Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Xenie (Ne, 25. 5. 2003 - 00:05)

Ahoj Misosiso!Skutecne mas pravdu, mam se ted "dobre", protoze se mam "normalne" - cili nejsem ani v depresi ani v manii a citim se prijemne. Vis, je fakt zvlastni, jak nekdo stale zamenuje depresi za spatnou naladu. Jiste, vykyvy nalad ma kazdy, ale ne kazdy ma maniodepresi. Je to fakt nekdy desny, obcas citis, ze to na tebe jde, ale nejde to zastavit, obcas to prijde necekane. A nekdy je to tak ponizujici :-(. Treba jednou se mi stalo, ze jsme byli s prateli pod stanem, grilovali atd. a ja mela ustupujici depresi. No a najednou jsem zustala s nejakyma znamyma sama, pritel a ostatni sli pryc, a my si zacali povidat a pak zpivat a pak nekdo rekl legracni prihodu. Mne uz navnadilo to zpivani, mela jsem odejit hned, ale ja idiot zustala a samozrejme jsem se chovala jako cvok. Smala jsem se neustale kazdy kravine, ne jen tomu vtipnymu, zpivala jsem s ostatnima o sto sest a proste se chovala jako strasne stastnej opilej clovek. Pritel, kdyz po chvili prisel, nejdriv fakt neveril, ze nejsem na mol:-(No a deprese je druhy extrem, na tu posledni (nedavno) si zrovna vzpominam - uvidela jsem zaslaplyho sneka, mel rozbitou ulitu a telicko na kasi. tak me to vzalo, ze jsem brecela cely zbytek dne, nebyla schopna nic delat a nesla ani dalsi den do skoly. celej svet mi prisel zlej a nemela jsem na nic silu.Promin, ze to sem tak dlouze pisu, ale jen ti chci rict, ze tohle vazne nejsou obycejne vykyvy nalad, ja jsem fakt nemocna. A nechapu, ze to lidem porad nedochazi...Je to nemoc, protoze mi to zabranuje v normalnim zivote ( a tohle jsme se ucili ve skole).Jenze kdo si to neprozil, tak to nepochopi. Ovsem tohle nikomu nepreju. Nejhorsi je i to, ze ja nemam klasickou maniodepresi, ale nejakej "jinej druh", mne se nalada muze zmenit okamzite, treba jen malym projevem (napr. tim snekem). Jindy mi mama rekne, at uz nevecerim a jdu radsi cvicit a ja jsem naprosto v klidu a dojim veceri. No a nekdy me ta sama veta dozene malem k sebevrazde. Vis, ze mas asi pravdu, ze predvest mame IN NATURA co se se mnou deje by ji asi otevrelo oci? Ale kdyz to je tak ponizujici! Ja se tak MOC STYDIM :-(. A navic, vis, ona by mi stejne moc nepomohla, jen tim pochopenim, jinak mi pomuze doktor a samozrejme muj milacek.Jenze ja k ni proste nemam duveru, nedovedu se pred ni odhalit, porad mam komplex, ze pro ni musim bejt dokonala dcera. I kdyz ted uz to samozrejme neresim zvracenim a nejedenim a jedu si za svoje a naplnuju svoje cile, prece jen ten element z PPP, ta touha bejt jeji milacek, ve mne zustala. Jeje, ty u psycholozky budes delat analyzu snu! To jsme taky delali ve skole! promin, ze jsem tak blbe nadsena, ale moc me to zajima. Mne treba prislo, ze muj sen nic moc nevypovida a muj pritel se smal a rekl, ze jsou v nem vsechny znaky mejch problemu. Ze mi o tom napises, jaky to bylo?Mej se krasne, i kdyz je hezky. Ja to mam podobny jako ty - s tim, ze miluju, kdyz je zima a chladno - ale zase miluju i leto a teplo. Dneska jsem se opalovala, ale mam malo pigmentu, takze mne stejne pomuze jen more :-))). Silene se tesim, az mi skonci zkousky a budu moct chodit treba na plavecak a nebo k nam na chatu a koupat se. Miluju vodu ve vsech podobach :-)))).Ale na zime mam rada ten teplej caj, kdyz se zachumlas do deky a ctes si napinavou knizku a venku desne leje. A nebo v mrazivym dnu jit na prochazku, zachumlana, a pak si dat v kavarne kafe a nechat se jim prijemne rozehrat. No, kazdopadne se mej moooc hezky, at je jakkoli :-).Ja se mam momentalne pracovne, ucim se (teda, spis bych mela :-)))) ), ale pak konecne dodelam to, na co ted nemam cas, budu mit prazdniny uz za par tydnu. To chudak pritel si musi pockat az do cervence :-))).Xenie

Xenie (So, 24. 5. 2003 - 23:05)

Ahojky Danko!Tak predne bych chtela rict, abys nepanikarila. ja mam taky vzdycky pred zkouskou okno, jako bych se nic neucila. Srotila jsem jednu nechutnou psychologii na pondeli a ted mam pocit, ze nevim lautr nic!!! No a ve ctvrtek me ceka jeji tezsi cast, no nazdar, tu jsem jeste vubec nevidela:-(. Snad to nejak preziju.S ceskou maturitou ti moc poradit nemuzu, ja jsem tu nechodila na stredni, tak ani moc nevim, jaky to tam mate. Ale vim, ze vetsinou to byva v pohode, mas nejaky cas na pripravu pred odpovedi otazky, tak tam si urcite vzpomenes. MOOOOOC drzim palce.Jinak bych jeste chtela rict, ze je moc zajimavy slyset, jak te Krch lecil a jak ti to pomohlo. ja jeho terapii studovala jen teoreticky, cetla jsem jeho knihy, a s kamaradem (jeho pritelkyne ma anorexii) jsme se shodli, ze je desne tvrdej a nema pochopeni. Mne treba vic vyhovuje psychoanalyza, to hrabani se v minulosti, co on nedela. Protoze teprve po uvedomeni si PROC delam to, co delam, jsem byla schopna to odbourat. A snist ze zacatku bagetu a nezvracet, to bych nedokazala, ja to musela delat postupne.Ale je uzasny, jak vsechno ma svuj smysl, svuj duvod a jak to pomuze nekomu jinymu. Je fakt, ze mas uplnou pravdu, ze asi dobre resi ty soucasne problemy, okamzite zlepsuje tvuj zdravotni stav. Protoze to nase babrani se v duvodech zabralo hafo casu a zit dlouho o salatech asi taky neni zdravy. jenze pro me bylo dulezity, ze jsem je nezvracela. Snist cokoli jinyho, klidne bych to byla "vyhodila" i pred nim :-(. Kdyz jsi mluvila o tom zadrzovani vody, napadlo me, jestli taky neco nevis o snizene pruchodnosti strev. mam spatny traveni a at jim co jim, nekdy mam strevni problemy a nevim, co s tim :-(. No, uz musim letet, chci jeste neco napsat Misesise.Mej se a nestresuj se ( a hlavne se nevaz, tim nic neziskas, jenom by sis treba pokazila naldu a vynervovala se).Xenie

Zdéňa (So, 24. 5. 2003 - 22:05)

Zdravím všechny. Psala jsem sem asi před rokem pár příspěvků a bohužel musím konstatovat, že jsem na tom s jídlem tam, kde jsem byla. Kdysi dávno jsem si "něco začla" s anorexií, pak to bylo asi tři roky dobré. Až loni jsem se začala přejídat: Depka ze školy, rozchod s klukem.... Nezvracím, jen se přejídám. To, co psala ANA mi připadalo jako když to píšu já. Pokaždé, když se přežeru (a to fakt stojí zato), říkám si, že to bylo naposled a že zítra začnu znova. Těch začátků už bylo ale strašně moc. Připadám si nemožná a neschopná, protože s tim jednou provždy nedokážu přestat. Teď bude léto¨a já¨chodim ráda plavat. Až oblíknu plavky....no radši ani nemyslet....

danca (So, 24. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Missiaso!Ptala jsi se mi na toho Krcha:ja z Prahy nejsem,bydlim v docela malym meste mezi Plzni aDomazlicema.Vlastne na nej prisla moje mama.Kdyz sem mela A nevedela vubec nic o tyhle nemoci a tak si o tom koupila knizku,no a ta byla od Krcha.Za dva roky,kdyz uz sem podruhy spadla do bulimie,tak uz fakt nevedela co se mnou,protoze zadny doktori mi nepomohli a jenom placali,no a napadlo ji zavolat Krchovi-na ty knizce bylo napsano,kde pracuje a tak si to zjistila.Byl strasne milej a v pohode a rekl,at klidne prijedu,ze si me zapise do poradniku,ale musim mu zavolat sama a objednat se.Uz tenhle pristup je od nej promyslenej-zacina hned od zacatku,tim me vlastne prinutil,abych si uvedomila,ze neco fakt neni v poradku,kdyz se objednavam k psychiatrovi.Do ty doby mi to totiz nedochazelo.Hrozne sem se bala,ale byl uplne jinej nez ostatni.Proste odbornik,fakt.Popisovat tu jak leci je docela tezky,ale hlavni je,ze on nehleda priciny a duvody,proc to tak je a proc si zacla,ale de hned na vec-chce proste odstranit to co je ted a vyresit aktualni problem.Nevraci se ke starym vecem a ma pravdu,teda alespon me opravdu pomohl,protoze sem se konecne zabejvala tim co je a ne bylo.U nej neni zadny pomalu,ale zacit jist hned.Proste si sednout a snist bagetu nebo polivku s chlebem.Kolikrat sem mu tam brecela a rikala sem mu,jak to mam asi vydrzet a on mi rekl:vydrzte to,mlatte treba hlavou o zed,ale vydrzte to.Mozna ti to pride kruty,ale vlastne mel pravdu.Ja bych se to jinak nenaucila.Obcas me bral na hospitalizacni oddeleni a to,co sem tam videla,me taky docela vydesilo.da dost na tabulky-podle tech jeho by bylo 62 na 168 fakt v norme a ma naprosto skvelej osobitej pristup.Musim rict,ze je s nim taky neuveritelna sranda a ma skvelej smysl pro humor.Kolikrat sem se tam rozbrecela,ale v zapeti sem se musela hrozne smat,ikdyz sem byla v takovy situaci,ze se to nehodilo.Reknu to takhle,nevim jak to dokazal,ale dokazal me naucit jist.Prestat zvracet,to sem se musela naucit sama,ale on mi otevrel oci.Fakt dekuju tomu nahore,ze nejakej takovej clovek existuje.Pro me to byl andel.Nekdy byl pekne tvrdej,ale VZDYCKY vedel proc a pomohl mi tim.Myslim,ze je malo holek,ktery nevylecil.K tomu pocasi-tak to te naprosto chapu ja mam to samy.Nenavidim tohle vedro,je mi z toho spatne a radsi nevylejzam celej den ven.Kdyz je zamraceno sem ten nejstastnejsi clovek na svete a mam skvelou naladu.Takze me tohle jaro a prazdniny bude fakt deptat.Ma bejt horko.A ja nejsem zcela spokojena s tim,jak vypadam.Proste chci neco zhubnout,jinak nebudu schopna chodit ven.Mimochodem-jit k vode je pro me ta nejstrasnejsi predstava-nikdo by me nedonutil se tam ukazat v plavkach!Radsi bych umrela.mas to taky tak?A k tomu brichu-tak to sem mela taky.Kalhoty mi plandaly a nemohla sem je dopnout.reknu ti,bylo to pekne depresivni.Me bricho zadrzovalo vodu,protoze sem zvracela,takze sem si fakt pripadala jako tehotna.To mi prave taky rikal Krch,ze u nej byla holka,ktera mela bricho jak v 9 mesici.Ale ze si to fakt myslel a neveril vlastnim ocim.Zvracela a telo pri zvraceni zadrzuje vodu a taky byla otekla a dost nestastna,coz chapu.Zkus jist neco lehkyho-ne moc testo a chleba,hlavne nezvracej a musis pit,ikdyz to mas i po piti a taky moc nesol,jestli moc solis-coz ja silene.Drzim ti palecky a zas napis jak se vede.Xenie-maturita je peklo.Hlavne ten svatak.Sice se ucim od rana do vecera,pak du vecer pryc,ale stejne mi pride,ze nic nedelam a mam kvuli tomu hrozny vycitky.To co sem se ucila na zacatku tejdne -tyka se to jednoho tezkyho predmetu uz fakt neumim a sem nestastna,protoze ja to fakt neumim a nestihnu se to naucit,protoze maturuju v utery a to tak tak stiham naucit se nemcinu.Rikam si,ze nejsem prece debil,ale ja to asi fakt nezvladam.Bude zalezet na tom,co si tam vytahnu.Jak si to mela ty?A navic porad jim.Vlastne jim stejne,jako kdyz chodim do skoly,ale rozdil je v tom,ze sem doma a nehejbu se a pripadam si fakt po tom tejdnu jako becka!Na vahu sem radsi nestoupla,protoze mam hroznej strach z toho,jaky cislo tam bude a to by me fakt pred tou maturou dokazalo rozhodit.Rikam si ze na ni vlezu hned po ni,ale ted ti nevim.Mam z toho hroznej strach mozna zacnu nejdriv hubnout a potom uvidim.Tak holky ja musim koncit,vubec nestiham.Du se napapat kase a vy se mejte krasne.Papa Danca.

ANA (So, 24. 5. 2003 - 18:05)

Ahoj holky, sleduju vaší diskuzi už přes dva roky - téměř od jejího začátku. Moc se to tady vystřídalo a kdoví, kde je konec holkám, které tady začínaly. Já sama jsem diskuzi objevila v období, kdy jsem byla v přísné dietě, ale že bych mohla mít anorexii, to jsem si nepřipouštěla. a ani nepřipouštim. To samé platí o bulimii. Jenže co je to platné....promléby s jídlem mám a to tedy šílený! Moje nejnižší váha byla 54 kg a nejvyšší 76 kg. Měřím 168 cm. Poslední vánoce jsem celé "problila", ale to trvalo asi jen 3 měsíc a od té doby jsem nezvracela a ani nikdy předtím. Ovšem přežíračky mám a veliké, jenže nezvracím a tedy tloustnu. Ještě před měsícem jsem měla 61 kg - a holky sorry, ale akorát to tedy nebylo. Musíte vzít v úvahu, že každý má jinou stavbu kostry, jiný poměr svalové a tukové tkáně apod. Takže různé tabulky jsou jen orientačním vodítkem, ale je blbost tvrdit, že holka 168 cm vysoká, vážící 62 kg je akorát. Jestliže má lehkou kostru, vypadá oplácaně - můj případ - řekla mi to i paní doktorka! A jestliže má těžší kostru a třeba víc svalové hmoty, může vypadat při stejné váze a výšce štíhle. Prostě neexistuje šablona, podle které se to dá posuzovat. Ale abych se vrátila k mému "příběhu" - teď vážím neuvěřitelných 68 kg. V pátek to bylo 65 kg. Prostě každý den úplně jiná váha. Když jím málo, jde dolů. Když se přežeru, jde nahorů. Organismus zadrží hodně vody a je jasné, že druhý den po přežíračce vážím i o 4 kg víc. Ale to všechny znáte. Dneska jsem zase začala hubnout. Jím max. 600 kcal (to je asi 2500 kJ - já jsem zvyklá z Ameriky a ze starších tabulek na kalorie). Je to málo, ale při vyším příjmu tloustnu. A ke všemu mám hypothyreózu - sníženou funkci štítné žlázy a tedy i pomalejší metabolismus. Beru léky, ale moc to nepomáhá. Samozřejmě je jede můj metabolismus na minimum, protože po letech diet je totálně rozhozený. Jo, je mi 22 let a studuju. Teď mám zkouškový a jsem zavřená doma a mezi lidi se stydím. Míšašíša mi určitě rozumí. Potkat někoho známého - to radši zalezu někam do průchodu a počkám než zmizí. A to je mi 22 a takhle blbnu!! Nikdy jsem se neléčila, rodiče o mých problémech nevědí. jen ví, že držím růzmé diety a jednou jsem hubenější a podruhé silnější. Depky, ale takové ty "normální" mě někdy navštíví, ale druhý den je zas pokoj. Jinak si někdy pěkně pobrečim a polituju se....řikám si - proč zrovna já? No, konec konců to taky asi některé z vás znají, ne? Jenže jak z toho ven? Já fakt nevim, pořád si řikám a věřím tomu, že jednou bude líp....jenže už to trvá skoro 10 let a je to pořád horší. Teda já jsem se rozepsala. No, jen jsem se trochu potřebovala vyzpovídat a hlavně vyzpovídat se někomu, kdo by mi rozumněl. Jinak vám všem držím palce a holky bojujte! Tak jako já. (Stejně to vzdát nejde, žejo?)

Dominička (So, 24. 5. 2003 - 17:05)

Misasisa: Moc dík za odpověď,ale...k doktorovi nepůjdu..já..nó,neni to to jediný,co u mě neni v pořádku a nechci, aby se na to přišlo. Nejen fyzicky,ale i psychicky se dost blížim dnu a nevim,jak zpátky...možná totiž ani nechci. Já vlastně nechci dál pokračovat ..žít...přežívat.Depka jak hrom... P.S. Lyžování,aerobic,cyklistika

Misasisa (So, 24. 5. 2003 - 16:05)

Ahoj Xenie, nemas zac dekovat, ja jen nesnasim, kdyz se nekdo do nekoho pusti bez duvodu, kdyz nekdo hleda sebemensi zaminku, aby mohl druheho dohnat k silenstvi.Co se tyce te psycholozky - mas pravdu-kdyz mi pomohla loni, je dost pravdepodobne, ze mi pomuze i letos. Proto jsem tam take sla.Ty testy-no muzu Ti rict, ze jsem z toho mela hlavu jak meloun. Bylo to opravdu asi 600-700 otazek, takze ke konci jsem uz zaskrtavala odpovedi skoro bez precteni otazky.Jsou tam otazky takove, ktere vypovi o Tve osobnosti. Na zaklade odpovedi Ti ten psycholog udela analyzu osobnosti.Treba-lhal jste nekdy? Myslel jste nekdy na sebevrazdu? Voda se ma ke sklenici jako penize ku - ... Myslite si, ze rodice maji vstipit diteti spise disciplinu nebo ho zahrnout laskou? Slysite obcas hlasy? Bydlel byste radeji na venkove nebo ve velkomeste? Mate problemy se svou sexualitou?........A je jich vic a vic - na kazdou muzes odpovedet ano, ne (u nekterych druhu testu - delala jsem myslim ctyri - mas i moznost odpovedi "nejsem si jist")Pak jsem malovala postavu. A u psycholozky jsem musela seradit asi deset ruzne barevnych karticek od nejhezci po nejosklivejsi (jak to citim ja). Dalsi sezeni mam az pristi tyden, protoze tento tyden tu nebude. A mam si zapisovat sve sny, protoze na jejich zaklade se doktorka bude snazit odhalit muj problem, ktery je pry ukryt kdesi hluboko uvnitr me a je zakodovany uz z detstvi.Tak uvidime...Bude to dlouha cesta. Snad to ale aspon trochu zlepsi muj stav. Ted ma byt zase "hezky" - slunicko, ktery nesnasim, teplo, ktery primo nenavidim...To budou teprv deprese! Ja mam skvelou naladu, kdyz je pod mrakem, chladno....To myslim vazne. Spousta lidi mi rika, ze jsem cvok, ze nejsem normalni. Ale ja mam takove pocasi opravdu nade vse rada.Mamina k te psycholozce snad zacne chodit taky. Ale beze mne - ona bude resit sve problemy a ja taky sve.Chudak, je mi ji tak lito...Je tak zranitelna, tak drobna...A pritom je asi nejsilnejsi z cele rodiny - je to takovy hromosvod...:( Uzila si s nama dost a dost. Snad ji ta psycholozka taky pomuze. Jo, mas pravdu - jsem hrozne stastna, ze mam takovy vztah s mamou. Ale nemysli si, i my mame obcas ponorku - a to poradnou. Ale jinak je to ok.Mrzi me, jak to mas s maminkou Ty...Ja bych ale prece jen zkusila to, co jsem Ti radila - tedy vybouchnout pred ni. Aby si konecne - IN NATURA - uvedomila, jak vazny je Tvuj stav.Jak se ted mas? Prispevky na me pusobi tak, ze docela dobre! Nemylim se? Jestli je tomu vazne tak, tak jsem moc rada!Napis, mej se! M.

Misasisa (So, 24. 5. 2003 - 15:05)

Vladko, promin, ale vuci Xenii to prehanis. Ne, ze bych se ji tu zastavala horem dolem, abych vypadala jako "hodna vila z pohadky", ale tohle jsi opravdu trochu prepiskla. Protoze jestlize ma takove nalady, o kterych pises, a ma tu odvahu a vuli jit to lecit, urcite je na tom hur nez lide, kteri taky takove nalady mivaj, ale nedokazou si to pripustit a nehledaji pomoc nebo o tom otevrene nemluvi. Jasne, ze nekdo o tom nemluvi a je na tom blbe, ale u nej to aspon nekdo z blizkych pozna a zacne ho nejakym zpusobem nutit k lecbe.Asi tak nejak. Prosim Te, moc a moc, nenapadej tady holky, ktere trpi ppp. Protoze jsou to fakt citlive duse a jakakoli kriticka poznamka je muze vratit zpet do nejvetsi hloubky, odkud se snazi pomalu dostavat. A ver, ze staci jedno slovo a muzou tam byt zase. Tak jim to nekaz. Jsi zdrava, tak to nemuzes pochopit. Ja na chvili byla taky "skorovpohode" a skoro uz jsem taky nechapala, o co v ppp jde. Takze Te chapu. Ale na druhou stranu jsem se necpala do diskusnich stranek, abych ty holky odsuzovala, kritizovala a rikala jim, ze vazi DOST. nehlede na to, ze tady nikdo nevazi HODNE.

Misasisa (So, 24. 5. 2003 - 15:05)

Ahoj Dominicko! To je ale desny, zadny takovy, ze se nas sok zmensi - takova vaha je uplne desna!:( Je mi to lito, pokud mluvis pravdu, v coz doufam (ale ocitame se na foru ppp, tak nevim-A i B dokaze ovladnout mozek a nakazat mu, aby lhal...), tak je to opravdu velka smula.Jedine, co Ti ted muzu poradit je - okamzite prestan sportovat. Aspon na cas. A ihned bez za doktorem, protoze Tva vaha je opravdu na hranici zivota a smrti. Vim, ze existuji i holky, co meri 170 a maj 35 kilo, ale to uz je extrem nad extremy. I pri Tve vysce je tahle vaha desive mala. Doktor Ti rekne, jak mas postupovat. A nemusis se ho bat. Jestlize netrpis ppp a zpusobila Ti to ta nemoc, jestlize jsi nechtela hubnout a nelibi se Ti, jak vypadas, tak Te nikam na psychiatrii neposle, neboj. Mozna, ze jsem to vsechno napsala hrozne povrchne, ale nemam moc casu, tak se snazim zkratit to.Drzim Ti palce, abys pomaloucku zdrave pribirala. Hlavne abys nasla zpatky chut k jidlu. To je dulezity. Jidlo je nase palivo-potrebujem ho. Chces prece dal sportovat, ne? (mimochodem-co vubec delas za sport?:) A kdyz chces byt uspesna ve sportu, musis mit dostatek energie, kterou Tve telicko ted zajiste nema.Tak napis, jak pokracujes. Misasisa

Vladka (So, 24. 5. 2003 - 15:05)

Hm tak nevim kdo prska?Ja jenom vim,ze ja nejsem vubec nestasna,netrpim ppp a chodim sem,protoze moje kamoska(semtam tady pise)trpi bulimii a ja se snazim ji trochu pochopit.A taky vim,ze moje dalsi kamaradka meri173 a vazi 62 kilo a vypada oplacane,snazi se shodit aspon 4 kilca.A Xenie takovyma naladama trpi hodne lidi.Ja sama prechazim ze super nalad do placiveho udoli bez priciny.Ja si myslim,ze ty se proste nudis a jses nestastna z toho jak vypadas.Coz nechapu.A z toho,ze bych nekoho navedla na cestu do bulimie nebo anorexii strach nemam.Vladka

Misasisa (So, 24. 5. 2003 - 15:05)

Ahoj Danco, Ty chodis ke Krchovi osobne? Jsi z Prahy? Promin, ze jsem tak zvedava, ale preci jen je to odbornik, tak me zajima, jake ma metody leceni, co s nemocnymi dela za terapie a jaky je...Asi mas pravdu, ze jim malo. Ja nevim. Mne to pripada hodne. Jenze co mam delat? Mam jist vic, abych si dala metabolismus zase do kupy? To nemuzu, protoze ja chci prece zhubnout! Je na me videt, ze jsem zhubla, ale okoli uz je vuci mym vykyvum vahy a centimetru tak odolne, ze si toho nikdo nevsim!!!!:((( Jen ja a moje mama. To je hrozne sklicujici pocit. Plandaj mi kalhoty, vidim to na obliceji, ale normalne mi to nikdo nerek. Loni jsem taky zhubla 10 kilo a vsimli si toho 3 lidi. Tak k cemu...Ba ne! Kvuli memu dobremu pocitu. Nenecham si zkazit maturu a vubec celej ctvrtak - maturak apod...To chci byt spokojena sama se sebou. Pak to bude fajn. Nevim, co se se mnou deje - mam jakoby "zaby" v zaludku. Mam hrozne nafoukly bricho, ale to i kdyz mam hlad i kdyz se najim. Proste porad. Jako bych v nem mela bubliny-velky bubliny. Jedina doba, kdy to necitim,je rano-hned po probuzeni. Jinak porad - i po piti-po obycejne vode! Je to hnusny pocit, protoze mi pripada, ze mam bricho jak v devatym mesici. I kdyz mi planda to obleceni, jak uz jsem psala. Ta moje psycholozka sice pusobi neprijemne, ale loni mi dost pomohla, tak uvidim, jak to pujde letos. Prvni sezeni neni nikdy nic moc, tak jsem zvedava, jaky to bude priste. Samozrejme, kdyz mi nebude vyhovovat, zmenim misto. Nema cenu chodit k nekomu, u koho Ti neni dobre. Natolik uz poucena jsem.A jeste k tomu, jak jsi psala, ze tohle jidlo nikam nevede (moje jidlo), ze si na to musim prijit sama - uz ne. Ja to, ze jsem pribrala na 67,5 kilo zazila uz dvakrat, tak jsem ponaucena, doufam, dost:)Kdyz ucitim, ze na me lezou bulimicka obdobi, zacnu s adipexem. Ted ho neberu, bylo mi po nem hrozne zle. Ted uz to chci dokazat sama. On mi jen vzdy pomohl vyhrabat se ze stavu prejidani a nastartoval mi hubnuti. Antikoncepce me neceka, takze ani nepredpokladam, ze neco zapricini, abych mela nejake neovladatelne chute.Mej se hezky a kdyz budes mit cas, tak napis neco o tom Krchovi, prosim.Diky moc.M.

Ja (So, 24. 5. 2003 - 15:05)

Ahoj,tak si Vás tady pročítám a asi k Vám taky patřím - 183 cm - 59 Kg, hlavně strašná chuť se přejídat a pak zase dlouho hladovět. Chci ven a nevim jak..prosim poradite mi někdo??

Dominička (So, 24. 5. 2003 - 13:05)

Když začnu svojí váhou,asi se trochu poděsíte-mam 40 kilo,kyž ale doplnim, že mam 158 cenťáčků na vejšku,tak se váš šok určitě alespoň trochu zmenší. Nechtěla sem oproti některým zde přítomným hubnout-fakt ne. Jen sem jednoho dne chytla nějakou úplně obyčejnou virózu (chřipka či co), byla sem zesláblá a neměla vůbec chuť k jídlu,během toho všeho sem sportovala jak blázen,protože sem si myslela,že povolit v tréninku je pro mě jasnej propadák na závodech,který se mi blížily. Čas běžel dál,chřipka přešla,ale nějak sem si odvykla jíst.. :o( Každý jídlo mě v žaludku děsně tlačí,chce se mi zvracet. Nevim co mám dělat,potřebuju rychle přibrat,protože za měsíc jedu domu k našim a jestli mě tak uviděj asi to s nima švihne. Dík za každou radu

Xenie (Pá, 23. 5. 2003 - 23:05)

Ahoj Danko,taky uz budu muset letet, ale jen jsem se chtela zeptat, co matura - moc drzim palce.Jinak ale k tem holkam - ja jsem se fakt jen snazila napsat svy zkusenosti a poradit, ale nechci , abyste si myslely, ze jsem vseznalek. Ja jen ze mi driv pomohlo, kdyz mi nekdo dal nejakou radu, nebo tip, co se mu osvedcilo. Ale to vsechno jsem uz psala Nezucastnene...Pises, ze ti pomaha videt, ze to zvladam - dekuju:-)). Me strasne pomohla prave taky takhle kamaradka - vylecena bulimicka. Je tak klidna, v pohode, normalne ji, je oblibena, vesela...a ja ji strasne moc chtela napodobit. Strasne mi pomohlo (pomaha) si s ni o necem promluvit, jaky mam pocity, co se se mnou deje. Ona je muj velikej vzor, takova bych chtela byt...Ale to me ceka jeste dlouha cesta, ale doufam, ze ji zvladnu :-).Krasny vecer,Xenie

Xenie (Pá, 23. 5. 2003 - 23:05)

Ahoj Misasiso!dekuju moc za zastani, moc me to potesilo, fakt :-)))))Ale stejne premyslim, ze sem moc pisu, asi maji holky pravdu - jsem holt desne uzvanena. Ale fakt ti muzu uprimne rict, ze jsem vsechno psala s dobrym umyslem.Jo, mas naprostou pravdu, muj pritel je fakt to nejlepsi, co me za celej zivot potkalo :-). On jedinej mi se vsim pomohl, predevsem me branil, zase mi ukazal zivot takovej, jakej je. Asi ani diky nemu mi moc nevadi, ze to doma az tak neklape.Vis, nejhorsi je, ze ono to neklapalo az tak moc nikdy, ale diky PPP se to vyhrotilo. Ja si myslim, ze mama ted absolutne netusi, ze jeste nejakej problem mam a asi by byla v soku. Jenze diky priteli mi nevadi, ze v ni nemam oporu a nechce se mi ji nic rikat - ona by to stejne nepochopila a nevedla by, jak mi pomoct. Jednou jsem ji napsala (byla jsem tehdy v zahranici)ze si pripadam tlusta, zvracim a tak a ona mi odepsala, co ji to pisu, ze je to jen v my hlave, ze si to mam vyresit sama a nebo nekam zajit, co ona pry s tim. A od ty doby mne nejak doslo, ze uz ji ani NECHCI nic rikat, uz od ni ani NECHCI pomoct. Ona by to nepochopila a jeste my me treba zacala hlidat, nebo by mela dalsi hloupy reci.Jo, ty reci me fakt stvou, uplne to nesnasim, hlavne kdyz mi to rika predevsema. Jenze ona to rika i my sestre, ktera je fakt vyhubla (prirozene, je ji teprve 14, takze akorat dospiva a zakulacovani ji ceka), takze to clovek az tak nebere. Je fakt, ze mama, kdyz byla mlada, tak asi taky trpela hodne lehkou formou PPP - porad si hlidala vahu, nikdy sice nemela A, ale diety drzela porad a porad se pomerovala a vzdycky se ji libily takovy etericky bytosti. Chudak, a ma me :-)))))))!Vis, ona to podle mne dela jako v dobrym umyslu a ja nemam silu a chut ji to vyvracet. Asi by nam jedine pomohla rodinna terapie, ale nechce se mi do toho, nevidim duvod a taky se stydim.Ale tobe fakt gratuluju, ze ti to s mamkou tak vychazi. A uplne super je, ze budete k ty psycholozce chodit spolu, to jsem si vzdycky desne prala, rozumet si s mamou. k te psycholozce: ja si taky myslim, ze by mela byt na zacatku milejsi, ale vubec neznam standartni postup pri terapiich, tak treba je to v poradku. A rozhodne - pokud ti pred tim pomohla, tak urcite to s ni stoji za pokus. Je ale blby, ze je ti nesympaticka, k psycholozce bys mela mit duveru. Ovsem urcite za pokus nic nedas a kdyz ti nebude vyhovovat, tak ji ale hned zmen. Pani, a na co se te ptali, v tolika otazkach? Ja nikdy u profesionalniho psychologa nebyla, vzdycky mi ho suploval jen pritel, tak o tom vubec nic nevim..Promin, jestli jsem moc zvedava. K tve reakci na expritele - nic o nem nevim,ale musim soudit podle sebe (nas). ja se taky dost divim, ze me muj pritel nenechal -kazila jsem mu (kazim????)nejlepsi leta studia, misto bavit se chodil uklidnovat me, porad byl se mnou, obcas nemel cas se ucit to, co potreboval, protoze nacital a hledal veci na pomoc me..Fakt si myslim, ze si prozil desny peklo ( a to ho ted jeste deptam tema depresema) a jenom ziram, ze me uz davno nenechal a nenasel si nekoho, s kym by mohl vest normalni zivot. Taky se mej krasne, hezkej vecer, na vikend hodne slunicka a relaxuj! :-)Xenie

Xenie (Pá, 23. 5. 2003 - 22:05)

Nezucastnena,neverim, ze nemas nejakou formu PPP, protoze 62 na 168 neni moc, nenasla jsem zadnou tabulku, kde by to moc bylo. A ze jsem jich videla nekolik. Dokonce v te nejnovejsi je to uplne akorat. Jinak k tomu hubnuti - ja sladky a mastny omezovat nemusim, jelikoz je jim tak, jak mi to vyhovuje, a cvicit zacit taky nepotrebuju, jelikoz sportuju dost. Hubnout vubec nemusim a jsem spokojena tak, jak jsem, ale mas pravdu, ze bych se bala zacit hubnout (treba po pribrani po HA), abych do toho nahodou znovu nespadla. Neprijde mi, ze bych se mela stydet za to, ze jeste nejake problemy mam.Zmylila jsi se v tom, ze bych chtela byt hubenejsi a nepreju vam stihlost. Pro me za me si nejezte a hubnete, mne se to az tolik netyka a preju vam z celeho srdce vasi vysnenou vahu. Ovsem ty strasny zdravotni komplikace uz ne, ty si fakt nikdo neuvedomi, dokud se na nem neprojevi. Skutecne jsem psala, ze bych chtela byt hubenejsi a ze jsem tlusta. Ale to jsem "nepsala ja". Jinymi slovy - psala jsem to v depresi. A moje deprese se projevuje casto sebeznicujicimi sklony, mam tendnce se nenavidet a ublizovat si a jedna forma je si rikat, jak jsem tlusta. Paradozne v depresi ovsem nechci hubnout "pro krasu", ale naopak chci prestat byt takova, jaka jsem a chci byt oskliva a hubena a nezenska a nemilovana. Neda se dost presne vysvetlit proc, myslim, ze trochu vim, ale nechci to rozebirat. Ano, mas pravdu, ze sem pisu i rady. A asi mas pravdu, ze "do vseho kecam". Ale to, co delam , je z dobreho umyslu. Ja jsem toho o PPP taky spoustu nevedela, musela jsem furu veci hledat, byla jsem vydesena z ruznych priznaku a nevedela co delat. Takze mne prislo, ze kdyz nekomu vydesenymu napisu, co jsem o tom priznaku cetla, nebo co se delo me, tak ze ho muzu uklidnit a nebo mu pomoct. To samy co se tyce "rad jak to prekonat". S pritelem jsme metodou pokus omyl nasli zpusoby, co mi pomahaly, tak proc bych je nemohla poradit nikomu jinymu? Vzdyt - jak to tu holky psaly - tohle je diskusni forum a nikdo me rady nemusi cist (klidne muzes vsechny prispevky ode mne preskakovat, nesedim nad tebou s bicem a nerikam "cti to") a uz vubec ne je zkouset. Jenze kdyz ma nekdo zlomenou nohu a nevi, co s tim, a ja ji mela zlomenou a vim, ze to ma jit do sadry, tak proc bych mu to neporadila? Je uz na nem, jesli me poslechne, nebo ne. Ty i Vladka jste urcite podle sebe hezke a udrzujete si vahu tak, jak vam to vyhovuje a ja vas ani nehodnotim, ani neodsuzuju. Ale pokud jste tedy tak stastne, nemusite chodit na chat pro ty, kdo maji s PPP problemy, a ryt tu do nich. Nejhorsi je, ze skutecne nemate pravdu a je smutne ze do PPP stahujete nekoho, kdo se snazi dostat ven. Proc tedy tak ublizujete? Ja ti, Neznama, tvou krasu (stihlost?) nezavidim, spis me prijde, ze ty zavidis tady tem, co se derou nahoru a snazis se jim to zmarit.Moc ti preju, aby ti tva vaha vydrzela, abys stale vypadala podle svych predstav a abys nikdy nemela zadny zdravotni problemy (mimochodem, vis, ze lidi s podvahou jsou ohrozeny nemocema mnohem vic, nez lidi obezni?? ).Xenie

danca (Pá, 23. 5. 2003 - 21:05)

Ahoj holky!Tak teda co ste sem nektery napsaly je fakt sila!!Souhlasim naprosto s xenii a s MIssiasou a musim se zastat Reginy,ikdyz zkritizovala muj jidelnicek:62kg na 168cm je v pohode je a je a je a klidne z toho po...,protoze tohle je naprosto normalni vaha.Ve vsech tabulkach do kterych byste se podivaly by to byla naprosto normalni vaha.A ja uz jich videla hodne.Tim,ze ste tady tohle napsaly-neberu vam to,je to vas nazor-ste vlastne osocily i me z toho,ze jsem tlusta.Ja mam totiz 58 na 164-to je to samy-a jak sem psala tlusta nejsem,jsem samozrejme nekde oplacana a mam nekde vic,ale podle me a lidi,na ktery se divam sem normalni.Chapu,ze pri vasem stavu a tom kolik vazite,vam pripada tohle dost,ale je fakt,ze ste Regine asi dost ublizili a mohly ste ji klidne znova nastartovat A s B.Tak bych vam teda prala,aby vam tohle nekdo rek,az se z toho budete chtit vyhrabat!To by to pak asi slo co?Ale to vy asi dlouho chtit nebudete.Me je to jedno,ja budu myt deti-vy ne.Xenie-myslim si,ze jis fakt moc hezky,podle toho jak si psala ten svuj jidelnicek.A je fajn,ze si vahu drzis,ja mam porad strach,ze mi poroste,at budu jist jakkoliv.Jinak k tomu napadani od Vladky apod...Na me si taky ze zacatku trochu pusobila-hlavne v tvym depresivnim obdobi,ale ted postupem casu si myslim,ze ses uplne jina.Tvy rady neberu jako rozumy nebo chytry reci,ale rada si je poslechnu.Jsme preci na diskuznim foru a to je od toho,aby sem psal kdokoliv jakejkoliv nazor.Tak v tom pokracuj,protoze me fakt pomaha videt,ze to nekdo takhle zvlada a normalne pri tom ji.Misisasso:podle me nejis hodne,ale fakt dost malo.Ja bych pri tomhle hubla,ale u tebe je to jiny diky tomu metabolismu.Fakt de ted o to nedrzet zadny diety,ale snazit se jist normalne,protoze timhletim si urcite nepomuzes.Nechci te nak poucovat nebo tak,na to musis prijit sama,ale sama z vlastni zkusenosti vim,ze sem si timhletim pomohla tak akorak k 68 kilum.A k ty doktorce"jestli je spatna,muzes ji prece kdykoliv zmenit!Ja sem kdysi chodila k jedny a ty slo jenom o to,aby mela zapsany hodiny a penize za to.Jedinej kdo mi fakt kdy pomoh,byl Krch.Proste clovek,kterej fakt vedel o cem mluvi.Bohuzel sem ted u nej dlouho nebyla,protoze nemam vubec cas,ale az udelam maturitu a budu myt cas,chci tam urcite zacit jezdit,protoze sama vidim,ze to neni dobra a nektery veci veci mi jeste nejsou jasny.Regino-je to v pohode,chapu,ze mas zkresleny predstavy o jidle a pripada ti to fakt moc,taky sem mela dny,kdy mi pripadlo,ze jedno jabko a jogurt sou fakt moc a vycitala sem si to treba celej den,ale dneska sem fakt rada,ze sem se toho zbavila a nehodlam to menit-mozna jenom trochu omezit.A tvoje vaha je v pohode,ja mam stejne a nepripadam si nejak tlusta,jenom oplacana.Tak nekoukej na to,co si mysli ostatni,ale zalezi na tom,jak se citis a co si myslis ty!Drzim palecky a napis jak se vede.Tak holky mejte se hezky,hezky papejte a drzte se-Papa Danca.

Misasisa (Pá, 23. 5. 2003 - 20:05)

Expriteli, ahoj, muzu se zeptat-Ty ses se svoji pritelkyni rozesel kvuli tomu, ze mela PPP? Neber to tak, ze bych Te nejak osocovala. Taky mi to jde proti srsti, ale na druhou stranu zase chapu Tebe, muselo Ti byt hrozne. Tak nevim, jak to mam chapat. Jestli jako to, ze ses zachoval rozumne, nebo jako to, ze jsi egoisticky sobecky hlupak. Prosim, napis, jak to bylo, protoze urcite nejsem jedina, koho tohle zajima.Diky moc, mej se hezky. M.

Misasisa (Pá, 23. 5. 2003 - 20:05)

Ahoj Xenie, je mi moc lito, ze mas takovy vztah s maminkou. To je asi to nejdulezitejsi a nejpodstatnejsi. Mela by vedet o Tvem problemu a HLAVNE- P O M O C I T I ! ! ! Ja vim, asi to nejde...Je to moc velka skoda. Nejvetsim stestim v Tvem pripade asi bude Tvuj pritel, nemam pravdu? Kdyztak me oprav...:)Z maminych reci si nic nedelej. A kdyz bude nejhur-myslim, ze by zapusobilo, kdyby Te maminka nekdy videla v depresi, Ty uz by ses neovladla a cely svuj problem vysolila naraz - jednim dechem. Myslim, ze by ji to vyrazilo dech...Ale nevim, neznam vase rodinne pomery...Jen tak hadam, zkousim Ti poradit.Ja dnes byla u te psycholozky. Pamatuje si me z lonska. Nevim, je-li to dobre nebo spatne. Kazdopadne jsem se z jineho zdroje dozvedela, ze vubec neni lidmi oblibena, pry pusobi hrozne nafoukane a povysene. To ano, tak na me pusobila i loni, ale pri konzultacich mi pomohla...Na nejake spolecenske akci bych s ni sedet u stolu nechtela, to ne. Pusobi na me velice prisne a opravdu nafrnene. Ale mozna je to jen zdani. Nevim. Kazdopadne jsem drobet ovlivnena tim, co jsem se dnes dozvedela. No...snad mi pomuze i letos.Tak jsem tam byla, vyplnila asi 700 otazek-byla jsem uplne chcipla, kdyz to musim rict takhle osklive. Pak jsem k ni prisla do "ordinace" a ona na me hned vyhrkla "tak co se deje"? Nevim...myslim, ze psycholog by tohle delat nemel, mel by nejdriv navodit nejake uplne tema z cesty, aby pacienta "navnadil" na spravnou notu. Nevim...Dneska teda nic moc. Musi mi nejdriv vyhodnotit ty testy a pak se rozhodne pro terapii. Pry mam problem zakoreneny nekde hluboko uvnitr - a z detstvi - a my se musime pokusit dostat ho ven na povrch. Tak snad se povede. Mam z toho dnesniho sezeni zvlastni pocit...co kdyz mi nebude vyhovovat?Tak asi prejdu k jine.-Ted jsem mela bezva rozhovor s maminou, dlouho jsme si takhle nepovidaly. Takze jsem z toho takova dojata a rozradostnena. Ona k ni zacne chodit taky. Coz je uplne maximalni uspech, driv by se zuby nehty branila. Ted to byl jeji napad, ona CHCE, a to je nejdulezitejsi. Ma taky moc problemu, tezke deprese. Vsichni ji z meho stavu obvinuji (o tom jsem uz asi psala), ma zdravotni problemy, nejak ubyvaji penize, nema dobre vztahy se svoji matkou (moji babickou)-coz ja ostatne take ne.No...myslim, ze jsem toho uz namluvila-resp.napsala dost, tak snad zase nekdy priste...Dej mi vedet, co rikas na muj navrh tykajici se vyreseni problemu s Tvou maminkou.Mej se krasne, ahoj Misasisa

Misasisa (Pá, 23. 5. 2003 - 19:05)

Ahoj Laro, vezmu to hopem, protoze nemam moc casu - je mi moc lito, co ted prozivas, i ja jsem ted v depresi. Takze Te chapu. Muzu se zeptat, kolik vazis a kolik meris? Protoze chces-li 48, urcite nemas nakejch 60 kilo, no ne? Ja nevim...pak muzu reagovat. Jen Ti chci rict, ze pres A ani pres B cesta ke stihlosti (k TRVALE stihlosti) nevede. Driv nebo pozdeji bud umres na podvyzivu nebo sebevrazdu anebo priberes uplne neuveritelnym zpusobem. Promin, jestli jsem se Te nejak dotkla, ale musim to rict tak, jak to je. Chybami se clovek uci - ja jsem si tim prosla, a proto jsem POUCENA. Mela jsem 54,kdyz jsem zacla laskovat s anorexii, pak to dotahla na 39 a jeste pred mesicem jsem mela 67 kilo. Tak to vidis. Minuly rok 67,5 - v lete pak 58, coz mi pri vysce 162 cm jakz takz vyhovovalo, bylo to ok. Tak doufam, ze ted - ZDRAVOU CESTOU - dosahnu svych vytouzenych 55. I kdyz se tu ted zda, ze litam v anorexii, soude podle prispevku, kterymi reagovaly nektere holciny na moje prispevky predchazejici. Nevim. Ted jim podle meho normalne (mam prehazeny metabolismus, Xenie to vykoumala-diky ni ted vim, ze s tim proste neco musim udelat). Dam Ti priklad meho jidelnicku, ju? Tak treba dnes (ale mela jsem narocny den, tak bud shovivava) rano-musli tycinka, svacina-fitn slim tycinka, obed-dve vajicka se zampiony(bez tuku), svacina-sucha houska, vecere-sucha houska. A jeste abych to dorazila, tak jsem si dala ve tri hodiny odpoledne zmrzlinu, kterou si neuveritelne vycitam. No-tohle mi prijde, ze je hodne. Ale podle ostatnich bych mela mit uz tricet kilo, protoze kdyby takhle jedly moje kamaradky, tak by umrely hladem po tydnu. Mam holt smulu, no.Jak papkas Ty? Jaky mas vztah k jidlu? Doufam, ze Te nejak svymi otazkami neotravuju, nemusis odpovidat, jestli nechces.Mej se hezky, ahoj, M.

Reklama

Přidat komentář