Reklama

jak se odmilovat ?

Ivka (Pá, 3. 8. 2012 - 22:08)

Niko, taková věc se může stát i v relativně klidném, nestrádajícím manželství. Jak už v tom jednom lítáš, těžko se přistává. Co si budeme povídat, skoro každý pád bolí a při tomhle se nepadá tak, aby se člověk nezranil. U mě je to momentálně rozpolcené. Když mi nadbíhá, vědomě se mu vyhýbám, ale ve skutečnosti jsem ráda, že to dělá. Doufám, že tím zase nerozpoutám hlubokomyslnou diskuzi o tom, jak se doma nudím a vymýšlím blbosti. Ale co už, takové komentáře se dají přeskakovat:)

Miranda (Pá, 3. 8. 2012 - 21:08)

Mirando, působí to na mě...Niko, já vím, že máš naprostou pravdu.Jenomže o tom, co se mi stalo, nemůžu mluvit jinde než tady, proto tu chvílemi otravuji.Já už te´d žiju celkem spokojeně, netrápím se, chybí mi ale takový ten pocit čekání na schůzku, chybí mi vnitřní světlo. A vypadám tím možná jako rozmarná panička, jako když mi nikdo není dost dobrý.Jenomže jiskra nepřeskakuje na přání.Tím zdravím přítomné muže a děkuji za nabídky.Niko - a co ty? Nepíšeš nic o sobě.Trpíš tiše jako fialka??

Nika (Pá, 3. 8. 2012 - 21:08)

Mirando, působí to na mě dost smutně, ale nemusíš se a nemáš zapotřebí sebe nebo svou osudovou lásku obhajovat nebo komukoli co vysvětlovat. Když třeba napíši, že mám celkem hezké manželství a že v ničem nestrádám, jenže jsem se po hromadě let zamilovala do jiného muže, tak mě tady ukamenují a rozcupují - že si nevážím toho co mám, že se nudím, atd...

Zeru (Pá, 3. 8. 2012 - 20:08)

Nebo se mnou? Dokonalost mi není cizí a s manželkou samozřejmě nespím

Karel (Pá, 3. 8. 2012 - 20:08)

Myslím, že naprosto mě...Mirando, nic si z nich nedělej. Nechceš to zkusit se mnou? Já jsem taky dokonalej :-) Myslím, že bysme se k sobě hodili :-D

Miranda (Pá, 3. 8. 2012 - 20:08)

Myslím, že naprosto mě pochopil jen Yarda.A pro ostatní - moje manželství bylo dvacet let bez jakéhokliv dotyku, bez jakéhokoliv zájmu, žili jsme na přání manžela jako bratr a sestra.Jeho manželství - velmi dobré, po celou dobu našeho vztahu se vzorně staral o děti, o nákupy, prostě o všechno tak, jak se dříve se ženou dohodli. Oni byli (a myslím i jsou) velmi dobrá dvojka, ale bez sexu.A to jedno odpoledne jednou za čas, co strávil se mnou, by mi snad nikdo nemusel zazlívat...:-)Ostatně - padlo noje manželství, ne jeho.Ale ne proto, že by se cokoliv prozradilo.A teď hoď kamenem, kdo jsi bez viny.

Tina (Pá, 3. 8. 2012 - 16:08)

Mýlíš se.Jeho rodiny se...Nebyla nebo lépe řečeno nepřispívala, ale čtu. Tohle celé nejde objektivně posoudit či odsoudit, každý prožívá lásku po svém a nejde jen o sex. Také se v tom svém životě už skoro tři roky s láskou plácám :-) Co člověk, to příběh. Je pravda, že číst si tu mi někdy hodně uleví, ať už si každý píše, co chce. Jde opravdu jen o to se anonymně vypovídat.

proč (Pá, 3. 8. 2012 - 13:08)

Priorita je zachránit daný...jenže těmto holkám vůbec nejde o jejich manžele nebo životní partnery. Doma to mají jaksi zařízeno. Ty mluvíš o něčem úplně jiném

Selma (Pá, 3. 8. 2012 - 13:08)

No jo, jenže co když k...Priorita je zachránit daný vztah, mluvit o problému a hledat společně řešení, občas to i jde. Někdy ne a vznikají tebou zmíněné bokovky a pokud prohloubí rozvrat, pak se tedy ty mosty pálí-u každého druhého manželství v Česku. Je to prostě tak nějak půl na půl.

Selma (Pá, 3. 8. 2012 - 13:08)

Já si myslím, že vy holky,...Béďo, až tak docela jednoduché to není.

Béďa (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Já si myslím, že vy holky, co tady píšete, potřebujete jen zažít pořádný SEX!!! Já se k Vám dostat, já už bych Vás dokonale odmiloval! :-D

Yarda (Pá, 3. 8. 2012 - 11:08)

každý vztah bokem, hluboký...No jo, jenže co když k odcizení dojde dříve než k navázání bokovky? Pak už není moc co ztratit.

Selma (Pá, 3. 8. 2012 - 10:08)

Mýlíš se.Jeho rodiny se...každý vztah bokem, hluboký i nezávazný, každý-se nějak dotkne rodiny. Ten čas strávený s milencem nebo milenkou měl patřit rodině, dětem, partnerovi, ale o to až tak nejde. To lze pominout. Nicméně jde o psychické a citové aspekty. Každá bokovka vytěsňuje zákonitě z naší mysli a srdce zákonného partnera. Jinak to nemůže být. Naše mysl je zaujata někým jiným, vazby doma se rozmělňují, blednou, jsou povrchnější. Ten partner doma, pokud má intuici, je senzitivní, bystrý-vycítí to. Jsou ženy, které jsou obdařeny takovou inuticí, že poznají v posteli, že jejich muž se miluje a má ještě kdesi jinou. Milování je jiné. Těžko to slovy popsat a nebudu s tím unavovat. Ale je to tak. Ono to není těžké, muži jsou průhlední. Zákonitě partneři nevěrných strádají. Mnohdy si to ani neuvědomují, nějaký čas, posléze si uvědomují určité nuance v chování partnera. Menší zájem, roztržitost, odtržení se od rodiny, byť s ní občas je. Ten člověk je přítomen u své ženy nebo svýho muže jen fyzicky. Psychicky je jinde a vnímavý partner to ví a časem trpí. Když měl můj muž před lety milenku, poznala jsem to velmi brzy. Nic se nehrotilo a poznala jsem i když to mezi nimi skončilo. Dnes vím i proč. Proč našel cestu domů, byť nikdy fyzicky nedodešel a byl doma o víkendech i v noci-ale byla tam a věděla jsem o ní a ihned jsem věděla, kdy ji odstřihl. Pak jsem i já měla milence a prožívala totéž co asi můj muž. Jisté odpoutání se od partnera, jen povrchnější vnímání jeho osoby po svém boku a moje myšlenka a duch byly jinde. Zda tím manžel trpěl, nevím, zda to věděl, nevím. Ale myslím, že tušil, cítil a čekal. Stejně jako já. Na prozření a návrat... stalo se.

Miranda (Čt, 2. 8. 2012 - 19:08)

si pamatuješ, co tady...Nevím přesně, co svým příspěvkem sleduješ.Nikdy jsem nepsala, že můj cíl je žít do konce života jako jeptiška, docela ráda bych se s někým seznámila. Po rozchodu jsem téměř dva roky a nedávno jsem potkala zajímavého muže, který o mě projevil velký zájem.Bohužel stále nejsem schopná začít nový vztah a možná už nikdy nebudu.Protože osudovou lásku asi nejde nijak nahradit.

proč (Čt, 2. 8. 2012 - 17:08)

Hezky popsáno. Každý žije...Ještě bych ráda dodala, proč si myslím, že je láska, kterou popisuješ, osudová.Psala jsem, že osudová láska nějakým způsobem poznamená osud. Taková žena, která hlubokou a neplánovanou lásku zažije a přesto neodejde od dětí, od nemocného manžela, si na základě právě této lásky uvědomí, co je v jejím životě podstané, jaké hodnoty jsou pro ni důležité. Zůstat s rodinou a sobě si takříkajíc utrhnout od huby znamená obrovský posun v jejím osudu. Kdyby to byla žena, která jen vyhledává rozptýlení, vyplňuje mezeru ve svém životě, nikdy by tu prožívanou lásku s rodinou nespojovala. Prostě by to plácala na obě strany, taková láska by s osudovou neměla nic společného. A možná by časem od rodiny stejně odešla jen tak proč ne, že?:)

Pokud (Čt, 2. 8. 2012 - 17:08)

Mýlíš se.Jeho rodiny se...si pamatuješ, co tady píšeš, tak jsi to za pár týdnů nebo měsíců zkusila u dalšího, jenže ten tě nebavil

Miranda (Čt, 2. 8. 2012 - 16:08)

Ano, bezděky se ti podařilo...Mýlíš se.Jeho rodiny se náš vztah naprosto nedotkl.Nejsem znuděná panička, prostě se mi to (Bůh zaplať) stalo a tak, jak jsem to popsala, možná nedokonale, to cítím.Moc hezky o tom píše Tina.Tino, dlouho jsi tu nebyla.:-)

proč (Čt, 2. 8. 2012 - 15:08)

Hezky popsáno. Každý žije...Ano, bezděky se ti podařilo vy stihnout, co může být považováno za osudovou lásku. Přesně tak to je. To ovšem není případ Mirandy a spol. Ta se nudí a hledá, co by si bez závazků k oboum rodinám, v pohodlí a sentimentálně užila. Promiň Mirando

Tina (Čt, 2. 8. 2012 - 15:08)

Vidíte to moc hezky a moc...Hezky popsáno. Každý žije vlastní život a tak v něm svoji osudovou lásku rozpozná, když dostane od života dar, ji vůbec potkat. Ten, kdo to štěstí má, by ji měl žít naplno a se vším, měl by mít srdce otevřené, protože nikdy neví, kdy jeho láska skončí. Osudová láska většinou nekončí šťastně jako ve filmech, protože mnohdy přichází nečekaně a neplánovaně a může se přihodit zadanému člověku, který ale pro tu lásku neopustí své závazky. Rozhodně ho ale taková láska navždy změní. A proč neopustí, když je tak osudová? Třeba proto, že partner je nemocný, mají za sebou spoustu společných let a nedokáže ho opustit jen pro své vlastní štěstí. Lidských příběhů je spousta a jsou i tací, co své štěstí a třeba i lásku obětují.

Miranda (Čt, 2. 8. 2012 - 15:08)

Vidíte to moc hezky a moc ráda jsem si vás přečetla - Selmo a proč.A jestli vám vrtá hlavou, proč byl ten jeden jediný muž mou osudovou láskou, tak vám to ráda vysvětlím.Není mi patnáct a nějakými láskami jsem už prošla. Jenomže u všech mužů se po čase objevily nejrůznější vady a kazy. Možná byli krásnější než ten poslední, možná mě milovali víc. Jenomže jen ten jeden jediný byl naprosto bez vady, měl tak úžasnou povahu, jednání, bezvadný vztah ke své rodině a byl ke mně hrozně hodný. O intelektu raději ani nepíšu, i v tom byl bez konkurence, a kvality v intimních chvílích jsou nezapomenutelné. Já jsem ho obdivovala od začátku až do konce a obdivuju ho vlastně pořád. Nic na tom nemění ani skutečnost, že mě opustil. A tohle je pocit, který jsem nikdy předtím nezažila, a který se pravděpodobně už nikdy nebude opakovat.A proč to sem píšu?Protože nemám nikoho, s kým bych o tom mohla mluvit.:-)Proto - a ještě pro další důvody je prostě mou osudovou láskou.

Reklama

Přidat komentář