Reklama

Pomočování v dospělosti

Olina (Čt, 10. 5. 2007 - 07:05)

Ahoj Věro,prosím tě, s tou plenou to u vás pomáhá? Dcera u přijímaček taky uspěla, tak jsem si myslela, že tím je nebezpečí zažehnáno, ale asi není bohužel - zrovna jsem dala povlečení do pračky, ráno byla dcerka zase počůraná, prý se jí zdálo, že nastoupila do nové školy a hned první týden dostala tři pětky...Utěšovala jsem jí jak mohla, aby odešla teď do školy tak nějak v pohodě, ale přemýšlím o tom. Proto se ptám, jak to u vás zabralo,měla jsi výhodu, že s tím tvoje dcera přišla sama, nevím, jaká by byla u nás reakce. Ale asi to zkusím, pokud bude ještě jedna jedna mokrá noc. Napiš mi prosím, jestli sem zajdeš. Tvé dceři a tobě držím palce.'

Kamil (Ne, 6. 5. 2007 - 21:05)

Je dobře, že se s tím snažíš něco dělat a chodíš na vyšetření. Máš pravdu, protože při nočním pomočování si stačí vzít plenku na noc a je klid, zatímco tebe to může přepadnout kdekoliv. Na druhou stranu pokud tím trpí někdo i po dospívání, čeká ho do konce života spaní v plenkách, ale ty máš šanci svůj problém vyřešit.Jak to, že když máš WC na dosah, máš problém a doma ne? Máš snad strach, že to nestihneš a kolegové tě uvidí počůranou, což ti doma nehrozí? Nebo je to strachem, že záchod bude obsazený a ty to neudržíš?Záleží podle typu savosti a ty vložky nemají moc velké (max. 600 ml), ale to je celá plenka, jenže tu nikdy nevyužiješ celou, protože budeš čůrat jen do jednoho místa. Měla bys vědět nebo vyzkoušet, kolik tvůj měchýř najednou pobere ml moči a podle toho si vybrat a raději s co největší rezervou. Osobně ti mohu doporučit Abri Form X Plus (velikost S,M,L podle obvodu přes boky), mají skoro tři litry a měly by pobrat i velký proud. Důležité je, abys je měla pevně uchycené. Nejlépe asi ve stahovacích kalhotkách.Opravdu to zkus, jen pro ten klid, další nehody ti mohou srazit sebevědomí. Nos je pouze, když si nebudeš jistá, že to zvládneš (na cestu z práce a zpět). Teď máš možnost, pod sukní nejsou vidět a hlavně je teplo, tak ti nemusí vadit, že nenosíš kalhoty.Jinak jsem rád, že ses ozvala po delší době, jak to s tebou vypadá. Kdybys měla problém, dej vědět. Jsem ti k službám (kamil.v"email.cz).'

Irena (Ne, 6. 5. 2007 - 15:05)

Byla jsem opět na vyšetření a mám urgentní stresovou inkontinenci, navíc s poruchou vyprazdňování měchýře. Znamená to že když např. někam odcházím a chci se na WC vyprázdnit, často to vůbec nejde, přesto že se měchýř už plní. Po nějaké době na mne přijde silné nucení a neudržím to. Nechci snižovat obtíže jiných, ale noční pomočování bych za to vyměnila. Je to jasně psychická záležitost. Stačí si uvědomit, že jsem nebyla déle na WC, začne se mi chtít a když si představím vzdálenost na záchod, do pár minut se počůrám. Psycholožka mi např. poradila, abych doma zkoušela mám li nucení říci si, že mohu jít až za půl hodiny a pokračovat v tom co dělám. A já sutečně bez problémů to vydržím i mnohem déle. V práci ale musím jít hned a ještě jsem ráda že si stihnu na WC stáhnout kalhotky. Psychicky jsem se dala v poslední době trochu dohromady a trochu je to i znát. Nicméně občas se mi přihodí nějaká nehoda. Zkusila jsem jakési vložky pro inkontinenci. Jenže ty jsou určeny pro únik moče a ne pro úplné pomočení. Při cestě domů autobusem dostala silné nucení a protože jsem vložce příliš nevěřila, raději jsem vystoupila dříve. Samozřejmě že jsem se hned poté počůrala. Vložka skoro nic nezachránila, jenom si toho asi nikdo nevšiml, protože jsem to pustila u zastávky do trávníku. Nejhorší bylo, že jsem neměla punčochy držící na podvazkách ale po dlouhé době jednou samodržící punčochy, které mi ještě ke všemu na mokrých stehnech sjížděly dolů. V práci mne obdivují, že nosím jen sukně. Jenže já jsem nešťastná, že si nemohu dovolit ani kalhoty a džíny a dokonce ani punčocháče. O plenách jsem zase přestala uvažovat, protože už druhý týden se nic nestalo i když občas to je na WC jen o vlásek.'

Věra (Po, 30. 4. 2007 - 10:04)

Ahoj Olino, unás to už vypadá lépe, na školu jsme se dostaly takže jedno vítěztství máme v kapse. To druhé snad přijde taky, snažíme se udržet se co nejvíce v pohodě. Dcera sama přišla s tím, že "pro klid dušičky" bude na noc chvilku nosit plenku. Koupily jsme tena lady a přez ně jsme přešily obyčejné bavlněné kalhotky do kterých jsem všila igelitovou vložku a dnes je to už 11 dní a jsme pořád OK. Nechtěla jsem to sem ani psát, abych to snad nezakřikla. Jinak Vám všem moc děkuji za podporu. Ahoj Věra'

Věra (Po, 30. 4. 2007 - 10:04)

Ahoj Olino, unás to už vypadá lépe, na školu jsme se dostaly takže jedno vítěztství máme v kapse. To druhé snad přijde taky, snažíme se udržet se co nejvíce v pohodě. Dcera sama přišla s tím, že "pro klid dušičky" bude na noc chvilku nosit plenku. Koupily jsme tena lady a přez ně jsme přešily obyčejné bavlněné kalhotky do kterých jsem všila igelitovou vložku a dnes je to už 11 dní a jsme pořád OK. Nechtěla jsem to sem ani psát, abych to snad nezakřikla. Jinak Vám všem moc děkuji za podporu. Ahoj Věra'

Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 10:04)

Ahoj Olino, unás to už vypadá lépe, na školu jsme se dostaly takže jedno vítěztství máme v kapse. To druhé snad přijde taky, snažíme se udržet se co nejvíce v pohodě. Dcera sama přišla s tím, že "pro klid dušičky" bude na noc chvilku nosit plenku. Koupily jsme tena lady a přez ně jsme přešily obyčejné bavlněné kalhotky do kterých jsem všila igelitovou vložku a dnes je to už 11 dní a jsme pořád OK. Nechtěla jsem to sem ani psát, abych to snad nezakřikla. Jinak Vám všem moc děkuji za podporu. Ahoj Věra'

Kamil (Po, 30. 4. 2007 - 10:04)

Olino, držím palce, ať to napodruhé vyjde i co nejvíc suchých nocí.'

Olina (So, 28. 4. 2007 - 11:04)

Kamile, také ji obdivuji, i když to takhle dopadlo. S tím zpožděním se nic nedalo dělat, funguje to tam způsobem "kdo je poslední, prosím?" a určitě každý tam jde s menšími či spíš většími potížemi, takže se čekací doba nedá odhadnout. Pro nás teď bude důležité ty tři a půl týdne do dalšího vyšetření udržet dcerku v psychické pohodě, protože dnešní noc už nedopadla. A díky za podporu.'

Kamil (Čt, 26. 4. 2007 - 15:04)

Olino, to je jasné, že musí mít plný měchýř, ale je potřeba nějak odhadnout, kdy už to nepůjde vydržet. Jestli tam ti lidé byli také s plným močákem, pochybuji, že by jí pustili před sebe, kdyby to řekla, že už to má na krajíčku. Prostě hodinové zpoždění je už docela dost velké a obdivuji vaší dceru, že to zvládla zadržet tak dlouho. Hlavně, že zůstala suchá přes noc, to je dobré znamení.'

Olina (St, 25. 4. 2007 - 19:04)

Kamile, měli jí dělat sono močového měchýře, řekli mi, když jsme jí objednávala, že musí být měchýř naprosto plný kvůli tomu vyšetření. Do ordinace chodí jen ten, kdo je zrovna na řadě, ordinace je docela malá, tak se stejně musí čekat v čekárně a funguje to tam tak, jak jsem psala. Dcerka se snažila to vydržet právě kvůli tomu, že se vyšetření objednává tak dlouho dopředu,, jen to pak už nezvládla. To víš, že se to bez slziček neobešlo, ale lidi tam byly fantasitcký, utěšovali ji ještě, protože myslím, že většina z nich na tom byla podobně a chápali, proč se to stalo. Doma jsem ji taky chlácholila, měla jsem jen strach, jak dopadne noc, ale dopadla dobře. Jinak s tebou souhlasím, taky si myslím a doufám, že to bude psychické, že snad žádný fyziologický problém ve svém věku nemá. Doktoři s tou nehodou opravdu nemají nic společného, mohla dcera taky říct dřív, že to už nemůže vydržet, ale jak říkám, snažila se.'

Kamil (St, 25. 4. 2007 - 14:04)

Olino, je neskutečné, co se může ještě u nás stát! Nejsem odborník, ale myslím si, že psychické problémy to asi budou i v tomto případě. A nemohli doktoři opravdu udělat nic chytřejšího než jí tam nechat čekat, dokud se nepočůrá, aby ji psychicky ještě srazili. Počůráním před ostatními lidmi může dostat trauma a noční pomočování může pokračovat. Asi bude příště lepší, jít do ordinace dřív a pít co nejvíc až tam.'

Olina (St, 25. 4. 2007 - 13:04)

Ahoj Věro,mám skoro tentýž problém s holkou, je jí patnáct a tento týden dělala přijímačky na gymnázium. Taky jsme měli doma stejné projevy,nevím, jestli to přímo souviselo s těma zkouškama, to se ukáže v nejbližších dnech. Ale trvá to už dva měsíce, takže nás obvoďačka objednala na urologii. Dcera byla objednaná na včera odpoledne, byla jsem tam s ní. Dostala předtím instrukce, že naposledy může jít na záchod dvě hodiny před vyšetřením. Jenže objednací časy tam jsou jen orientační, do ordinace se stejně chodí podle toho, jak kdo přijde, takže jsme čekaly přes hodinu a pořád nic. Pak už to začalo být krizové, a v momentě, kdy dcera vstala, že už to nevydrží a že musí na záchod, tak už bylo pozdě a teklo jí to do kalhot všechno, chuderka se tam pomočila před lidma. Takže vyšetření nebylo, ještě jsem to tam musela uklidit a dceru přeobjednat, čili jestli je to nějaký fyzický problém budu vědět zase až za čtyři týdny.Můžete mi prosím napsat, jaké máte zkušenosti s tím psychologem, jestli už jste tam byli? O plenách taky neuvažuju zatím, věřím, že to bylo jen strachem z těch zkoušek a že to samo odezní, tak jak to přišlo.'

Návštěvník (Po, 16. 4. 2007 - 20:04)

Ahoj ,čtu si tu vaši diskusi tajně,aby to dcera nevěděla,je jí 16 loni dělala zkoušky zkoušky na střední školu a nedostala se tam na letos se začala velmi pilně učit a snažit se, aby se na tu školu dostala a najednou se začala v noci pomočovat prý má strach, že to neudělá a nedostane se tam. Od once března do dneška se jí to přihodilo už 5x. I když s manželem i její mladší sestrou doma děláme, že vše je ok, máme obavu že jde o začátek stressové inkontinence. Tento týden dostane vyrozumění o přijetí a nevíme co bude, když ji zase nepřijmou. ptali jsem se známé dětské doktorky a ta když nám vylíčila jaké procedury by ji čekali, kdyby šla na vyšetření, rozhodli jsme se raděj vyhledat nějakého psychologa. Nevíme co bude, nechceme po ní aby začala spát v plenkách nebo nějakých vložkách a v kalhotkách z igelitu, myslíme si že bychom jí tím nijak nepomohli, spíš naopak. Ahoj Věra'

Návštěvník (Po, 16. 4. 2007 - 18:04)

Já slyšela, že je dobré užívat preparát zvaný megabrusinky. Je k dostání v každé lékárně. Zmírňuje to potíže a moč pak méně páchne.'

Kamil (Po, 16. 4. 2007 - 14:04)

Ahoj Ireno, přeji ti vše nejlepší k dnešnímu svátku a doufám, že už se ti nehody nestávají tak často (nejlépe vůbec ne) a pokud ano, doufám, že už sis pořídila plenky a vyhnula ses tak dalším trapasům.'

Pavel (Po, 9. 4. 2007 - 18:04)

Skoro celý život (32 roků), jsem na pleny odkázán. Někdy i po tolika létech používání je nenávidím a na druhé straně, jsem se s tím celkem smířil, díky mému chápajícímu okolí a snad štěstí na slušné lidi. Je však nutné pro tento problém udělat maximum. ptaus"volný.cz'

Kamil (Ne, 8. 4. 2007 - 20:04)

Moc ne. Jestli chceš rozumy, poptej se na www.abdl.cz, tam máš expertů celou řadu a s mnohaletou zkušeností.'

standa pro kami (Ne, 8. 4. 2007 - 19:04)

dekuji za odpoved Kamil, koukam ze se vyznas, co si nekdy popovidat treba na ICQ, ze bych vytahl "nejake rozumy" ?

Kamil (Ne, 8. 4. 2007 - 17:04)

Nos volnější oděv, klidně i o číslo větší, aby pleny nebyly poznat. Kdo neví, že je máš na sobě, nenapadne ho to. ženy mají samozřejmě výhodu, když si nevezmou zrovna těsnou sukni, ale volnější, nic vidět není.'

standa (Ne, 8. 4. 2007 - 11:04)

Tak se mi podarilo si procist cele vlakno a jsem skutecne na rozpacich z tech, kteri tvrdi jak noseni plen je uplne bezproblemove, ja jsem na nich po uraze zavisly pres 4 roky (je mi 25). Je pro me nestesti vybirat napriklad obleceni, ve kterem by nebyly pleny moc videt, stale se nemohu zbavit pocitu ze cela Praha se na me kouka a tak dále. Snad jediné pozitivni za posledni dobu bylo ze Tena vydala novou verzi plenkovych kalhot "slip" ktere maji takovy rekneme jako latkovy povrch, ktery je na celodeni noseni mnohem prijemnejsi nez klasicky igelit.nemate nekdo radu jak se oblekat aby to bylo co mozna nejmine napadne.diky za odp'

Reklama

Přidat komentář