Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Maki (Po, 15. 3. 2004 - 14:03)

Ahoj všem,trpím poruchou příjmu potravy, nejsem zaměřená na to "být štíhlá", ale mám neustálé výčitky po každém soustu. Už je to zhruba rok, co si uvědomuji, že "mám problém".... Zažila jsem spousty odsouzení, přečetla moře knih, vyzkoušela několik způsobů léčby .... pokud bude některé z vás z toho všeho smutno a nebudete vědět "kudy kam", tam napište, cokoliv. Když mi bylo nejhůř a nevěděla jsem jak dál, ... tolik jsem někoho potřebovala, kdo bude vědět o čem mluvím. Ano, mám problém, dokážu si to přiznat, ale bojovat s tím je nesmírně těžké. Když Ti bude zle, napiš, neslibuji pomoc, ale pochopení a třeba doufám, že Ty můžes pomoci mě....Maki.M"centrum.cz

Myska (Ne, 14. 3. 2004 - 19:03)

Já osobně tohle teď vůbec neřeším. A vůbec se snažim neřešit moc postavu, není to pro mě na prvním místě, teď už fakt ne. Ale co se týče těhotenství, tak dítě bych chtěla mít až tehdy, kdy na to budu fakt připravená, a kdy budu opravdu smířená s tím, že ta postava pak už nebude to co dřív. Takže teď se něčím takovým nezabejvám, to budu řešit třeba až za 8 let...

Simona (So, 13. 3. 2004 - 20:03)

ahoj holky.pravidelne to tu procitam,a zajimala by mě jadna vec.Vim,snazite se vylecit ze zavislosti na jidle apod.,ale pritom neztloustnout a vypadat dobre.K cemu vsemu vam(nam)bude tato snaha,kdyz stejne jednou budete tehotne,a ztloustnete min.12 kg,nekdy i 20,a po porodu uz nikdy nebude postava jako driv.Zvladnete se starat o dite a pritom hubnout,kdyz vam to nejde ted a to na to mate more casu?Vsem holkam,co znam zustalo po decku bricho,celulitida,prsa nic moc.Ja sama nevim,jak to budu jednou resit,taky se snazim hubnout.

Martina (Pá, 12. 3. 2004 - 13:03)

Ahoj,již jsem dlouho nepsala,protože se cítím docela v pohodě(vydržela jsem bez záchvatu již víc než 14dní a protože jedu příští týden na hory(tam nebudu mít čas ani šanci),tak si myslím,že bych mohla vydržet celý měsíc.také mi přijde,že míň už myslím na jídlo,ale musím si třeba v něděli rozmyslet jídelníček na celý týden.Stále se bojím,abych nejedla moc tak si to jídlo vážím(kromě ovoce a zeleniny).To potom nemám takové výčitky jestli jím moc nebo ne,ikdyž mi to někdy stačí,jindy mám hlad a někdy zase naopak se cítím přejedená,ale stejně se donutím to sníst,protože se bojím,že bych pak měla hlad a šla bych do záchvatu.Leni určitě až budeš v Praze tak se ozvy,jinak chodím na takové sezení o PPP každé úterý v Praze.Moc mi to pomáhá,jsou tam holky jako já a máme všichni podobné problémi a tak se nám tam o tom snadno povídá,i tam jsou knížky o těchto problémech.zrovna nyní jsem si půjčila knížku-Tajná řeč o poruchách příjmu potravy.Přeji všem krásný,slunečný a pohodový víkend!!!!!!!!!!!!Pa.Martina

Albi (Pá, 12. 3. 2004 - 07:03)

Ahoj holky, tak jsem opět tady.jak jsem Vám psala, byla jsem celkem optimisticky naladěná, ale včera jsem se opět pohádala s našima a celej večer jsem probrečela.Sice jsem neměla na jídlo ani pomyšlení, ale za to se cítím mizerně.Pořád mi něco vyčítají.Celou noc jsem se budila a skoro nic jsem nenaspala.Jsem na dně.Taky se sanzim prijit na to, proc mam zachvaty, ale zatim se mi to nedari.Mam je pritom vetsinou, kdyz jsem v pohode a mam k tomu prilezitost.Ach jo.Raději dneska končím, nechci vam přivodit špatnou náladu.Holky, můžete mi ještě napsat, co běžně snídáte a večeříte?Je to jen pro porovnání.Děkuji.

Sylva (Čt, 11. 3. 2004 - 20:03)

Ahoj Leni,nechci byt nejak moc zvedava, ale mohla bys mi vypravet tvuj pribeh? Nechci byt moc osobni, tak jestli nechces vypravet vylozene tvuj zivot, tak alespon to, jak to bylo s tou bulimii a jak si se z toho dostala a s jakou pomoci... Neva? Vis, treba by nas tam neco trklo, na co jsme jeste nemyslely a co by nam mohlo pomoct... Mockrat diky. To neznamena, ze se o tvuj zivot nezajimam, prave naopak, ale nechci te nejak otravovat.Mysko, je to fakt hrozny, co se stalo. Nevim co k tomu rict, asi jen to, ze to vsechno nechapu, jak nekdo muze neco takoveho zpusobit (mluvim o Madridu). Mrazi me z toho.Jinak ja se taky snazim o jidle co nejmene premyslet, neomezovat se ale naopak zas omezovat v prejidani a je to vsechno komplikovane, ale verim tomu (musim) ze se to vsechno jednou vyresi a ze hlavne nejdriv musim vyresit sve vnitrni problemy a ze pak bulimie temer sama ustoupi. Myslim, ze bulimii resim radu problemu. Nesnasim se... Ale snazim se byt optimisticka a snazim se opakovat si, ze nejsem spatna a ze mam pravo na normalni zivot jako ostatni. Proste se nepodcenovat. Je to tezky, protoze s pocity menecennosti a ze nejsem k nicemu dost dobra ziju uz dlouho, ale verim, ze se z toho dostanu a ze me psycholozka taky pomuze. Samozrejme si uvedomuju na druhou stranu, ze zivot neni bez problemu a pocitam s tim, ale budou to uz jen vsedni problemy a ne ty problemy ktere resim sama se sebou furt dokola a k nicemu to nevede. Tak nejak jsem se rozepsala, tak uz to ukoncim.Leni, mela jsi bulimii jen kvuli problemy s jidlem nebo kvuli nejakym problemum z detstvi ci jinym, ktere jsi musela vyresit?!Holky, drzim vam vsem palce a zatim paaaaaaaaaaa. Dobrouuuuuuuuu Sylva

Myska (Čt, 11. 3. 2004 - 20:03)

Leni děkuju, je příjemný a hlavně povzbuzující číst chválu :-)) a pomáhá to. Musím říct, že se teď cejtim fakt skvěle, jsem víc v pohodě a dokonce se mi zdá, že už o jídle moc nepřemejšlim, teda rozhodně míň než dřív. Je to den ode dne lepší, samozřejmě vím, že se všechno nespraví během pár dnů, i dřív už jsem na tom byla dobře a stejně se mi

lenka (Čt, 11. 3. 2004 - 18:03)

Sylvo, ziji v Israeli a vylecila jsem se jiz doma.

Sylva (Čt, 11. 3. 2004 - 17:03)

Cau holky,presne jako Albi si myslim, ze bysme si nemely zakazovat a jist na co mame chut, samozrejme ne pate pres devate. Ale prave o to jde. Kdyz to nebude zakazane, tak na to uz ani takovou chut nebudeme mit. Proste kdyz dostaneme chut na kousek cokolady, tak si ten kousek dame a nemame pak tu potrebu to dohnat a snit ty cokolady treba 3... Znate to, ne?? Zas na druhou stranu je samozrejme potreba jist mensi porce, abysme se necitily uplne preplnene, to, jak uz Lenka pise, vede k zachvatum. S tim mam prave ale problem. Kdyz jsem sama doma a jim obed, tak mam casto problem se zastavit v prostredku. No, je to zamotane, vidte?? Ale my na to prijdem!!! Jeste jednu vec, jak uz jsem psala, tak jsem byla u te psycholozky (zatim jen jednou). Jdu tam zas pristi tyden. Ale uz si myslim, ze to prinasi vysledky. Myslim, ze udelala naschval, ze mi dala pristi schuzku az za 3 tydny. Nejspis se mi to melo rozlezet v hlave o cem jsme mluvily a je fakt, ze jsem tento tyden prisla na spoustu veci, ktere jsem i drive vedela, ale neuvedomila si, ze je to fakt problem - vychazi to nejspis z me rodiny (ten pocit menecennosti a i mnohem horsi psychicke veci a zabrany). Ale to by bylo na dlouho...Leni, jestli ti to nevadi, mohla bys mi napsat, kde v cizine zijes?? Mam vzdycky radost, kdyz napise nekdo, kdo je ve stejne situaci jako ja. A navic je jeste tak optimistickej a ma se dobre jako ty. Ja totiz taky ziju v cizine (ve Francii - 4 roky) a uz se mi chce spis domu. Koreny jsou koreny. Tak kdyztak napis, pokud ti to nevadi. Jo a jeste, ty ses vylecila v Cechach, nebo v te cizine?? Paaaaaaa holky a mejte se vsechny fajn!!!! Sylva

lenka (Čt, 11. 3. 2004 - 10:03)

Mila Albi.Pisu sem posledni dobou docela dost prispevku. Snazim se veci popisovat chronologicky. Tim, ze pisi, jeste male porce a dietne, je proto, ze ten, kdo zacina s lecbou, proste vic jidla v zaludku neudrzi. Radim: postupem casu, az budete vice jistejsi a zvracet mene, pridavejte si porce a sem tam sneste i " neco zakazaneho ". Prosim , " proklikej :- )) " se na muj prvni prispevek ( je stary max. 1 mesic.Stale vice se o bulimii zajimam a napada mne jedna vec. Neziji sice v CR, ale koncem brezna budu tyden v Praze. Pojdme se vsechny sejit. Nebojte se toho, naopak, ani nevite, jak si pomuzete navzajem. Pochopite se a podporite. Ja si pro vas pripravim co nejvice materialu .Bylo by to opravdu moc mile a poucne pro nas pro vsechny.L.

Albi (Čt, 11. 3. 2004 - 07:03)

Ahoj holky, je to už opravdu dlouho, co jsem sem psala naposledy.Pamatujete si mě ještě?No, dneska jsem se rozhodla, že se opět nakouknu a nakonec, že i něco napíšu.Už se mi dařilo omezit zvracení na 1-2 za 14 dní, ale zase se to nějak pokazilo.Ach jo!A teď začínám znova.Četla jsem příspěvek od Lenky a musím přiznat, že má pravdu.Pokud chceme být štastní, musíme se změnit.Změnit náš život, způsob, jakým žijeme.A to nejde ze dne na den.Já se teď snažím jíst pravidelně a ¨hlavně se nevážit.Max. 1x za týden ráno.A je to mnohem lepší.A taky se neomezovat.To už je o něco horší.Víte ale z čeho mám největší strach?Že už NIKDY nebudu schopná přestat úplně myslet na jídlo, na to, kolik jsem toho snědla a jestli toho nebylo moc.Prostě žít jako dřív.Jde to vůbec?S čím moc nesouhlasím, je, že by jsme měli jíst spíš míň a dietně.O to právě jde, zakážeme si něco, ale zakázané ovoce nejvíc chutná.A to nás pak může svést k přejedení.Musíme se snažit jíst co nejčastěji v nějaké společnosti.Já jsem třeba měla strach z obědů, ty už ale zvládám v pohodě.:o)A co jsem ještě zjistila?Když už jsem na tom byla dobře...Prvních 14 dní to nebylo nic moc.Za tu dobu jsem přibrala necelé 2 kila, ale pak se to nějak zlomilo a i když jsem jedla víc, váha šla DOLŮ!!!Nakonec jsem měla ještě míň a bez zvracení!Prostě nejprve tělo bude zadržovat vodu, to že něco přiberete, nic neznamená.Nejde o tuk, ale o vodu!!!Teda pokud nemáte nějakou podváhu.Holky, my už to musíme zvládnout.Takhle se přece žít nedá.Chci se opět radovat ze života, bavit se a né jen smutnit a brečet...Tak myslím, že jsem se už napsala až až.Mějte se krásně a užívejte si každýho dne.Já se zase ukážu.

lenka (Út, 9. 3. 2004 - 22:03)

Jeste jsem chtela dodat vsem " bojovnicim " , UVAZUJTE NAD SVYM NOVYM STARTEM, JAKO NAD SVOU PRIORITOU. Podrizujete vyleceni vsechen vas volny cas. Jakmile zvladnete bulimii, zvladnete uplne vsechno, tedy, skoro vsechno :-)..... vse po vyleceni jiz bude jenom krasne .

lenka (Út, 9. 3. 2004 - 22:03)

Mysko, mam z tebe velikanskou radost. Je krasne videt nekoho, kdo se s tim rve ( tim samozrejme nesnizuji ostatni ), ale cim vic pro to delate, cim vic se o to zajimate, pracujete na sobe, tim vic bul. ustupuje. Tak holky, zvladla jsem to ja, Myska taky ( jeste o tom asi nevi ), tak preci zadna nezustanete pozadu ne :-))))).Mysko, jeste pro tebe, klidne pis i spatne veci, to k tomu take patri. Nejlepe se otestujes, az prijde krize. Az te neco totalne rozhodi a dostanes se do problemu. To bude tvoje zkouska, ale uprimne verim, ze ji obstojis. Jsi sama svym soudcem, zalobcem i obhajcem ( o to to je tezsi :-((( ). Urcite dale pis a kdyz se nezadari , tak si z toho nelamej hlavu a rekni si: dnes to nevyslo, nevadi, ale od zitra zacinam znovu :-))).Ahoj vsem, Lenka.

Myska (Út, 9. 3. 2004 - 08:03)

Leni díky za odpověď , určitě mi to dost dalo. Začínám znova

Misa (Po, 8. 3. 2004 - 21:03)

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla.Ale kdo me tu obcas zahledl vi ,ze jsem se rozhodla se svoji ppp neco delat.Chci jen trosku s vama o to podelit.Tenhle patek to bude mesic,co jsem byla poprve u doktora(psychologa),ktery dela svoji praxi na psychosomaticke klinice v Nemecku(protoze v Nemecku ziju) ,kde se leci holky s ppp.Nevedela jsem co od toho mam cekat.Zeptal se me tam zda jsem dost silna na to zkusit se lecit ambulantne,tehdy jsem mu rekla ze ne,tehdy jsem take hodne dlouhy a dlouhy cas nic nejedla a bylo mi uz opravdu casto zle,proto mi nabidl hospitaliaci u nich na klinice.Ale kdyz jsem tam videla to okoli(a to to tam nevypadalo jak v nemocnici,ale spys nekde na rekreaci).Ale videt tam ty holky,,,,jakou jsem v podstate i ja,,rekla jsem si ne,jsem ja nikdy nepujdu,nenecham se hospitalizovat a zkratka to dokazu.Asi jsem se hodne lekla.Chci se vylecit a proto jsem hned druhy den zacala(ale opravdu pomalinku)jist.Neni to sice jako lusknutim prstu,ze po 8 letech ppp ,jsem zacala jist.Tak to neni,ale je to pro me zmena oproti tomu ze jsem pred mesicem dokazala treba 14 dni nic nejist a potom bojovat s jednim jablkem.Jak rikam,ted je to mesic ,a ja od te doby kazdy den pravidelne jim,sice zatim to neni hned normalni jidlo a normalni porce,ale jim.A ted bych chtela moc souhlasit s Lenkou,a jejimi slovy .Mas pravdu ve vsem co jsi Mysce psala.Ja sice nemam bulimii,nevim jake to je sporadat obsah lednicky a potom to jit vyzvracet,ale jakakoliv ppp nam ublizuje stejne.A proto snazme se vsechny zbavit se ji jednou pro vzdy,ne proto ze musime kvuli nekomu,ale proto ze CHCEME kvuli sobe. Vsechno si kazdy den pisu do sveho sesitu,kde mam i vystrizene nadpisy clanku jako "zivot stoji za to ho zit se vsim vsudy","mam svoje telo rada,takove jake je" ,a tak dal.Jsem rozhodnuta se dale s pevnou vuli a ze vsech svych sil lecit.A ne proto ze to chce nekdo jiny,ne,,,jen kvuli sobe.Je to proste obdobi,kdy musim myslet jen na sebe a na svuj zdravy zivot.Tak bojujme,zatim ahoj

lenka (Po, 8. 3. 2004 - 12:03)

Ahoj Mysko,tedy, k dotazu 1/ Potřebovala bych poradit, jak to udělat, abych míň myslela na jídlo

Myska (Ne, 7. 3. 2004 - 17:03)

Zdravím všechny, musím se s váma podělit o něco zajímavýho. Nedávno se mi zdál strašně zvláštní sen

Bára (Ne, 7. 3. 2004 - 16:03)

Ahoj Jiřino,já jsem z Kravař ve Slezsku. Měla jsem také PPP.....Nevím zda je Tvá kamarádka neplnoletá či plnoletá? Já chodím k výborné psychiatričce, ale je bohužel jen pro děti a dorost (zabývá se PPP).....A pak hned vedle je psycholožka Helena Khulová.....Je hodně dobrá. Je, ale dobrá jako psycholožka, jako poradce na výživu, to nevím, nevím.....Jestli bys byla pro, napiš, dám, Ti její/jejich čísla.....Ale možná je obě znáš! Já jen, že ty dvě mně moc pomohly!Pa Bára.

Jirina Spurna (Ne, 7. 3. 2004 - 13:03)

Holky moc bych potrebovala poradit. nejde o mne ale o kamaradku. Bohzel ma sklony k zavislostem a v posledni dobe zacala jist-prejidat se skutecne velkymi porcemi jidla a pak vse vyzvraci, upozornila jsem ji na to, jak je to nebezpecne, a ze to musi nahlasit psychiatrovi ke kteremu chodi... jedine co ji rekl, bylo ze musi mit pevnou vuli, a ze kdyz nebude chtit jist, tak to vydrzi. To je teda" odbornik" zrovna on, kdyz se u nej leci cela leta se vsemoznymi zavislostmi...No nic, potrebuji konkretni radu, kde sehnat kolem OPAVY poradce na poruchy vyzivy. Zpracovala jsem ji a byla by ochotna tam jit uz kvuli sobe, ze by ji snad potom bylo lepe. Takze moc prosim, kdo mate zkusenosti s odbornikem z teto, nebo blizke oblasti, moc prosim, ozvete se mi bud sem, nebo na adresu Lyka"seznam.cz moc Vam dekuji. Jirina.

lenka (So, 6. 3. 2004 - 23:03)

Mila Evco.Katy ma naprostou pravdu. Pokus se prestat pocitat rovnice. A nebo, na zacatek si rovnci prijmu zvedni alespon min. o polovinu. Za 4 roky si tvuj mozek na tve premysleni zvykl a tudiz mu to pripada naprosto normalni. Tudiz, nediv se, ze takhle uvazujes. Kdyz si budes zvedat rovnici prijmu postupne, nebudes se kvuli tomu stresovat. 45 kg je opravdu malo a chlapum se jen tak mezi nama libi kazda baba, cuci stejne jako " vyvorany mysi " po vsech :-)))). 45 kg uz nema se sex apealem nic spolecneho, ver mi. Pises, ze bastis chipsy, ceska jidla a veceris s rodicema. Ja ti naopak doporucuji tohle nedelat. Radeji s rodicema snidej, jez 5x denne male porce, jez z pocatku dietne a opravdu se neboj, ze budes tlusta s 50 kg. Ja merim 172 cm a kdyz mam 55 kg ( coz jsem uz dloho nemela ), tak jsem tenoucka a vypadam skvele. Je to zvlastni, ale mam vypozorovano, ze cim mene myslim na jidlo, na rovnice, na kalorie, tim lepe se mi udrzuje momentalni vaha + - , kolem 58 kg. Tedy, ja uz vlastne na to ted ani nemyslim. L.

Reklama

Přidat komentář