Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Xenie (St, 28. 5. 2003 - 14:05)

Klarko,odpesala jsem ti na hubenost (to abys nemyslela, ze jsem na tebe zapomnela), doufam, ze to tam jeste ctes.Co jsem tam napsala, plati.Takhle zhubnout mi trvalo asi pul roku, s tim, ze takovych pet kilo bylo dost pomalu, zbylych pet asi tak za mesic. pak jsem zhubla za tyden asi na 42, ale to mi vydrzelo tak mesic, pak jsem si furt drzela tech 45-46.Je fakt, ze asi desne moc jim, vsak jsem taky tvrdila, ze muj jidelnicek neni model, at ho nenapodobujete:-))))))). Ale ja i sportuju, i kdyz ne prehnane, prece jen slusne, tak se to asi spali, nebo co:-). Tvuj kamarad toho asi moc o zakulisi PPP nevi, i kdyz te tolik zna...nechces ho zasvetit? jako jediny tobe blizky clovek by ti byl velkou oporou...O ty lecebne kocko fakt uvazuj, prosim. Prece ti debilni prace a urvana sefka nestoji za zdravi a nejlepsi leta zivota, no ne? A jak spatne na tom s tou vahou jsi? Tak to napis priteli na mail (preposle mi to), muzem to zhodnotit a treba ti neco vymyslime, s tim jedenim, a tak. Navic o prazdninach bude vic casu, muzem se sejit a probrat nejaky lecebny, psychology atd, co ty na to?napsala bych vic, ale musim letet, chci jeste napsat par lidem.Xenie

Xenie (St, 28. 5. 2003 - 13:05)

Ahoj Julinko,ne aby sis delala z Vladky hlavu! ja te uplne chapu a je skvely, ze chodis k psychologovi a ze to k necemu trochu je.To jidlo je velkej blok, nekomu, kdo to nezda, se zda smesny, ze clovek, co chce jist, proste NEMUZE. Nemohla bys zkouset po malickych davkach svoje "zakazane" potraviny? Treba po vrabcich varkach denne, ale pomalu a konsistentne.Mne to takhle pomohlo, ale nevim, kazdy je jiny.Mej se krasne.Xenie

Alena (St, 28. 5. 2003 - 12:05)

Ad Vlaďka - nezbývá než to brát tak jak to je: někdo má problémy se stravováním a někdo je nemá, ale zase je třeba hloupější ....

T (St, 28. 5. 2003 - 11:05)

bohužel už mi to nedalo..pro Vlaďku!!jsi fakt docela hloupá a nediv se, že tvá kámoška má problémy jaké má, jelikož mít tebe za kámošku musí být opradvu mooc špatný.

regina (Út, 27. 5. 2003 - 23:05)

Vladko,kazdy se asi nezabyva jen rozumnymi a uslechtilymi vecmi jako Ty, nekdo ma dokonce i psychicke problemy. Co to je ze? Ja nevim, nekdy je proste lip a nekdy hur, jenze pani Drsna, vy to tema vykricnikama neovlivnite. I kdyz uznavam, ze to mozna i myslis dobre a svym zpusobem nechces, aby tenhle chat vubec existoval, aby vsichni jedli bez problemu a byli klidne tlusti a hubeni, aby se jim temy Tvyma vykricnikama za vetou zmenil cely pohled na svet(urcite pokriveny), rodinne zazemi, ..proste je dojemne, jak chces, aby byl kazdy tak silny jako Ty a videl veci tak jak jsou.Na jednu stranu me to taky stve, zabyvat se kilem sem, kilem tam, ale smula, malinko me ta vaha ovlivnuje, sama jsi napsala, ze bych mela vazit 54 a ne 62.pro ANUnesrovnavala jsem zavislost na cigaretach se zavislosti na jidle:)Ppp je svym zpusobem taky zavislost.Zachvaty prejidani a zvraceni se opakuji a opakuji,...Chci skoncit se zvracenim, vim ze jist se musi.Klarko, moje vaha neni idealni, to mas pravdu. Nedavno jsem zhubla na 57...nasledek rozchodu, myslenky na jidlo byly fakt daleko. A uz je to zase tady, vazim stejne jako predtim. Akorat jsem na dva mesice udelala kamosum radost, chvalili mi postavu az mi to skoro vadilo. Jako bych me najednou videli i jako holku a ne jen kamaradku. Ale vic mi vadi, ze jsem zase nabrala. Zacla jsem mit znovu chut k jidlu...muj pomaly metabolismus zapricinil, ze jsem ani nemusela jist extremne moc.Ze se mi zdal Dancin jidelnicek jak pro drevorubce-uz jsem se omluvila, ja uz nekdy nemam pojem co je malo a co moc. Ale v souvislosti s mnozstvim jsem zminovala svou sestrenici, ktera se laduje sladkym od rana do vecera a je drobounka. Velikost porci je podle meho individualni vec.A Klarko, neni nic jineho, kvuli cemu by ses dostala do rovnovahy, nez drasticke hubnuti? Je z Tebe citit nevyrovnanost, taky jsi kvuli ni zacala vic jist. Chces mit hlad a prazdny zaludek, to chapu, ale tim se ochuzuje organismus, cimz smerujes zase do minusu. Pokud zhubnes pomalu a "zdrave", nebudes svemu telu nic dluzit a ono Ti to neoplati tim jo-jo efektem. Mozna, ze Te stvou lidi, kteri Te od anorexie odrazuji, je to asi nejrychlejsi zpusob jak zhubnout, ale ty nejrychlejsi cesty jsou zradne! Treba jako tahaky. Dostanes za jedna, ale ve skutecnosti nic neumis.Drzim palceKatko, zadne unahlene zavery. Tvuj pritel se sice nechova vzorove, ale treba si jen neuvedomuje, ze Te svymi poznamkami nici. Az Ti bude "blbe", jdi si s nim popovidat, uvidis, co vydrzi a nakolik je ochotny s Tebou projit tezsim obdobim.Xenie, preju hodne sil ve zkouskovym.Julie,bud v pohode, tady to s Tebou nikdo nemysli zle. Taky se chystam najit si psycholozku nebo psychologa, ale snazim se hledat pres doporuceni od znamych, aby to nakonec nebyla utecha za trest.Mejte se R.

julie (Út, 27. 5. 2003 - 23:05)

hm Vladko co ja jsem Tobe kdy udelala?Nechci Te poucovat,ale vzpamatovat by jsi se mela ty sama.A jestli mas kamaradku ktera trpi bulimii tak timhle ji moc nepomuzes.Mozna se citis vuci jeji nemoci bezmocna,to chapu,ale lepe by jsi udelala kdybysi se snazila najit tady rady a ne kazdeho napadat.Nektere holky tady bulimii prekonaly tak se seber a mozna muzes nekomu pomoc anebo se zbal a uz nas tady neotravuj.(mluvit muzu samozrejme jenom za sebe)Julie

Vladka (Út, 27. 5. 2003 - 21:05)

Julie ty uz me taky lezes na nervy"chudinka Julinka anorekticka nema chut k jidlu"vzpamatuj se !!!!!!!!!A vy vsichni taky Vladka

Andy (Út, 27. 5. 2003 - 14:05)

Klarko, uz se zase ritis do propasti?Dobre vite, ze jsem se snazila rozume pomalu hubnout, nehladovela jsem, oprati nekterym z vas jsem jedla az moc, presto vsechno jsem spadla do sileneho obzerstvi, ale ne diky tomu, ze by telo stradalo. Kdepak ono vubec nestradalo ---Jak si muzes myslet, ze tvoje telo pri tom silenem hubnuti vubec nestradalo? Pri vysce 170 jsi mela pod padesat kilo, to je BMI 17, vyrazna podvaha!!! To si fakt myslis, ze lidsky organismus se dostane do stadia podvahy, aniz by stradal? Obzerstvi, do ktereho jsi spadla, bylo zoufalym volanim tveho tela o pomoc, protoze bylo vyhladovele a utrapene. Pochopitelne ze se snazi udelat si zasoby, prave proto, ze se opravnene obava toho co bude. A ono je to tady, zadna snaha o zdrave a pravidelne jidlo v dostatecnem mnozstvi (tedy ne to cos predvadela, kdyz jsi zalozila 'vychrtlost'), tentokrat skutecna hladovka. Nejspis fakt zhubnes, mozna i na tech padesat a pak zase spadnes do prejidani, paklize ti jeste zbyde nejaky pud sebezachovy. Kdyz ne, zhubnes na ctyricet a min a umres hlady. Hodne stesti! :-{

Klarka (Út, 27. 5. 2003 - 11:05)

Docetla jsem o kus dal....... Je mi lito, jak Vladka a nezucastnena utoci na Xenii, nemyslim si, ze je to na miste. Xenie nic spatneho nikomu nerekla. Ale na druhou stranu ma kazdy pravo na svuj nazor, takze sem muze psat kdokoliv a cokoliv, nekdy "bohuzel." 62/168, nemyslim si, ze je to hodne, ale taky netvrdim, ze je to idealni vaha a ze bych ja s ni byla spokojena, to vubec ne. Ale kazdy ma jinou kostru a jiny typ postavy, takze nekdo muze pusobit hubene, nekdo oplacane, to se neda jen podle vysky a vahy posoudit. Laro, kolik tedy meris a ted vazis ? Jestli jsi to pak pozdeji psala, tak promin, pisu a ctu postupne. Jak dlouho Ti vydrzelo 47 kg ? A nove tvare....Zdena, ANA, naprosto rozumim, jak se citite, ja kdyz se prejidam, tak bych taky nemusela zvracet, jak jsem tu psala, to az vecer doma, pres den jsem jen chodila po meste a porad neco jedla. Doma jsem byla schopna kousat do tlusteho vareneho parku, soucastne s fidorkou a nanukem, no a taky hermel. salat, ten ja moc rada, jedla jsem jako prase. Ted ta predstava, ze bych mela jit do plavek, je pro me absurdni. Blbce ze sebe neudelam, aby si me kazdy prohlizel, no fuj !!!! Dokud nebudu mit lehce pod 50 kg, tak ne. Mam divnou kostru, abych vypadala hubene, opravdu hubene, vite kolik bych musela mit ? Asi tak 46 kg. Danco, tak co matura ? Uz ji mas jiste za sebou, ja ted docetla prispevky do nedele, vim, ze jsi psala, ze maturujes v utery. Ad. deprese....taky nesnasim, jak to lide zamenuji za spatnou naladu. Tak jako Xenie i ja znam opravdove sileen deprese, manie neznam, bud jsem v relativnim klidu nebo se citim silene zle, je mi smutno a citim hroznou samotu a premyslim nad smrti, i kdyz se smrti bojim. Prava deprese je peklo, to vas pak ani ta vaha nezajima, v techto stavech to jde stranou. Klarka

Klarka (Út, 27. 5. 2003 - 11:05)

Ahoj, tak k vasim nekterym prispevkum, ale starsim, jsem pozadu......... Rozebirali jste tu, jaky typ postavy se muzum libi. Ja myslim, ze vetsinou hezky stihle zeny se svymi tvary, ne vychrtle. Hodne hubene se muzou libit jen mensine, protoze chlap to bere hlavne ze sveho pudoveho hlediska-mit si na co sahnout a nepichat se v posteli o kosti. Ale vesmes zeny by daly nevim co za to, kdyby misto tluste byly radeji vychrtle. Nikdo by si prece nevybral ze dvou extremu tloustku, a kdo to rika, tak lze. Rikam ze dvou extremu, aby nekdo nemyslel, ze mluvim o stihlosti a vychrtlosti. A ze je dnes vetsina mirne ci vice otylych, to je cisty fakt dnesni doby.. Misasiso, promin, ja jsem se opravdu v Tobe zmylila, ze rada jis, primo si to jiste nikde nepsala. Ja jsem to vyvodila z toho, ze ses dostala vahove pres 65 kg, a to nebylo jiste z jablka a jogurtu, takze jsem si myslela, ze Ti chutna tak jako nam, co jsme si prosli anorexii a pak hodne ztloustly. Jiste,kdyz jis normalne, respektive mene, ze to evidentne neznamena, ze milujes jidlo. Mirko, Adipex neni volne prodejny, je na predpis a v plne vysi se hradi. Ted presne nevim,kolik stoji, ale to male baleni kolem 200,-Kc. Muze ho predepsat obvodni lekar a nebo to lide delaji pres sve zname. Danco, ja si nemyslim, ze jis jako drevorubec, to je blbost. To si muzou myslet jedine anorekticky. Xenie, mas jidelnicek pestry, urcite telo nestrada. Ja kdybych jedla takhle dlouhou dobu i bez vetsich uletu, tak bych urcite pomalu a jiste pribirala. Takze mas asi docela dobry metabolismus. Jinak k tomu kamaradovi, ja se na neho primo nezlobim, ale vadi me, to sileny nepochopeni po tolika letech, kdy delal, ze depresi chape, pritom lhal. O te lecebne premyslim, jeste nevim, ale urcite by me to trochu pomohlo. Jak dlouho Ti trvalo, nez jsi zhubla z tech 55 na 43 ? Lido, je tezke se zbavit myslenek na jidlo, mne se to nepodarilo uplne jeste nikdy, snad jen v obdobi prvotni anorexie. Ivono, chces byt hubena predevsim kvuli sobe nebo kvuli klukum ? Ad. antikoncepce.......vyzkouset

Xenie (Po, 26. 5. 2003 - 22:05)

Ahoj Misosiso,jo jo, furt mam dobrou naladu, i kdyz vazne nechapu proc - takova tuna uceni me ceka:-(.Proto jsem tu jen na skok.No ja a jidlo, jeje! :-))))Jelikoz mam ted zkousky a jsem nervni, tak trochu vic mlsam, jenze zase ubiram na potcu jidel pres den, jelikoz je vedro a to se mi nechce nic, ani jist. Ale je to v pohode,kompenzuju to vecer pres den studenym jidlem, a navic po tomhle tydnu uz to budu mit oddechovejsi, tak se to srovna.Taky pri uceni porad neco tlaskas? :-)))).Vcera jsem si byla zaplavat, ale byl to des bes - zarucuju ti, ze na Vaclavaku je min lidi, nez bylo v tom bazenu. Ale bylo to krasny...hned bych nekam odjela, k nejakymu rybniku a sla se bahnit, tohle vedro ve meste me nici. Nebo se rozplacla na decku a jenom se opalovala...No s tou mamou - to je jednoduchy, ja se ji porad snazim zavdecit, aby ji uz konecne doslo, ze se FAKT SNAZIM!!!! Ale stejne je to marny, mne nikdy rada mit nebude, uz je mi to snad i celkem jedno, asi proto na ni ted skoro porad s prominutim kaslu...Mas pravdu - muj svet je muj pritel, nic vic nechci a nic vic nepotrebuju. Nekdy se vazne divim, cim jsem si zaslouzila, ze toho andela seslal buh zrovna me...No ja uz fakt musim letet, chtela bych napsat vic nejen tobe, ale i ostatnim, ale fakt nestiham.Dance rychle prani k uspesne mature!!! Moc drzim palecky.Pro Katu - taky myslim, ze se tvuj pritel nechova idealne. Rozhodne bych si s nim na toto tema promluvila, jak je ti neprijemny hubnout, jaky jsi mela problemy s jidlem atd. Pokud to pochopi, tak v poradku, pokud by ale mel na tvou vahu narazky dal, musim nez souhlasit s holkama - pryc od nej.Dominicce - jojo, zkouska je moje! Hura!!! Ale to nejhorsi me ceka ve ctvrtek :-(((((((((((((((((Dej vedet, jestli jsi sehnala ty nutridrinky a vitaminky a jak se jinak mas.Uz vazne musim, krasny vecer vsem.Xenie

Anny (Po, 26. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Káťo,naprosto souhlasím s Misasisou.Takovej kluk si Tě nezasloužím a jestli ví o tvém problému, tak tim spíš bych se rozhodla to ukončit.Mám taky podobné zkušenosti,ale možná bych ještě vyzkoušela to, že bych začala mít připomínky na jeho tělo, jaké by to pro něj bylo???Podle reakce bych se rozhodla, ale jestli to nechceš ukončit alespoň si o tom promluvte.Anny

Misasisa (Po, 26. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Klarko...no Ty v tom zas litas....Chci Ti rict jen jedine-timhle zpusobem, ktery chces pouzit, cesta ke stihlosti nevede. Jo, shodis na tech 50, ale pak bud budes podvyzivena nebo budes mit o to vetsi nadvahu. TOHLE se cely zivot vydrzet neda. Neblazni...Kolik vazis? Tady se za to nestyd, vzdyt Te nikdo nezna. Ja Ti to taky klidne reknu. Nemysli si, ze Te nechapu a jen Te kritizuju, ja mam tyhle stavy taky...casto...ale porad tomu celim a doufam, ze uspesne...Napis, co je s Tebou. M.

Misasisa (Po, 26. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Danco, tak Ty zitra delas maturu, vid? Jak jsem slibila-jeden palec drzim svy nejlepsi kamaradce a jeden Tobe! Hodne stesti! Pak urcite napis, jak jsi dopadla, ok? Pa M.

Misasisa (Po, 26. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Xenie, tak co - porad se Te drzi dobra nalada? Ja doufam, ze ano! Co zkousky? Zitra maturuje moje nejlepsi kamaradka, tak jsem trochu nervozni i ja...ale jsem si jista, ze odmaturuje s vyznamenanim, ne-li se samyma jednickama. Ona je totiz velka perfekcionistka, ostatne to je jednim ze znaku bulimie, ze. Co ta mama? Ja Ti uplne rozumim, vim, co mas na mysli...Ale jedno mi nejde na rozum-nemate dobry vztah a Ty se pro ni snazis byt perfektni holcicka? Tohle ja neznam (obdivuji tuhle povahu), protoze kdyz nemam s nekym dobry vztah, naopak se snazim delat mu "naschvaly"...V tomhle jsem zla, ja vim:( Taky si to vycitam.Jidlo je ted docela ok, nehubnu, dala jsem si na chvili oddych, protoze bych to psychicky nezvladla. Obleceni mi planda, tak 4 kila jsem, doufam, musela shodit. Ted me ceka spousta koncertu, tak se tam vyradim a urcite naky to kilco tim poskakovanim shodim:)) Co Ty a jidlo?Mej se moc krasne a napis, jak se mas.Pa M.

Misasisa (Po, 26. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Katko, promin, ze to reknu tak tvrde, ale OKAMZITE SE S NIM ROZEJDI!!!! Kdyz Ti rika tohle, nestoji ani za zlamanej petnik. Mozna, ze ho milujes, vzpominas na to, co vsecko jste spolu prozili, ale ver-to byla minulost a ted je ted, ted je pritomnost. Kdyz je takovy, nerikej, ze Te tolik miluje...Protoze kluci vi, jak se timhle holky trapi. Vi, ze jsi trpela ppp? jestli jo, tak je to o to horsi....Moc se omlouvam, jestli jsem to rekla moc tvrde, ale musela jsem. Mam takovou zkusenost, ze lepsi je se s takovym hned rozejit, chvili to boli, urputne to boli, ale pak uz na to jen vzpominas jako na zly sen. Vzchop se a postav se na vlastni nohy, poznas nekoho jineho, nekoho, kdo Ti za to opravdu stoji..Drzim palce!!!! Mej se moc krasne a napis, jak to s vama je...

Misasisa (Po, 26. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Dominiku, je mi moc lito, ze i Tva pritelkyne se zapletla s ppp, je hrozne, ze tyhle poruchy pomalu ale jiste ovladaji cely svet....Jestli chces, tak mi napis mail na Misasisa"freemejl.cz a ptej se, rada Ti pomuzu. Mej se a kdyz budes potrebovat, tak napis...M.

Dominik (Po, 26. 5. 2003 - 18:05)

Ahoj holky,je to jen nekolik dnu, co jsem se zacal intenzivne zajimat o problem mentalni bulimie. Vseobecne znalosti jsem mel i pred tim, ale ve chvili, kdy se mi naplno sverila ma pritelkyne s tim, ze touto nemoci trpi uz dlouhou dobu, travim denne spoustu casu studiem tohoto problemu. Myslim, ze ji muzu zasadne pomoci a ze je schopna vyhrat nad sebou samou. Velmi rad bych nasel nekoho, kdo by se s ni byl ochoten podelit o sve zkusenosti,uspechy, poradil a podporil. Budu vdecny vsem, kdo se ozvou na muj e-mail: headcoach"centrum.czpripadne SMS na:001-773-592-2683Zijeme momentalne v USA, ale brzy budu na par tydnu v Cechach a byl bych se rad pripadne setkal i osobne. Vsem podobne postizenym drzim palce a verim, ze si brzo dokazete poradit a uzivat si zivota. Jeste jednou dik!

Benko (Po, 26. 5. 2003 - 16:05)

Cau, obavam se, ze reseni zalezi hodne na Tvem priteli. Treba si neuvedomuje, co Ti zpusobuje. Je treba, abys mu vsechno porad rikala. A kdyz to nepochopi a nebude na Tebe brat ohled, nestoji za to, bohuzel. To vis prece sama.

katka (Po, 26. 5. 2003 - 15:05)

Ahoj,jsem už úplně zofalá, můžete mi prosmím někdo poradit, co mám dělat? Už od 14-ti jsem trpěla bulimií. Později, tak ve 20-ti, když jsem se se svou váhou smířila (60-65)kg na 170cm, se bulimie sama jakoby vytratila. Zjistila jsem, že nejspolehlivěji zhubnu, když na jídlo ani na hubnutí vůbec nemyslím. Když prostě ani hubnout nechci. Takže jsem teď asi poslední 2 roky žila celkem spokojeně s váho 55-60 kg. Nijak jsem se jí nezabývala a vše bylo OK. Teď (ve svých 23 letech) jsem se seznámila s novým přítelem a začala s ním bydlet. Ze začátku pořád obdivoval mé tělo a já si připadala hrozně hlídaná. Měla jsem pocit, že nesmím přibrat. Začala jsem myslet na to, jak jsem štíhlá, vážit se nejmíň 2x denně. A čím víc myslím na jídlo, tím víc musím jíst.A je to tu zase. Po čtyřech měsících s ním vážím 63kg, přítel mě v průběhu toho už 3x upozorňoval, že jsem hodně ztloustla. Prý mu to nevadí, ale víc bych už nemusela. Jak mám aloe zhubnout? Mám už u sebe za ty roky vyzkoušené, že cíleně sice zhubnu, ale ne na dlouho. Nedokážu si teď ale připadat hezká a hubená, když mám u sebe chlapa,který mi připomíná, že taková nejsem. A svou nejistotu řeším zase jídlem.Vím, že bych neměla, ale já to prostě nikdy nevydržím.Co mám prosím dělat?Díky moc. Katka

Reklama

Přidat komentář