Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Nina (St, 27. 10. 2004 - 12:10)

Jsi normální?!50 kg na 168 cm je docela i podváha. Takže tyhle kecy si odpusť.začínáš přemýšlet jak anorektička.Já mám stejnou výšku a anorexii, fakt super život (ironicky), to bys chtěla?Bojuju na cestě za uzdravením a daří se, jestli chceš anorektické myšlenky prosim...V Brně znám sdružení Anabell (www.anabell.cz) - Jana Sladká-Ševčíková

Valentína (St, 27. 10. 2004 - 12:10)

Ahojte, jsem úplně bezdradná, už nevím co dělat. Jsem strašně tlustá a přitom bych potřebovala zhubnout ještě 10kg!!!! Vážím 50kg při 168cm, je to prostě hrůza. Nenávidím se, všude mám jen špeky a navíc mě nikdo nechápe. Budu moc ráda, když se mi někdo ozve, jsem z Brna, budu ráda, kdyby se mi někdo ozval i ze stejného města, abychom to mohly prodiskutovat i osobně, ale nemusí to být, jen někdo napiště!!!!!! Valentína

Alca (St, 27. 10. 2004 - 10:10)

Ahoj Baro, deprese jsem asi mela, je fakt, ze jsem vykazovala ty typicke znaky, kdyz jsem pribrala a mela jsem pres 40 kilo, stehna se mi zacala dotykat, ja se nevesla do kalhot, mela jsem porad vycitky, ze jim moc,...ted me ale stve, ze jsem na ty prasky kyvla, mela jsem byt tenkrat pred 3 roky statecnejsi a zkusit to sama, mela jsem a mam stale oporu v priteli, ale uverila jsem, ze mi pomohou prasky...Rok jsem brala DEPREX, 3 tbl. za den, ale ten mi nejak nepomahal, stale jsem nechtela pribrat pres nejakych 45 kilo, tak jsem presla na REMERON, nejdriv 30 mg, pred pul rokem asi mi dr. zvysila davku na nejsilnejsi - 45 mg, ja s tim nesouhlasila, ale nakonec poslechla. Ted mam porad tak 48 - 50 kilo, vim, ze je to hranicni vaha (merim cca 160 cm), ale kdyz mam pres 50, citim se hur, takze...Navic ted jsem zacala jezdit do Phy do skoly, to ty kila nepribyvaji, zadne poradne jidlo, obcas menza, ale casto to resim syrem a sucharem, cornflakes a jogurtem, mam totiz bezlepkovou dietu (dusledek anorexie - oslabeny organismus podlehl geneticke predispozici k teto neprijemne nemoci, kdy nesmim nic z obili, takze zadne pecivo, omacky, huste polevky, nudle, testoviny), moc toho proste na vyber nemam. Takze v Praze jim nic moc, doma to obcas prezenu, mam rada si dat nejdriv suchary se syrem, pak treba s medem, pak jogurt, pak kus cokolady, pak ovoce...nejsem nijak precpaa, ale asi byh to delat nemela, nevim, jim, na co mam chut, nechci o tom moc premyslet. Jinak Doma mam samozrejme vikendove obedy, kolac bez lepk si upecu,...ale stejne nepriberu pres tech 50 kilo, stalo se mi to jen jednou. Vim, ze v tom jidle jsou nedostatky, ale nemam chut to nejak resit, protoze nevim jak - v menze to jidlo fakt nic moc, nijak mi nechtna, a suchry se syrem, resp. sunkou jsou nomotonni, ale co jineho? Proc jsem vysadila prasky? Dr. chtela, abych mela pres tech 50 kilo a uz ji to zrejme prestalo byvit se mnou dohadovat, nechtela pochopit, ze se citim OK, jim dost, ale kdyz mam velky zadek, citim se blbe. Tak mi rekla, at si najdu jineho doktora. Jenze ja nemam chut zase porad znovu resit anorexii, ze ktere jsem venku, ted jsem se citila stastna, v pohode, nemam si v podstate nac stezovat, tak jsem si rekla, proc to nevysadit ted, stejne bych od toho jineho dr. chtela, aby mi rekl, jak to prestat brat. Jenze pak jsem si rekla, zase dalsi doktor, kdovi jaky bude, doporuceni na nikoho nemam,za Krchem fakt nechci (ze skupinkove terapie anorekticek mi naskakuje husi kuze, fakt tu nemoc uz nechci resit)....Jenze ted mam strach. Spatne spim, je mi vsechno jedno, nevim, jak mi pujde uceni,...nevim najednou nic, jen to, ze mam strach. Asi bych se fakt mela na nekoho obratit. Ty jsi take studentka? A proc jsi prasky vysadila ty? Me desi ten pocit rezignace, ktery ve mne prevlada...Moc diky za tvuj ohlas, jsem zvedava na odpoved. Alena

Bára (Po, 25. 10. 2004 - 11:10)

Ahoj Alčo,já také vysadila atidepresivum, náhle, po 2,5 letech, ale jiné...EFECTIN...Není mi teď absolutně do zpěvu, ale bylo to už horší...Mám se nač těšit a tak...A kolik tedy vážíš? Můžeš to sem napsat? Proč dr. vydedukovala, že jsi beznadějný případ?Kolik Ti je?A jak jíš?Podle toho se dá i poznat, jestli Tvá nálada půjde nebo nepůjde prudce dolů...protože to opravdu u vysezanení antidepresiv bývá...A náhlé...To není nikdy dobré...V mozku se vytvoří absolutní chaos...Mívalas deprese?

Alca (Po, 25. 10. 2004 - 11:10)

Cau holky, ted jsem vysadila antidepresiva, Remeron 45 Soltab - -nepředepsal vam je taky psychiatr? Ma doktorka se na me vykaslala, ze pry jsem beznadejny pripad a mam si najit jineho doktora, ale ja se citim v poradku, vahu mam sice na hranici, ale porad v norme, citim se happy (ale nejsem si jista, nakolik se na tom podili prasky). Mate nektera zkusenosti s remeronem, popř. následnym nahlym vysazenim? Slysela jsem, ze se to nema delat, jenze ja to beru uz 2 roky a nemam pocit, ze mi ted schazi...nevim, fakt...diky za odezvy. Alena

Alca (Po, 25. 10. 2004 - 11:10)

Cau holky, ted jsem vysadila antidepresiva, Remeron 45 Soltab - -nepředepsal vam je taky psychiatr? Ma doktorka se na me vykaslala, ze pry jsem beznadejny pripad a mam si najit jineho doktora, ale ja se citim v poradku, vahu mam sice na hranici, ale porad v norme, citim se happy (ale nejsem si jista, nakolik se na tom podili prasky). Mate nektera zkusenosti s remeronem, popř. následnym nahlym vysazenim? Slysela jsem, ze se to nema delat, jenze ja to beru uz 2 roky a nemam pocit, ze mi ted schazi...nevim, fakt...diky za odezvy. Alena

Jája (Ne, 17. 10. 2004 - 01:10)

prosim prosim, trpím už několik let bulimií a nedokážu bez zvracení žít ani jedinej den, ráda bych s někým prohodila pár slov přes mail, tak kdyby se mi taky někdo chtěl vyzpovídat, napište na muj e-mail, diky

Sarah (Po, 11. 10. 2004 - 15:10)

Kristyno, vzpamatuj se!!! Bulimie je milionkrat vetsi des a peklo nez trochu zakulacena postava. Stacilo by ti trochu sportovat, zpevnit se aby ses citila fit, a jist zdrave, a ne se dostat do takovyho pruseru jakym je PPP! To fakt nechtej, to je jako bys chtela mit rakovinu, abys byla hubena.

kristýna (So, 9. 10. 2004 - 16:10)

jak se stát bulimičkou nebo jak se vyzvracet?jsem totiž hrozne tlustá 168cm/65kg/92-89-95fakt děsmandarinka007"seznam.cz

kristýna (So, 9. 10. 2004 - 16:10)

jak se stát bulimičkou nebo jak se vyzvracet?jsem totiž hrozne tlustá 168cm/65kg/92-89-95fakt děsmandarinka007"seznam.cz

Bára (Pá, 8. 10. 2004 - 20:10)

MeXX nemusíš to mít potvrzené od odborníka, anorexii máš a ne počáteční, i když to trvá celkem "krátce!" Poradila bych Ti jediné, okamžitě zajít za svým lékařem, který Ti doporučí odborníka, nebo vyhledat ve Zlatých stránkách nebo na internetu odborníka, který sídlí ve vašem městě.Je to o to víc závažné, že nejíš vůbec.Pokud budeš takto pokračovat, za další měsíc máš pohřeb, a to opravdu ANO!Zhubla jsi víc jak drasticky a už teď můžeš mít poškozené některé orgány, o menstruaci nemluvě, příští měsíc ji již neočekávej.Vše cos popsala jsou příznaky anorexii, která je velice těžce léčitelná a vůbec její léčba trvá i několik let, a pokud to budeš prodlužovat, tak uzdravení je o to těžší...!Jsi mladá a jistě chceš být v budoucnu i zdravá a mít děti.Ani jedno, ani druhé Ti anorexie nedovolí.Opravdu zajdi za lékařem!Rodiče se to nemusí dovědět, pokud sama nechceš!Odkud jsi?Nezahrávej si!Bára.

MeXX (Pá, 8. 10. 2004 - 19:10)

Ahoj, je mi 17 a už skoro měsíc nejím (vůbec nic, piju jenom vodu s citronem a když mam jó hlad, tak koušu kostky ledu, docela jsem si už zvykla, měřim 172cm a vážila jsem na začátku 72kg, ani nevim, jak to přišlo, ale z původní váhy jsem se dostala ,,zatím" na 58kg, jenže s "jídlem"(v tomhle případě docela paradoxní přirovnání)roste chuť a já hubnu dál...každý den je kilo dole, cvičím tajně po večerech místo spaní (přes den před rodičema mi to příjde takový trapný a taky používám různý prášky na hubnutí a tyky laxativ(projímadla), věci co jsem nosila dřív na mě docela začínají plandat (to se mi líbí!) a tak nakupuju čím dál tím menší oblečení, jenže tahle radost má taky vedlejší účinky, každý den co přijdu domu ze školy, si jdu hned lehnout, vzbudim se k večeru, jdu se vykoupat kouknu chvíli na učení a na telku a jdu "spát", každý den jsem čím dál tím unavenější ve škole skoro spím (učitel na dějepis mi řekl, že lidé pocházejí z opic, ale já z medvědů, protože máme společný zimní spánek),také bývám náladovější než dřív, mývám deprese, skoro 3týdny se mi spozdila menstruace a nemám na nic chuť ani náladu, jako bych stratila chuť do života, každé ráno když vstanu, tak si přeju, aby byl druhý den, protože budu mít o kilo míň, kámošky mě nechápou (popravdě řečeno, já sebe taky ne, jsem jako vyměněná!, potřebovala bych co nejrychleji poradit od nějakého odborníka, je tohle začátek anorexie, nebo je už v pokročilejším stavu a jak si můžu sama pomoci, děkuji za rady...MeXX"atlas.cz

Kristýna (Po, 4. 10. 2004 - 20:10)

Ahoj holky....jak si tak pročítám vaše příspěvky, je mi hrozně...uvědomuju si, jak je tahle nemoc nebezpečná a strašná....ale horší na tom je, že já už s ní taky 2roky bojuju....Je to něco mezi anorexií a bulimií....to když už si připadám tlustá i při tom, když všechno vyzvracím, začíná u mě anorexie, no a takhle je to pořád dokola....Už jsem si myslela jednu dobu, že jsem se z toho dostala, ale mýlila jsem se, je to jako droga......Celej můj život je jako jeden velkej kolotoč...jídlo, zvracení a cvičení...už mám kolikrát pocit, že nemám žádnej smysl života.....Jak se s takovou nemocí vypořádat????já to nevím....napiště mi prosím na můj mail: nokiaaaa"email.cz

Silvy (So, 25. 9. 2004 - 18:09)

Ahojky všichni.Asi 4 roky už mám bulimii, předtím to byla anorexie, kdy jsem měla 42kg, a najednou jsem to nevydržela, šíleně ztloustla a přešla na bulimi. Občas je to yvracení, někdy celý den jim a potom 3 dny skoro vůbec ne. Jediné, na co myslím je jídlo a všechno se okolo něj točí. Už z toho blázním a nevím, co s tím. Nikdo o tom neví a ani moc nechci, aby to věděl. Ale poslední dobou to na mě všechno padá a já jsem v koncích. Prosím poraďte mi něco.

mina (Čt, 23. 9. 2004 - 19:09)

Ahoj holky bulimii trpím 3 roky měřím 165 a vážila jsem 65 teď mám depky že jsem tlustá při stejné výšce a váze 43-44 jsem už z toho dost hotová pořád chci hubnout, ale už mě to nejde. Myslíte že, jsem tlustá. Dýky a napište svůj názor já se vidím v zrcadle jako balvan.

Bara (So, 18. 9. 2004 - 21:09)

Ahoj Miso!!!Jsem moc rada, ze jsi se ozvala!Casto jsem na Tebe myslela a rikala si, jestli pokracujes v leceni nebo v nejedeni! Jsem moc rada, ze se takto snazis!Ja ted mela jet s pritelem na rok do Nemecka, ale seslo z toho, pokracuji tedy ve Vysoke skole, mam za sebou docela hnusnou autonehodu, silene prazdniny prozite s pacienty v nemocnici, kde jsem mela praxi a pak taky zjisteni, ze asi nebudu moct mit deti, coz se mnou docela otraslo...Menstruaci mam, ale jak jsem zjistila, jen menstruace pro otehotneti nestaci...Cela leta mam moc vysokou hodnotu hormonu prolaktinu, nemam vyvinute vajecniky, netvori se mi tedy zadne vajicka, neprobiha u me ovulace...Od pristiho tydne budu chodit za odborniky a lecit se...Mela jsem stesti v nestesti, samotnou me napadlo, jen tak se zeptat gynekologa (ktereho jsem uz vymenila), jestli jsem nebo nejsem plodna...A potom se roztocil kolotoc vysetreni...Ale mela jsem i obrovske bolesti (az skoro do omdleni), krvaceni mimo cyklus...Moc se bojim, aby se to jednou podarilo. Hodne jsem o tom cetla, vylecit se to da, ale otehotneni pri teto poruse byva hodne tezke, nekdy k ni nedojde nikdy.....Ale mam se fajn a to hlavne kvuli tomu, ze mam po boku milovaneho pritele...Pred par dny jsme se vratili od more.....Na jidlo dvakrat chut nemam, ale musim si kvuli tomu leceni drzet stalou vahu...Miso mej se hezky a moc, moc drzim palecky!!!Jinak na kolik mas nebo jsi ochotna pribrat?A co u Tebe menstruace?Papapa Bara.

Misa (So, 18. 9. 2004 - 11:09)

Ahoj Holky ,pul roku jsem tu nebyla a dnes mam zrovna trosku casu,a tak jsem sem jen tak nakoukla ,abych zjistila jak pokracujete.Ahojky Baro!!Vzpominas si na me??Misa z Nemecka.Jen jsem chtela rict,ze ted pokracuju sama v leceni.Pred vic jak pul rokem jsem zacla konecne zase zit.Docasne jsem dojizdela i k jedne psycholozce,ale uz jsem tam ted dlouho nebyla snazim se sama,a musim rict ze mi to docela jde.Mela jsem i antidepresiva,ale ty ted opravdu nepotrebuju.Vynechala jsem pred 6 mesici i HA a zacala jist.Citim se stastna ,jako uz dlouho predtim ne.Konecne se mi trochu spravilo traveni,nemam takove bolesti bricha ,hlavne zaludku,jako driv.Pribrala jsem sice teprve 3 kila,ale je to na me uz videt(no koneckoncu pri 175cm,skocit ze 49kg na 52,byt videt musi,i kazdym kilcem)a poprve mi to tolik nevadi a naopak se citim fain a dokonce sexy.Taky to dela moje okoli,mam obrovskou oporu v manzelovi,se kterym se snazime o miminko,k tomu vsak musim jeste trochu pribrat:-), ale take diky kamaradum,ktere jsem tady konecne nasla a tak mi nezbyva moc casu na to soustredit se jen na to sledovani se v zrcadle.Kdyz jsem tu psala tak pred rokem,ani jsem netusila ze vubec tohle dokazu.Rozhodne nejsem z toho venku,to opravdu ne,ale jsem na dobre ceste,a to je pro me ted dulezite.Chci se vylecit,jak nejvic to pujde a budu za to bojovat.To preju vam vsem.Drzte se a hlavne chtejte zit.Protoze je tu mnohem vic veci za ktere stoji bojovat.Mejte se hezky ,zdravi vas Misa z Nemecka.PS:Peto(PB),ozvi se mi,prosim

Niemand (Čt, 2. 9. 2004 - 00:09)

Pro pomoc od psychologa nemusis mit zadne doporuceni, ani platit. Je plno cest jak zacit. Je plno organizaci, kde Ti radi pomohou. Plno linku uz bylo tady v diskuzi zmineno. Pokud se obavas, ze tvuj prakticky lekar by vsechno "vyzvanil", tak se podivej na http://www.esethelp.cz/ respektiveJedne kamaradce s B. tam docela pomohli. Alespon jako zakladni krucek to urcite pomuze!

S (Út, 31. 8. 2004 - 22:08)

Ahoj Danielo,tak to mam jeste jeden pripad-kamoska mela strasne stresy-spatny to mela doma, v praci, vubec se ji nedarilo.Pak se zhroutila a kdyz se z toho jakztakz dostala,mela problemy s travenim, bylo ji spatne a mela podezreni na vredy. Vsechna vysetreni negativni!Takze stres je taky dost vyznamny! Hlavne na to traveni...mam taky bolesti v brise, ve strevech, je mi zle, vycitky svedomi, ale snazim se to vsechno prekonat. Nevzdavejme to!!!

pohodicka (Út, 31. 8. 2004 - 13:08)

Je to zvlástní, ale já mela taky chronicky zvýsenou teplotu 37.2 - 37.5, neustále a ted vím, ze to bylo díky zlucníkovým kamenum.

Reklama

Přidat komentář