jestli on to treba nemysli ironicky? Treba jako ze jsi zhubla? Co ja vim. Ale na 167 cm je 51 kg idealni, zdrava az nizka vaha, takze... a nerikej, ze to neni pravda, JE to pravda!

Gretchen (Čt, 26. 6. 2003 - 19:06)

Cau,Tvuj pritel by rande zrusit nemel a kdyztak mu rekni, ze ho potrebujes. Zavislost to neni! Na co bys ho jinak mela? Na to, ze je Tobe dobre a jemu dobre? Ale na to Ti staci nahodny chodec na ulici. A to, ze by byl unavenej ze sportu... to znam, ale je to vymluva a neplati.

Lara (Čt, 26. 6. 2003 - 19:06)

Ahoj holky,pro lidu-jestli mas e-mail napis ho,rada bych s tebou pokecala,nebo jestli mas ICQ,bylo by to uplne nejlepsi.Ja merim 165,pred nejakejma 3rokama sem vazila kolem 50kg a vsichni tvrdili jak dobrou mam postavu(diky atletice)no ale pak se neco zvrtlo a zacal kolotoc....Napis mi jaky discipline se venujes,odkud jsi a tak,tedy samozrejme pokud chces.Zalezi na tobe,ale myslim ze by to bylo fajn,jelikoz mame dost podobnej problem,a obe delame atletiku.Pro adelu-byla sem na PPPinfo,nepsala si tam svuj pribeh?Urcite si to ty,vid?Chci ti jen rict,vydrz holka,ja vim jak je to strasny,zkus to ale udelat pro neco,nebo nekoho,nejlip pro sebe...Neni to snadny vim to,ale me tohle fakt dost pomohlo.Ahojky

Adéla (Čt, 26. 6. 2003 - 18:06)

Ahoj všichni!Připadám si skoro hloupě a nesamostatně,že sem pořád píšu,ale padl na mě hrozný smutek(slovu depka se bráním zuby nehty).Vrátila jsem se z bazénu a čekám,že se mi ozve přítel,ale marně.Já mám teď spousty času-volný čas je někdy opravdu nevděčný.Když ve školním roce nestíhám,tak nadávám a když vlastně nemám do čeho píchnout,tak se mi to taky nelíbí.No,abych se vrátila k tomu mýmu smutku.Nechápu,proč se ještě neozval,zkoušela jsem mu volat,ale nereaguje.Mám strach,že mi třeba za hoďku zavolá a rande zruší,protože bude např.unavenej z tréninku.Já ho chápu,nechci na něm být závislá,ale v těchto dnech ho obzvlášť potřebuju-jeho objetí,přítomnost,lásku.I když si najdu jinou činnost,tak na něj musím myslet,fakt ho šíleně miluju a hrozně se bojím,že o něj přijdu.Zatím tomu nic nenasvědčuje,ale to bych nebyla já,abych nehledala problémy tam,kde nejsou.Co se týká jídla,tak dnešek zvládám,zrovna jsem po večeři,cítím se tak akorát,hlavně už nic neplácat.Abych se přiznala,tak se svým vzhledem spokojená nejsem,to zhubnutí mi vážně neprospělo.Obličej mám jak porcelánová panenka,když se podívám do zrcadla,tak na mě hledí dvě velký,smutný a snad i prázdný oči,který potřebujou pomoc.Nechci se litovat,ale jak mám teď tu nižší váhu,tak jsem lítostivější,citlivá na každý slovo,zkrátka si všechno moc beru,v duchu rozebírám každou maličkost,je to k zbláznění.Dneska jsem se zvážila a váha mi klesla o jedno kg-tedy vážím 43kg(162cm)a to mám zrovna menstruaci,při které se většinou váží víc.No,je to hrůza!-sama sobě se nelíbím,cesta ven se zdá být tak jednoduchá,jenže není...Holky,obdivuju,že sportujete,že na to máte sílu a energii.Já byla dřív taky dost sportovně založená,ale jak přišla anorexie,výkony byly v háji,výdrž nulová.Přeju všem krásnej večer,držte mi palce,ať se vydaří i mně.pa

lida (Čt, 26. 6. 2003 - 15:06)

ahojky laro,taky dělám atletiku.a docela mě to přestává bavit,když mi to nejde.zároveň chci přibrat a bejt dobrá ,ale pak si řikám,že mi to stejně už třeba nepomůže.proč jsi začala hubnout a kolik jsi zhubla?akolik měříš?Já mám 175cm,vážim 53kg,před rokem jsem měla 65,nebyla jsem tlustá,začala jsem hubnout kvůli dresu,ve kterým jsem se necítila dobře a kvůli trenérovi kterej mi jednou řek jestli jsem nepřibrala.teď se mě naopak ptá,jestli jim!jak jíš ty?

Lara (Čt, 26. 6. 2003 - 13:06)

pro lidu-delam atletiku,vim ze nepriberu "speky"ale svaly,celkove pujde vykonnost nahoru atd-tedy pokud priberu.Nejlepsi vysledky sem mela s 50kg,jenomze tahle predstava me ted desi(ja vim ze to neni moc,ale...)No takze tedka se svymi 44kg sem ztratila veskerou silu a rychlost.Ale jeste tak pred 3mesicema sem mela 42,takze i kdyz malej pokrok,alespon nejakej.Chtela bych to dotahnout min.na 46kg-asi to bude dost tezky,no uvidime.Co delas za sport ty?Pro Adelu-Adel ja menses nemam uz 2roky, a pokud neberu HA,tak mi nepomahaji ani injekce.Navic i s HA to mam opravdu hodne slaby,fakt nevim,ja bych tak chtela byt OK,tak strasne chci,nepujde to hned,ale porad verim ze to dokazuJo a taky sem strasne rada ze existuje tenhle chat,fakt mi to dost pomaha,sedim tak u PC a rikam si,kdyz to jiny holky dokazou proc ne ja?Takze jdu a vezmu si alespon neco malyho k snedku,kdo si tim neprosel neuveri ze i takovy susenky si pak clovek muze vycitat.Muj problem je ale v tom ze se nedokazu najist normalniho jidla-jen ve vyjimecnym pripade(navstevy babicek ...)Nedela mi problem jist ryzi,testoviny,maso...-jenomze to jim bez priloh,nevim proc.Sem uplne vymastena,na jednu stranu chci a na druhou tomu sama branim...

lida (Čt, 26. 6. 2003 - 12:06)

Xenie,jak jsi se zbavila výčitek z jídla a přemýšlení nad tím jestli něco neni moc kalorický?

Adéla (Čt, 26. 6. 2003 - 11:06)

Ahoj holky!Laro,je mi 19,problémy s jídlem mám už od svých 12let-sice to bylo různě s přestávkama a tak,ale i tak je to síla.S tou menstruací to je horší,myslím si,že kdybys přibrala aspoň 2kg,tak na sebe nenechá dlouho čekat.Já jsem začala menstruovat v době,kdy mi váha vylezla na 40kg-byla jsem tehdy tak šťastná!Od tý doby je to OK,ale mám strach,aby se to zase nějak nezvrtlo.Xenie,moc tě obdivuju,jak ses z toho dostala,vlastně ti závidím.Tak to je prozatím všechno,moc mi to tu pomáhá,dneska se zatím držím,teď jdu do bazénu,pak budu s přítelem,tak mám o zábavu postaráno,na zvracení nebude čas.Mějte se fajn,hezký zbytek dne!

Xenie (Čt, 26. 6. 2003 - 11:06)

Lido,pokud budes jist a pri tom trenovat, nenaberes tuk, ale svaly. Jiste, nejakou tukovou vrstvu mit musis,ale nebude velika. Dietu ti asi urcuje trener, takze pokud ji dodrzis a nebudes se jen "valet na gauci", priberes svaly.Ja jsem po A a B hodne pribrala (na normalni vahu, byla jsem vychrtla), ale hodne sportuju, takze to jsou taky svaly. Xenie

lida (Čt, 26. 6. 2003 - 09:06)

laro a co děláš za sport?mám asi podobný problém,kvůli tomu,že jsem zhubla jsem ztratila i sílu a svaly a strašně jsem se zhoršila.najednu stranu chci přibrat a doufám,že se to zlepší,ale na druhou stranu se bojim a bránim se přibrání,bojim se že budu mít tuky a ne svaly.

Xenie (St, 25. 6. 2003 - 22:06)

Ahoj Misosiso,doufam, ze to tu jeste ctes :-).Nenapsala jsem ti dlouho, nejak jsem se ke kompu nedostala, promin :-).Mamy narozky dopadly kupodivu dobre, ale co me nastvalo bylo, ze nejvetsi pochvalu sklidil za svoje kuchteni pritel. To neni fer!!Jinak se tedka moc dobre nemam, neco na me asi leze, a ja jedu za dva tejdny na dovcu, tak jsem pekne vztekla :-(.Myslim, ze ses me ptala na muj vztah k jidlu. No, je a neni normalni. Normalni je v tom, ze nedrzim diety, jim jak chci a uzivam si to. Kolikrat se mi stane, ze premyslim, jak jen nekdo muze s jidlem nadelat takovy cavyky a proc si tim lidi kazej zivot. Pak se ale hnedka chytnu za pusu, clovek rychle zapomina....Jim rada a s chuti a zacal me bavit svet, kupodivu mi uz prestava vadit, kdyz nekdo komentuje jak vypadam a co nosim.Mam jenom jeden problem - musim jist podle sebe. Musim si jist tak, jak jsem zvykla, to, co chci. Problem pro me byva vynechani obedu (treba ze nestiham) a uplne vrazedny je cely den nejist (kvuli vysetrenim). To pak mam tendence se precpat, proste se nedokazu zastavit v jidle. A pak si samozrejme vsechno zacnu vycitat a nadavat si a dumam, jestli nebudu tlusta.Vis, videla jsem u nas v telocvicne jednu holku, PPP ji koukalo z oci. Musela byt mlada (podle skupiny), ale v obliceji vypadala tak na ctyricet. Kost a kuze, zluta plet, kratounky jemny vlasy. Nikdo se s ni nebavil, stala tam sama. Premyslela jsem, jestli ji to stoji za to, jestli je stastna...Ja jsem nebyla. Mela jsem svoji hubenost, XSka mi byly velky, kazdy se me ptal, jak to delam - to bylo "fajn". Ale kazdy den jsem prozivala desny boje, hlad, unavu, lamaly se mi nehty. Vsude se me ptali, proc jsem tak hubena, jestli nejsem nemocna. No, je fakt, ze nektery chlapi na me leteli, ale vzhledem k tomu, ze jsem nemela zadnou energii, tak to nestalo za nic. Strasne moc bych chtela, aby mi zase bylo sedumnact, abych to mohla vsechno vratit a prozit znovu a jinak. Pripadam si jako stara baba, kdyz tohle rikam, ale nemuzu si pomoct. Nikdy jsem nezazila to, co zazivaji nynejsi "mladi". A ted si vsude pripadam jako vykopavka a priteluv tata me oslovuje nevesto.Ja vim, je to blbost, jsem jeste hrooozne mlada. Ale stejne mi toho spoustu uteklo. A ted uz nechci, aby mi uteklo ani "n". Nemuzu zmenit minulost, ale muzu ovlivnit budoucnost, a to taky hodlam.Promin, nejak jsem se zakecala. Ze ja si uz nedam pokoj, vid? :-)))Jak se vlastne mas ty?? Co hubnuti? Doufam, ze jis, a spis vic jezdis na kole. Mas muj obrovskej obdiv, ze jsi cyklista. Ja zvladnu maximalne svejch 22 kilaku na chate, kdyz se jedu koupat, a vic ani tuk. Nechapu, jak to nekdo muze zvladat. Jsem asi cyklistickej antitalent :-).Posledni dobou jsem se dala na kresleni a stvorila nejaky patlaniny, ale pritel to kupodivu ocenil. Doufam, ze nejen ze slusnosti:-).Nemuzu se dockat, az mu skonci zkousky, ale ma radost nepotrva dlouho - od srpna zase sroti. No a ja si tady stezuju, ze mam hodne uceni :-)))).Mej se hezky a ozvi se, az budes mit casek. drzim palce na vyzo :-).Xenie

Lara (St, 25. 6. 2003 - 20:06)

Adelo,ja menstruaci nemam uz 2roky,takze hruza.Zvracet sem prestala kvuli sportu,chci proste byt jeste lepsi a to by s bulimii dohromady neslo.To byl takovej ten nakopavaci faktor.Je fakt ze posledni dobou mi dost pomahaji tyhle stranky.Mam na Tebe dotaz,jestli muzu-Jak Jsi Stara? A posledni vec,jestli sveho pritele moc milujes,zkus prestat zvracet kvuli nemu,dej si neco za cil,treba se ti to povede.Pro me byl rozhodujici okamzik to ze sem si uvedomila co vlastne chci.A ver mi da se to zvladnout.Mozna tady ted jen tak blbe tlacham,ale me to fakticky pomohlo.Dej vedet jak se ti dari!!!Ahoj

Adéla (St, 25. 6. 2003 - 17:06)

Ahoj holky!Nejdřív vám chci poděkovat,že tu jste,že se mám komu vypsat a taky mě samozřejmě zajímá co vy...Lucko,doufám,že sis s tou tvou "tloušťkou" dělala srandu,protože musíš být hrozně moc hubená a první krok je si to uvědomit a rozhodně se nesnažit dál hubnout.Já vím,že hubená jsem,ale v hlavě mám asi něco podobnýho,co Lara-jo,blok je celkem výstižný slovo.Vůbec nevím,jak se tohle vyvine,rozhodně už hubnout nechci-jsem šťastná,že mám pravidelnou menstruaci,protože jsem zažila 3 dlouhý roky bez ní a jsem vděčná,že se vrátila.No,ale přibrat se mi taky nechce,já si fakt myslím,že se teď Petrovi líbím víc.Asi bych měla víc cvičit a tím bych mohla i víc jíst a nemusela zvracet,ale jsem holt líná,i když v poslední době se snažím.Xenie,asi jsi měla štěstí na partnera,protože ten můj by se mi určitě snažil pomoct,ale pokud bych to nezvládla hned nebo podle toho,jak by si představoval on,zlomil by nade mnou hůl a našel si jinou,"normální".Vím,že pokud mě miluje musí vydržet i horší časy,ale on má tak málo času,že spolu jsme minimálně a nedokážu si představit,že v tak vzácných chvílích bysme měli rozebírat mojí bulimii.Taky mám strach,že by mě začal hlídat,kontrolovat,nutit do jídla atd.Ne,říct mu to nemůžu-aspoň zatím ne.Jinak dík za zeptání,už jsem zdravá,snad to vydrží,já na dovolenou jedu už příští týden.Ani nevím,jestli se těším,jedu s kamarádkou,máme zajednanou polopenzi,tak jsem zvědavá,jak to budu zvládat.Např.dneska jsem zvracela-snídani si dávám vždycky,tu mě zvracet ani nenapadne.Pak celý dopoledne vydržím bez jídla a zvrtává se to kolem oběda.Snažím se jíst zdravě a menší porci,ale jelikož nemám pocit sytosti,tak si dám ještě tohle a tamto a jdu zvracet,tím pádem jde ze mě i ten oběd a to mě někdy i docela mrzí,je to zbytečný.odpoledne taky něco malýho sním,to je v pohodě a večeře probíhá buď stejně jako oběd(pokud jsem doma).Když u někoho jsem,tak se najím normálně a neláduju se ničím dalším,tím pádem zvracet nejdu.Asi bych potřebovala nějakého stálého "společníka",protože být mezi lidma mi moc pomáhá,na jídlo skoro nemyslím,ale jak přijde ta samota,TAK...-asi si budete myslet,že se nedokážu zabavit,že nemám co na práci,ale poslední dobou jsem u učení musela vždycky něco přežvykovat,jinak jsem se nic nenaučila.Teď tu jsou prázdniny,tak mám naději,že se to zlepší(nebo naopak?).Omlouvám se,že píšu stále stejný věci,ale fakt mi to pomáhá,nemusím se tak užírat,je hodně těžký to v sobě dusit.Mějte se fajn a brzy se zase ozvěte!

Lucie (St, 25. 6. 2003 - 15:06)

Ahoj holky,jee Adelo ja taky zacala kourit(zase)semtam me to pomuze od jidla to si reknu,kdyz pujdu jist a pak zvracet nemuzu potom kourit a tak si zapalim anebo si dam vino.Ja jsem ted tak hnusne tlusta ze se za sebe stydim.navic mam blbeho svagra ktery kdykoli me vidi podotkne"je ty jsi nam nejak ztloustla!Merim 167 a vazim tak51kilo.Uz se stydim i do plavek jak jsem oskliva.

Lara (St, 25. 6. 2003 - 15:06)

Jeste k tem priznakum zvraceni-Xenie ma naprostou pravdu,taky sem mela oteklej krk,napuchlej oblicej,poskrabany klouby na rukou...No a ty zuby se zacaly projevovat az tedka (po 4mesicich),mam je strasne citlivy a mam poskozenou zubni sklovinu,nehty uz se mi sice nelamou ale zato vlasy padaj o stosest.Jo a menses taky porad nemam,takze hruza.

Reklama

Přidat komentář