Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Zora (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

zaměňuješ za soucitnost?...Prozatím se prosazuješ ty. Já ještě nezačala a nemám ani s tebou zájem. Dávám jen svůj názor,že jestli existuje, není spravedlivý. Vidíš něco více?

Steve (St, 17. 1. 2018 - 17:01)

On je živý a Ty Ho můžeš...:-D Nech toho ... už je to nudný.

CO (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

lidsky určitě ne, protože...ty tady fakuješ lidi, že se nepodepisují? ty jsi se vydržel podepisovat jeden den a teď už zase jen prudíš

Proto (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

Srší z tebe jízlivost,...lidé jako ty jsou zvyklí jenom naříkat a stěžovat si. Cos ty pro někoho udělala a jak jsi žila? To víš ty sama. Pak ale nedávej vinu Jemu.

Jizlivost (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

Srší z tebe jízlivost,...zaměňuješ za soucitnost? Proč? Protože v tom vidíš sebe, proto. Bereš to za své. A to co ty považuješ za spravedlnost, není spravedlnost, ale vůle prosadit to co chceš ty a to je rozdíl :-)

Doba (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

Toto diskusní vlákno je ale...kde bují bludy je i dnes a vždy bude. Otázku kde ho hledat jsem zodpovídál mnohokrát. Opakovat ji stále se míjí účinkem.

Zora (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

pročpak myslíš Zořenko...Srší z tebe jízlivost, takže zapomeň.

A (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

To co jmenuješ neřeší...pročpak myslíš Zořenko nešťastná, máš pro to tvrzení důvod? Svěř se prosím.

Zora (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

To co jmenuješ neřeší děti! Každopádně, jestli existuje, není spravedlivý.

D (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

jde o Ježíše Krista, tak...Toto diskusní vlákno je ale věnováno specificky Ježíši Kristu. Proč věříš (mimo jiné) i v Ježíše Krista, když:a) Nejsou o něm žádné dochované doklady z doby, kdy měl údajně žít.b) Atributy, které mu přisuzují novozákonní evangelia, jsou nepůvodní. Obobné atributy byly již před Ježíšem přisuzovány i jiným hrdinům - Dionýsovi, Mitrovi, Hórovi či Osirisovi.c) Doba, ve které vznikl kult Ježíše Krista, bujela i řadou jiných iracionálních kultů, jiné spasitelské kulty nevyjímaje.

Takový (Ne, 12. 2. 2017 - 13:02)

představy jakože : Nevěřím v boha, protože jsou války a umřelo mi dítě, že sem nevyhrál v loterii a že mi žádná nedá zašukat a kdo ví co ještě. Takhle uvažují děti. Nechcete náhodou aby vám i utíral prdel a chodil za vás do práce? Jestli je tohle ta zmíněná lidská vyzrálost, tak potěš :-D

Eduard Nud (St, 17. 1. 2018 - 15:01)

Ono by stačilo navštívit toho hodného pána v bílém plášti, asi Ježíš, který by tě obdaroval nějakými těmi bonbónky. Třikrát denně nekvašený chléb, večer zaříznout ovci a spálit. Takové mrhání potravin. V Africe hladoví a tady?

To je (Ne, 12. 2. 2017 - 12:02)

lidsky dozrát, abys...tím, že jsem napsal, že mi není tolik let a ty ses toho hned chytl. Soudit podle věku, to jsou jen ale měřítka úřadů a lidí co to od nich pochytili. Toto je naopak povrchní názor. Protože takoví lidé nejsou schopni vidět hlubší a zdánlivě skryté příčiny. Vím, kdo to psal a proč se nepodepsal, ale je mi to jedno :-)

Omyl (Ne, 12. 2. 2017 - 11:02)

lidsky dozrát, abys...lidsky určitě ne, protože zůstat člověkem není konečným cílem, to bys tomu dal. Jsi asi humanista, vid. Anebo patříš k těm, co se těžko vyrovnali se svým životem?Jinak klidně ses mohl podepsat jako vždy, anebo se stydíš za svůj názor?

potřebuješ (Ne, 12. 2. 2017 - 11:02)

to "vraždění"...lidsky dozrát, abys pochopil, jaké povrchní voloviny říkáš

A hlavně (Ne, 12. 2. 2017 - 11:02)

v kterého boha věříš ty?...to "vraždění" nemusí nutně znamenat trest, jak ho člověk může chápat. Vše je pro vyšší princip a to co se tady zdá dobré a zlé je mnohdy úplně jinak. A hlavně děje na sebe navazují, takže vyústění příčin jsou následky, byť někomu dá práci se s tím vyrovnat.

Tohle (Ne, 12. 2. 2017 - 11:02)

v kterého boha věříš ty?...je špatně položená otázka. Není výběr bohů přece.1) nikdo nevraždí, ale bere si k sobě a dává nová těla2) kdo je vinen a nevinen přísluší posuzovat bohu (ne člověku) protože jen on zná všechny okolnosti.

a (Ne, 12. 2. 2017 - 11:02)

jsem se i s člověkem,...v kterého boha věříš ty? Snad ne v toho, který zabíjí malé kojence nebo nechá vyvraždit nevinné civilisty už několik tisíc let

Pokud (Ne, 12. 2. 2017 - 11:02)

Dobře, to jsou Steven...jde o Ježíše Krista, tak zdaleka není jen on, je a bylo více mistrů, kteří mezi lidmi působili. Jeho jméno je jen civilní jméno člověka v historii lidstva, mohl se jmenovat třeba Abdul Mustafa nebo John Weiland nebo Karl Heinze, on je hlavně bytost. Jeho jméno díky tomu, že se dochovalo ve spisech a v generacích. Byl však výjimečný, patřil k největším z těchto mistrů, co kdy byli mezi lidmi, možná největší vůbec, to už těžko posuzovat.

Setkal (Ne, 12. 2. 2017 - 10:02)

Dobře, to jsou Steven...jsem se i s člověkem, zapřísáhlým ateistou, který i přes svůj relativně mladý věk (mladší než já) byl už třikrát smrtelně nemocný a přesto stále žije. Chtěl mu tím dát šanci poznat sebe a že to, že stále žije není náhoda. Kdo ale nechce, neuvěří nikdy. Víra v neboha a nevíra v boha jsou zhoubné a nakonec vedou jen bolesti a smutku. Každý má život aby to poznal.

Reklama

Přidat komentář