Reklama

cervene,modre trenky na telocviku,silonove gatky,spartakiada

Milan (Pá, 7. 1. 2011 - 19:01)

Mno, to si vzpomínám, že i my jsme museli mít červený trenky a bílej natělník na TV tak do 8. třídy (tj. tak do r. 1992), v devítce nám je učitel nezakazoval, ale jen se s námi dohodl, abychom měli aspoň cvičební úbor jednotné barvy, aby jsme nevypadali jak barevný papoušci. Tak jsme si prosadili nakonec prosadili kraťasy nebo tepláky jednotný barvy,...

Zbyněk (Pá, 7. 1. 2011 - 14:01)

Tak zapadákov to nebyl,to možná u vás v kotlárech někde u Komárna.
Slipy kluci nenosili, možná někteří v jiných třídách ale co jsem znal tak neměli.

Peter (Út, 4. 1. 2011 - 15:01)

Tak to je nezmysel ja som slipy nosil a to aj vačšina spolužiakov asi tak od roku 1976. To si musel byť z nejakého zapadákova.

Zbyněk (Út, 4. 1. 2011 - 15:01)

Já vycházel v polovině 80.let a učitel na tělák vyžadoval trenky a tričko jednobarevné. Trenky tedy červené a tričko už neřešil.
No a také nepamatuji, že by jediný kluk si trenky vytahoval z tašky. Všichni je už měli pod kalhotama.A rovněž nevím ani o slipařích. Myslím že 98 procent kluků slipy nenosila. ta móda přišla tak kolem 90.roku.

David (Po, 3. 1. 2011 - 22:01)

No my měli na základce v osmičce celkem pohodovou učitelku, ale zato kluci ze třídy byli na mě docela drsní a měl sem z nich strach :-(
Třeba když jsme měli tělocvik ráno na sedm, nutili mě převlíct se do cvičebního úboru ještě venku před tělocvičnou,
samozřejmě kalhoty i slipy musely dolů, pěkně složit do brašny a červené trenky oblíct na ostro a do nich zastrčit tílko.
Přitom oni už většinou nosili moderní delší šortky a volné trička - bylo to kolem roku 94/95, jenže já u toho klasického úboru tak nějak zůstal,
a proto sem byl asi terčem posměchu a šikany.
Často jsem před nima musel dělat dřepy a tak, a přitom poslouchat jejich výhružky a posměšky.
No dneska už se mi na to naštěstí vzpomíná celkem jinak.

Carlos (Po, 3. 1. 2011 - 16:01)

Kluci, nosili jste do...My museli nosit buď bílý tričko nebo tílko, nátelník nebyl dovolen. A když byl vždycky nástup na začátku hodiny, tak jsme museli být předpisově oblečený. To znamenalo tílko (tričko) muselo být zastrkáno do trenýrek.

Carlos (Po, 3. 1. 2011 - 16:01)

Tak to jste tam měli...Ten, kdo červený trenýrky nosil jako běžný spodní prádlo celý den, tak to bylo vidět. Jinak vypadaly trencle, pokud je někdy vytáhl z tašky na cvičení a jinak, když jsi je měl od rána na sobě pod kalhotama.

David (So, 1. 1. 2011 - 17:01)

Kluci, nosili jste do tělocviku tričko s krátkým rukávem nebo raději tílko s tenkýma ramínkama? A měli jste ho volně nebo zastrčené do trenýrek?

Reklama

Přidat komentář