Reklama

Ako som zvladla panicku poruchu a uzkost

Karolina (Čt, 5. 3. 2009 - 16:03)

Tak pokud jde o Hodgkina, tak toho jsem právě měla taky, to je náhoda, jak jsme se tu sešly :-)Sylvi, z těch Bachovek je to Krizová esence.

Sylvie (Čt, 5. 3. 2009 - 13:03)

Ahoj Dadi,nevím přesně jestli pod zkratkou HL myslíš Hodgkinův lymfom ,ale jestli jo ,chtěla bych tě podpořit.Měla jsem ho před 2 lety a dostala jsem se z toho,taky jsem se strašně bála,ale je to léčitelné.Teď jezdím co půl roku na kontroly,jsou pro mě nepříjemné,ale to asi pro každého.Tak se neboj,bude to v pohodě,důležitá je kromě léčby taky víra.A ještě bych se chtěla zeptat tebe,Karolíno,prosím tě,jaké Bachovky užíváš u mě se po té onko léčbě projevila (jak mě pořád strašili z nebezpečí nákazy)přehnaná hygiena,jakože si často myju ruce,psychologové to řadí mezi OCD poruchy,tak třeba by mi Bachovky mohly pomoct .Díky .

Karolina (Čt, 5. 3. 2009 - 09:03)

Teď čtu, co jsem napsala :-) Měla jsem na mysli Krizovou esenci :-), omlouvám se za překlep.

Karolina (St, 4. 3. 2009 - 22:03)

Dadi,HL jsem neměla, nevím co to je, jen mě napadá hormonální léčba, ale nevím....Reiki je stav bytí...hoď si to do vyhledávače a uvidíš :-), najdeš tam toho hodně, jen na Tobě záleží, s čím souzníš.Bachovky jsou Bachovy květové esence, pro mně konkrétně KRIZOV8 ESENSE:

dadi (St, 4. 3. 2009 - 20:03)

Karolínka ahoj, mala si aj ty HL ? V diskusii pod názvom HL píše jedna Karolína.Mám aj ja doma xanax 0,25 ale namám pocit že mi nejak extra pomáha. 10.3. mám PET CT a dovtedy ma asi šlak trafí. Ja viem že HL je na 90 % liečitelný v mojom zač.štádiu ale aj tak. Strach je veliký. Čo je to Reiki a Bachovky?

Monika (St, 4. 3. 2009 - 17:03)

Ahoj, potřebuji pomoc.Nevím jestli je to ono o čem se tady diskutuje.Mám malé dítě 2 roky, dala jsem ho do jeslí,začala jsem pracovat v né moc dobrém kolektivu(bála jsem se tam jít každé ráno).Tchýně mě v poslední době dost začala ponižovat, přítel nestojí na mojí straně.Prostě dlouhodobý stres vyústil v to, že ráno se mi klepou nohy a tak tak dojdu na zastávku.V práci se mi rozbuší srdce a zamotá hlava, zeslábnou nohy, hned jdu na WC a tam se snažím schovat aby si toho nikdo nevšiml, jsem tam tak 10 minut.Jsem ve zkušební době, tu ptáci potřebuji.Prosím o pomoc.Děkuji Monika

Pista (Út, 3. 3. 2009 - 11:03)

Panicka porucha sa neda zvladnut silou vole a to iba z liekmi. Lebo: ja ked mam atak pp tak dostavam vysoky krvny tlak 195/115 a pri takom tlaku vzdy odpadnem.ked nezoberiem lieky skor pred tym tak skoncim na are.bez liekou to u mna nepojde lebo pri takom tlaku stracam vedomie a sila vole mi nepomoze ked som bezvedomi.

dadi (So, 28. 2. 2009 - 17:02)

Ďakujem Lucia

Lucia (So, 28. 2. 2009 - 16:02)

Dadi,aj mám takéto pocity keď mám strach, a ja sa bojím,ale naozaj bojím svojho otca.Vlastne aj moja PP vznikla zo strachu.Nie som síce lekárka,ale myslím si že Ty PP alebo DP/DR nemáš,pod?a mňa máš jednoducho, strach.Ale pozor práve PP a DR/DP vzniká napríklad vtedy,keď sa dlho bojíš alebo si dlho v strese a pod. no ja otca bojím už od detsva a PP sa prejavila až na Strednej škole,ja by som Tvoj problém riešila s psychológom,ktorý by Ti poradil ako sa nebáť a hlavne nemyslieť na tu hnusnú chorobu skôr ako to prepukne do nejakých vážnejších psychických problémov,pretože z vlastnej skúseností viem že neustály strach dokáže narobiť ve?a škody.Tak zatia? papa

dadi (So, 28. 2. 2009 - 14:02)

Neviete mi niekto odpovedať na otázku z 25.2.? Ten stav mám každý deň skoro celé doobedie aj som si pýtala xanax O,25 mg ale čo ja viem? Nezdá sa mi že nejaká zmena.Ďakujem za odpoveď.

Lucia (Čt, 26. 2. 2009 - 13:02)

Aj ja som prekonala PP ešte na strednej škole ani neviem ako v tom čase som ani nevedela, že ide o panickú poruchu.Jednoducho, keď na mňa prišiel atak tak som sa začala s niekým rozprávať alebo sa snažila proste nejako inak odpútať pozornosť od ataku. A teraz mám 25 a mám PP znova ešte silnejšiu,všetko sa mi zdvojnásobilo.Tentokrát som už musela navštíviť psychológa a psychiatra,užívam AD a na moje samovyliečenie nejako už neverím, pretože jednoducho nemôžem vyriešiť problém, ktorí moju PP spôsobuje.Jozef - ja osobne si myslím, že pokia? sa neodstráni príčina,ktorá PP spôsobuje,tak ju človek jednoducho bude mať či už bude užívať AD alebo nie,či bude chodiť na terapie alebo nie,či bude postupovať pod?a knihy alebo nie

Jarka (Čt, 26. 2. 2009 - 11:02)

Ahojky. Jsem také jedna z těch co trpí pocity úzkosti.Samozřejmě,že jsem vše konzultovala s psychiatrem i psychologem, AD jsem brala jen 14dní/Lexaurin1,5mg/ a to 1,5-1tbl. denně. Jsem odpůrcem chemie, ale v té chvíli mi to moc pomohlo, aspoň jsem si to myslela. Celé 3 roky jsem žila pod velkým tlakem, měla jsem těžce postiženého syna, který loni zemřel. A proto ta úzkost, strach! Stává se mi to někdy, ne pravidelně na úřadě, v obchodě, třeba i v kině.Rozbuší se mi srdce a pomůže mi, když okamžitě vyjdu ven, situace se pomalu během pár minut zklidní.Neberu žádné léky, snažím se to překonat, tím že myslím na něco jiného.Teď jsem se upnula na miminko, které moc chci.Snad bude líp, držte se všichni!!!

dadi (St, 25. 2. 2009 - 19:02)

Ahojte , mám takýto problém . Som po vyliečení onkol.choroby a blíži sa mi termín kontroly. Už tri dni mávam také stavy ako je zhoršené videnie, nesústredenosť, a pocit "motania sa" a točenie hlavy. Mala som to aj pred chorobou v štádiu "čakania na výsledky" keď som už vedela že mi niečo je ale nevedela som čo. Tieto stavy som pripisovala chorobe ale onkológ povedal že je to psychického charakteru.Je pravda že sa ve?mi bojím a že nedokážem na nič iné myslieť len na chorobu a strach z návratu.Máte niekto podobné skúsenosti s takýmito stavmi? Dúfam že to fakt nijako s chorobou nesúvisí. Ďakujem D.

tatiana (Út, 24. 2. 2009 - 18:02)

uzasna rada,je to fakt tak

Josef Novák (Po, 23. 2. 2009 - 19:02)

Trpěl jsem panickým poruchou a všeobecnou úzkostnou poruchou. Nepomáhaly prášky a jen omezeně terapie. Nakonec jsem našel knihu, která nahlíží na problém ze všech možných stran a hlavně nabízí cestu, jak z toho ven. Výsledkem mé práce s knihou je, že jsem neměl úzkostný záchvat již několik měsíců. Vzhledem k tomu, že vím, že je nás s podobným problémem hodně, vytvořil jsem web, kde popisuji své zkušenosti s nemoci a jejím úspěšném překonávání: http://uzkostfobie.wordpress.com/ . Držím palce všem.

Karolína (St, 4. 3. 2009 - 17:03)

Ahojky všem,napřed odpovím na dotaz z 25.2. Také mám za sebou onkol. onemocnění a ty symptomy jsem měla také při kontrolách a čekání na výsledky. Když byly výsledky blbé, tak jsem i omdlela, když mi to doktorka říkala.Tím se mi vlastně panika nastartovala, měla jsem strach z návratu nemoci.Ale pak se mi ty symptomy začaly spouštět v metru, v obchodě a hlavně v autě, jako dnes.Plížila jsem se po dálnici v pravém pruhu, všechno mě brnělo, bylo mi horko, pak zase zima, špatně se mi koukalo, jakoby rozostřeno a chtělo se mi na záchod.Prostě cesta na h.....a dvě malé děti za sebou.Hodně mi pomáhá Reiki na uzemnění, Bachovky a když je fakt nejhůř, tak xanax a taky se v terapii snažím jít po příčině z rodu, to je hodně důležitý, pochopit, proč se věci dějí.Přeji všem hodně štěstí a držte se.

(Ne, 2. 9. 2012 - 17:09)

Mně pomohlo se překonávat. Pomalu a vždy přidávat nějaký ten "úkol" navíc. V současné době jsem bez atak, bez léků, již cca 10 (!)let. Také meditace mi pomohly a to dost, když už to bylo celkem únosné, nahlásila jsem se i do různých kroužků, které naplňují můj život a prázdné chvíle. Jsem nyní šťastná, zdravá a spokojená žena. Myslím.

Eva (Ne, 2. 9. 2012 - 12:09)

Ahojte! Tiez mam PP.. stale sa liecim a hladam vsetko mozne co by mi mohlo pomoct.. nanjnovsie som narazila na liecive kamene.. je jedno ci tomu clovek veri, ked je zufaly hlada pomoc v akomkolvek smere.. Objavila som kamen "dumortierit", objednala som si z neho naramok, okrem ineho je aj na panicke ataky, odkedy ho mam snazim sa ho nedavat z ruky dole a musim povedat ze sa citim lepsie.. skuste to, nic za to nedate ;)

Juraj (Pá, 23. 3. 2012 - 13:03)

Osobne veľmi doporučujem knihu: Uzdravení bez léků a bez lékařů. Mne pomohla porozumieť mnohému a konečne som pochopil, čo sa myslí tým, že panická porucha nie je len psychická, ale psychofyziologická porucha a ako mi môže pomôcť to. o čom píše Martinka vo svojom príspevku. Analýza srdcovej variability je dobrým zrkadlom pri nácviku uvolnenia a zvládaní atakov paniky. Domáci HRV biofeedback doporučujem.

Dominika (Po, 16. 1. 2012 - 12:01)

Ahojte.Neviem ako zacat.Asi pred 2 rokmi som zacala pocitovat tocenie hlavy, zavrate, spatne mi vzdy zostalo v nakupnom centre,ale nikdy som na to nebrala taky ohladom, vzdy som si myslela ze mam nizky tlak.Zacala som chodit po doktoroch, az ku koncu sa stal zo mna skoro hypochonder.Vsetky vysledky som vzdy mala v poriadku.Ale ja som si stale myslela,ze mam nejaku vaznu chorobu.Asi pred 2 tyzdnami som si nasla na internete co je to "anxieta"a vsetky priznaky som si na sebe nasla.Naposledy mi zostalo tak spatne,uzkost,pocit tepla,zovretie v hrdle,tlak na prsiach, som si myslela ze zomriem.Navstivila som psychiatricku,ktora mi predpisala Escitalopram a Neurol.Viete mi niekto pomoct alebo poradit,pretoze chcem zit ako ostatni ludia a velmi mi to obtazuje zivot.Vopred dakujem za rady.

Reklama

Přidat komentář