Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Xenie (St, 21. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Klarko,nezlob se na kamarada, ze nechape tvou depresi. Clovek, kdo to neprozil, si to nedovede predstavit. Vzdyt si vem, jak strasne mne tady "sjeli" lidi, co o depresi v hodne, copak ma na to teda rict clovek, kdo o tom nevi nic?Fakt je, ze ja jsem v depresi uplne nepricetna, proste nekdo jiny. Jako bych mela dve osobnosti, tu normalni, a tu, co se projevuje pri depresi. Jinak to proste nedava smysl. A da se to pochopit? neda.Netrap se moc jidlem a uz vubec ne svou postavou. Kdyz se citis vyhorela, nemuzes se treb ajit projit, nebo zavolat kamaradovi? Nebo si napust vanu a machej se tam, to jsme delala ja, abych umela prestat s jidlem a neprejidala se - pekne po obede uz nic do pusy a sup do vany. A taky popremyslej o tom,jestli by ta lecebna prece jen na neco nebyla...nestoji ti to za to? To je ta tva prace tak moc dulezita? Nejsi dulezitejsi ty sama? Nebylo by lepsi se na vsechno vykaslat, jit se lecit a pak si uzit tu praci uz v pohode? Kamarad by te nepodrzel?Xenie

Xenie (St, 21. 5. 2003 - 19:05)

Ahoj Misosiso,(samozrejme jsem laik a neprohledla jsem te, ALE) myslim, ze klidne muzes mit zpomaleny metabolismus. To NEZNAMENA, ze mas jist do konce zivota jako dite. Jen proste musis najet na normalni jidlo a to jist at se deje co se deje. Uplne idealni je, kdyz ti jidlo sestavi doktorka, ale podle mne by to zvladl i "normalni" clovek. Proste zacnes jist normalni porce a "vsechno", zadna dieta.Muze se ti stat, ze ti vaha trochu stoupne (to se ale stat nemusi),a le pak se bude stabilizovat a pak by mela klesat, az se ti metabolizmus upravi. To muze trvat tydny, nebo mesice, zalezi na tele a "stupni zniceni".Se mnou to bylo trochu jiny, ja byla vychrtla, takze jsem pribrat musela (mela), tudiz me vaha sla nahoru a pak se stabilizovala. Nebudu ti lhat - bylo to peklo. Fakt jsem pritele nenavidela a snila romanticke sny o zvraceni na zachode nebo jeho krutem muceni. Ale pak se to nejak zlomilo a slo to. Jenze mi to trvalo tak....asi rok...nebo tak nejak. No a ted mam zas problemy s maniodepresi :-(((.Jo, jinak diky za pochvalu, ale moc jsi mi fandila, ja merim jenom 164, takze tech 55 na to neni zadna slava. No heled, ja nevim, jak to rict. Ptala ses na mamu. nejak moc se nemusime, ale ta nesnasenlivot snad uz trochu vyprchala. vetsinou se doma mijime, a kdyz uz se sejdem doma obe, ja jsem 90% casu u sebe. Obcas se pohadame, ale uz pak nejdu zvracet a ty jeji reci, ze moc jim a jsem oplacana obcas nastartujou obdobi deprese, obcas me minou a ja mavnu rukou. Mama nevi, jak moc je PPP nebezpecna, ani nevi, ze mam problemy s MD. Nikdy jsme se o tom nebavily a ted s tim nezacnem :-(. Coz je sice skoda, ale mam pritele. Takze je mi to tak nejak jedno. Vis, vim, jak se citis, kdyz jsi "nucena" do leceni. Ale myslim, ze nic nezkazis, kdyz se budes snazit kooperovat. Odejit muzes vzdycky, ale nebylo by fajn, kdyby ti tam pomohli? Uznej, ze tvuj zivot by byl veselejsi, konecne by ses citila volna a treba i stastna. Nestoji to za pokus?Urcite napis, jak to dopada :-)Xenie

Xenie (St, 21. 5. 2003 - 19:05)

Ahoj danco,ach jo, mam vztek, ale na ta tebe, ani na Reginu, ale na tu pitomou nemoc. Vis,musis pochopit, ze Regina je NEMOCNA!!! Ona NEMUZE spravne posoudit tvuj jidelnicek! A uprimne ti reknu, ze ja bych ti pred rokem a pul napsala to samy - desne se prejidas. Ale proboha, vzdyt ja bych pri tvym jidelnicku hubla jako po masle, vzdyt ty jis akorat a klidne spis min nez vic!!! Podle mnem kdybys snedla jeste velikou veceri a svacinu, tak teprve pak muzes mluvit o tom, ze jis "akorat", tohle se mi zda spis "mensi" az "stredni" jezeni!At te ani nenapadne hubnout a trapit se kvuli par slovum. sama vis, jak tezky je se dostat z B a A, to bys tam zase chtela spadnout? Vzdyt ty nejses TLUSTA! Sama pises, ze jsi normalni, tak normalni zustan, a bud stastna a zdrava. Copak to neni lepsi nez zase bejt vychrtla a nemocna a pak treba pribrat az moc a hodne ztloustnout??? Co ty vis, jak by tvoje telo reagovalo na druhou fazi PPP, treba bys dopadla jeste hur. takze proboha opovaz se nejak menit svuj jidelnicek!!!Jak vas vsechny napadlo, ze nejim???? To jste myslely, ze mam zeleny vlasy a fotosyntesizuju? :-))))))).Ale vazne - jak jsem rikala, jim "normalne" (podle vas se ale asi prejidam) a chutna mi to, jak jim. Klidne vam to sem napisu, ale ne pro to, aby me nekdo napodoboval, to si myslim, ze delam hrozne chyb, ale pro to, abyste mely predstavu.Snidane: velky talir musli s jogurty, nebo mlekem, k tomu ovoce; nebo ovesna kase (plny talir) a ovoce (miluju sladky snidane a jim furt tohle, vyjimecne neco jineho)Svacina: podle hladu a chuti: jablko, nebo hrozen vina, nebo jogurt, nebo susenky, nebo rohlik se syrem.Obed: nesnasim polivky, takze polivky ne. Jinak jim fakt vsechno, co mi chutna, to znemena ne cerveny maso, ne omacky a sladky jidla a ne moc smazeny (mam spatny zaludek - diky B, samozrejme - a smazeny smim jen omezene). Tak napr. salat a kure s ryzi (tak tri kopecky), cina a salat, file s bramborem a salat apod.Moucnik: jsem mlsnaa, tak jim po jidle vzdycky moucnik. Podle chuti: cokoladu, susenku, zmrzlinu, suseny ovoce, orisky. Cokoladu vzdycky celou, zmrzlinu tak misku, susenky jedno baleni (cca ty 100 gramovy). Ovoce a orisky vetsinou taky misku. Vyjimecne moucniky zkombinuju. Svacina: opet podle chuti a "typu dne". kdyz mam "sladky den", vetsinou nekolik buchet, nebo kolac, nebo sladka palacinka. Kdyz mam "slany den", tak vetsinou chleba se syrem, spenatove rolky, celozrnne placicky atd.Vecere: na co mam chut a hlad, podle narocnosti dne. Pizza, talir testovin, file, kure, palacinky, omelety, leco atd atd.Moucnik: vetsinou orisky a suseny ovoce (tohle polykam na tuny), obac bonbony, to kdyz se koukam na televizi.No, ted jak jsem to napsala, tak je to fakt kopa :-))). Ale neprijde mi, ze bych se tim prejidala, citim se plna akorat. Jasne, ze mam dny, kdy jim min a nebo vynecham to sladky, ale taky mam dny, kdy mlsam trochu vic. Tohle je tak prumer. Xenie

danca (St, 21. 5. 2003 - 14:05)

Mila Regino,tak Ti teda dekuju,za to,ze si myslis,ze muj jidelnicek je jako pro drevorubce.Ja jim nekdy i vic nez sem tady psala,obzvlast ted,kdyz mam svatak a nehodlam se omezovat.Kdybych takhle vydrzela,tak bych byla spokojena,ale nekdy jim fakt jeste vic.Jasne,ze s tim chci skoncit a zase zhubnout-tak na tech 55-53,ale ted fakt nechci a ani nemuzu.Kazdopadne me to hrozne mrzelo.Vlastne z toho mam ted depky,jak jim moc a porad na to myslim.Ja sem se naucila takhle jist diky Krchovi a fakt me to vytahlo z bulimie.Takze si myslim,ze to neni zas tak spatnej zpusob.Kdybych celej den nezrala,tak vecer snim vsechno na co pridu a pak du zvracet.Tohle me od toho drzi,ikdyz obcas ujedu,ale ne 2krat denne jako driv.Kazdopadne me to hrozne nastvalo.To je teda porce- kure a dva kopecky rejze!!Ja chapu,ze mas problemy a pripada ti to hrozny,ja v dobe A taky jedla jenom zeleninu a za tohle bych se nechala radsi zabit,ale ted se nechci trapit.Tak se na to podivej.Porad se litujeme a mame deprese,sme hotovy z kazdyho jidla-naprosty nemocny chudinky a pritom pribirame.Kolik holek tady ma probremy s vahou a to trpeli PPP.Byly vychrtly a ted sou tlusty-vsechno k nicemu a takhle to budou myt porad.Treba celej zivot.Neber to,ze se tady do tebe navazim.Jenom je mi lito,ze nekdo reaguje takhle na muj zpusob jezeni,kdyz me to stalo tak strasne sil,ze si to fakt nedokazes predstavit-obzvlast,kdyz takhle nejis.Vis Krch mi vzdycky rekl,ze lepsi je mit ted v mym veku-kdy je vetsina hubenejsi-o par kylo navic-treba o tri,ale potom si to do konce zivota udrzovat a netloustnout- oproti tem ostatnim,ktery sou ted hubeny,ale potom si tema svyma dietama stejne privodi tloustku a tim padem bejt hubenejsi nez oni.A ja s tim souhlasim.Xenie-diky moc za tvoji podporu.Me taky prekvapilo,ze takhle jis.Ja myslela,ze nejis nic.Je to skvely,ze ti to takhle jde a vahu si udrzujes.Ale nechapu,jak ti tvoje maminka mohla rict,ze jsi pri 55kg oplacana?Ja mela stejne i stejnou vejsku,kdyz sem zacinala a byla sem naprosto normalni.Byla bych stastna kdybych ted mela tolik.Jak muzes napsat,ze jsi ted tlusta.Ja mam 57-asi,na vahu ted radsi pred maturitou nejdu a nepripadam si nak tlusta.Samozrejme to chci shodit,ale ve srovnani s myma kamoskama sem stejna jako ony a nektery sou i trochu oplacanejsi.Ja bych mozna byla spokojena s tim jak vypadam,kdybych nevedela,ze je to takovy velky cislo.Proste uz se tesim na to jak zacnu hubnout.Missiaso.Jasne,ze kdyz nekdo v neco veri,tak se to povede.To je logicky.Jinak je mi z tvych prispevku moc smutno-pises,ze se bojis,ze ti vemou A mysleni-to chapu,bojis se,ze pak uz nebudes myt strach z jidla a budes se prejidat a tloustnot,ale stejne,vzdyt tahle cesta ke stesti nevede.A s tim metabolismem,myslela sem,ze je ti to jasny.Ty ho mas asi fakt rozhozenej.Nedivim se,po tom co si brala.Ty jis opravdu malo.Ja bych pri tomhle jidlu fakt dost zhubla a to bych se vubec nemusela hejbat.Proste je ted jeste horsi,kdyz takhle jis,protoze jak pise Xenie-telo si bude jeste vic ukladat a muzes tloustnout i z jabka.Nejlepsi bude,kdyz si o tom promluvis s tou doktorkou.A ta ti poradi a vysvetli.Ja tohle taky mela a taky sem s tim sla za doktorkou.Sepsala mi jidelnicek,kterej sem mela dodrzovat-ne dietu.No a jak vidis vsechno se muze dat do poradku,ale neni sranda si s tim zahravat.Jinak ti drzim palecky a napis jak jsi dopadla u ty doktorky!Tak holky ja koncim,zase se jdu ucit.Uz se mi to blizi a uz to hci myt za sebou,ikdyz se fakt moc bojim.Jinak sem jeste chtela rict,ze mam z tech prispevku spatnej pocit.Je mi z nich smutno-vlastne blbe a mam vztek na mnohe z vas,ze proste nevidite jak to ve skutecnosti je.Ale chapu to,ja byla naprosto stejna a mozna i trochu sem a prave proto mam ten vztek.Mejte se krasne a papa Danca.

Mirka (St, 21. 5. 2003 - 14:05)

Cau Misasisa! Ako si zohnala ten Adipex? Tusim je to na predpis a nemam ziadnu znamu doktorku. Da sa to kupit aj z Internetu?

Mirka (St, 21. 5. 2003 - 14:05)

ten Tvoj byvalý priatel je poriadna sviňa, bezohladné prasa, ked reagoval tak ako reagoval... S takym by som nechodila. Vazne ho zaujimala len tvoja postava a nie tvoje vnutro. Sviňa!

Misasisa (St, 21. 5. 2003 - 14:05)

Jeste k tomu Adipexu-je spousta lidi, kteri po nem jedi. Ale to ja moc nechapu...Ja po nem absolutne nemela hlad, jedla jsem jen proto, ze mi bez jidla chybela energie. Takze jsem mela kolem 5000 kj. Ted mam tak kolem 7000. On asi bude problem v tom, ze si lidi reknou-tenhle prasek hubne za me. Ne. Muzete s nim jist, muzete se prezirat. Ale je jasny, ze pak priberete. Nekterym bulimickam je na houby a na nic. Ale me z bulimie vylecil-uz dvakrat...Diky bohu za tohle zlaty vajicko.I kdyz rikam-ted, potreti, kdyz jsem ho brala, hrozna zkusenost! Sice jsem si smrskla zaludek, hubla, ale ke konci to se mnou slo z ¨kopce-co se spanku, psychiky a energie tyce.Musite tomu prasku duverovat, pak vam splni snad i nemozne.Asi je pravda, ze clovek, kdyz necemu OPRAVDU veri, tak to dokaze...

Misasisa (St, 21. 5. 2003 - 14:05)

Ahoj Xenie, hned na zacatku se musim optat, jake mate vztahy s maminkou? Nechapu, jak muze nejaka matka rict svemu diteti, ze je oplacane, kdyz evidentne neni! 55 kilo pri vysce 1,68 je spis min nez vic!!! Je to uplne perfektni vaha, takhle ja si predstavuju idealni postavu...Asi to tak nevidi vsichni. Krucinal, to uz opravdu celej svet touzi po vychrtlosti? Ted jsem docela v nastvane nalade, protoze jsem koukla do Harper´s Bazaru a tam videla ty modelky-je to DES! HRUZA! Takhle bych tedy opravdu vypadat nechtela. Prijde mi, ze ja jsem byla hezci ve 40-ti kilech! Byla jsem aspon pevna, i kdyz vychrtla. Ty modelky jsou jen plandava kuze na kostech. Je to opravdu hrozny pohled. Kdyz se pak treba podivam na Jennifer Lopez-to je hezka zenska! Takhle vypadat...aaach. Tohle je STIHLOST, ne to, co nam predvadi Flockhartova, Herzigova a spousty dalsich-to uz neni stihlost, to je SMRT. No opravdu fuj. Jej...to jsem odbocila z tematu, omlouvam se, ale hrozne me to rozcililo. Vis, ze az dneska me napadlo, kdyz jsem si cetla Tvuj prispevek, ze mam asi opravdu rozhasenej metabolismus? Mne prijde, ze jim hodne, ale kdyz rikate, ze ne...Ja nevim. Asi nehubnu proto, ze se vubec nehybu. Nebo je to tim metabolismem? Jezis-ja se timhle nikdy nezabyvala, prislo mi, ze tohle se mne prece stat nemuze...To mam teda na cely zivot? Cely zivot mam jist jako kojenec????? To si radsi pujdu hodit masli....V posledni dobe k tomu stejne chybi malo. Jeste k te Tve vaze-je naprosto perfektni, vubec si nedelej zadny predstavy o tom, ze jsi tlusta. Ne!!! Jsi stihla! Nejsi akorat, jsi stihla. Vim, neznam Te, nikdy jsem Te nevidela, ale pomer vysky a vahy uz o cloveku ledaccos prozradi...Takze hlavu vzhuru, urcite je spousta lidi, kteri by kvuli takove vaze vrazdili (treba ja:)) Klarko, mylis se, kdyz si myslis, ze rada jim. Kdes to vycetla? Neni pravda, ze jim rada! Ja jidlo naopak nesnasim. Ale jist se musi, ze. Ani auto Ti nepojede bez benzinu. Zrovna tak ja nemuzu fungovat bez energie. Nepripada mi, ze jim malo, spis si jidlo vycitam, ale ze bych zrala jak stokilova, to se mi teda nezda. Jim normalne. To znamena, ze rada jim? Neber to, jako ze tu na Tebe rvu, to ne-jen by me zajimalo, jestli me prispevky tak pusobi. Jezis-jeste budu za nenazrance i tady...nestaci, ze tak vypadam. Moje kamaradky, kdyby jedly tak, jak ja, by umrely hlady. A ja si to tu vycitam. Asi mam kamaradky nenazrane:) Jo, jeste by the way - mam kamaradku, ktera je vysoka - ma kolem 175 a vazi neco pres 70 - a vypada NADHERNE!!! Neni pravda, holky, ze kdyz jste vysoke a presto mate pres 65 kilo, ze jste tluste. Vidim to na ni. Je uplne naderna.A jeste k tomu memu leceni-ja se ale budu lecit ambulantne - psycholozka na me ceka v patek v devet-tak mi drzte palce. Sice ji znam z lonska, ale stejne mam strach. Strach, ze me zbavi mych anorektickych myslenek.Jestli nejake mam....Snad me neposlou na psychiatrii...mam ted totiz chorobny strach z lidi - tedy lidi, ktere neznam, potkavam je na ulici-prijd emi, ze na me kazdy kouka a rika si v duchu "boze, ta je tak tlusta, ta ma tak velky prsa" Nenavidim ty nechutny hnusny chlapy, ktery si neodpusti poznamku tykajici se meho obdareni! Xenie, chapu Tvuj postoj k "sexuchtivym muzum", ja to tak citim v posledni dobe taky. Proto mam hroznou naladu z toho, ze mi tahne na 18 (v lete)...Proc nemuzu byt spokojena 16-ka, po ktere nikdo nic nebude, krom nevinneho polibku a pohlazeni, chtit????? No, ale to uz jsem zase nekde jinde...To je na dlouhy povidani.Mejte se moc hezky, piste, piste a piste, jak se mate.Misasisa

Muz (St, 21. 5. 2003 - 13:05)

Region, Ivono, mozna i dalsi,kam na to chodite, ze nam se libi hubene nebo spis vychrtle holky! Urcite jsou kluci, kterym se vychrtlici libi, ale bude jich asi tolik jako tech, kterym se líbi 150kg matrony. Jasne, ze preferujeme stihle holky, i kdyz naprosta vetsina znas touzi zejmena po "zenskych tvarech". Chodici raminka fakt radsi nechame ve skrini. Uz slysim ty argumenty - no jo, ale ja znam jednoho nebo dva ... - jo, ja znam taky par uchylu...Xenie,ne ze bych tomu extra rozumel, ale mam dojem, ze telo pred mentruaci zadrzuje vic vody nez obvykle, tak proto se to muze projevit jednim kilickem na vaze.Muz

Klarka (St, 21. 5. 2003 - 12:05)

Ahoj holciny, tak jsem to docetla konecne. Rozebirate tu HA, tak s tim zkusenosti nemam, brala jsem jen hormony, mela jsem po nich vetsi chut k jidlu a nejake to kilo jsem pribrala. Mne vubec nevadi, ze nemam uz rok M, mam o starost min. Myslim si,ze Misasisa do toho jeste plne nespadla, je trochu stejna jako ja, taky by chtela byt hubena, zhubnout nemit pres 60, coz je opravdu dost, ale moc se ji to nedari, protoze rada ji. Nepletu se Misasiso ? Jis ale o dost mene nez ja, to pravda. Moje mysleni je neco mezi A-B, rada bych nejedla.........jenze to nejde a ani bych to nevydrzela, i kdybych ten rozum, ze je blbost hladovet, nemela. Pak taky mysleni B-nacpat se vseho moznyho a kdyby to bylo tak snadny a rychly vse vyzvracet a ne s tim zapasit hodinu. Nic mezitim neni, vice mam ale mysleni B. Jinak kdybych mela radit Tobe Xenie i jako nezkusena co se tyce HA, tak bych radila neco vyzkouset a pak uvidis. Taky nesnasim lidi, kteri tuto nemoc nechapou, tak jako treba muj blizky kamarad, ktery o mne snad vse vi i o tech depresi jsem mu to vysvetlovala, dokonce je parkrat se mnou i zazil a on mi pak jednou klidne rekne, ze deprese nemam, ze to je jen takove mysleni skepticke. To jsem malem vylitla z kuze, ja vim, jake to je peklo, zadne prasky mne nepomahaji, alespon o tom nevim, mozna bych bez nich byla uz v lecebne. Kez bych tam byla, tam bych nejedla a hubla bych. Jednou tam stejne skoncim a pak se doufam moje kariera anorekticky bude opakovat, kez by !!!!! Ted mam druhy den silnou depresi a opravdu nema to opodstatneny duvod, citim se smutne, beznadejne, nudim se , i kdyz mam dost prace, tak me nic nebavi, dokonce uz mne nepomaha to resit ani jidlem, pripadam si naprosto ztracene. Nereknu, kdybych zazila ted nejake velke zklamani nebo ztratu nekoho blizkeho, tak ty deprese maji duvod a nikdo se tomu divit nebude, ale v tomhle pripada si to nemuzu vysvetlit. Ale neni v tom to, ze bych se trapila tim, ze tloustnu, to je uplne neco jineho, to s tim nesouvisi, i kdyz me to trapi. Taky uz mam plne zuby toho, kdyz nekdo porad radi-jez normalne, klidne priberes, ale nepujde to vecne nahoru, jenze kdyz budu jist podle sveho, tak mam do podzimu evidentne sto kilo a to vubec neprehanim. Za takovehle obzerstvi hnusne by meli zavirat i proti me vuli, potrebovala bych to. Nemyslim pochopitelne do vezeni, ale do lecebny. Taky jsem treba prekvapena M, ze Ti pomohl tolik Adipex, mne to svinstvo abslutne ne. Ja ho mela v sobe a cely den jsem se "vesele" prejidala a porad mela hlad. Jak jste psali o tech lecebnach, tak ja v tech 14 letech zazila jen tu nespecifikovanou, byli tam sami dospely a uplne s jinymi problemy, ale stejne je, ze me po jidle hlidali. Paradoxne ja jsem od zacatku vubec nevedela, co je to bulimie, ja byla anorekticka, nevedela jsem, ze nesmim jit po obede hned na WC, fakt jsem to tehdy nevedela, az jsem se to dozvedela tam. Jinak v tech lecebnach specializovanych uz na PPP je to fakt prisny, ja nevim, kdybych tam ted byla, sice uz nejsem ani A ani B, spise maxizrout, tak bych to tam nevydrzela, kdyz by me nutili jist, asi bych se zblaznila nebo si neco udelala, nevim. Ivono, tech 43 kg jsem taky chtela mit jeste nedavno, ale uz vim, ze je to moc malo a je to asi i nemozny. To telo to nemuze vydrzet a jestli jo, tak jen na hodne kratkou dobu, vzdyt ja si neudrzela ani tech 48 kg. Jak tu spala Marta se svoji maminkou, tak me to fakt dojalo, jak se maji navzajem rady, to ja nikdy nepoznala. Snad se nam z toho Marta dostane, aby nepadala niz a niz. Janulo, to znam, ze se obcas silene prejim, aniz bych zazila neco neprijemneho nebo hladovela, to uz vubec ne. To mam pak na sebe jeste vetsi vztek, kdyz to nema padny duvod, proc jsem do toho zase tak silene spadla. Prozatim koncim, ctu a jsem tu s vami porad. Jsem moc rada, ze tato diskuze existuje. Diky vsem, ze si tu vzajemne radime a pomahame. Klarka

Xenie (St, 21. 5. 2003 - 11:05)

Ahoj Regino,tak teda moc jsi me nastvala - ja ti dam, ze aerobic nesnasis!!! Takovej sportovni aerobic, to je neco jinyho, nez to, jak se tam placa par nafoukanejch krav ve znackovym obleceni!:-))))))))))Zertuju, pochopitelne, ale neni aerobic jako aerobic.Misosiso,Taky jsem tu jak na skok, takze budu dost strucna.Urcite se neda pomerovat v jidle, jak rikam, kazdy je trochu jiny. Ale ja fakt, ze asi v pomeru k vam jim jako rolnik, kdyz to tak pozoruju :-)))). No, zacinam z toho mit spatnej pocit, ale ja fakt netloustnu.Jo, a co se tyce tech buchet, tak mi vetsinou delame hodne plneny, takze jsou sice velky, ale neni to samy testo. A ty ja rada :-).Vis, myslim si, ze u tebe jde hlavne o rozhazenej metabolismus - pokud ho mas diatama zpomalenej, tak muzes ukladat vsechno, co snis, at snis treba jedno jablko, paradoxne priberes.K tvym dotazum: Nez jsem spadla do PPP, byla jsem oplacana (aspon mama mi to porad rikala), mela jsem asi 55 na 164cm. Pak jsem zhubla az na asi 43 nebo tak nejak a dost dlouho si to drzela. Pak jsem ztloustla na asi 58 (hlavne diky zlomeny noze, po ty jsem mela snad nejvyssi vahu vube, to bylo ted v zime). A ted jsme mela 54, myslim ale, ze jsem tak o kilo pribrala, jelikoz budu mit menstruaci (vzdycky pred ni malinko priberu a pak zase "zhubnu", nechapu, co to je). Takze mam tak 55. Merim 164 cm. No, jak vidis, furt jsem stejne tlusta, jako jsem byla, nez jsme zacala!Takze vysledny efekt PPP? NULA!!!!!Klidne se ptej na co potrebujes, rada ti odpovim na vse krome praveho jmena a adresy :-))))))).Moc ti drzim palce na to leceni, napis, jaky to tam je, moc by me to zajimalo.VSEM, co mi sem pisou rady o HA:Dekuju moc, asi fakt budu muset neco vyzkouset, ale ted se mi do toho chce jeste min, nez driv. Vcera jsme se desne rafli s pritelem. Rikala jsem mu o vasich zkusenostech s pribiranim a hadejte, co rekl - ze pry po novych preparatech se NIKDY nepribira, neni z ceho, a ty holky pribraly jen proto, ze verily, ze priberou. Pry se testovala antikoncepce a placebo a pribraly pry obe skupiny - i divky s antikoncepci, i s placebem. Ma to v ucebnici. Jo, a jeste mi rekl, ze ty hormony jsou ted v antikoncepcich synteticky, jsou hned vylouceny a tudiz neni zpusob, jak by vahu mohly ovlivnit. Prej rozumuju o necem, cemu nerozumim a vy vsechny tady jste pribraly jen pro to, ze jste tomu vnitrne verily a nebo neovladaly chute a jedly.Hmmm, tak jsme se pekne chytli, uz me to fakt stve. Kdyby mu na prednasce rekli, ze lidi maji mit na nose chapadlo, a ti, co ho nemaji, jsou dusevne chory, asi by me sebral a sel by nas oba zavrit do Bohnic :-(((((Ja nechci, aby to znelo, ze je nejakej sobec nebo tak, ale fakt si nekdy myslim, ze proste mu ta medicina moc "leze na mozek". Ja uz teda fakt nevim, cemu verit. On bude vzdy z vsude proste tu svoji vedu obhajovat, a o cem si neprecte v Medical Journal, tak jako by neexistovalo. Jinak, ja nemam nepravidelnou menstruaci, ja ji mam jen po delsi dobe. Stve me, ze neni nejakej pripravek pro chlapi. Asi se na to vykaslu a zacnem spat kazdej zvlast.No nic, musim letet, mejte se.Xenie

regina (Út, 20. 5. 2003 - 23:05)

Ivonko,ac nechci podporovat tvrzeni, ze klukum se libi hubeny holky (neni zdrave to rikat zrovna na chatu ppp), tak Ti to vyvracet nemuzu, protoze se mi to zda taky. Slysela jsem sice nektere rikat "ta je moc hubena", ale i pravy opak. A kdyz jsem mela o par kilo min, tak si me furt prohlizeli jako smecka psu. Nechci povrchniho kluka a ani ja nejsem slecinka, ktera nema co delat. Nemam ani rada slovo aerobik, protoze se mi misto cviceni vybavi nektere kravy spoluzacky, ktere chodily do posilovny, protoze to je moderni. Citim, ze moje touha po hubenosti je jako touha po vsem, co jsem nikdy nemela. Potrebuju zaplnit prazdnotu pomyslnou krasou nebo uspechem, to je jedno. Myslim,ze muj hlavni problem neni bulimie, ale neco jineho. Neco, kvuli cemu jsem vzdycky byla precitlivela. Nekdy hrozne hodna a ohleduplna a jindy az agresivni, uplna jezibaba. Jenze nevim, co vlastne hledam, co mi chybi.Holky, mejte se trochu rady. Malinko. Aspon chvilku na sebe kazdy den nebudte nastvane. Nemyslim, ze byste si musely jit koupit za odmenu nanuka, ale prestante se psychicky tyrat a zkuste vyhnat z hlavy to zlo, kvuli kteremu nemuzete byt stastne.A pak cely ten mechanismus muzete v klidu nastartovat zpatky.Mela bych si taky neco poradit. Kdybych mela byt vlastni andel strazny, tak neprestavam kroutit hlavou.Jo, a kdosi to tu psal, omluvte sklerozu, jit se opravdu musi a kdyz se jist prestane, neznamena to konecne zacatek noveho zivota, ale jeho ukonceni.Dobrou.R.

Ivona (Út, 20. 5. 2003 - 22:05)

Janulko!Nechci umrit, chci se jen libit...Prijde mi ze vsichni stejne chteji hubeny a ne jiny...Myslim tim pany kluky....:) libi se mi kdyz nekomu koukaj kosti..

Misasisa (Út, 20. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj holky, dnes jsem tu jen na skok, takze ani nemuzu moc reagovat, teda ne tolik, jak bych chtela. Klarko:znam Te z te mistnosti Nez primo hubenost...Moc by me zajimalo, kolik vazis. Aspon priblizne...Vis, vaz si toho, jestli mas pod 55...Je to nadherna vaha a bud za ni rada, vzdyt podivej se kolem sebe, kolik holek zapasi s nadvahou. Treba ja. No a nekoukej jen na vychrtliny, neni pravda, ze je celej svet hubenej. Takhle to vidime jen my, anorekticky a bulimicky. To se mi to radi, vid...kdyz mam taky jedno ze svych zlych obdobi.Pro holcinu s Adipexem(moc se omlouvam, zapomnela jsem Tve jmeno)-je pravda, ze ted asi pribiram. Ale neni to tim, ze bych vysadila Adipex a jen tak pribrala, je to tim, ze jsem zacala jist vic (radeji to nepocitam na kilojouly, to bych se sla rovnou odstrelit-pr. dnes-rano musli s mlekem-misticka-svacina musli tycinka, obed maly dezertni talirek leca s nokama, svacina jeden ovocny knedlik(suchy, samozrejme), vecere misticka musli a pak jsem to dorazila tycinkou chocapic - asi jsem mela nakej sladkej den)A taky jsem se prestala hybat, protoze toho mam ted tolik do skoly, ze se nehnu ze zidle, porad se ucim...ach jo:( A zadny vysledky. Jen kila navic a nalada pod psa. Minuly rok, po vysazeni adipexu, jsem pribrala maximalne jedno kilo, ale to pak slo dolu s dalsima dvema. Asi to na kazdeho pusobi jinak...:(Xenie-prekvapil me Tvuj jidelnicek-a velice mile! Ja mela dojem, ze jis taky jak vrabecek. Jis dobre a tak by to melo byt. Pro to, aby sis udrzela vahu. Nemuzem to soudit-neni treba buchta jako buchta (kdyz rikas, ze snis tri-to asi nebudou naky mega buchty pro rolniky, no ne?). Proste Ti gratuluju, ze mas takovej jidelni rezim, je to skvele. Ja se takhle asi nikdy jist nenaucim...Myslim, az budu mit pod tech 55, samozrejme. Muzu se optat-kolik jsi mela na zacatku, kdyz jsi se zacala seznamovat s ppp? Mela jsi nadvahu? A kolik meris? Ale nemusis mi to psat, jestli nechces, respektuju Tve soukromi.No, devcata, mejte se moc pekne, ja se jdu zase srotit....vrrrr....Jinak jeste-v patek mi zacina leceni. Jsem nastvana, chtela jsem si to zaridit sama, takhle si pripadam, ze me tam tahnou nasilim. Ale nesmim bejt tak palicata a rozmazlena. Ja mam strach....Strach, ze mi vezmou moje mysleni...Priznam se vam, tady muzu-strasne moc touzim po mysleni anorekticky...Nejak se mi to ale nedari...Porad je ve mne zakodovany hlas "jist se musi, musis jist, nebo zas budes mit 39 kilo, musis jist, nebo umres, blablabla" Jak se toho hlasu zbavit? Nanahnali ho do me pri hypnozach, ktere jsem musela podstupovat a nelze se toho zbavit...PROC???Jsem hloupa husa, kdyz rikam takovyhle veci. Jeste si to uvedomuju! No boze...jsem vazne zrala na psychiatra, ne na nakyho psychologa...Mejte se hezky a napiste, jak se vam dari.Pa M.

lida (Út, 20. 5. 2003 - 19:05)

přestala jsem držet dietu a snažim se jíst normálně,dokonce podle lidí mám přibrat(kvůli sportu).jenže tim jak si řikám,že vlastně můžu jíst všechno,tak mám tendenci k neustálýmu jedení. chci jíst normálně a chci se zbavit myšlenek na jídlo,jenže nějak mi to nejde

Klarka (Út, 20. 5. 2003 - 15:05)

Ahoj, nemam docteno asi od nedele, takze nemuzu ani reagovat. Jen chci rict, asi me znate obcas odsud, ale jinak jsem zalozila diskuzu Nez vychrtlost,staci hubenost. Bohuzel, uz se ani na tu diskuzi nehodim. Uz jednak neumim hubnout, myslim tim rozumne, porad ted jenom jim, minuly tyden jsem dvakrat umyslne zvracela, protoze mne praskal tak zaludek, ze jsem nemohla ani dychat, jak jsem byla nazrana. Nema to duvod, co delam, nevim proc, pripadam si jako "fetak", asi jedine misto, kde bych se odnaucila tak zrat by byla lecebna, jenze ja si to nemuzu zatim kvuli praci dovolit. Trpim ted hodne temi silnymi depresemi, kdy myslim na to , jak nezit nebo jak to zaspat, uz ani netouzim nejak hubnout,nejde to a ani se o to ted nesnazim, protoze touha po jidle je daleko silnejsi a tu silu ted nemam, jako jsme ji mela v unoru minuleho roku, kdy jsem opravdu zhubla. Samozrejme, ze nejsem spokojena s vahou a natoz se svoji postavou. Jsem jak vyzrany prase bez legrace a zvelicovani, v lete se nemuzu svleknout do plavek ani mit kratsi tricko, vypadam jak becka hnusna tlusta obluda. Nejradeji bych se tim zradlem udusila, patrilo by mne to. Byt tak v lecebne......tak bych nezrala, kdyz mne nekdo nuti, tak delam pravy opak. Co bude dal, opravdu nevim, diskuze ctu stale, vim, ze nas je hodne. Nenavidim se !! Pa zase napisu. Klarka

T (Út, 20. 5. 2003 - 14:05)

Pro Xenii!co jsem brala drogi neměla jsem menstruaci skoro 3 roky. (převážně kvůli nízké hmotnosti).Když jsem začala abstinovat začali mi dávat provokačky na vyvolání M. A pak mi byl doporučen tady již zmiňovaný LOGEST. Beru ho již 3 roky a řeknu ti, že z komunity jsem odcházela s 68kg a nyní mám 59kg. Takže jsem na 100% po něm nepřibrala, ale určitě se po něm samo od sebe nehubne. A kdybych měla schrnou moje poznatky o antikoncepci u mých kámošek, tak ten Logest je asi opravdu nejpřijatelnější. Zatím neznám nikoho, kdo by si na něj ztěžoval. I když každý jsme individuální a někomu vyhovuje to a jinýmu zase ono. A pokud nemáš pravidelnou M asi bys měla antikoncepci brát (alespoň nějakou dobu), aby se ti to nějak ustálilo...neni to sranda...nemenstrulovat.Mějte se fajn a držim palce.T

A. (Út, 20. 5. 2003 - 14:05)

Ahojky Xenie,mno, jelikož jsi psala, že jiná antikoncepce vám s přítelem nevyhovuje, možná bys tehy HA mohla prostě zkusit a pokud bys jen trochu přibrala "vinou hormonů", tak okamžitě přestat - včas. Já jsem to také zkusila a to dvakrát - pokaždé jsem přibírala (a to také hodně a ráda sportuji) a byla moc nešťastná - to už jsem ti psala. Nakonec jsem se rozhodla toho úplně nechat, vrátit se na svou váhu a to se mi podařilo. Ale ještě ti musím napsat, že já jsem byla v jiné situaci než ty - v tom smyslu, že jsem byla s tehdejším přítelem jen o víkendu (sex 1 - 2 krát týdně) a moc mě štvalo, že ty prášky beru každý den "zbytečně" jestli mi rozumíš.

Xenie (Út, 20. 5. 2003 - 10:05)

Jeste k ty HA:Problem je, ze ja bych psychicky nezvladla pribrat, myslim, ze by me to dost polozilo. A navic se uz nechci snazit hubnout, mohla bych pak misto jen tech nadbytecnych par kilo zacit hubnout i ty zdravy kila, a bylo by zle!A toho se bojim.Xenie

Xenie (Út, 20. 5. 2003 - 10:05)

Ahoj Regino,skutecne, je zvlastni, ze kazdemu se vaha jevi jinak. pro mou mamu jsem oplacana, pro ostatni normalni a muj pritel mi rika, ze jsem vyhubla (oni jsou doma vsichni taky dost pri tele). Podle mne je nejlepsi vybrat si z toho to, pri cem se citis dobre :-)).Jinak me fascinovalo, ze jsi napsala, ze Dancin jidelnicek je pro drevorubce. A ja ji tu chtela napsat, ze ji jak vrabecek!!!! To ja jim o neco vic, ne o dost, ale prece jen znatelne. Po obede mam jeste moucnik, mezi nim a svacinou urcite sladky (nebo slany, podle chuti) a tri buchty k svacine by mi taky nestacily, nerkuli toustovej chleba k veceri. To bych pak asi v noci sla hlady vybilit lednicku. A to taky nepribiram!Je fakt, ze porce jsou skutecne individualni, ale to, co napsala Danka, je skutecne akorat pro zdravyho cloveka. Jasne, ze si to kazdy uzpusobi, napr ne dva kopecky ryze, ale jeden ci tri a ne polyvku, ale radsi misu salatu a kompot.Ale zda se mi ( i podle toho, co jsem cetla a podle toho, jak ji ostatni), ze Dancin jidelnicek je akorat a ne pro drevorubce!!!!!Pokud mas ovsem stale problemy s vahou a psychikou, je jasny, ze bys tohle nezvladla snist, to ja taky ze zacatku ne:-)Xenie

Reklama

Přidat komentář