Reklama

Pomočování v dospělosti

Magdaléna (Po, 24. 7. 2006 - 21:07)

Lukáši.CHápu tě,že jsi nešťastný,ale pokud najdeš holku,která tě bude mít ráda,tak tě bude brát se vším všudy.Buď rád,že chodíš.Jsi ještě mladý,život máš před sebou,neboj,někde na tebe čeká.'

Lukáš pro Lauru (Po, 24. 7. 2006 - 20:07)

Dekuji ti za projev pochopeni,kdyby kazda zena mela takovy nazor jako ty,hned by se hodne podobne postizenym vcetne mne ulevilo.

Laura (Po, 24. 7. 2006 - 18:07)

Lukasi, to je opravdu hrozny..Na druhe strane ale - chodis, nejsi na voziku! Myslim, ze by s tebou lecktery vozickar menil..Verim, ze to, ze nosis plinky neni na prekazku hezkemu partnerstvi a ja ti moc drzim palce, aby jsi potkal zenu, ktere by to nevadilo.

Lukáš (Po, 24. 7. 2006 - 15:07)

Ahoj vsem,chci jen rict,ze kdybych se "jen" pocuraval,byl bych asi mnohem stastnejsi nez jsem dnes.Mam totiz dysfunkci obou sveracu takze se i pokakávám a to mnohdy i treba trikrat denne,jsem s toho totalne na dne,uz nesnasim ten pocit mit na sobe porad plenky,bohuzel jsem byl v nespravnou dobu na nespravnem miste,mel jsem autonehodu kdy do me zezadu narazil opilej kamionak.Vse pro me skoncilo,vsechny plany,budouci rodina,zivotni partnerka,proste vse.Chodit jsem se sice znovu naucil,ale radsi sedim porad doma.Miloval jsem prochazky prirodou,sex,sportovani vse je totalne v hajzlu...je mi 26'

surfin pro Hank (Po, 24. 7. 2006 - 15:07)

Hani prosim ozvi se mi na email surfin"seznam.cz mam stejne problemy jako ty tak myslim ze si mame hodne co rict a muzeme si rozumet!!!Budu cekat,ahoj..

František (Út, 27. 6. 2006 - 21:06)

Dobry den ja sa volam fero a mam 22 rokov ja by som sa chcel opitat na nieco moc chulostive aj sa hanbym otom rozpravat.Zacalo sa mi to stavat asi taki mesiac az dva do zadu.Ked som prisiel domou alebo aj ked som bol v meste sem tam sa mi stalo ze som nestihol dobehnut na wc ale ked sa mi to stalo v spanku ze som sa pomocil tak ma to uz dost nastvalo.Pracujem ako autolakovnik v robote sa mi to stalo iba raz.poradte mi jak by som sa mal tomu vyvarovat alebo si nieco kupit lebo mi je sproste ist ku doktorovi.prosim skuste mi poradit.

Hanka (Po, 26. 6. 2006 - 11:06)

A co na ty pleny Simono teda říkáš? Aspoň doma je to určitě lepší, než prát prostěradla, že? A pro ty večírky ti přeju co nejmíň nehod.'

Simona (Čt, 22. 6. 2006 - 00:06)

Tak jsem si ty pleny konečně koupila a taky jsem je vyzkoušela. Večer jsem si otevřela lahvinku, příjemně jsem se opila... Doma v posteli je to celkem pohoda, ale pod oblečení si je asi brát nebudu. Mám pocit, že to musí být vidět, ale hlavně, na tahu se občas stane, že si s někým padneme do oka a ten by se asi dost divil, až by mi sáhnul pod sukni. Přeci jenom dospělé ženy pleny obvykle nenosí. Asi budu radši dál riskovat.'

Kamil (Pá, 2. 6. 2006 - 15:06)

Simono, možná, že máš pravdu, že trochu ulítávám, ale pro mně je ta jistota, že když jedu někam, kde nevím, jak je to s WC, docela důležitá. A pleny mi jí dávají. Nicméně jsem si koupil zbytečně s velkou savostí. Před týdnem jsem koupil v Elišce Molimed maxi, což jsou nejsavější vložky, pak už jsou jen pleny. Ty vložky jsou pro muže i ženy a lepí se zevnitř do slip či kalhotek. Jsou nenápadné a savost podle stránek www.eliska-sro.cz je 600 ml. Cena také dobrá, za 30 ks jen 220,-. Tohle je pro mé nehody ideální, vydrží max. dvě nehody a pak je třeba ji vyměnit.Když jsem je byl nakoupit, chvíli jsem se odhodlával před obchodem, vevnitř bylo moc lidí, ale pak začali vycházet. Nějaká starší paní táhla čtyři obrovské balíky plen Tena pro dospělé (dva v každé ruce), vůbec se nestyděla s tím jít po ulici, pak vyšla maminka, otec s asi 6-letým synkem také s plenami Tena, ale asi dětskými dle velikosti. A to jsem čekal venku jen 5 minut. Píšu ti to proto, aby si viděla, že už se řada lidí vůbec nestydí je kupovat, protože je prostě potřebuje!Jestli se stydíš, můžeš dělat, že je kupuješ pro někoho, třeba babičku či dědečka. Řekni, že máš koupit nějaké plenky pro dospělé s velkou savostí a oni ti už něco vyberou. Nemají s tím problém. Připadá mi, že s inkontinencí má problém dost lidí (asi zejména žen), jen o tom nemluví. Řeší to plenami, protože kdyby měly některé ženy jít k doktorovi a říct mu třeba "Když se večer opiju, tak se ráno probudím počůraná..." Na různých diskusích jsem četl a překvapilo mně, že se tohle stává docela vysokému počtu žen a některé se ráno probudí i pokakané! Mužům se to buď nestává nebo se to bojí i anonymně napsat.'

Hanka (Út, 30. 5. 2006 - 10:05)

Ahoj Lentilko, Honza má pravdu, jestli je to tak moc, jak píšeš, jediná cesta je cesta k lékaři. A nestyď se ani zajít buď do lékárny nebo do prodejny zdravotních potřeb, ani nemusíš říkat, že to potřebuješ pro sebe, jen žádej nějaké jednorázové plenky ve tvé velikosti (vyrábějí se ve třech - S, M, L. Stydět se při tom nemusíš, personál je zvyklý tohle prodávat denně a i když budeš mít zpočátku určitě divný pocit, nakonec uvidíš, že to je podobné jako si jít koupit rohlíky. Můžu se zeptat - kolik ti je a co na to říkají doma? Už ses s někým o tom porblému radila?'

Honza (Po, 29. 5. 2006 - 16:05)

K Lentilce. Tohle pokud vím se nazývá inkontinence a je to dost častý problém u žen. Tuším to souvisí nějak s ochablými svaly? Není se zaco stydět, stačí zajít za doktorem. Pokud vím, dokonce je i na pomůcky v tomto, v televizi nějaká reklama'

Lentilka xxmiri (Ne, 28. 5. 2006 - 21:05)

Základní fakta o pomočování:http://zdravi.doktorka.cz/zakladni-fakta-o-pomocovani/prosím pomozte mi,pomočuju se ve dne,ani nevím jak,doma,ve škole,v buse na intru,vo to způsobuje a hlavně co mám dělat??jakto mu zabránit??a td jsem strašně zoufalá...'

Simona (Pá, 12. 5. 2006 - 00:05)

to jsem reagovala na Kamila a zatím se objevil příspěvek od Hanky.'

Simona (Pá, 12. 5. 2006 - 00:05)

Dík za radu ohledně plen, ale jinak mi přijde, že tvůj případ je dost jiný než můj. Ty se počůráváš i když nespíš a navíc mi přijde, že si na tom počůrávání a plenách tak trochu ulítáváš. Zatímco já se prostě občas ožeru, až se pochčiju, když to mám napsat co nejvýstižněji. Přitom ale nemám problém nepít, jen mi přijde škoda nemoct se občas pobavit a uvolnit, při svojí práci to někdy docela potřebuju. V práci ani s lidma z práce zásadně nepiju, už z toho důvodu, že na to nemám čas a kdyby se mi stalo to, co nedávno, před někým z firmy, tak jdu dát hned druhý den výpověď.'

Hanka (Pá, 12. 5. 2006 - 00:05)

Ahoj Simono, Kamil ti radí dobře, k tomu už není co dodat. Jen ti rozšířím obzor co se týče značky jednorázovek, já používám Attends Slip č.10, to jsou ty nejsavější (když se trochu proklikáš zpátky, tak se dočteš proč, pokud jsi to už nezjistila). Nemám to jako Kamil změřeno na litry, ale vydrží celou noc, navíc teď začali vyrábět nový typ, je elastický a není v něm tolik horko. Můžu tě uklidnit, že tyhle nejsou moc poznat ani pod volnějšími kalhotami, natož pod sukní, to buď úplně v klidu. Když budeš mít sukni a případně si přes ty jednorázovky ještě natáhneš nějaké elastičtější kalhotky, můžeš být úplně v klidu, nikdo nic nepozná. Nemůžu ti říct, jestli si na ty jednorázovky zvykneš i v noci a pak třeba budeš mokrá i bez nich, to z vlastní zkušenosti neznám, ale nyslím že ne. Taky jsem to četla po nějakém tvém dřívějším příspěvku tady, že bys s plínkama mohla být klidnější, no možné to je. Ale pokud máš tyhle problémy jen pokud se napiješ, tak asi nějaý zvyk za střízliva nepřipadá v úvahu. Je pravda, že alkohol vnímání otupuje a tak se informace o plném měchýři nedostane vůbec do mozku. A to se zvykem na nošení jednorázovek asi nemá nic společného. Tak pokud si budeš chtít posedět a neriskovat, jednorázovky si kup a je to. Už jsme to tu řešili - někdo potřebuje brejle, někdo plínky, vem to takhle. Hlavně si to zkus, lepší než pak jet přes celý město naprosto mokrá. A napiš, jestli se ti bude chtít, jak jsi se rozhodla. Ahoj Hanka a držím ti palce.P.S. Tu vinárnu ti teda ale vůbec nezávidím, to musel být příšernej pocit. Po tomhle bych si ty jednorázovky určitě koupila, pokud bych se teda nechtěla navždy zbavit možnosti někde posedět.'

Kamil (Čt, 11. 5. 2006 - 11:05)

Tak tohle bych zažít nechtěl, to musí být hrozné :-( Nicméně mám podobný problém, když vypiju 1-4 piva musím chodit dost často, při dalších už ani moc ne. Ale pokud mě čeká delší přejezd autobusem či tramvají, začne se mi chtít dost a domů pak dobíhám, srdce mi buší jako o závod a potím se. Většinou to neudržím kousek od domu, nápor je tak silný, že se to nedá udržet. Narozdíl od tebe mám problém, že, dosud bydlím s rodiči. A přijít z hospody s mokrými kalhotami a vysvětlovat... Naštěstí jsem vždy proběhl okolo, takže si ničeho nevšimli, ale potajmu jsem musel sušit slipy i kalhoty u sebe v pokoji. Vyřešil jsem to tím, že jsem si šel koupit pleny. Sice jsem se styděl při nákupu, ale prodavačku můj dotaz, že chci pleny, nepřekvapil.Rozhodně to řeš a pleny si kup, nekupuj Tenu, prý prosakují, já mám výtečné zkušenosti s Abri Form Medium Super (balík 22 ks, cena 350,-, pohltí až 2,5 litru, boky 70-110 cm). Jsem suchý i po několika vydatných počůráních, jen je v nich pořád horko a dalším počůráním cítíš mezi nohama pěkné horko, zejména v bederní části se dost potím. Mají dva proužky, které mizí, když se kalhotky plní. Ale to poznáš sama. Potom jsou totiž pěkně těžké, váží asi 2 kg. Dají se koupit na www.eliskasro.cz, asi i přes internet, jsi-li z Prahy, tak na Bulovce a na Budějovické mají obchod. Jen počítej, že balík je opravdu velký a docela i těžký. Má uši, ale jít s tím po ulici jsem si netroufl, narval jsem ho do velké sportovní tašky. Na spaní jsou ideální, neprosáknou. Na ven už je to horší, aspoň v létě určitě, protože je v nich horko.Řeším to tak, že teď nosím volné kalhoty (v pase na gumu), pod nimi se schovají dobře, jen mám obavu, aby nebyly vidět na zadku, proto nosím mikinu kolem pasu. Aby ti dobře držely a zmenšily objem, je dobré vzít si ještě přes ně stahovací kalhotky. Nepadají a drží dobře. V létě si můžeš vzít volnou sukni a máš po problému.Poslední dva dny mně zachránily. Po jednom pivu se mi chtělo (kolem poledne), pustil jsem to opět kousek od domu, do plen a včera (bez piva) jsem jel něco nakupovat do centra (chtělo se mi docela dost, ale měl jsem pleny narvané ve slipech), za normálních okolností bych měl problémy, takhle jsem to v pohodě udržel až k domu! Ovšem při odemykání se mi vyřinul takový proud, že to plenky pobíraly se zpožděním, cítil jsem, jak mi v nich moč teče, ale nakonec pobraly vše bez problémů.Tvůj strach, že budeš čůrat i za střízliva, aspoň pokud jde o den, je myslím zbytečný. Ve dne si přece odskočíš, pokud jde o noc, nejsem si jistý. Kvůli jednomu počůrání je mi líto je vyhazovat, beru si je i na noc (nepravidelně), a v noci pak nemusím vstávat na záchod. Dneska jsem si je ale nevzal a v polospánku jsem si docela silně učůrnul, což mně vzbudilo. Prostěradlo i pyžamo mokré. Na dnešní noc si pleny raději vezmu a dám ti vědět, jestli to byla náhoda. Doufám, že jo. Rozhodně se to nesmí opakovat. Navíc mám pocit, že rodiče objevily pleny v koši, budu asi muset s pravdou ven. Kdybys měla další dotazy a chuť to ještě nějak probrat ozvi se na kamil.v"email.cz.Ještě mně napadlo, že by sis mohla nosit do vinárny náhradní sukni a kalhotky a když se ti to stane, na toaletě se převléct. Náhradní pleny si ale raději ber. Jen mi není jasné, pít přece nechodíš sama, jak na to reagují tví přátelé, když si mokrá? To se před nimi nestydíš?'

Simona (St, 10. 5. 2006 - 22:05)

Tak vidím, že můj problém není nic moc, i když usnout ve vinárně a probudit se, když s váma třese pingl, mokrá sukně přilepená na zadek a mokrý punčochy, máte toho doslova plný boty, louže do půlky místnosti, všichni na vás čumí a pak v tom musíte ještě jet přes půl Prahy, to už je docela velkej trapas. Uf! Už je to víc než čtrnáct dní a ještě jsem se z toho nevzpamatovala. To už nechci opakovat. Když se mi tohle stává, tak uvažuju, že si budu muset to občasné uvolnění pomocí alkoholu asi odpustit. A nebo chodit pít v plenách, ale jde to vůbec, aby to nebylo vidět? pod kalhoty určitě ne, pod sukni možná... A existují vůbec plenky, které jsou schopny absorbovat čůrání po celovečerním pití? Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Já jsem si totiž ještě nekoupila ani ty na spaní. Pořád jsem to odkládala, jako že zrovna nemám čas, ale ve skutečnosti mi to je dost trapné. A taky se bojim, abych si na to nezvykla a nebylo to ještě horší. Někdo tu psal, že s plenkama se zbavim strachu z počůrání a tudíž se mi to třeba ani nestane, ale já se bojim, že by to mohlo fungovat i opačně, když budu podvědomě vědet, že to můžu ve spánku pustit, tak bych si na ten pocit mohla zvyknout a začít to pouštět i za střízliva... To se mi teda honí hlavou myšlenky! Ten poslední zážitek mi dost naboural sebevědomí. Alespoň, že si někde můžu anonymně vylít srdce. Tak čauSimona'

Majka (Čt, 27. 4. 2006 - 16:04)

Hani, nešel mi teď týden internet, takže jsem tu od svého posledního příspěvku nebyla. Opravdu jsem ráda, jestli jsem ti pomohla a vůbec mi nemusíš za to děkovat, vždyť to všichni známe moc dobře, i Franto. A je taky moc dobře, že jsi sem dala svůj mail, určitě teď i ty pomůžeš někomu dalšímu. Já bych to udělala taky, ale přece jen nemám ještě na to, abych si s někým pravidelně mailovala. Ale budu vás tu sledovat a když budu moct, tak čas od času třeba zase někomu pomůžu tady. Jak je ten dobrý český film - musíme si pomáhat. A jak píše Franto - ALE ŽIJEME!'

Hanka (Út, 25. 4. 2006 - 17:04)

Majko, poslední dny přemýšlím, co hezkého ti napsat, a taky jsem nějaký čas neměla přístup k internetu, tak píšu až nyní. Ale nenapadá mě nic hezčího než jen velké prosté DÍKY. Pomohla jsi mi možná víc než tušíš, ale taky Franto a Kamil. Asi nás je takových víc, to Majka opravdu vystihla velmi přesně a trefně. Pravda taky je, že sdělená starost-poloviční starost. A abych nějak splatila aspoň částečně vaši pomoc, tak nabízím i těm, kteří mají podobné problémy, čtou si tady a nemají odvahu ani sem třeba napsat, svůj mail: ZemHanka"centrum.czJestli někomu pomůžu aspoň trochu, budu moc ráda. Tady se s vámi neloučím, budu sem brouzdat pořád, pomáhá mi to. Tak hodně sucha všem!'

Franto (Út, 25. 4. 2006 - 15:04)

Na plienky si treba len zvyknut a potom si to uz clovek tak nebere.Ako som uz pisal ja ich pouzivam a zivot ide dalej,aj dnes rano som vstal poriadne pocurany a pokadeny,ale postel bola cista.Ja sa poumyvam dam cistu plienku a spokojne pracujem a nikdo ani netusi co sa mi stava.Keby som stoho mal robit velku vedu tak sa asi zblaznim.Dobre je to napisane ze niekdo ma barle,niekdo brejle a ja len plienky.ALE ZIJEM.

Reklama

Přidat komentář