Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Bára (St, 14. 1. 2004 - 16:01)

NO AHOJ MÍŠO!!!jsem ráda, že jsi napsala!Miško přemýšlej o tom léčení!!! Nebo nepřemýšlej a vrať se na nějakou dobu do Čech a jdi se někam léčit!A nemá cenu docházet někam ambulantně, jednou týdně myslím, ale jak jsi psala, docházet do denního stacionáře, který je myslím na Karlově v Praze!!!A pokud by Tě chtěli hospitalizovat, nebraň se tomu!!! Zdraví je přednější!1-2 měsíce bys to přece vydržela ne?Nejíš vůbec!!! To je vážné!!!A kolik teď vážíš?Zapomněla jsem taky kolik měříš.....Já nakonec zhubla těch 14 kg.....Anorexie jak vyšitá.....Má skvělá doktorka mě z toho dostala! A to tím, že mi dala ultimátum, já poslechla, jedla jsem poctivě (až moc!!!) a přibrala jsem akorát i s Vánocemi 3 kg.....Ale teď v tom jedu zase.....prozměnu, ale vůbec nejím.....Takže si můžeme podat ruce....Ach jo.....Pořád si chci zkrátka něco dokazovat!V pondělí mi ta má pí.doktorka řekla, že úplně nejlepší a nejjednoduší by bylo konečně se zbavit perfekcionismu!Tím by se vyřešily hladovky, enormní cvičení, šílené uklízení a přílišné nakupování.....Ale asi si mám pomoct sama.....Moc bych chtěla, aby mi v tom pomohla! Strašně mi tím svitla naděje! Akorát si teď kladu otázku proč jsme téma přílišný perfekcionismus, neřešily před těmi pěti lety, kdy to u mě vypuklo poprvé.....Momentálně o Misasise nic nevím, ale do Vánoc jsme si psaly maily.....Sem na doktorku už prý nechodí!Myslím, že stále hubne, ale strašně rozumně!!!Michalko měj se hezky! A napiš zase!!!Jo a odkud z Čech přesně jsi???Nejsi stejně stará jako já?Mě bude za pár dnů 22 let....Papapa Bára.

Albi (St, 14. 1. 2004 - 07:01)

Tam mělo být 60 minut aerobicu!:)

Albi (St, 14. 1. 2004 - 07:01)

Ahoj holky,Sylvi-moc děkuji a budu se moc těšit.PA(Napiš brzy)Včerejšek jsem opět zvládla, dneska je to již 4. den.Je to sice krátká doba, ale pro mě veliký úspěch po dost dlouhé době.Asi tak po půl roce, kdy jsem zvracela denně.A taky se snažím normálně jíst a pít alespoň 2 litry denně.Už mi je lépe a už se po jídle necítím tak těžko.:-).Ale co se stalo včera.Krátce před půlnocí mě honila mlsná.A byl tam dort(brácha měl narozeniny) a tak jsem si kus ukrojila.Holky, vydržela jsem to, ale ty výčitky mě provázeli celou noc!!!Nemohla jsem vůbec spát.Pořád jsem si jen nadávala, jak jsem pitomá.Přitom jsem měla k obědu zeleninový salát s rohlíkem a k večeři jen jogurt a potom jsem byla hrát na cca 45 min. volejbal a ještě jsem zvládla 60 minut volejbalu.Tak by se to mohlo nějak vykompenzovat, že jo?No ale ty pocity jsou strašné, na dort už ani nepohlédnu.A SYLVI-z těch hádek si nic nedělej.To se občas stává.Já jsem třeba taky měla včera den, kdy jsem byla pořád taková mrzutá a protivná.A nemohla jsem to nijak ovlivnit až večer mě to přešlo.Ono to zase bude dobré, určitě jo.Držím ti pěstičky.Mějte se všichni moc a moc hezky a DRŽTE SE!!!

Misa (Út, 13. 1. 2004 - 20:01)

Ahoj Barco,vzpominas si na me jeste.Tady je Misa z Nemecka.Dlouho jsem tu nebyla.A jsem tu zas,jsem trochu u konce.Vice prace ,stresu,hadky s manzelem kazdodenni(musim rict),a hlavne jidlo zadne.Treba cely tyden nic,pak za cely den pulku jablka a zase par dni nic.Uz je to cim dal horsi,,.A uz zkratka musim otocit konecne,konecne zacit neco delat.Musim rict ze nechapu jak to ze vubec jeste funguju,fakt nevim jak je to mozne.Rano vstat v pul 5 ,pak delat v kramu,pak porad nekde na nohou a chodim spat kolem pulnoci a za posledni tyden dokonce kolem 2-3 rano.Sila co.Musim ted zrejme nechat prace a odjet na par mesicu do cech se lecit.Ale nechce se mi nechat praci,neni lehky kort pro me tady vubec neco sehnat,ale zdravi je prednejsi ,ze jo???Hlavne me do toho tlaci Peta(manzel)ktery uz si se mnou nevi rady a taky rodice.No a vlastne,,,,ja chci i nechci,bojim se a hlavne nevim kde je nejlepsi hledat pomoc.Muzete mi nekdo poradit.Co mam delat kdyzt ted ,dejme tomu odjedu v unoru do Cech ,kam zajit .Slysela jsem o dennim stacionari v Praze ,ale mam strach,bojim se hospitalizace.Chci nekam dochazet,ale rozhodne se nenecham zavrit.Jak se porad mate?????Co ty Barco????a co Misasisa

Bára (Út, 13. 1. 2004 - 19:01)

Ahoj Ráchel!A jak na tom jsi?Kolik Ti je?Jak dlouho tím trpíš?Máš velkou podváhu?Já mám stejný problém.....

Ráchel (Út, 13. 1. 2004 - 19:01)

Ahoj holky,jsem na tomto chatu poprvé,mluvíte hodně o bulímii, já mám opačný problém a to anorexii.Jsem v nesnesitelných stavech,smutku, mám strach, že nenajdu tu správnou cestu, je krásné jak se tu posporujete fandím aspoň vám.Pa Ráchel a přeju překrásné dny, plné optimismu, smíchu...

Sylva (Út, 13. 1. 2004 - 15:01)

Ahoj holky, PISTEEEEEEEE!!Albi, podrobnosti ti teda napisu na email, ok? Vcera jsem se 2x zhadala s pritelem, kvuli blbostem (skoda psat...), ale byla to spis jeho chyba - tentokrat, protoze jinak jsem hadava spis ja. Nevim proc, ale lezla jsem mu na nervy...Nebyl v dobry nalade a nechtel mi rict duvod (prej zadnej neni). Dneska rano zase hadka, ted uz jsem fakt docela nastvana. Ale proc to vsechno pisu?? Protoze jsem zas od rana uz chtela vsechno hodit za hlavu a jakoby jsem si povolovala zachvat. Rikala jsem si: nic nevychazi, tak se muzu na vsechno vykaslat a klidne se zas prezrat. Byla jsem ve skole jen dve hodiny, tedy do 10h. Takze pred sebou celej den, nastesti hromada uceni, takze jsem si pak rikala, ze bych zachvatem ztracela zbytecne cas a tim to zaclo. Najednou jsem si rekla, ze uz si nechci nicit zdravi, protoze me po minulym zachvatu boli dost bricho, v krku, no znate to asi...Takze do tedka jsem zatim nezvracela, ale zbyvaj jeste 3 hodiny, nez ten muj prijde domu. Asi radsi nekam vypadnu. Fakt sorry, jestli vas s tim otravuju, ale pisu to proto, abych se svym zpusobem ujistila a nesla "delat kraviny". Zatim packo vsechny a napiste, jak jste na tom!!! Cauves

Albi (Út, 13. 1. 2004 - 07:01)

Nechtěně jsem to již odeslala.Taky bych ráda podotkla, že se taky od nového roku snažím.Jím 5x denně a snažím se víc pít.Né ale pokaždý mi to vyjde.Vžycky jeden den ok druhý ko.Ale teď se držím již(je to směšné) třetí den a doufám, že to vydržím až do pátku, kdy máme sezení.Mějte se všichni moc hezky.Pa

Albi (Út, 13. 1. 2004 - 07:01)

Ahoj Silvy, k té Francii.To by bylo opravdu super.Já chci právě v září odjet, ale zatím jsem uvažovala spíše o Belgii než Francii.Ale v agentuře mi řekli, že je tam málo francouzkých rodin.Tak to zkusím a jestli to nevyjde, pojedu do Francie.A nebo, že bych si to ještě rozmyslela?Tvá nabídka je velmi lákavá, ty by jsi mi to tam mohla zařídit?Chtěla bych jet ale přes student agency.A mohu se zeptat kolik Ti platí a jak vycházíš s penězi?Navštěvuješ nějakou školu?Byla bych móóóóc ráda, kdyby jsi mi o tom napsala něco víc.Jestli jsi na severu, na jihu atd.Napiš mi na e-mail ALBERTES"SEZNAM.CZ

Sylva (Po, 12. 1. 2004 - 17:01)

Ahoj holky, neverim svym ocim, ze sem nikdo celej vikend nenapsal. Ja jsem nemela vubec cas (uceni) a porad jsem si rikala, ze musim na doktorku, jinak tam bude strasna fura prispevku a ani nebudu stacit na vsechno odepsat, takze jsem na jednu stranu rada, ale jak se jinak mate?? Ja zklamavam porad do kola (co se tyce zachvatu), ale zajimave je, ze ted uz mam na prejidani se chut jen kdyz jsem sama doma. Driv jsem se treba prejedla, ikdyz byl pritel doma, ale nezvracela jsem. Ted uz nijak zvlast na jidlo nemam chut, spis tedy me zachvaty vychazeji ze samoty a taky mozna ze stresu ze skoly, mame toho ted priserne... Abych se zkusila vyhnout zachvatum, tak jsem si udelala na tyden jidelnicek (pri prednasce ekonomie - byla nuda :-), hezky 4x az 5x denne, treba to pomuze!!! Doufam!!!Jinak Albi, k te Francii. Treba se muzes v praci zeptat, jestli muzete prerusit smlouvu na nejakej cas (treba 6 nebo 12 mesicu) za ucelem zlepseni se ve francouzstine, a pak, ze by ses zas vratila na sve prac. misto. Ale fakt nevim, jestli je to mozny. Jestli ano, tak mam pro tebe schovanou supr rodinu :-) Sama jsem v ni pracovala jako oper 1 a pul roku. Jsou fajn, maji jednu holcicku (10 let), no neni to zrovna poklad, ale da se to zvladnout. Bydlej kousek od more a maj supr barak s bazenem a se saunou. Bylo by fajn, kdybys prijela :-) Moc cechu tady nevidim (lepe receno, zadny tu fakt neznam). Ted maji oper (polku), ale kdyztak pristi rok (od zari). Puvodne jsem tu mela byt jen rok, ale potkala jsem tu svou prvni a nejspis posledni lasku (predtim jsem mela nejaky vztahy, ale rikala jsem si, ze jsem divna, ze se nedokazu zamilovat) a nastehovali jsme se spolu a ted tu druhym rokem studuju. Nejak jsem se rozepsala... Tak kdyztak napis, co si o tom myslis.Jinak Mysko, dost jsem o tom strachu z lidi premyslela, jako kdy to zacalo a z ceho asi, apod. Ale to by bylo na dlouho, tak zas priste. Uz me boli z pocitace hlava, psala jsem uz nejaky kraviny do skoly...Holky mejte se krasne a napiste zas, jak valcite!!! Paaaaaaaaaa

Sylva (Pá, 9. 1. 2004 - 16:01)

Cau holciny, nemam cas tak chci jen moc pogratulovat Martine. Jses supr, jen tak dal!!! Uvidis, ze za nejaky cas uz se nebudes citit jak ten nafourkly balon... Ja bohuzel od te doby, co jsem se sem vratila, stojim za H...., takze Adelko, zadny gratulace ke 3 tejdnum bez zachvatu, protoze jsem zas dnes mela zachvat, coz je tedy zas skoro kazdy den (bez vcerejska), takze se nad sebou budu muset hooooooooodne zamyslet, ach jo. Dneska jsem si po obede zakazala cokoladu a dopadlo to tak, ze jsem ji sezrala tuny, takze mam porad ten stejny problem se strachem z tloustky a s omezovanim se. Kazdej den se ujistuju a snazim se toho strachu zbavit a jist normalne, ale nejak se mi nedari. Zatim cauky vsichni a napisu co nejdriv a odepisu vsem!!! Drzte se!!

martina (Pá, 9. 1. 2004 - 07:01)

Ahoj,i já dávám za pravdu Vítkovi,sama se nesnáším,když to dělám a ani nechci,aby to o mě mí nejbližší věděli.Prosinec byl pro mě katastrofa jak jsem předpokládala a psala-od 5.12.jsem skoro denně měla záchvat.již od nového roku se snažím s tím něco dělat,ale hned prvního jsem sama sebe zklamala(to víte někdo mi v dobrém řekne,že je hroznové víno kalorické a já hned dostanu víčitky a jdu na WC). Bohužel se to stalo a nedá vrátit,začla jsem tedy 2.1.znova-podle Simony si píši denně co dělám a jím.snažím se 3xdenně jíst(5xdenně to za tím nezvládám),musím napsat-že zatím nejím vše jen co mi psychika dovolí(již od 13let si zakazuji některé potraviny a tak je nemůžu začít z ničeho nic jíst,ale snad postupně se k tomu dopracuji).Již ani nemám večer myšlenky na záchvat ani chutě na to co nejím(jak jsem mývala).sic se cítím nafouklá jak balón,ale to doufám pomine.Závěrem:jsem skoro týden bez záchvatu,cítím se v pohodě,spánek se mi i zlepšil,bolest zubů(celý prosinec mě boleli-jak jsem již psala) postupně odeznívá.A tak doufám,že to i dál vydržím je mi jasný,že jěště budu mít několikrát záchvaty,ale kdyby aspoň mezi nima bylo pár dní,či týdnů,abych věděla že jsem na tom líp.I mám v úmyslu jít na setkání PPP(myslím,že je to od anabell),které se koná každé úterý v Praze.Chtěla jsem se zeptat jestli již tam někdo byl a jak to probíhá?Měj te se všichni krásně a držím všem palce palce.Martina

Albi (Pá, 9. 1. 2004 - 06:01)

Ahojky,i já bych chtěla reagovat na příspěvek Vítka a musím přiznat, že má vcelku pravdu.Než jsem onemocněla ppp, trpěla bulimií moje kamarádka.Moc jsem jí chtěla pomoct a nechápala jsem proč to dělá.Snažila jsem se jí pomoct, ale nešlo to.A nakonec jsem do toho spadla i já.Nikdo to o mě neví a ani nechci, aby veděl.Rodiče nechci trápit, stejně by mě nepomohli, musím to vyřešit sama.Je to na mě.A já se teď snažím, krok po krůčku.Jde to pomalu, ale doufám, že to jednou zvládnu.Mějte se všichni hezky a pište a pište.

Bára (Čt, 8. 1. 2004 - 21:01)

Vítku bravo!!!Nejhorší život je s anorektičkama a bulimičkama!A nemyslete si, že tyto nemoci neznám!!! Měla jsem anorexii dvakrát! A dost jsem tady hlavně v létě psávala.....Zeptejte se odborníku! Ti ani klukům nějaké své pacientky nedoporučují.....Taky nikoho neodsuzuji a bulimii znám z pohledu své nejlepší kamarádky, ale taky mám někdy pocit, že ládovat se horama jídla a pak jít blinkat PŘED MILOVANÝM ČLOVĚKEM, KTERÝ TO VIDÍ.....je celkem.....no na nic.....A můžu to alespoň říct z pohledu přítele té mé nej.kamarádky.....Ona už ví, že alespoň před ním by se měla ovládnout, a ono, že to jde, že.....? Teda lítá v tom řádně.....Ale před už se snad ani neodvažuje, protože on to nesnáší!!!!! Ale na druhou stranu, snaží se jí pomoci.....No akorát snaží, ale asi ne taky tolik.....Adélko prosímtě nebuď na svého přítele naštvaná!!!Četla jsem Tvůj příběh o rozchodu jen zběžně, ale, jestli jsem pochopila správně, prozvracela jsi silvestr a ještě před ním.....No třeba jsem to pochopila či přečetla špatně.....A Tobě by se to líbilo????? Kdyby Ti Tvůj kluk místo slavení a papkaní dobrého jídla jen blinkal, blinkal a blinkal??? No asi ne..... Mě teda ne! A taky už asi proto, že on to prostě nechápe! On tím neprošel! To ho sice neomlouvá, ALE za to snad nemůže ne? A sama víš a všechny tady, že to nikdo nikdy nepochopí!!! Kdo tím neprošel......Na mě přítel vidí i půl kilo navíc a řekně mi to....Ve srandě, utěšuji se jen tím, že o tom zkrátka prd ví.....Jinak by mlčel.....Ne fakt, zkus se na to podívat Z TÉ JEHO STRÁNKY!!!Pro lidi co se stravují normálně to je hnus......Ach jo, prostě to tak je.....A s tím se holt musímě smířit.....Ale Vítek to prostě napsal víc než dobře, líp to už smad nešlo.....A pokud jeho článěk odsoudítě, vidíte to jen z té své stránky, která je zkrátka postižená PPP.....

Adéla (Čt, 8. 1. 2004 - 19:01)

Ahoj holky,moc,moc,moc...děkuju za podporu-dnes nemám časík přečíst vše důkladně,zítra se polepším a napíšu víc a hlavně budu reagovat-dnes aspoň něco o mně-přítel se vrátil,asi jsem pitomá,ale tolik ho miluju a chci být s ním,že spolu teda zase jsme,ale on jakoby se na mě pořád zlobil.Řekl mi,že to je moje věc a ať to aspoň nědělám v jeho přítomnosti...,hrůza!!!Nejhorší je,že mu bulimii nedokážu nijak vysvětlit,prostě tu je.Vánoce jsem opravdu nezvládla-asi to bylo tím,že jsem měla moře času,všude kupy jídla a hlavně,kdo neví o mé bulimii,tak mě nutí jíst...Teď se zas držím,jím i větší porce a i když se cítím skoro přejedená,snažím se to jídlo v sobě nechat-vydržela jsem tak dlouho,tak proč nepokračovat?Jinak jsem z přítele nešťastná-hrozně mě mrzí,jak se zachoval,že se mu vlastně musím neustále omlouvat za to,že nejsem dokonalá,přitom on,když měl problémy,já tu byla pro něj.je to nefér,jsem naštvaná,ale...miluju ho...Sylvi,jsi dobrá,blahopřeju k těm třem týdnům,je to supr!!!Holčičky,držte se,zítra se ozvu a všem odepíšu.Jesště jednou dík za podporu.papapaaaaAdéla

Sylva (Čt, 8. 1. 2004 - 19:01)

Holky, nemam cas, vubec nestiham, tak napisu zitra. Jen v rychlosti k prispevku Vitka.Reagovaly jsme tak proto, ze nam uz dlouho Adelka psala o tom, ze se s pritelem o bulimii vubec nebavi, ze jeji pritel bulimii nechape a ani se o to nijak zvlast nesnazi - tak jsem tomu alespon porozumela. Takze me to prijde jednoduse sobecky, protoze kdyby ji doopravdy miloval (nebo je to tim, ze je jeste dost mlady), tak by si o tom na jeji pozadani neco precetl a snazil se ji pomoct - presna tak, jak to dela muj pritel. A musim rict, ze od te doby se moje PPP zlepsilo, ikdyz neni jeste uplne vyresene. Promin, ale nemam vice casu, abych se rozepsala. Kdyztak jeste napis, co si o tom myslis. Cau vsichni a mejte se fajn!!! Zitra odpovim :-)

Vítek (Čt, 8. 1. 2004 - 18:01)

Je zajímavé, jak jste se vy všechny z "tábora PPP" jako jeden člověk ohradily proti příteli Adély a proti jeho "hroznému" chování, když se s ní rozešel, ale nikdo se, zdá se, příliš nepozastavoval nad tím, co ho k tomu vedlo a jak mu asi v tu chvíli bylo. (Přitom příslušný příspěvek Adély rozhodně nebyl černo-bíle zapšklý a soudě dle jejích vlastních slov bych řekl, že jí samotné rozchod dost otevřel oči.) Předpokládám, že všechny, co sem pravidelně přispíváte, dobře znáte ten pocit, kdy je vám nanic z vás samotných, protože si uvědomujete, v jakých - s prominutím - sračkách se topíte. Zažily jste ale někdy pocit naprostého zoufalství z toho, když se s něčím takovým potýká člověk, kterého máte rády, a vy s tím nemůžete naprosto nic udělat? Když se vám milovaná bytost doslova před očima mění v trosku, které se vlastní život zcela vymkl z rukou a která žije už jen jídlem, zvracením, jídlem, zvracením...? Když už jí nemůžete věřit ani slovo, protože ona už slouží bezvýhradně jen své anorexii/bulimii, kvůli které je schopna vám klidně i lhát do očí? Proč by měl soudný člověk usilovat o takový vztah? Možná to vyzní trochu neromanticky (nicméně o to realističtěji), ale proč by měl člověk chtít být dobrovolně nešťastný s někým, komu stejně nemůže pomoci, když může být šťastný s někým jiným? Nejsem samozřejmě na místě Adélina přítele ani se necítím být kompetentní k tomu, abych se jakkoli vyjadřoval k jejich vztahu. Vím jen, že je hrozně jednoduché hodit kamenem po někom, v jehož kůži jste nikdy nebyly a kdo třeba už prostě jen nemá sílu dál v něčem takovém setrvávat. I když mi neušlo, jak PPP dokáží zatemnit mozek, očekával bych trochu více soudnosti. Například v tom, jakým spolehlivým zabijákem vztahu mohou PPP být. Když mají PPP potenciál někomu zničit jeho život, proč by měly ušetřit jeho vztah? V každé situaci se dá něco dělat. Otázkou budiž, co udělaly zúčastněné osoby pro to, aby vztah zatížený PPP, přežil (či dokonce vzkvétal).

Albi (Čt, 8. 1. 2004 - 06:01)

Ahoj holky, tak jsem zase tady a jsem ráda, že jste reagovali na můj příspěvek.Moc díky.Potěšilo mě to. SILVO,z tvého příspěvku jsem pochopila, že žiješ ve Francii.Ty jsi tam jako au pair?Nebo tam pracuješ?Jde o to, že já neustále o au pair uvažuji, moc bych si přála umět perfektně francouzsky.Mám sice maturitu, ale moc se nedomluvím.Chodím na kursy, kde platím docela dost, ale mám pocit,že mi to nic nedává.Na druhou stranu mám strach odjet, protože tady mám celkem dobrou práci(no, vlastně jde spíš o kolektiv, který je fajn).Mám strach, že až se vrátím, budu sice umět francouzsky, ale práci neseženu, tak nevím.Jaký je Tvůj názor?Jinak, co se týká ppp, moc pochvaly si nezasloužím.Teprve včera se mi podařilo NORMÁLNĚ jíst a nezvracet.Vydržela jsem to jeden den, ale dnes pokračuji.Pořád mám pocit sytosti, skoro nepiju(pak je to ještě horší).Obdivuji Vás, které máte záchvat tak jednou za 14-3 týdny.Snad to taky dokážu.A o tom sezení.Taky jsem z toho měla strach a myslím, že i ostatní, ale je to moc super.Pomáháme si, radíme se.Např. jedna dívka tam popisovala jak to chodí na klinice.Takže-dostávají najíst 6x denněSNÍDANĚ:1-2ks pečiva něčím namazanýSVAČINA:jogurt nebo ovoceOBĚD:polévka maso + přílohaSVAČINA:ovoce nebo sušenkaVEČEŘE:teplá nebo studená(2ks pečiva namazaného)VEČEŘE II.:JogurtA všechny bulimičky po tomto jídelníčku zhubli průměrně 3 kila.Opravdu jde o to jíst pravidelně a překonat první dny, kdy se člověk cítí jako balón.A jak je to Sylvi u tebe?Máš ještě ty pocity sytosti nebo ti tělo už normálně tráví?Moc se omlouvám za dlouhý příspěvek.Všem holkám přeju, aby se nám dařilo a aby jsme se z toho dostali.Mějte se hezky.Zase se ozvu.PA

Myska (St, 7. 1. 2004 - 19:01)

Sakra a je to tam hned dvakrat...sorry

Myska (St, 7. 1. 2004 - 19:01)

Jo malem bych zapomnela :) tohle jsem odepsala odpoledne a neposlala, tak to sem zkopiruju.Cau Sylvo, ty tvý pocity jsou dost pochopitelny

Reklama

Přidat komentář