Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka (Pá, 26. 1. 2018 - 08:01)

nijak navenek nepoznáš....Tady netřeba nic "zobat", je to jinak než s ostatním, je to živé. Pro nevěřící jsou jistě zajímavější neduchovní svědectví, právě svědectví jiných nevěřících, kteří se s Kristem Pánem setkali na prahu smrti nebo ve snech, aniž by byli jakkoli ovlivněni, křesťanským učením, ať už to byli děti nebo dospělí ateisté. Jeden ze zveřejněných případů je Jana Boštíka z roku 1988, dále výsledky z regresní hypnózy několika nevěřících lidí, (jež prováděli nevěřící psychiatři), kteří často popisovali jakéhosi mistra v bílém rouchu, avšak většina lidí poznala bezpečně Ježíše Krista, stejně tak jako tehdy sedmnáctiletý, nábožensky nijak nepoučený Jan Boštík. Těchto neduchovních svědectví je celá řada, jen jich není tolik zveřejněnych a ty co jsou se ztratí mezi nepravdivým.Vždyť je i zapsáno, aby to platilo; Zj22.13 JÁ JSEM ALFA I OMEGA, PRVNÍ I POSLEDNÍ, POČÁTEK I KONEC.

To (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Tak to samozřejmě. Ono to...je jasné,protože oni vlastně nic nepotřebují,všechno mají.Až třeba přijde nemoc,těžká nemoc,nebo cokoli hodně zlého,pak se teprve uchýlí k Bohu.Možná jsou i bohatí a věřící,ale asi jich bude opravdu jenom hrstka.

Jirka (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Ale není umění kdo má a...Tak to samozřejmě. Ono to uměním být nemá, ale v dnešní době temna se to uměním bohužel stává, protože jde o raritu. Není lehké nalézt ducha přes takové bohatství. Málokdo za to ví komu děkovat.

Jirka (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

To je tím, že já jen...omlouvám se, ale někdy mi tam místo "a" skočí "s". To jen na vysvětlení

Ano,i tak. (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Ale není umění kdo má a dá,ale kdo nemá a podělí se.

Jirka (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Zdravím tě bezejmenný, i...To je tím, že já jen nepřikládám význam názvům, avšak máš pravdu, protože bůh jako prapodstata stvořil přírodu a její zákony, které jsou jeho a on se zkrze tu přírodu projevuje.S přijetím Ježíše má problém mnoho lidí, jak píšeš, tím, že ho špatně pochopili a také tím, že si nejsou ještě vědomi své bezpohlavnosti. Nevědí, že se jim jen zjevuje v podobě, která je jim obecně známá, přitom na sebe může vzít jakoukoli jinou, ale tito by už neměli důvěru v onen zdroj. To je tím, že soudí a jednají podle podob lidí a věcí kolem. Já si uvědomil, že se může dát člověku poznat jako bodrý chasník s plnovousem s kterým si v hospodě podáváš ruku, ale i zkrze ženu coby ideál krásy a dokonalosti dotyčného, a spoustu dalších podob, protože zná naše momentální emoce a dle nich se tak může proměňovat.U té bible jsme neměl v žádném případě na mysli, že je špatně napsaná, naopak, vychází z nejhlubší pravdy s moudrosti, ale bohužel většina dnešních lidí těmto textům rozumět nemůže, proto by si její učení žádalo úprav a přizpůsobení současným. Až pokud by porozuměli textu "přeloženému", mohli by se meditačně ponořit k textu původnímu, pomocí kterého by pak mohli být schopni dosáhnout harmonie.Ještě k té bohatosti, ono majetkové bohatství jako takové hřích není. Otázkou jak s tímto bohatstvím a hlavně proč kdo naloží. Třeba bude úspěšný herec, zpěvák nebo sportovec s dojde k astronomickým výdělkům. Bůh mu dal talent a zkrze něj může pomáhat jiným, ale protože mu dal vůle svobodné, nemusí a může pomáhat jen sobě. Neznamená ale zdaleka, že je někdo dobrý, když dává spoustu peněz charitě a jiným, protože to může dělat jen proto, aby zaujal pózu, která ho udělá v očích veřejnosti lepší. Myslím, že se tomu říká populismus a dělají to hlavně politici a hlavním důvodem je ve skutečnosti pomoci sobě. Jiný může mít ale opravdové záměry než pouze gesta a ten je pak posuzován jinak. Ten v podstatě naplnil úkol poslání a projevil svou dobrotu. Proto tito bohatí budou odměněni. Naopak ukázali, že i velký majetek jim povahy nezkazil, nýbrž odhalil, a to je obdivuhodné.

D pro Milana (Pá, 17. 2. 2017 - 11:02)

Ahoj Déčko,prozatím je...> Prozatím vedeš boj s větrnými mlýny, až jej s pochopením ukončíš, pak teprve se začne projevovat život ve své tvořivé kráse, tvůrčí kráse jenž dokáže zlo přeměňovat v dobro.Jenom abys ty nebyl jeden z těch větrných mlýnů. Energetická centra... Kam na takové zhůvěřilosti prosímtě chodíš?

Jirka (Pá, 17. 2. 2017 - 11:02)

inspirace k zamyšlení sekulárně dospělých-http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Jezis-se-netrefil.html

Jirka (Pá, 17. 2. 2017 - 10:02)

Jsem listoval v typologii...Přesně tak! :-)A tohle by se dnes mělo takovým neustále připomínat, dokud neprocitnou. Tyto role lidí už kdysi zesměšňovali a kritizovali umělci ve svých dílech, např. velmi trefně to vystihl svými obrazy Hieronymus Bosch.

Slůvě (Pá, 17. 2. 2017 - 10:02)

Jsem listoval v typologii lidí v angličťině již z 19.století.Již tam věděli ,že tlustý nic neudělá jen je povídavý a vždy šíří dobrou náladu na párty.Svalnatý,že jsou ruce světa,který udělá veškerou práci co je na světě.Ovšem potřebujou,aby jim jednou denně přišel do kostela a jaksi věřil stejně jako oni,ti tlustí vyžraní preláťi.Bohužel skrz tvrdou práci se těžko někdo propracuje k vyšším duchovním poznáním,protože akorát bude makat do odmdedáti,a viděl někdy někdo osmdesátiletého horolezce?!

Jirka (exnamele (Pá, 17. 2. 2017 - 10:02)

12 cti letech být tolik...Čím dříve člověk začne s marnotratnými prostopášnostmi , tím lépe, protože o to dříve si uvědomí jejich bezvýznamnost. Děláme to jen proto, že nám to ukazují druzí a my si podobné návyky osvojujeme jako součást každodenní reality. Někdo kouří, někdo příliš jí, jiný pije, požívá drogy, konzumuje hloupé pořady. Zdraví neničí z podstaty tyto návyky, ale myšlenky lidí. Proto siIný kuřák může být zdravější než sportovec. I tobě přeji vymanit se brzy z osidel světského uvažování a nalezení posvátnosti zkrze svou podstatu boží.

Ve (Pá, 17. 2. 2017 - 08:02)

12 cti letech být tolik závislí na cigaretách? To snad ne.

Milan (Pá, 17. 2. 2017 - 08:02)

Krásný den,...Ahoj Mimo,jak se máš? Nejsi zase někde ve světě na cestách :-)? Teď už největší mrazy a hlavně veliká sněhová nadílka pominula, tak jezdím již opět týden na kole, v práci říkají, že jsem blázen :-). Nejezdil jsem asi čtrnáct dní a už mi to chybělo. Ráno, když jedu z noční, hezky prozpěvují ptáčci, pozvolna ohlašují příchod jara. Osobně bych to raději uvítal až v tom konci března. O to je to pak krásnější a působivější. Teď mám celý víkend volno, děláme vždy dlouhý a krátký týden ve dvanáctihodinových směnách. Tak tam kde jsi se měj, ahoj :-)Zdravím rovněž ostatní, Touhu, křesťana, apoštola, Zoru a vůbec všechny sem nahlížející a abych nezapomněl na Steva, Tonyho, Slavka Dida, velvyslance a podobně.

Milan (Pá, 17. 2. 2017 - 07:02)

Takhle, četba bible a...Bible nemá jen starobylou mluvu. Například Ekumenický překlad by pro mne velice hezky srozumitelný a má pravdu, že slovům je třeba rozumět srdcem, jen tak může být člověk osvobozen od společenského dekadentního vlivu. Kdo patří světu, obhajuje světské zájmy, kdo patří Bohu, je nad světem a hájí Boží zájmy, které chtějí lidského ducha z vlivu hmoty. Kdy je světsky bohatý, je závislý na hmotě a neví, že je jí vlastně vlastněn, proto Ježíš říkal, že snadněji projde velbloud uchem jehly než bohatec do božího království. Člověk který je omámen šalebnou krásou hmoty, neví nic o duševní kráse, proto bývá často sobecký, bezohledný a arogantní, což je v rozporu s duchovní krásou lásky, soucitu a milosrdenství.Nevědomý člověk raději bojuje o slávu, prestiž a moc než aby miloval, protože kdyby miloval, usiloval by o typ škol, kde by místo encyklopedických znalostí a prestiže, se usilovalo o porozumění, svornost v níž by život mohl byl prožíván bezpečně a plněji.Historie lidstva by již nikoho nezajímala, jen by mohla být otřesnou připomínkou doby temna, v níž život měl cenu jen společenského zneužití, využití a v mocenských konfliktech k zabití.

Milan (Pá, 17. 2. 2017 - 06:02)

Zřejmě to mělo nějakou...Zdravím tě bezejmenný, i když jistě nějaké lidské jméno máš :-).Ta ukázka z knihy nebyla reakce na to co jsi psal, byl to podnět k zamyšlení pro toho kdo miluje Krista, protože tady jsme na diskusi o Něm.To co jsi však napsal se mi pochopitelně líbí, souzní to semnou, až na jednu maličkost, že Bůh není pouze příroda, ale celé bytí a Kristus je duch tohoto bytí, projevená část Boha Otce. Ježíš byl lidskou bytostí, syn člověka, ale duchovní podstatou Krista. Člověku se pak zjevuje v podobě ve které jej člověk miluje, v pokročilejší fázi poznání se již projevuje pouze jako Kristus, spasitel a vykupitel světa.Má-li však o něm člověk omezenou nebo mylnou představu, poznání je neúplné.Něco o sobě, rovněž nepocházím z náboženské rodiny a již od raného dětství jsem si kladl otázky o smyslu bytí. Když jsem tak jednou šel z procházky, přišla myšlenka na to, že se pořád rodíme a umíráme, jako kdybych si vzpomněl. Když jsem se o tom zmínil, byl jsem za hlupáka a tím to ve mne usnulo. Již jsem si na to nevzpomněl do nějakých třiceti let. Přesto jsem byl vnímavým pozorovatelem života, z jedné strany na mne působilo to co říkají o životě druzí a na druhé straně jsem měl možnost to porovnat s tím, co jsem viděl, pociťoval a chápal sám. Jako dítě jsem měl za to, že všichni dospělí by měli být rozumní, inteligentní a moudří, a že ve svých životech dělají vše pro blaho všech. Čím víc jsem dospíval, tím bylo mé zjišťování žalostnější. Bože, jak mně se ten svět dospělých, povrchních a chamtivých lidí nelíbil a nelíbí dodnes. Jenže, dnes vím proč tomu tak je, na rozdíl od dětství. Ale abych zde ze sebe nedělal jen svatouška, sám na sobě jsem měl možnost pozorovat a vidět, proč sem také patřím. S kouřením jsem to měl podobně, začal jsem záhy asi jednu nebo dvě cigarety denně a již ve dvanácti mně to mrzelo, že jsem tak závislý. Cítil jsem, že to ke mně nepatří, že je to něco co mně snižuje a omezuje. To samé bylo i s požíváním masa, které mně velice chutnalo. Jakmile jsem se definitivně rozhodl, že začnu žít, již jen podle toho jak to cítím a chápu sám, všechna tato závislost odpadla zcela sama a snadno. Takže ve dvaatřiceti jsem s tím skoncoval definitivně. V té době bylo vegetariánů asi velice málo, v mém okolí jsem byl ojedinělý, bývalá žena s dětmi se pak vzápětí přidala. Vydržela to dvanáct let, než se zamilovala do jednoho chlapce, který jí řekl, že z něj nikdy vegetarián nebude a tak aby neztratila jeho náklonost, začala jist rovněž maso, a co čert nechce, tak i děti do toho byly záměrně vtaženy. Syn se pak v pubertě rozhodl sám, že nebude jíst ze soucitu rovněž maso. Osobně jsem vegetarián pětadvacet let a komára či jiný hmyz rovněž záměrně nezabíjím. Hmyz po mně nějak netouží, a o to mám usnadněnou práci :-).Další poznávání a prožitky nechám až napříště. Hlavně, že si rozumíme v tom, že život bez účasti srdce, je již pro nás nepřijatelný.Měj se.

čakry (Pá, 17. 2. 2017 - 06:02)

meridiány, energetická centra

Milan (Pá, 17. 2. 2017 - 05:02)

: Pověz, jak hmota z ničeho...Ahoj Déčko,prozatím je tvá představa, že by člověk mohl být ještě něco jiného než hmota, nepřijatelná i když myslící princip nemá hmotný tvar jako fyzické tělo, které je skutečně sestaveno jen z prvků země. To, že v sobě má ještě energetická psychická centra, o nichž si již jistě slyšel a nebo přinejmenším četl, ti prozatím zůstává záhadou, neboť je nemáš ještě plně probuzena, ale neboj, máš je jako každý jiný. Když jsou probuzena, cítí člověk jednotlivé úrovně bytí, které jsou pro neosvícenou mysl něčím naprosto neznámým, proto jsou pro rozum takového jedince bláznovstvím a něčím absolutně nepochopitelným.Prozatím si tedy ponechej svůj názor, teorii a pohled, však až přijde tvůj čas, porozumíš. Do té doby nemá smysl se přít o věcech o kterých člověk doposud nic neví.Do doby, než jsou člověku aktivována tato centra, do té doby většinou funguje více na vegetativní úrovni než opravdu duchovně, protože až moc žalostně je jeho zájmem převážně pouze jeho osoba i když si myslí o sobě, že pracuje dost ve prospěch společnosti, vědy nebo kultury. To vše má jen nepatrný význam, pokud se nechápe jako skutečná součást celku. Až pozná, že není od nikoho skutečně oddělen, pak teprve začne chápat, získá moudrost a vědění.Tak to jen tak pro drobnou informaci, zatím se měj pěkně a netrap se věcmi které sám nemůžeš změnit. Prozatím vedeš boj s větrnými mlýny, až jej s pochopením ukončíš, pak teprve se začne projevovat život ve své tvořivé kráse, tvůrčí kráse jenž dokáže zlo přeměňovat v dobro.Tato tvořivost je však na hony vzdálená představě člověka, jak ji sám chápe.

Tony (Čt, 25. 1. 2018 - 15:01)

Máš pravdu ve vesmíru...Když tu ještě řádil ufojehovista Kubrt, ten by ti dal. Tvrdil, že Jehova není Bůh, ale že je to ufoun. Teď už není po Kubrtovi ani vidu ani slechu. Zlí jazykové tvrdí, že teď musí cídit poklopy od létajících talířů na nějaké planetě ve vzdálené hvězdné soustavě.

Mare (Čt, 25. 1. 2018 - 14:01)

Jistě Boží normy jsou dobré a když je člověk dodržuje je to pro jeho lepší život a bezpečí.Když nekrade, nebude ve vězení.Ale z dodržování zákona a přikázání nikdo spasený nebude.

Milan (Čt, 25. 1. 2018 - 09:01)

Jj, CELIBÁT je jen...V Bibli se přímo slovo celibát nevyskytuje, ale o tomto způsobu života mluví Ježíš, že je to ten jenž žije nad tělesnými vášněmi a o manželství se zmiňuje jako o poutu. Jinak ano, ti co žijí v manželstvích se mají opravdu milovat a být si věrní. Vše ostatní je proti lásce a Zákonům lásky.

Reklama

Přidat komentář