Reklama

Pomočování v dospělosti

Radka (Pá, 1. 2. 2008 - 13:02)

Ahoj Olgo,díky za názor.Jsme z malého městečka a zdravotnické potřeby tu nemáme,takže si moc vybírat nemůžeme a pan doktor ke kterému chodíme nám řekl,že tento problém je přechodný,takže není potřeba poukaz na nějaké absorbční ochrany.Jediné co nám dal byly nějaké vložky na inkontinenci,ale ty nesjou moc spolehlivé na noc a navíc se dceři nevejdou do kalhotek.Prozatím to řeším igekitovým prostěradlem,ale není to moc dobré.Jakou,že to značku plenek používáte a velikost?Jo a ona vaše vnučku nezaregistruje,že se v noci pomočí?Má dcera většinou ano,hned ji to vzbudí.Také nevím jestli by to nebylo ponižující ji balit do plenek,vnučka koukám na to v klidu přistoupila.A jak to řeší ráno?Do školy ochranu nenosí?Má dcerka musí nosit slipové vložky přes den potom zánětu chodí často na wc a občas ji to trochu unikne.Ve škole je z toho zoufalá,aby si toho někdo nevšiml.Jo a ona vnučka na ty plenky nosí kalhotky,vůbec si to neumím představit.Díky za náročné odpovědi.Radka.'

Olga (St, 30. 1. 2008 - 21:01)

Ahoj Radko, určitě moc záleží na lékaři, taky ale platí, že co člověk, o názor. Někteří jsou pro, jiní proti... V ordinaci, kam chodí dcera s vnučkou, mají velký výběr vzorků různých inkontinenčních pomůcek a paní doktorka prý poradit dokáže. Dcera oběhla ovšem několik prodejen a vyzkoušely s vnučkou víc značek, než našly to co vyhovuje. Teď z hlavy nevím přesně, ale můžu se dcery zeptat, jakou značku nakonec preferují. Co vím, tak že každopádně používají tu největší savost, to vám bez problémů určitě poradí v každé prodejně zdravotních potřeb. Když to vloni začalo, tak to bylo docela krizové, často a dost, říkala dcera, že taky měla obavu z protečení, tak prý pro jistotu do těch jednorázových plenek ještě dceři skládala dvě tři látkové. Ale chytly jsme se spolu kvůli tomu, mně vadilo, že pak holka spí v mokru, když ji to neprobudí. Ale tohle fungovalo, že to prý neproteklo. U těch jednorázovek občas bylo trochu mokro, malinko to občas proteče, když plenka nesedí dobře nebo není dobře zapnutá. Je jasné, že pro tak velké slečny to asi není nic příjemného, ale vnučku dcera balí a zapíná sama, právě proto, aby zapnutí bylo pevné a vše dobře sedělo. Mluvily jste s dcerou o nějaké ochraně? Přeji vám oběma, aby jste se s tím vším úspěšně popraly.'

Helena (Út, 29. 1. 2008 - 14:01)

chtěla jsem se zeptat muj muž se tento měsíc 3x pomočil v noci aniž by to cítil nemá žádné problémi nic ho ani nebolí a k lékaři se stydí manželovi je teprve 32let a že by měl prostatu to se mi nezdá co máme dělat? prosím poradte děkuji'

Radka (Út, 29. 1. 2008 - 08:01)

Ahoj Olgo a spol.mám též problém s moji 14letou dcerou,v poslední době měla problémy s močovým měchýřem a již od vánoc je to asi po 5té,co se pomočila přes aniž by to zaregistrovala.Je sice pod lékařským dohledem,ale její pomočování nese psychyckou zátěž.Prosím vaše vnučka používá pleny,jak to na ní působí,jaké vlastně používáte a to si je vnučka obléká sama a neprotečou?Lékař nám s tím moc neporadil jakou ochranu použít.Díky za pomoc Oli.'

Olga (Čt, 24. 1. 2008 - 16:01)

Evo, Ivčo, zkuste to překonat co nejvíc v klidu. Určitě si řeknete, že se mi to mluví. Sama tyto problémy nemám, ale mám vnučku, brzy jí bude sedmnáct a pleny na spaní jí dcera dává už skoro rok. Začala se v noci pomočovat vloni před přijímacími zkouškami na střední školu a víceméně to přetrvává dodnes.Vyšetření neprokázala nic, je to tedy psychika. Vedu s dcerou ohledně toho debaty, nesouhlasila jsem s těmi plenkami, připadalo mi, že to musí vnučku stresovat a ponižovat. Ale lékařka prý to schvaluje, že se vnučka aspoň v klidu vyspí a že právě ta psychická pohoda je pro odeznění těchto problémů, pokud nejsou projevem nějakého onemocnění, velice důležitá. Nevěřila jsem tomu až tak, i se s dcerou několikrát chytla kvůli tomu, ale musím uznat, že ta lékařka asi měla pravdu. Vnučka sice pořád spí v plenkách, ale srovnala se tím a počet suchých nocí se pomalu ale jistě zvyšuje. Snad vám oběma tahle zkušenost pomůže, občas se na Doktorce zastavím, tak jste mi připomenuly situaci vnučky a říkám si, ať víte, že v tom nejste samy. Držím vám palce.'

Kamil (Po, 21. 1. 2008 - 16:01)

Podle všeho to máš psychické. Buď v pohodě, ono to samo po čase odezní. Asi to máš pořád někde v podvědomí a ani o tom nevíš. Nebo můžeš mít strach z dalšího počůrání a tím si to vlastně přivoláš.'

Ivča (Po, 21. 1. 2008 - 13:01)

V té době mě právě netrápilo skoro nic... stalo se to na horach s přítelem. Gynekolog mi předepsal nejaké prášky na psychiku, které mi zpusobovaly labilnejsi psychicke stavy. Muj obvodni lekar mi doporucil nejake cviky, ktere jsem stejne necicila a pak to prestalo. Když to před 3mi měsíci zacalo znova, tak to bylo po hadce s dcerou meho noveho pritele. Dcera uz se uklidnila a i se omluvila, ale u me to porad trva...'

Kamil (Po, 21. 1. 2008 - 12:01)

Ivčo, čím to bylo způsobené a jak jsi to překonala? Zkus zjistit, co tě v té době trápilo, mohlo by to mít spojitost. A co vyšetření - lékařské i psychické?'

ivča (Po, 21. 1. 2008 - 11:01)

Nahodou jsem narazila na tyto stranky, poslední dobou mám totiž podobný problémy... za posl.3 mes se mi ve spanku uvolnila moc.. intervaly jsou zhruba jednou za mesic... jsem z toho zoufala.. podobny problem jsem mela pred 4ma rokama- na nejaky cas to zmizelo a ted je to tady opet...'

Hanka (Ne, 20. 1. 2008 - 10:01)

Pokud není pomočování velké, mohla by pomoci tradiční čínská medicína. Močový měchýř podle TČM souvisí s funkcí Ledvin, pokud jsou Ledviny oslabené, může docházet k inkontinenci, častému močení, nočnímu močení, někdy i bolestivému močení, dále k problémům se šedivěním vlasů, k nezájmu o sex apod. Čínská medicína má směsi, které mají svíravé účinky a tím pomáhají močení regulovat. Máte-li zájem, napište mi na jin_jang"volny.cz, zašlu Vám dotazník, zdarma udělám diagnostiku a doporučím vhodné bylinné směsi. S pozdravem Hanka.'

Kamil (Ne, 20. 1. 2008 - 10:01)

Ještě jsem si vzpomněl na situaci z metra minulý týden, kdy do jednoho z vagónů nastoupila dívka s klukem, ona už si sedala a kluk ji včas zarazil. Byla tam sedačka v rohu skoro celá promočená. Evidentně se tam někdo počůral. To píšu, Ireno, abys viděla, že se to může stát více lidem.'

Kamil (Ne, 20. 1. 2008 - 10:01)

Tak to mě mrzí, že to dopadlo takhle. Udělala si podle mě ale základní chybu. Plenky sis měla nejdřív vyzkoušet doma, jestli neprosáknou. Můžeš, prosím, napsat, jakou značku a hlavně jakou savost měly tvé plenky? Tvá nehoda totiž ukazuje, že plenky, co jsi měla, byly málo savé. Předpokládám, že jsi čůrala poměrně silným proudem, to též mohlo přispět k prosáknutí. Lepší je nosit volnější sukni, právě aby náhodou neprosákla taky, navíc pod ní nejsou vidět ani ty savější plenky.Asi jsi v plenky ztratila důvěru, ale co když příště se ti bude chtít zase, trávník poblíž nebude a hlavně půjde někdo okolo (sousedka, známá,...) a tobě se to stane? Vyzkoušej Abri Form X Plus, ty napoprvé neprotečou! A rozhodně by nebylo od věci, zkoušet na WC, i v plenkách (jestli je ještě někdy zkusíš - doufám, že ano), když to pustíš, zkoušet to aspoň na chvíli zadržet. Mohla by ses toho po pravidelném tréninku možná zbavit úplně.'

Irena (So, 19. 1. 2008 - 19:01)

Tak jsem zkusila nějaké plenkové kalhotky, které mi doporučili v obchodě se zdravotními potřebami, docela se vešly i pod uzší sukni, a hned druhý den na mne přišlo silné nucení při cestě domů. Tak jsem se ani moc nesnažila a vyzkoušela je. Napostá katastrofa. Prosákla se mi celá sukně,i vpředu, samozřejmě punčocháče, jediná výhoda, že pode mnou nebyla louže. Kdybych je neměla, sukně by zůstala suchá. Takže dál nosím to co dřív, punčochy a rezervní kalhotky. Asi za dva dny se situace opakovala a když jsem viděla, že kolem nikdo není a dál nedojdu stačila jsem si odskočit na trávník a vyhrnout sukni a odnesly to jen kalhotky. Od té doby díky tomu že se snažím včas preventivně vyprazdňovat měchýř /pokud to jde/ k další nehodě nedošlo.'

Eva (Čt, 17. 1. 2008 - 14:01)

Je to asi víckrát, ale neumím odhadnout kdy. Pokud jde o tu hyponozu, nejsem asi vhodný objekt. Zkoušela to, ale nepovedlo se jí mě zhypnotizovat. Nevím proč. Jsem s ní domluvená, že to zkusíme ještě jednou, ale pochybuju, že by byl jiný výsledek. Asi jsem zrovna osoba, kterou nejde zhypnotizovat.'

Kamil (St, 16. 1. 2008 - 22:01)

Já vím, prostě nelze odhadnout, a tak musíš počítat s horší variantou. Někdy by ale plenky mohly pomoct, že se dotyčná osoba nebojí mokré postele a pak to zmizí. Alarm se dá sehnat i u nás, kolikrát ho nabízejí maminky dětí, co už se toho zbavily. Ale pomáhá to jak komu. Ono tě to vzbudí, ale to už budeš mokrá, takže to asi má smysl jen pro ty děti. Ale nevím. A taky, jak bys vysvětlila partnerovi, co to v noci houká, nebo bzučí a proč? To si rovnou můžeš nařizovat budíka na určitou hodinu, když zjistíš, kdy se ti to stává. Jestli hned po usnutí, nebo k ránu a taky jestli je to třeba 1x, nebo i víckrát! Na tu hypnozu ses psycholožky ptala, co si o tom myslí?Ještě mě napadlo, četl jsem zde na doktorce, že ženy, které jsou po klimakteriu, se probouzejí a několikrát za noc musejí chodit čůrat, přitom normálně by člověk měl vydržet do rána. Trápí tě třeba stejný problém, akorát máš prostě tvrdší spánek a nevzbudíš se. Mělo by pomoct doplnění hladiny ženských hormonů. Zkus se na to zeptat gynekologa.'

Eva (St, 16. 1. 2008 - 17:01)

No, já ty stránky znám, když jsem to viděla a četla, nevycházela jsem z údivu, ale tohle pro mě řešení není. Pátrám po dalších možnostech jak se toho zbavit.'

Návštěvník (St, 16. 1. 2008 - 16:01)

http://www.abdl.cz/

Eva (St, 16. 1. 2008 - 14:01)

Lepší nebo horší? Jak kdy. Jenže i když mám třeba jednu nebo dvě suché noci, moc mi to nepomůže, protože se nedá odhadnout kdy to bude, takže to teď bez plenek v noci nejde. Já vím, že jsou třeba na tom někteří hůř než já a nemyslím tím jenom tenhle problém. Pro mě je to ale slabá útěcha. Na americkém, nebo aspoň si myslím, že je americký, webu jsem četla cosi o nějakém alarmu, který by měl dotyčného vzbudit včas, ale nevím, jestli to zabírá na každého.'

Kamil (St, 16. 1. 2008 - 09:01)

Kdo by se s tím taky před svým okolím chlubil. Ovšem je dost možné, že se plno lidí osobně nezná a nevědí o sobě, že mají tyto problémy. Aspoň internet jim v tomhle trochu pomůže, když je s kým o tom si promluvit.Proč? Máš přece čisté svědomí, Udělala jsi všechno, co jsi mohla. Zlepšuje se to aspoň, nebo je to pořád tejné, či snad dokonce horší?'

Eva (Út, 15. 1. 2008 - 17:01)

Ne, nezjistila nic. Jenže já nikoho s obdobným problémem neznám, myslím tím v mém blízkém okolí, takže to zatím tajím. Ale až se mi to přestane dařit tajit to, tak nevím. Vypadá to, že pak skončím u Chocholouška.'

Reklama

Přidat komentář