Reklama

Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

MirekzKanady (Ne, 6. 2. 2011 - 06:02)

Tak vy tam jeste mate SPZ a ne licence plate ? A to Pravo je stale rudy ci dneska pouze ruzovy ?

Stalo se dnes (So, 5. 2. 2011 - 19:02)

Řidič najel u Prahy do skupiny lidí. Útěkem se nezachránil, policisté ho dopadliDo skupiny několika chodců včetně miminka v kočárku najel řidič svým vozem v obci Březová-Oleško v okrese Praha-jih. Nehoda, která si vyžádala několik zraněných, se stala v sobotu kolem třetí hodiny odpoledne. Řidič, který do lidí na procházce najel, z místa nehody uprchl, aniž by se zajímal o stav zraněných. Zvětšit obrázekFOTO: Ondřej Lazar Krynek Dnes 18:22 - Březová - Oleško (Aktualizováno: 18:35 ) Svůj vůz tam však zanechal, takže přivolaní policisté po chvíli zjistili jeho totožnost. Ještě v podvečer se jim podařilo ho lapit.„Podle SPZ vozidla se policistům po krátké pátrací akci podařilo muže zadržet. Nyní je na vyšetřovně, kde kolegové zjišťují, jak přesně se událost stala. Zatím nemám informace, zda byl řidič pod vlivem alkoholu nebo drog,“ řekla Právu policejní mluvčí Štěpánka Zoulová.Do ulice V zahradách, kde došlo k nehodě, vyrazily sanitky a byl povolán i záchranářský vrtulník. „Devětatřicetiletého muže transportoval vrtulník s vážným poraněním pánve a s podezřením na zranění páteře do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Další zraněnou převezl sanitní vůz do motolské nemocnice na traumatologické oddělení,“ komentovala zásah mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Miminko podle mluvčí zraněno nebylo.Řidič, který od nehody utekl, je podezřelý z několika trestných činů, z těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.sts, Právo

Master1968 (So, 5. 2. 2011 - 18:02)

Jsem v Kanade uz od 1968 taky se tu odehraly podobny ciny i s vice obetmi nikdo vsak nebyl povesen ani odsouzen k smrti jinym zpusobem. No mozna si Kanada muze z ekonomickyho hlediska dovolit trest dozivoti a Cesku prisla ta opratka o neco levneji. Na pripad O.H. jsem prisel jaksi nahodou a muzu rict, ze mne taky velmi zaujal. Je mi srozumitelny proc tehdejsi vladci povesili nadprumerne inteligentmi devce at uz byla ci nikoliv nemocna. V kazdym pripade si ji spolecnost vypestovala k obrazu svemu (vseobecna alienace, lhostejnost a krutost). Vedela co dela a proc to dela coz si tehdejsi panstvo nemohlo pripustit takze ji "museli" zlikvidovat na vystrahu vzpurne mladeze... My jsme protestovali rock'n'rollem o 10 let pozdeji se volily drsnejsi prostredky.

MirekzKanady (So, 5. 2. 2011 - 16:02)

Trest srmti ano. Pokud si...Ac na to vse koukam pres more a po temer 40 letech nabizi se otazka KDO z Olgy tu "zrudu" vyfabrikoval ? Mel jsem to stesti, ze jsem mladi prozil v 60-tych letech a dostal jen narez od VB za zpev v rockove skupine. Z tech idiotskych kecu dnesnich usmrkancu je mi na bliti...

Pěkný stránky, (So, 29. 1. 2011 - 17:01)

http://www.pantharei.estranky.cz/clanky/12_3_1975-a-co-bylo-pak.html

... (So, 29. 1. 2011 - 17:01)

Prezidenta Svobodu zastupoval...No prostě tu žádost o milost zamítl tenkrát Husák. To je všechno.

Marian R. (So, 29. 1. 2011 - 17:01)

Žádost o milost těžko...Prezidenta Svobodu zastupoval predseda vlady Lubomir Strougal. Gustav Husak bol vtedy generalnym tajomnikom UV KSC a nemal ziadnu vladnu fukciu, len stranicku. Prezidenta Svobodu nezastupoval Husak.Podla Ustavy CSSR platilo, ze ak prezident nemohol vykonavat funkciu, tak ho zastupoval predseda federalnej vlady, a nie generalny tajomnik UV KSC...

...nebo se mýlí (So, 29. 1. 2011 - 17:01)

Ale vzdyt ty...Žádost o milost těžko mohl zamítnout PREZIDENT Husák. Byl zvolen až několik týdnů po její popravě...

Bohouš Sobotků (So, 29. 1. 2011 - 17:01)

Tady mate pro nazornost video...Co je to za krávovinu...

Michal (So, 1. 1. 2011 - 10:01)

Markéta se jeví jako vcelku chytrá ženská, která dokáže psát rozumně, pokud je o čem. Z pisatelů, kteří píší "o ničem" a navíc to balí do spousty rádobychytrých frází si dělá legraci, někdy i vcelku vulgárním způsobem a bez milosti je "ničí". Bart tady vytáhl pár starších příspěvků no, já jsem našel na jiném fóru několik jeho - používá tam výrazy "zrůda Hepnarová", "Hepnarovci", zkrátka dští oheň a síru. Vtenkrát jsem ho typoval na člověka, majícího určité znalosti lékařských termínů, pramenících však hlavně z vlastního chorobopisu.

jirka (Pá, 12. 12. 2008 - 12:12)

jak potom zvladli popravu vraha Tvrdika,ktery meril dva metry a byl samy sval a vsichni se ho bali!!!..1979...

Rozkošný článek (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

http://www.ahaonline.cz/cz/zajimavosti/16211/rozhovor-s-poslednim-ceskym-katem-pred-popravou-rvacka-po-ni-panak-rumu-/

Don Čičo (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

A tys tady někde čet, že opravňuje...? Tady se píše, že kdyby nebyl každej tak povrchní, jako ty, dalo se jí pomoci a nemusela vůbec zabíjet...

Omg (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

Jenom bych chtel vydet ty pribuzne tech lidi kdyby cetli co tady pisete! TO JE DES! Tak dobre byla nemocna, mela se jit lecit ne vrazdit.To ze ji spolecnost zavrhla ji urcite neopravnuje zabijet.

Clar (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

EEEdy (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

Já četl,že na popravu ji museli táhnout 3 chlapi a během popravy že se pomočila. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.

Druhý rozměr (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

I když sama Hepnarová byla přesvědčena o svém plném duševním zdraví, její obhájce JUDR. O.T. - zároveň promovaný psycholog - byl opačného názoru. Během celého případu se vyskytlo hned několik faktů svědčících pro skutečnost, že O. Hepnarová trpí vážnou duševní chorobou, jež by mohla mít vliv na posouzení její odpovědnosti za spáchaný čin. Předně se Olga Hepnarová v době po soudě začala stále častěji označovat za Sandy Winiferovou. Došlo to tak daleko, že se odmítala podepisovat jménem Hepnarová. V té době také změnila postoj k trestu smrti a poprvé souhlasila s podáním odvolání a žádostí o milost. Šlo o skutečnou kulminaci duševní nemoci, nebo o chytrý tah vymyšlený jejím obhájcem?

Návštěvník (St, 3. 12. 2008 - 08:12)

http://www.v-art.cz/taxus_bohemica/eh/cilek_opratka.htm

Dokumentarista (St, 3. 12. 2008 - 08:12)

Vážení, prosím abyste přijali tento list jako dokument. Byl napsán na obranu proti případnému znevážení a zesměšnění mého činu; také jako poukázání na to, že jsem člověk pohybující se dosud v mezích duševní normy. Jmenuji se Olga HEPNAROVÁ. Narodila jsem se 30. 6. 1951 v Praze. Pocházím z rodiny pracující inteligence, otec je bankovní úředník v důchodu a matka zubní lékařka. Vychodila jsem 9 tříd ZDŠ, poté jsme se vyučila v oboru umělecký knihař. Od roku 1970 pracuji jako řidič z povolání. Mám kvalifikaci řidiče III. třídy, dva a půl roku praxe. Jsem zaměstnána v podniku Pražské komunikace, Praha 7, Bubenská 8, záv. 02. Jezdím zde bez nehody. Ještě má adresa: Praha 10, Plaňanská 524, pension OPBH, pok. č. 502/II. (Poznámka

Rudolf (Po, 1. 12. 2008 - 23:12)

Autorce této pitomosti, která tvrdí, že Hepnarová nebyla vrah, nýbrž oběť, vzkazuji: Kdybys na té zastávce tramvaje byla tehdy ty, tak dnes takové nesmysly psát nemůžeš, neboť bys byla již po smrti.

Reklama

Přidat komentář