Reklama

cigarety

_ (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

29. 3. 2009 17:48:59, Pavel
Pavel nekouří a nemá problémy. Jdeme se zetěm na pivo, omlouvám se, večer se ozvu.

_ (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

28. 3. 2009 16:08:08, Jiřina
Zítra to bude devět týdnů co nekouřím a jde to čím dál snáz, zato tahle diskuze je opět o ničem.

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

27. 3. 2009 00:31:12, Mirek.
Vidím že je tady veselo.Jsem majitel přístroje bicom na kterém zbavujeme klienty závislosti na cigaretách.Jsem rád pane Pavle že se Vám daří dobře a že se Vám podařilo zanechat kouření. Moc se mi líbil Váš příspěvek u pana doktora, nebo ta reakce Vaších známych jak jste se jím snařil říct že to nebylo ani tak silnou vůlí ale že jste použil pomoc. Obecně je známo že lidé neslyší to co jím chce něco zdělit, ale slyší to co třeba nikdo neřekl.Co se týče té zvyšené potivosti,tak já jsem se taky velmi silně a potil. U mne to trvalo odhadují asi měsíc.U svých klientu když zjištujeme,po nějaké době jak se jím daří a ptáme se na nějaké problémy,tak jsem se nesetkal ani v jednom případě. Je taky možné že nepovažovali za důležité mi to oznámit. Doporučoval bych Vám na detoxikaci použít třeba aloe-vera, a já jsem taky používal lymfatický čaj.Kašel se přechodně po terapii zvýši a pak poměrně rychle ustane ani si toho nevšimnete.Jestli můžu doporučit všem, kteří přestali kouřit hodně pít. Na nikoho a na nic se nedívejte a pište,všichni máme nebo jsme měli stejný problém, a to by nás mělo stmelovat. Na krevní tlak působi psychika, a kouření. Napište jak reagují žaludeční vředy.

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

25. 3. 2009 20:21:22, Pavel
Dnes 19 hodin, je 5 den,kdy jsem díky radám Ládika,Mirka,těchto stránek,a počítače Bicom přestal kouřit.Cítím se velice dobře,v noci se potím,kašel mně trápi trochu mí?,vykašlavám hleny,krevní tlak 138/85.Moje rodinka se mými úspěchy,všude chválí,známi obdivují mojí pevnou vůlí.Když řeknu,že to není pevnou vůli,protože kdybych jí měl tak jsem přestal už dávno,ale že je to tím že mi pomohl ten počítač,tak neslyší i když to opakují,"" jo jo pevná vůle musí byt"", melou stále svou. Nevím jestli je tu ještě na těchto stránkach,někdo,koho ještě zajíma můj případ a skušenosti s odvykaním a konkretní metodou,kterou jsem použil díky radam Ládika a Mirka,dne 20.3.09. Proto se odmlčím. Přejí všem,kteří bojují stímto zlozvykem aby se jím to podařilo.Mnoho úspěchu všem lidem dobré vůle.
odpovědět >>
25. 3. 2009 21:37:53, Pavel
Řekl jsem že se odmlčím a už jsem tu zase.Dnes,po 14 dnech jsem byl na kontrole u psychiatra.Pokusím se popsat. Pane doktore,už pět dní nekouřím,perfektně spím.DOKTOR: gratulují,no vidíte že to jde,když se chce a vidíte ty léky na spaní jak zabraly,to je totíž novinka./ TRITICO-75). Následoval tak 3 minutovy monolog ani nevím o čem, a potom,víte vy ted´budete mít abstinenční příznaky tak já Vám předepíší na uklidnění, na spaní a ještě něco co jsem zapoměl.Celkem 3 ks léku.Když jsem namital že nepotřebují,že abstinenční problémy nemám,že nepotřebují žádné léky,odpověděl.Víte JÁ jsem doktor a JÁ musím vědět,jak se projevuje abstinence nikotinu.Vidíte jak Vám ten Champix pomohl,děláte mi radost a co se týče poplatku tak to se nemusíte bát,podepíšete darovací smlouvu a poplatky Vám vráti. Neměl jsem odvahu oponovat,když se postavil podavajíc mi ruku, HLAVU VZHŮRU TAK SE MI LÍBITE. Recepty jsem pečlivě složil a vstrčil do trubky od zábradli,nebyl poblíž koš. Pro úplnost,dne 20.3.jsem po prvé psal,když mne propustili z nemocnice po léčbě závislosti na cigaretach Champixem.Omlouvám se že jsem porušil své rozhodnutí přestat psát, ale nějak to muselo jít ze mne pryč.
odpovědět >>
Hlavní stránka diskuse cigarety

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

25. 3. 2009 17:49:46, irena
Libor - Třinec, přestal jsem dne:17.12.2008
Zdeňka - Litoměřice, přestala jsem dne:5.1.2009
Petr - Nový Jičín, přestal jsem dne:3.3.2009
Pavel - ..........,přestal jsem dne 20.3.2009
Irena Stř.Čechy přestala 7.3.2008!!!

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

25. 3. 2009 01:44:16, Pavel
V 19 hodin jsem měl 4 den co nekouřím, trochu víc se v noci potím, více mně trápi kašel, jinak se cítím po psychické stránce velmi dobře a krásně se mi spí. Jestli to tak lze říct jsou to u mne abstinenční příznaky, a to díky rady Ládika,Mirka a dalších kteří mi drželi prsty. Nebýt Ládika který mi vysvětlil co je to ten počítač,tak bych zcela určitě nepsal do těchto stránek. Pro paní Lenku. Používaním léku champix došlo ke zvýšení sebevražd, toto se píše ve zprávě v roce 2007, v té době myslím krize nebyla, tudíž nemohli lidé páchat sebevraždy z důvodu že je postihla ekonomická krize. Sama paní Lenko uvádite že za určitých okolnosti může být tento lék velmi nebezpečný až smrtelný, pokud jsem si váš článek dobře pochopil, proto si nemyslím že šířím poplašnou zprávu. Naopak jsem uvedl že někteří kuřáci si tento lék chváli. Netroufám si nikoho poučovat, nekouřím pomoci počítače teprve něco málo jak 5 dnů. Možná by jste si paní Lenko mohla najít můj první příspěvek ze dne 20.3.09 a pokud´máte trošku citu tak poznáte,jak daleko jsem mněl k sebevraždě.Ošetřující lékař,když zjistil že jsem užíval lék champix,tak poznamenal že doktor, který mi ho předepsal by měl vrátit titul.Rozhodně neznevažují lék Champix, a nejsem nijak zainteresován ve farmacii, ale v letacích se uvádí 44 procentní úspěšnost při půl ročním uživání, ale i to je veliká pomoc při odvykání, i přes své špatné skušenosi. Další část Vašeho článku jsem nepochopil,myslím že nepatří mě.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

23. 3. 2009 18:52:02, Pavel
Zapomněl jsem,krevní tlak135,140, na 85,90. skoro v normě, míval jsem 170 a víc.
odpovědět >>
23. 3. 2009 23:22:47,
Tak se drž Pa?o,jestli TI to jde tak dobře, máš našlápnuto skvěle!!! Jedu 13tej měsíc bez, ale pamatuju se mooooc dobře na ten začátek... :-) Piš a chval se
odpovědět >>
24. 3. 2009 01:06:50, Pavel
Gratulují, si machr a moc děkují za účast.Já to zatím nemát až tak těžky,špíš se bojím aby ten efekt neskončil.Psat nemám co. Možná přece, našel jsem studii z roku 2007,kde je varovaní, ohledně toho léku Champix,jelikož je příčinou sebevražd, a taky účinnost v porovnaním s placebem. CHAMPIX-NOVÁ DOPORUČENÍ PRO LÉKAŘE A PACIENTY. Bylo to někde pod Champixem nebo Vareniclinem.Byla tam také, několika stranková,studie,kde byl popis toho léku proti kouření.Na druhé straně,si to někteří chválí.Já osobně pokud´to tak půjde dál nedám na ten počitač dopustit.Já jsem taky maličko dobrý. Přejí krásny den.
odpovědět >>
24. 3. 2009 01:13:50, Pavel
Vypadlo mi. V porovnaní s placebem není moc velká.

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

22. 3. 2009 08:45:04, Honza
Petr:Jo diky to jsem cetl,ale ja tomu cipu neverim..dneska se uz vydelava na vsem.Mozna to ma nejaky psychologicky ucinek,nebo to ucinkuje jako placebo.Mi staci kdyz si sezenu neco na to kousani,co ma podobnou chut v puse..
odpovědět >>
22. 3. 2009 09:35:15, Jiřina
Honzo, mně pomáhají pastilky Niquitin, hašlerky, cucat hřebíček, žvýkat párátko, napít se vody s citrónem, sednout si, zavřít oči a zhluboka dýchat, přečíst si něco odstrašujícího o následcích kouření, něco zajímavého na čtení, co odpoutá myšlenku na cigáro.

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

21. 3. 2009 21:57:56, Honza
Honza to nevydrzel a skrta se ze seznamu:/ kdybych sem nahlidnul driv tak by me vase povzbudivy slova mozna nakoply..ale asi nejsem napevno rozhodnutej nekourit.Ten abstak mi pripominal stavy po vysazeni alkoholu..to jsem vydrzel a uplne abstinuju 2 roky.I kdyz to teda proti tomu bylo o dost slabsi,ale hold s kourenim nemam tak spatny zkusenosti a uvedomim si jakej to je hnus az se stane neco spatnyho.Jinak jsem mel ze sebe dobrej pocit do ty doby nez jsem si zapalil,ted si pripadam jak slaboh.Zkusim si naplanovat jiny datum a trosku se vybavit(viz renata).A nebo budu kourit z vesela dal a sem radsi nebudu chodit-)
odpovědět >>
21. 3. 2009 22:05:10, Libor
Pavle nemusíš se bát,já jsem ho stratil asi po 14 dnech a ani jsem na to nepřišel.Mirek by ti mohl říct možna více,má přehled.Byl jsem si jistý že přestaneš kouřit a ten pocit že ti něco chybí,mám taky.Ale je to na ustupu,jestli ti to pomůže tak si přečti můj příspěvek ze dne 17.3.na mé 3 měsíční výroči.
odpovědět >>
21. 3. 2009 22:24:05, Petr - pro Honzu
Honza to nevádí, ja jsem to taky nezvladl napoprvé. Opravdu je to nejhorší ty první dny, ale potom to jde. Když tak zkus ten BICOM a uvidíš, hlavně to nevzdavej. Pokud to vzdáš, tak toho budeš pozdějí litovat

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

21. 3. 2009 19:08:55, Pavel
Tak začínám věřit že přestanu,za hodinu to bude 24 hodin co nekouřím,krásně jsem se vyspal,na cigarety si sem tam vspomenu, ale ku podivu chuť si zakouřit nemám dokonce po obědě jsme si ze zeťem zašli na pivo,vypil jsem tři a ani jsem si na cigarety nevzpomněl,akorát,když jsme si šli sednout za stůl,tak říkam,pojď tam za ten stůl,tam je popelník a zeť říka,ďedo vždyť vy nekouříte,nebo jo? A já na to,pojď aspoň mi nebude nic chybět. Tak jsem si uvědomil, že mi ráno po snídani,nějak nechutnala káva, stále jsem odcházel od stolu a něco hledal.Hledal jsem cigarety a popelník.Taky než jsem šel na to pivo tak jsem stále chodil sem a tam afurt jsem měl pocit že jsem něco zapomněl.Klíče mám,peněženku mám,hřeben mám,brýle mám,telefon mám,ale něco nemám ale co,pak jsem si vzpomněl,přece cigarety a zapalovač nemám.No ale to nepotřebují.Zatím jsem max. spokojen,pokuď to tak půjde dál tak budu tuto metodu na tom BICOMU chválit až do nebes.Chci proto poděkovat,hlavně,Ládikovi, Mirkovi,Petrovi a dalším,kteři mi drželi a drží palce, a i těmto stánkam, a Vám,kteří pomáhají udržet jejích úroveň.Libore,nebo Mirku,chtěl bych se zeptat,jestli ten čip,který mám nalepený na těle,nezpůsobí že zase začnu mít chuť na cigaretu?
odpovědět >>
21. 3. 2009 19:26:12, Pavel
Vynechal jsem větu, když se mi ten číp odlepí.
odpovědět >>
21. 3. 2009 19:28:09, Petr
Nové video, tohle je v pohodě, popis jaký má na nás vliv nikotin
http://www.ordinace.cz/video-prehravac/28/?quality=2
odpovědět >>
21. 3. 2009 19:34:55, Jiřina
Petře, když tak mě dopiš do seznamu. Jsem z Litomyle a nekouřím od 25.ledna 2009.
Pavle, držím ti palce, to zvládneš. Změníš trochu zvyky a rituály, kterés měl zažité, někdy to bude těžké, ta psychická závislost je mrcha, ale jde to, já už zítra budu slavit 8 týdnů.
odpovědět >>
21. 3. 2009 19:35:44, Jiřina
Vypadlo mi písmenko, jsem z Litomyšle.
odpovědět >>

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

21. 3. 2009 13:02:53, Honza
renata:dik za povzbuzeni,zatim to neni nejak moc tezky (nekouril jsem jen 1 den-) akorat vcera vecer jsem ze sebe byl nervozni kdyz jsem se rozhodl,ze se nebudu domu zasobit.To prestat pit bylo asi tezsi..na druhou stranu s kourenim nemam tak spatny zkusenosti,ty se vetsinou ukazou az kdyz je pozde.Je mi lip na druhou stranu mi chybi ty chvile s cigarem (zni to hodne blbe?-)
odpovědět >>
21. 3. 2009 13:23:19, Slunicko81
Zdravim.Chtela bych se zeptat jak dlouho trva odbourani nikotinu,dehtu a jinych latek z vykourene cigarety, ktere se vazou na organismus. jsem velice prilezitostny kurak, ktery si da u piva jednou za tyden dve cigarety. brzy planujeme potomka a chtela bych aby muj organismus byl ""cisty"" v dobe poceti. dekuji za odpoved.
odpovědět >>
21. 3. 2009 16:44:05,
Sluníčko 81,já si myslím,jsem laik,že takovéto množství je úplně zanedbatelné a pokud trochu sportujete,stačí chůze ,tak to organismus lehce odbourá.To včera ,když jsem byl na pivě ,tak tam nastávající mamina panečku hulila v zahulený knajpě o sto šest.Asi ve 3 měsíci.To je pak pro malýho šmoulu darda.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

21. 3. 2009 01:36:27, Pavel
Tak jsem tady,a vidím že i na seznamu.Jsem ze Zlína-pro Petra.Tak jsem zjistíl že ta moje rodinka má větší radost jako já.Akorat zeťovi se to moc nezdálo jak jsme tam jeli,zpátky to už bylo jiné,dokonce prohlásil že se doktoři můžou schovat se svými vědomostmi o kouření.Hned na počátku se mi líbilo,když jsem si zakouřil,poslední cigaretu, tak ten pán povídá, víte co zakuřte si ještě jednu,aspoň líp poznáte ten rozdíl, kouřit a nekouřit,a važte si toho že kouřite v budouctnu si určitě na něj,když přestanete vzpomenete.Máme čas,když jste tolik roku kouřil a tolik času obětoval tak nás těch 5 minut taky nezabije. Bude 6 hodin co nekouřím, omlouvám se ale je 6hodin co nekouřím, a to proto že jsme měli návštěvu souseda a já jsem musel vypít jednu velkou štamprli na to že je děda a druhou na to že nekouřím, aby se mi to povedlo, to už ví asi půl republiky.Co se týče kouření, zatím je to dobrý,už jde 7 hodina, co nekouřím a vy už všichni asi spíte.Já zase jenom já a já jsem měl dneska tak hektický den že jsem nečetl co je nového,manželka už je tu aspoň po třetí má strach abych tu neměl zašité cigarety.Díky za účast a pomoc, zítra budu děkovat.VLASTNĚ DNESKA.
odpovědět >>
21. 3. 2009 11:41:11, Honza
Tak Petruv nebo ci to byl prispevek me vyhecoval a taky jsem prestal s kourenim...zatim nekourim od vcerejska.Budu informovat zda jsem zase zklamal po par dnech.p
odpovědět >>
21. 3. 2009 11:50:08, nekuřák
Joooo...konečně tato diskuse začíná plnit účel,díky Petře a všem držím palce !!!
odpovědět >>

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

20. 3. 2009 23:45:39, Petr - pro Pavla
Pavle vidíš že to jde, jemom si poznač do kalendáře den D a hodinu a jenom odpočitávej dny.Držíme ti palce, tak nas nezklam. Zítra jak budeš mít čas, tak nam popiš pocity z toho dneška.
Pavle ještě mi napiš z kterého města jseš abych tě zapsal mezi nás nekuřáky, díky.
odpovědět >>
20. 3. 2009 23:48:40, Petr
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ TO MYSLÍ VÁŽNĚ

Možná teťka napíší pěknou blbost, ale něco mi říka že ti co to berou vážně a nebudou kouřít třeba 6 měsíců a budou tady dodávát povzbuzující příspěvky a budeme si rozumět, tak není problém si udělat někde sraz a poznat se.
Dávám všem návrh:
napišme z kterého města, nebo okresu každy jsme, třeba to máme k sobě blíž, než si myslíme.A napíšet tady datum, kdy jsme přestali kouřít

Libor - Třinec, přestal jsem dne:17.12.2008
Zdeňka - Litoměřice, přestala jsem dne:5.1.2009
Petr - Nový Jičín, přestal jsem dne:3.3.2009
Pavel - ..........,přestal jsem dne 20.3.2009

Kdo má zájem napsat své přiblížné bydliště, tak jenom zkopirujte tento odkaz s již zadanýmy jmény a dopište tam sebe. Opravdu tam pište jenom ti, co to myslí vážně.
Díky za spolupráci

odpovědět >>
21. 3. 2009 01:36:27, Pavel
Tak jsem tady,a vidím

_ (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

20. 3. 2009 22:49:32, Petr - pro Renatu
Reni napiš mi z kterého města jsi a kdy jsi přestala kouřít.
Dopíšu tě do toho seznamu, dík za odpověď
odpovědět >>
20. 3. 2009 23:32:26, PAVEL
Tak jsem tady 4 hodiny zatím nekouřím,zatím to jde.cítím se divně,jsem klidný,vyrovnaný, možná spokojeny,dokonce jsem se sám sobě v autě usmál,cesta šílena vánice, vítr, havarky. Byli jsme na večeři s dcerou a zetěm, vzal jse si je na pomoc,teď se po očku dívají do mé trucovny,jestli nekouřím,stejně mi manželka všechny vzala, dokonce i popelníky, a ty co jsem měl sebou jsem tam musel nechat.Musím se teď odmlčet na chvílí,musím je vyprovodit.Děkují za to že mi fandíte.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

20. 3. 2009 22:27:03, Petr
Pro všechny zájemce, kteří chtějí přestat kouřit

Zkopírujte si tuto stránku a začněte podle návodu
http://www.dwich.cz/cs/obsah/jak-prestat-kourit-behem-21-dni/

Přestat kouřit jde, ale musíte chtít vy sami !!!

Dle příspěvku to je ověřená metoda odvykání pomoci přístroje BICOM
http://www.antinikotin.cz/informace.html

Podívejte se na tohle video a přejde Vás chuť na cigaretu
http://www.metacafe.com/watch/1052512/every_cigarette_is_doing_you_damage/

Pokud si budete chtít přečíst zpětně moje příspěvky,tak jsou psané
na těchto stránkách od data 10.3.2009 - pod jménem Petr

Přestal jsem kouřit dne: 3.3.2009 a to v 18.hod.

Dnes je 20.3.2009 a nekouřím 17.den
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.14.15.16.17

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

20. 3. 2009 17:28:18, Libor
Pavle,tak se mi to líbi,vidím že si to vzal hopem. Škoda každého dne,který člověk prokouří. Samozřejmě že ti držíme všichni palce. Petře já nekouřím dne 17.12.od 19 hodin.Nevím jestli do té statistiky patřím já jsem přestal s pomoci Bicomu a stejně to neumím přidat.Můj příběh,jsem napsal dne 17.3.2009 na své tří měsiční výroči.Mam radost z Pavla za 2 hodiny bude nekuřák.Večer si na něho počkám.
odpovědět >>
20. 3. 2009 22:15:58, Petr - pro Libora
Libore,neděláme rozdíl kdo jak přestal kouřít.
Důležité je že jsi přestal, čím více nás bude na seznamu, tím budou mít ostatní větší inspiraci. Důležité je přestat a nezaleží jakým způsobem. Už tě tam jdu dopsat.
odpovědět >>

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

20. 3. 2009 15:41:38, Petr
20. 3. 2009 15:05:41, Pavel
Jdu ještě dnes na ten bicom, uprosil jsem na 19 hodin,mam strach že se to nepovede.
Pavle nesmíš si namlouvát že se ti to nepovede.
Stále si říkej - zvládnu to a vydržím za každou cenu. Musíš si věřít.
Večer potom napiš co a jak.
Napiš mi kdy jsi měl poslední cigaretu a ja tě zařadím do seznamu mezi nás, kteří jsme přestali kouřít.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 20:03)

20. 3. 2009 15:05:41, Pavel
Jdu ještě dnes na ten bicom, uprosil jsem na 19 hodin,mam strach že se to nepovede, držte mi prosím palce,chodím pozdě spát tak Vám napíši,jestli to přežijí.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 18:03)

20. 3. 2009 13:18:07, Mirek
Myslím že byste to měl nejblíž do Olomouce,firma REVITALIA, má tam pobočku jsou tam myslím ,jednou za 14 dnů.Sice nejblíže Vám je firma AMBICO, ale tam používa doktorka Kosnarová tento přístroj k léčbě,doporučují na Vaše žaludeční vředy.Obědnací lhůta asi 2 měsíce.Třetí možnost je firma ANTINIK, na internetu kourenistop.Všechny tři firmy můžu doporučit.
odpovědět >>
20. 3. 2009 13:19:19, Petr
20. 3. 2009 13:04:36, Zdeňka
Zdeňko přesně tak jak to píšeš, přestát jde ale musí to každý chtít. Nestačí si jenom říct - ja to teda zkusím. Čloěk musí být odhodláný a říct si: Končím a to definitivně, už nebudu kouřít ať se děje co se děje.Já mám teprvé 17den bez cigarety, ale to je dost velký úspěch. Kouříl jsem 20 denně a stačilo mi když jsem nekouříl jenom jednu hodinu, tak víme co to s náma dělalo.
Já jsem si chtěl dokázát, že to vydržím bez jakychkoliv připravku a daří se mi a to přejí všem aby to dokázaly.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 18:03)

20. 3. 2009 13:12:10, renata
Ahoj lidi.Tak mám týden za sebou a fakt to není tak hrozný jak jsem myslela.Ale ty chvilky chuti na cigárko jsou co budu kecat.Snažím se to zahnat myslením na něco jinýho a hlavně si říkám že jsem čistá a nechci se zase zahumusit.A podle toho videa to je fakt humáč.Doufám že budu statečná i dál.Ještě bych potřebovala k tomu odhodlat manžela, ale nevím, asi nemá chut se překonávat a tak by mě určo zajímalo ten počítačový program ,jak tady píšete.Věřím že by do toho šel, jelikož se bojí sbstáků a že by neměl pevnou vůli, kdyby to zkusil jen tak bez pomoci.Takže mě to samotnou zajímá jaký zkušenosti s tím mají ostatní.Ještě nevím kde to tady je nejblíž, jestli vůbec,jsem od Hradce Králové, ale nikdy jsem po tom nepátrala.Každopádně to je zajímavý.No a já musím uznat že se mě snad už dává dokupy trávení.Celý týden žaludek jak na vodě čímž jsem ani moc nejedla a tak s tloustnutím zatím dobrý i když je brzo.Kdyby to tak bylo, byla bych ráda,myslím to nepřibírání .Nevím jestli mě to zlobilo od nekouření, nebo jsem byla přemátovaná.Orbitky ale ne mnoho a ještě tic tac mě tlumily chutě a to dokonale.Takže ted mě je docela ok a věřím že i vám ostatním.Vždyt jste dál než já.Mějte se fajn a čauky příště.

Reklama

Přidat komentář