Reklama

cigarety

nekuřák (So, 28. 3. 2009 - 14:03)

Ne proto,že je dobrý..ale myslí si ,že je lepší a nejlepší...

Leny (So, 28. 3. 2009 - 14:03)

Ahoj, tak jsem to vydržela a už to je asi 3 týdny co nekouřím, raději to přesně nepočítám a šla jsem na to taky jako JC bez nějakých náhražek a změnila jsem celý režim dne a návyky, šlo to těžko, když manžel je kuřák, ale už mu ani nezávidím, když kouří, chodí na balkón a taky bych řekla,že dost omezil, ale nemluví o tom. Stále tady napadáte JC jen proto, že je dobrý a šel nato přirozenou cestou a pomohlo mu to ? Proč ho stále napadáte ? On se nevytahuje, ale občas se musí obhajovat, když jste na něho tak krutý.

ROMAN (So, 28. 3. 2009 - 03:03)

Před týdnem jsmé pochovali maminku,proto vím jak ti je číšniku.Jsem bývalý havíř, který splnil dispozičku, teď dělám,lépe řečeno si přivydělavám jako vrátny.Jako dělník jsem si poměrně hezký vydělal, proto jsem necítil důvod proč bych měl přestat kouřit.Teprvé před naplněním dizpoziční jhůty, mi na preventivce našli nález na plícich,asi to víte, myslím že jsem mezi svýma, VŠECHNO POCHÁZÍ OD KOUŘENÍ, konstatovali doktoří, a dělali všechno zvláště LPK aby se mi nepodařilo dosáhnout dispozičky.Začal jsem se bránit a nakonec se mi to podařilo. Ale to možná tak není podstatné, jako že do určité míry podstatné je to že uhli vykašlete, ale kámen, písek, a nebo cigarety z plic dostat je velice těžké.Pokusil jsem se všemi možnými způsoby přestat kouřit ale vše bylo marné. Přihlásil jsem se i ke skupinové terapii odvykání kouření za dozoru specialní doktorky, která má jako jediná atestaci,v Anglii jako češška,koupil jsem si i tepláky. Při řekl bych,vyhodnocení jak silný jsem kuřák, při foukání do spirometru atd. jsem dostal recept startovního balíčku Champix a že mám čekat až mě přejde chuť na cigaretu. Čekal jsem 9 měsícu, stálo mě to čekání na den D skoro 18 tisíc korun a při tom jsem kouřil.Můj zdravotní stav se rapidně zhoršil. Pomohla mi náhoda, potkal jsem bývalého spolupracovníka,o skoro 15 let staršího jak já. On mě nepoznal, já ho poznal. Musel jsem vypadat asi hrozně. Kurva fiks počkej dame to do pořadku. Asi za hodinu a půl jsem byl nekuřák. Bylo to 29. srpna v pátek. Před měsícem jsem byl na posudkové komisi a já měl strach že mi vezmou důchod. Číšniku máš pravdu.

Číšník (So, 28. 3. 2009 - 00:03)

Jsem rád že si mě Nekuřáku opravil,trefnější je slovo CIDRYCHOFOBIE, MÁŠ PRAVDU. Omlouvám se že tou výše uvedenou,větou nepomáhám lepší komunikací, ale troška zlehčení někdy neuškodí.Vidím že zdravé jádro této diskuse tu je, a takto má být.Renato já jsem přestal pomoci Bicomu, a to je asi trochu jiné, ale ve tvém příspěvku je cítit optimismus a taková vnitřní síla tak věřím že to zvládneš.Lenko č.2 Maminko od paní Lenky. Jsem majitelem takové malé hospůdky, byl jsem silný kuřák a přestal jsem na tom počítačí, a bez příznaku, snad mám takové reflexy jako že si neustále chystám popelník, anebo hledám cigarety a zapalovač, anebo mám takové tiky že mi kdesi hoří cigareta, taky když jdeme do velkoobchodu tak jdu skotrolovat jestli tam mám tu svou značku. Jinak jestli nejsem v práci, třeba dělá moje žena tak si dám i to pivko nebo i štamprli a na cigarety si skoro navzpomenu.Cena za tu proceduru,záleží kde, je asi 1500kč,někdy člověk stratí daleko víc. Rozhodně to nejsou ti co dělají tu tterapii na tom bicomu podvodníci, nemusíte se bát.Můžete jen získat. Podívejte se na Pavla.Napadlo mě že jsem dlouho nepoužíl slovo maminka, umřela mi před 7 léty. Hodně štěstí.

Lenka č.2 (Pá, 27. 3. 2009 - 22:03)

Moje maminka vdova ve středních létech,je velice silná kuřačka,zkoušela všechny možné způsoby jak přestat kouřit, dokonce podstoupila hypnozu někde v Brně,u toho ruského hypnozitéra Prokopjuka, nebo tak nějak vydržela to chudák týden a to si musela vzít dovolenou,jelikož měla tak silné abstinenční příznaky.Nakonec jsme jí s bratrem radějí přesvědčili at´kouří.Na Silvestra jsme pozvali své známe, a ti nás velice překvapili tím že přestali kouřit.Přestali také díky té počítačové metodě. Maminku výklad naších známych velice zaujal,stále znova a znova se jich vyptávala na abstinenční příznaky.Naší známi jí stále dokola ubezpečovali že téměř žádne neměli. Když jím telefonují tak stále mi napovída, zeptej se jestli nemělí třesavku,jestli se jím nechce plakat atd. Rozhodla jsem se proto že se podívám na internet,jestli nenajdu nějaké informace nebo reference, a našla jsem tyto stránky, které by skutečně mohli pomoci.Moc se mi líbi jak píše pan Pavel,Libor,Eva,Petr a Mirek,a další. Řekla jsem si jestli to dobře půjde týden panu Pavlovi, tak že si sedneme s maminkou k počítačí a přečteme si některé. Bohužel, najít s té změti vět a sprostostí a vybrat ty kvalitní bude asi třeba nadlidské úsilí, což je velká škoda.Prosím Vás proto pane Cidrych, moc Vás prosím,věřím že nejste tak zlý, všichní na těchto i na jiných stránkach přece vědí že je třeba mít silnou vůlí a že lze přestat tak jako vy, ale lidí potřebují i jiný názor, a jiné zkušenosti ne jenom tu jednu Vaší.Prosím,prosím... Třeba se zkuste urazit a odejděté, vždyt? přece každý člověk má hrdost, a cit. Moc VÁM děkují.

renata (Pá, 27. 3. 2009 - 21:03)

Ahojky.Tak jsem nechtěla psát, ale kvůli lidem na seznamu a pár jedincům, kteří neurážejí se ozývám.Pavle jsi borec a hlavně vytrvej a bud na sebe hrdý.Je fajn že je něco co pomůže i těm jedincům, kteří to holt jinak nezvládnou,nebo prostě nemohou a věř že to čtu a poreferuju manžela, že to prostě jde i jinak než mě a třeba se i zamyslí.Péto kde jsi?Nějak tady chybíš a tak doufám, že jsi ok a jenom nemáš čas nebo chut psát?Třeba se ozveš.Já už 14 dní dnes přesně a docela to ujde i když mám pocit, že ten normální všední život bez cigarety začíná až dýl než z kraje.Na začátku jsem se hlavně soustředovala na to si nezapálit a potlačit chut, a ted chutě už ani nejsou, ale tělíčko nějak dává najevo, že mu stejně něco chybí.Takže uvidíme co dál, ale zvládnout se to dá.Slyšela jsem, že u někoho ty doprovodný jevy po skončení trvají i několik měsíců, tak doufám že to nebude tak dlouho.Navíc přichází jaro a to dělá divy samo o sobě s hodně lidma i bez abstinenčních příznaků. Doufám že mě nebude někdo kriticky rozebírat,proto nepíšu a jestli můžete tak se ozvěte další,kteří jste psávali.Mějte se krásně positivně a zatím čauky.

Pavel (Pá, 27. 3. 2009 - 19:03)

OD 20.3.09.OD 19 HODIN NEKOUŘÍM BEZ PROBLÉMU. Je tomu týden. Děkují vám pane Mirku za rady,co se týče žaludečních vředu tak zatím je klid,přede včerem jsem vynechal tablety,zatím klid.Aloe-Vera jsem si koupil, zapoměl jsem napsat,stálo 380 kč a lékarnik mi to taky doporučil, užívam ráno i večer.Je mi líto že možná tyto stránky mohly pomoci mnoha lidem, tak jako mě.Dnes mám takové malé výročí,tak jsem se vrátil na svůj první příspěvek dne 20.3.kde jsem nebyl daleko, všechno skončit, a dnešním dnem.Místo toho člověk musí mít velice silný žaludek aby se prokousal,tou novou nemoci, jak někdo napsal myslím CIDROFILIE,nebo CIDROCHOFILIE.Dlouho jsem neviděl,příspěvky PETRA, a dalších.

Maruška (Pá, 27. 3. 2009 - 08:03)

Dobrá fantazie, co?! To víš, že tě máme všichni rádi, ty náš sporťáku. Asi jako něco malého, tuhého, co se obvykle utírá toaletním papírem a potom spláchne.

Návštěvník (Pá, 27. 3. 2009 - 08:03)

To jsme ale opravdu nevěděli, že se přátelství cení ubytováním zdarma na 2 noci s PP:-)))))
Copak nám ještě napíšete za nádheru?:-)

Mirek. (Pá, 27. 3. 2009 - 00:03)

Vidím že je tady veselo.Jsem majitel přístroje bicom na kterém zbavujeme klienty závislosti na cigaretách.Jsem rád pane Pavle že se Vám daří dobře a že se Vám podařilo zanechat kouření. Moc se mi líbil Váš příspěvek u pana doktora, nebo ta reakce Vaších známych jak jste se jím snařil říct že to nebylo ani tak silnou vůlí ale že jste použil pomoc. Obecně je známo že lidé neslyší to co jím chce něco zdělit, ale slyší to co třeba nikdo neřekl.Co se týče té zvyšené potivosti,tak já jsem se taky velmi silně a potil. U mne to trvalo odhadují asi měsíc.U svých klientu když zjištujeme,po nějaké době jak se jím daří a ptáme se na nějaké problémy,tak jsem se nesetkal ani v jednom případě. Je taky možné že nepovažovali za důležité mi to oznámit. Doporučoval bych Vám na detoxikaci použít třeba aloe-vera, a já jsem taky používal lymfatický čaj.Kašel se přechodně po terapii zvýši a pak poměrně rychle ustane ani si toho nevšimnete.Jestli můžu doporučit všem, kteří přestali kouřit hodně pít. Na nikoho a na nic se nedívejte a pište,všichni máme nebo jsme měli stejný problém, a to by nás mělo stmelovat. Na krevní tlak působi psychika, a kouření. Napište jak reagují žaludeční vředy.

´Číšnik (Čt, 26. 3. 2009 - 17:03)

Nechceš se podívat třeba na stránky Revitalie,nebo Champixu, jsou tam velmi milé holky a berou Champix.Porad´ jím co mají dělat.

dr. (Čt, 26. 3. 2009 - 16:03)

Jestli nenastane zklidnění je třeba vytočit 155 !!

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 15:03)

nulo

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 13:03)

jak ubohé...

nekuřák (Čt, 26. 3. 2009 - 12:03)

Bohužel,je závislý na této diskusi a tím tato diskuse ztrácí původní smysl,máš pravdu.

1. (Čt, 26. 3. 2009 - 10:03)

Pýcha předchází pád.

nula (Čt, 26. 3. 2009 - 09:03)

To je rumu,čpí to i přes monitor:-)

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 08:03)

PÝCHA PŘEDCHÁZÍ PÁD.

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 08:03)

Otevřel si rum:-)

Ládik. (Čt, 26. 3. 2009 - 00:03)

Pavle ,já tě sledují každý den a děláš mi radost,nepíši protože nemám co. Píšeš že se potíš,já jsem se ale nepotil, ale byl jsem ještě větší kuřák jak ty, a abych pravdu řekl,čekal jsem, když jsem přestal,že mi hned ustane ten kuřácky kašel, ale bylo to ještě horší, a hlavně s tím vykašlaváním a asi možná po dvou měsících jsem si všiml že nekašlu vůbec.Proto se mi velmi líbí jak přesně popisuješ den po dni.Pavle prosím už mi neděkuj,nemáš zač,zbytečně to dráždi.Uvítam však,když napíšeš aspon´jednu větu, jak se ti daří,rád bych také četl něco od Mirka. Co se týče toho psychiatra,bohužel i takoví jsou někteří doktoři.

Reklama

Přidat komentář