Reklama

Pomočování v dospělosti

Gabriela H. (Pá, 19. 8. 2011 - 21:08)

Je mi 39 let a začala jsem mít asi začátkem roku potíže s močením. Tedy spíš s nutkáním na močení, které se když jdu na WC začne strašně stupňovat. Normální nucení se v mometě jak jsem u záchodu stává k neudržení. Začlo se mi stávat, že když se svlékám tak se někdy připočůrám. Myslela jsem si, že je to nějaká inkontinence, které mají ženy po porodech a dochází k takovému ucvrnknutí. jenže v červnu jsme byli s manželem v restauraci a než jsem našla volný záchod a navíc jsem měla punčocháče nahoře nad pasem sukně a nž jsem si jí rozepla úplně jsem se počůrala. Teď se mi to stalo už přede dveřmi bytu když jsem nemohla najít v kabelce klíče. Poraďte, co mám s tím dělat? Nemáte někdo podobné potíže?

marian (Čt, 4. 8. 2011 - 13:08)

ušlo to! mohlo iné, malo kam...Jarýsek, prečo mám pocit, že si muž, nie žena.Ja si myslím, že si pokojne daj more piva a nech ťa pocikávanie vôbec netrápi...

marian (Čt, 4. 8. 2011 - 13:08)

Ahoj, mám v poslední době...Jarýsek, prečo mám vždy pocit

hana (St, 20. 7. 2011 - 12:07)

Ahoj, mám v poslední době...ahojky, taky s tím mám problém, nejhorší na tom je, že ja třeba i z postele slezu a vyčůrám se vedle, to pak mám pocit, že jsem i náměsíčna:-/

marian (Po, 11. 7. 2011 - 07:07)

Nechápem prečo s toho robíte takú drámu, mne je 40 rokov a pocikávam sa celkom bežne a stane sa, že po dobrom flámiku sa zobudím aj pokakaný. Plienky sú predsa na nosenie a využítie na čo sú určené je celkom prirodzené, preto bez plienky do postele nejdem, niekedy mám plienku na sebe celý deň a že nosím plienky, moji kamoši vedia.Preto sa pokojne ozvite na moju mailovú adresu: [email protected] a môžeme si o tom poklebetiť otvorene. Ja niesom s tých, čo strkajú hlavu do piesku.

jiri (So, 2. 7. 2011 - 22:07)

jemi 40 let mam enureza od malínka nosím plenkové kalhotky se počuravám byl jsem na lečení v dpl opařany kdyz me bylo 14 let kdyz byl tam noví me sestricka dala do vány a psisly 3 kluci a meli v puse dudlik a punčochače s plinky za chvíli se vratila sestricka s dudlikem a me dala do pusy a zachvilu dala na prebalalujici stul dala me plenkové gumoue kalhotky a 4 plenky a punčochače a jsem byl tak jeden rok a chodíl jsem i do skoly a tet mam plinky jen na noc i ten dudlik mam také jirka cauky

jarýsek (St, 27. 4. 2011 - 13:04)

Ahoj, mám v poslední době problémy s pomočováním pod vlivem alkoholu. Vždy když si dám víc piv, tak se v noci počurám.Před tím jsem takové problémy neměla. tak nevím, co se semnou děje? Když si koupím někou plenku, zachytí to všechno? Mám už strach jezdit na oslavy, abych se tam nepočurala.

mmarcelkax (Čt, 24. 3. 2011 - 13:03)

Dobrý den ,nevím jestli to sem patří,ale mám takový problém.Jsem 10měsíců po porodu a zjistila jsem třeba při cvičení,že když skaču,tak si občas ucvrnknu.Nepočůrám se,ale i tak je to neříjemné a proto stále nosím,vložky :-( Pomáhá na to nějaký lék??Prosím poradte jsem zoufalá[email protected] predem dekuji

Marika (Út, 22. 3. 2011 - 17:03)

Mýmu příteli je 21 a 2x už se pochcal.Pokaždé se mu to stalo když jsme se vraceli domů a než stačil doběhnout na záchod měl to v gatích.Snaží se to předemnou skrejvat a vím že ho to trápí,ale nevím jak mu to to mám říct,aby mu nebylo trapně.Poradí někdo?

xxxx (Po, 28. 2. 2011 - 18:02)

Ahojky lidi já se počůrávám pořád.Ale už jsem si zvykl.Prostě pořád to ze mě teče.Nemáte taky někdo něco podobnýho???

xxx (St, 2. 2. 2011 - 19:02)

Marcelo, tak řekni doktorce, že ti nestačí a nech si napsat kvalitní plenky, to cítit nebude, pokud v nich nebudeš samozřejmě dlouho. Nebo si dojdi na urologii, tam ti je taky předepíšou...Určitě bych si pořídila kvalitní pomůcky a tak nebudeš muset sedět doma..

MARCELA (Út, 1. 2. 2011 - 22:02)

no tak děkuju za pomoc :-(MARKÉTKO MUSÍŠ BEZPODMÍNEČNĚ K UROLOGOVI TEN ZJISTÍ PŘÍČINU A BUDEŠ DOSTÁVAT VLOŽKOVÉ PLENKY ZCELA ZDARMA V LÉKÁRNĚ NA PŘEDPIS.JÁ TRPÍM INKONTINENCÍ A DOCELA MĚ TO STRESUJE .NEŽ DOJDU NA ZÁCHOD UŽ MI MOČ TEČE DO N OHAVIC I KDYŽ MÁM VLOŽKU.. A PŘEVLÉKÁM SE TŘEBA 4x DENNĚ.MOC MI TO VADÍ A MÁM Z TOHO DEPKY UŽ I DÍKY TOMU ŠPATNĚ MLUVÍM LEZE MI TO NA MOZEK...UROLOG MĚ LÉČÍ UŽ PŮL ROKU A ZATÍM JE TO ČÍM DÁL HORŠÍ.UŽ SE BOJÍM NAPÍT ,ABYCH UDRŽELA MOČ ,ALE TO NIC NEŘEŠÍ,PÍT SE MUSÍMOJE PRAKTICKÁ LÉKAŘKA MI PÍŠE NEKVALITNÍ INKONTINETNÍ VLOŽKY ASI KVŮLI POJIŠTOVNĚ A TY PROSAKUJÍ A MOČ JE CÍTIT.PROTO RADŠI NIKAM NECHODÍM ABYCH DSI NEUŘÍZLA OSTUDU PACHEM MOČE..

Kamil (Po, 15. 12. 2008 - 20:12)

To máš asi pravdu, nedovedu si to vůbec představit. Od starší to můžeš brát, že je tvá starší sestra, nebo teta, ale od mladší to musí být hodně nepříjemné. Jistě, každý ti řekne, je to její práce, jí to asi opravdu nepřijde, ale člověk není zvyklý být před někým cizím nahý a navíc v použitých plenkách. Ale co taky můžeš dělat? Nic, než si zvyknout.'

Mikyn. (Po, 15. 12. 2008 - 15:12)

Kamil: mas pravdu bylo to takove slozitejsi ale clovek si zvykne na vsechno i na to prebalovani od ciziho clovemka me se nikdy treba nechtelo jezdit na tabory protoze kdyz me prebalovaly vedouci myslm zeny o par let starsi jako ja tak jsem se strasne takstydel a to nemluvaim o nemocniacich tam me menili pleny i mlaci divky nez jsem ja .takze to prebalovani od mamy me tak velky problem nedelal.zdravim mikyn.

Kamil (So, 13. 12. 2008 - 20:12)

Mikyn: To jsi měl kliku na obě ženy. Od mamky to přeci jen bylo asi složitější, když dospívající kluk je nahý před svou mámou. Ale to taky záleží na rodině, jak se dívá na nahotu.'

Mikyn (Čt, 11. 12. 2008 - 17:12)

Zdravim me mamka prebalovala az do 22 let bylo me to taky neprijemne ale zvykl jsem si .ne ze bych to nezvladal ale proste me chtela pomoct.Dnes me pomaha pritelkyne a je to v pohode.je hrozne hodna a statecna.mam ji rad.

Kamil (St, 10. 12. 2008 - 16:12)

Musí to být hrozné pro vás pro obě, ale zase tahle prakticky asi nejintimnější věc může hodně posílit vztah mezi vámi, budete pro ni asi největší kamarádka. A časem už z přebalování bude rutina, člověk si nakonec zvykne na vše. Držím palce, ať dojde u Vaší dcery k brzkému zlepšení.'

Milada (Út, 9. 12. 2008 - 17:12)

No, dohodla jsem se s psychologem, že s tím jeho nápadem Dominiku doma přebalovat souhlasím, že to zkusíme, ale ať to holce nějak vysvětlí on. Nevím, jak jí to zdůvodnil, ale každopádně to přijala, takže mi prostě, když je doma, vždycky nahlásí, že potřebuje novou plenku a já se o ni postarám. Ona by si každopádně ty plenky radši měnila sama, začali jsme s tím teprve včera a jde vidět, že jí to moc příjemné není, ale předpokládám, že to se oťuká. To je ostatně i jeden ze záměrů psychologa. Já si taky zrovna dvakrát nemyslím, že je to dobrý nápad, aby skoro dospělou holku máma viděla takhle, mám se starostí o domácnost práce dost i bez toho, ale celkem spoléhám na jeho úsudek - zatím se vždycky ukázalo, že to k něčemu je, takže to zkusíme, ale když neuvidím pozitivní výsledky za nějakou dobu, tak ji nechám, ať si ty plenky zase mění sama a nebudu ji trápit. Ona se samozřejmě dost stydí, sice jsem jí plenky dávala už předtím, ale to šlo hlavně o to noční pomočování, teď s tím jejím pokakáváním a vůbec je to pro ni pochopitelně mnohem nepříjemnější, ale myslím, že si snad za pár dní obě zvykneme a budeme to brát jako normální část dne.'

Kamil (Čt, 4. 12. 2008 - 22:12)

Souhlasím, hlavně, že je zdravá po fyzické stránce. Je plno lidí, co je na ně odkázáno od dětství, akorát, že to každý tají, protože tohle téma je u nás pořád tabu. A existují lidé, kterým plenky u partnera/partnerky nevadí. Je to sice starost navíc, trochu to život omezuje, ale pořád se s tím dá žít. Člověk si zvykne na všechno. Musí, aby přežil.Milado, záleží, jaký máte mezi sebou vztah. Psycholog jí zná, tak snad ví, co je pro ní lepší. Osobně bych to probral nejdřív s dcerou, jestli s tím souhlasí. Nebo vzít čistou plenku, jít jí přebalit a zároveň se jí zeptat, jestli jí to nevadí. Když se nebude stydět, může jí to pomoct. Už jen v tom, že jí to může připadat, že není na svůj problém sama, ale jste na to dvě.'

Milada (Čt, 4. 12. 2008 - 19:12)

Kamile, chtěla jsem s vámi vlastně probrat jednu věc, se kterou si zatím nevím moc rady. Trochu jsme to naťukli s psychologem, ale já si nejsem jistá, jestli s ním v tomto souhlasím. Zatím o tom mám popřemýšlet, ale navrhoval, abych se doma vrátila k Dominičinému přebalování a ty plenky jí zase měnila já. Jako součást toho, co už dělám v praxi - tedy snaha vzít z ní nějak břímě "dospělosti", brát ji víc jako dospívající dítě než dospělou, která se musí umět v případě potřeby o domácnost postarat místo mně. Ale já si nejsem moc jistá, nerada bych ji dostávala do situace, kdy jí bude trapně a taková situace je pochopitelně pro holku v jejím věku dost ponižující, když ji přebaluje máma. Na druhou stranu - nedávno jsem jí ty plenky ještě měnila já a přes počáteční zoufalství si na to rychle zvykla. Navíc se ukázalo, že třeba ta dříve vzpomínaná výměna plenek před sourozenci jí paradoxně psychicky prospěla. Takže má doktor asi pravdu, i když já zatím nevím. Ona by si určitě radši ty plenky hlídala sama dál i doma, na druhou stranu vím, že to pro ni zas takový problém nebude to přijmout, když už jsme to dělaly dřív. Co si o tom myslíte? Jde mi opravdu o cokoli, co by jí mohlo pomoci, pro mne samotnou to přebalování znamená spíš nepříjemnou práci navíc ke všem povinnostem, ale asi by jí to pomoct mohlo. Faktem je, že se zatím všechny nápady psychologa ukazují jako v praxi fungující a přínosné.'

Reklama

Přidat komentář