Reklama

cervene,modre trenky na telocviku,silonove gatky,spartakiada

Ja (Ne, 13. 3. 2011 - 08:03)

Já v nich v létě běhám...:-)

Jirka (Út, 1. 3. 2011 - 15:03)

Pokud se trenýrek týká, tak si (rád) vzpomínám na tělocviky před rokem cca 57. Nejen, že jsme cvičívali společně s holkami, takže jsme se v šatně nepřevlíkali, jen jsme sundali tepláky - v nich jsme převážně normálně chodili do školy - a zpravidla kromě letních měsíců cvičili sice v trenýrkách ale téměř všichni přes punčocháče. V tělocvičně se topilo kamny a tak se jí nepodařilo nikdy vytopit na snesitelnou teplotu. Pochopitelně, že se pak kvůli punčocháčům nikdo nikomu nesmál, byli jsme na tom všichni stejně. Jenom někteří, zpravidla ti starší opakující, měli povoleno cvičit v teplácích. Slipy se tehdy nenosily, některé holky dokonce nosily punčocháče vyrobené našitím punčoch na bombarďáčky.

Mirek (Út, 1. 3. 2011 - 12:03)

My jsme ještě na střední běhali na tělocviku v červených trenýrkách a bílém tričku. Když se našemu tělocvikáři nechtělo nic vymýšlet, tak nařídil vyběhnou kopec za školou a on čekal dole.
Koncem června, když už byla horka, tak občas nařídil, abysme sundali trička a běželi jen v trenkách. Takže to občas vypadalo tak,že podél řeky běhalo dvacet kluků jen v trenclích.
Jinak pokud si vybavuju, tak na základce většina kluků nosila jen trenky, na středn tak půlka chodila ve slipech, ostatní byli trenkaři. Ti co měli slipy, tak si na ně natáhli trenky, trenkaři si většinou na den, kdy byl tělocvik brali už z domova červený trenýrky, aby se nemuseli v šatně převlikat. Pamatuju si, ale, že jeden kluk, co nosil pruhovany trenyrky, si přes ně natahl ještě červeny. Myslím, že to musel mát dost na těsno a že se v tom nedalo moc běhat.
Pro změnu někteří slipaři to měli obráceně a v šatně před tělocvičnou sundali i slipy a cvičili jen v trenýrkách.

David (Ne, 27. 2. 2011 - 08:02)

Já v nich v létě běhám taky, v Ostravě. Nemám už sice ty původní klasické trenky, ale chodím běhat v krátkých červených adidaskách s bílýma proužkama a v bílém tílku. Líbí se mi to, a že to sem tam v někom vzbuzuje smích mi nevadí. Už aby bylo léto!

zdenek (Po, 14. 2. 2011 - 11:02)

cervene trenyrky nosim nejradeji i venku a nestydim se jako nekteri kluci snad nejsem jediny v Praze

irena (Ne, 13. 2. 2011 - 16:02)

kluci v nich byli super...mooooc

Slipař (Čt, 10. 2. 2011 - 19:02)

Kluci já vycházel v roce 1986 a tehdy v dvou třídách,co měli společný tělocvik mělo zhruba z 20kluků slipy tak dva kluci, ty skutečně v šatně natáhli červené trenky na slipy a bylo.
Ostatní je měli už od rána a jak popisují kluci výše tak byly vidět stopy kápnutí, flíčky apod.Ale nijak jsme jim nesmáli.

Na učilišti už o rok později 22 kluků ve třídě a trenkařů bylo asi 5. Já už také v té době přešel na slipky a nosím je i nyní.

Martin (Út, 8. 2. 2011 - 13:02)

Já jsem končil základku v roce 89 a celou školu jsem nosil jen trenýrky a to většinou červený. Myslím, že nás ve třídě byla tak půlka, kdo nosili trenky, ostatní měli slipy. Byl jsem z těch trenýrek dost nešťastný, protože na tělocvik jsme měli cvičební úbor jaksi na sobě, takže jsme sundali kahloty, navlíkli bílý tričko a šlo se cvičit. Hrozný bylo, že při běhání se péro hejbalo ze strany na stranu. Při lezení na tyči nebo při stojce bylo občas vidět, co trenýrky ukrývali. Výhodu v tomhle měli kluci, co nosili pod trenýrkama ještě slipy. Těm nic nevypadávalo a péro měli pevně schovaný.
Na druhou stranu byla výhoda, že jsem byl na trenky zvyklý od mládí, protože na vojně se pod nima už nic nosit nedalo a spousta kluků z toho byla hotová, když poprvý vyběhli na buzerák ve volných trenclích. Jeden slipař mi pak říkal, že si připadal, jako kdyby běžel nahej.

majka (Čt, 3. 2. 2011 - 17:02)

Spartakiáda v roce 1990 už...No já jsem na té štvanici cvičila také jsme byli v Teplicích,v Duchcově a v Dubí. Pamatuju si,že na štvanici jel z Teplic plný autobus holek a kluků.Vso jsme cvičili a v neděli jsme koukali a bylo to úžasný:

Luboš (Ne, 30. 1. 2011 - 14:01)

Co to bylo za zvrácenost...Nevím, co v tom vidíš za zvrácenost. Podle mne je to naprosto normální a základní hygienický požadavek. Když jsi šel na záchod vždy byla vidět temnější skvrna ve předu. Zrovnatek když přišla nečekaná erekce pomohly slipy alespoň opticky problém řešit. Nás dokonce tělocvikář instruhoval ( na základce i střední škole), abychom pod ternýrkami měli slipy, nebo suspenzor.
Pro mne, manželku i děti je naprosto normální, že spodní prádlo (kalhotky, slipy) nosíme vždy a všude, tedy i pod pižamo, noční košili, plavky, kraťasy...
Není alespoň nikde nic vidět a my se tak cítíme dobře a v klídku. Je to jen otázka zvyku a způsobu vedení v rodině

RUR (So, 29. 1. 2011 - 19:01)

Co to bylo za zvrácenost tahat trenky i slipy současně.

kp2 (So, 29. 1. 2011 - 10:01)

U nás měla většina kluků pod trenkama slipy. Většinou si trenky oblékali až v šatně.

Luboš (Po, 24. 1. 2011 - 18:01)

Chápu, flíček se občas objevil u kluků, protože mnoho šlo před tělákem na WC, rychlé vymočení a následné kápnutí bylo viditelné někdy. Většinou jsme to nekomentovali, protože to mohlo potkat každého

David (Po, 24. 1. 2011 - 17:01)

Jenomže to nebylo od erekce ale proto že jsem se trochu počúral.

Luboš (Po, 24. 1. 2011 - 14:01)

Tak mezi kluky nikdy nečekaná erekce o těláku nikoho nedivila. tedy ve věku kolem13-14 let. Někteří kluci měli už v trenkách o těláku takový obrys,že jsme my méně vyspělí trochu záviděli.
červené trenky jsme nosili pod riflema i mimo těláky docela běžně

David (St, 19. 1. 2011 - 23:01)

Tak to já měl úplně...No je fakt, že v trenkách na ostro to bylo dost vidět a párkrát se mi to i stalo. Naštěstí jenom na lavičce, když sme s klukama seděli v tílkách nalepení na sobě. To se dalo aspoň zakrýt rukama. Takhle na hřišti třeba při vybíjené - to by bylo horší :-) Ale vzpomínám si, když sem jednou seděl na lavičce na střídačce sám, jak se mi udělal na trenýrkách malý mokrý flíček - nebyl moc vidět, ale měl sem tehdy dost nervy, aby si toho nikdo nevšim.

Bidlo (Pá, 14. 1. 2011 - 22:01)

Tak to já měl úplně obráceně. Červený trenýrky jsem nosil jako spodní prádlo, ale když jsme měli tělocvik, tak jsem pod nima měl vždycky i slipy. Bál jsem se totiž, že kdybych šel do tšlocvičny jen v trenkách, že by mi stál.

Peter (Út, 11. 1. 2011 - 09:01)

Aj ja si tak pamatám to len zZbyněk sa urazil a myslí si že môže každého podceňovať.

Pražák (Út, 11. 1. 2011 - 04:01)

Tak zapadákov to nebyl,to...Asi záleželo na tom, jak moderní měl kdo rodiče a ne odkud byl. Já jsem ročník 1958 a slipy mi maminka kupovala už někdy od začátku 70. let. Samozřejmě, že na TV jsem se musel převléknout do červených trenek a bílého nátělníku.

richard (Po, 10. 1. 2011 - 13:01)

červené trenky? bezva úbor i prádlo,od 13let jsem do nich dost škrobil.Denní onanie, krásné dospívání.Dnes? deset kilo nadváhy

Reklama

Přidat komentář