Reklama

klystýr, výplach střev

Pavel (Ne, 31. 10. 2010 - 15:10)

Jinak nezávadné to samozřejmě je, vždyť sorbitol je potravinářské sladidlo. Jen tak pro zajímavost si zkuste líznout Yal (samozřejmě před aplikací :-) ). Je to sladké jak nanuk.

Pavel (Ne, 31. 10. 2010 - 15:10)

Pokud máte mezinárodní platební kartu, tak je nejjednodušší možnost německá E-Bay, tam se dá koupit originál dvoj- nebo desetibalení. V Německu se to totiž vyrábí a je to tam volně dostupné (tedy bez receptu). U nás jen na předpis asi proto, že je to Made In Germany. Jinak cca 13,5 gramu sorbitu do cca 70ml destilované vody a nějak vyřešit ten aplikátor.
Kolegyně z práce musela malému dávat Yal taky, měl podobné problémy. Lékař jí prý ale doporučil dát při jedné aplikaci jen půl lahvičky (což může být trochu problém odhadnout-lahvička se musí řádně protřepat aby vznikla pěna). Zabralo prý to spolehlivě.

Aneta (Ne, 31. 10. 2010 - 13:10)

Aha, tak to dostal jen trochu...Nepletete se. Kolik se dává toho sorbitolu do té destilky a je to určitě nezávadné? Yal je totiž jen na předpis a jak znám naší dětskou Dr. bude se bát ho synovi předepsat a já zase strávím půl dne v Motole kuli jednomu receptu. Na to,že žijeme v jednadvacátém století je katastrofa,že pro ty malé děti fakt krom klystýru nic jinýho neni.

Pavel (Ne, 31. 10. 2010 - 12:10)

Aha, tak to dostal jen trochu z balíčku do skleničky, nepletu se? Já myslel jako podstoupit komplet tu vymývací proceduru, kdy se Fortrans pije třeba celý den před vyšetřením nebo operací. Takže jestli dostal jen ty 3g do skleničky, to by mu vadit nemělo.

Aneta (Ne, 31. 10. 2010 - 10:10)

Nejsem dealer. Ale předepsat...Můj syn měl předepsáno 3g 2x denně a mělo to nebývalý úspěch. Přestal se bát bolesti,chodil zhruba obden a rozhodně na něj tohle malé množství nepůsobilo tak,že by se nemohl vzdálit od nočníku na pět metrů. Když jsem mu zkusila dávku snížit na 3g denně,dostavila se opět zácpa,bolest a strach se vykadit.
Když si pořádně přečtete moje příspěvky,jak by jste to v případě mého syna řešil? Trošku se mi příčí neustále mu strkat něco do zadečku,obzvlášť když to nezabírá.

Pavel (So, 30. 10. 2010 - 23:10)

Nejsem dealer. Ale předepsat na zácpu rovnou Fortrans, to si taky neumím dost dobře představit. Proti tomu je Yal mejdýlko! Fortrans je v balíčkách, na 20kg váhy jeden balíček. Rozpouští se to ve vodě jako šumák a pije se to, jeden balíček se dává do 1l vody. Takže kdo váží 80kg, musí vypít 4 litry této "limonády". Na zácpu se to nedává, protože to není PROJÍMADLO ale VYMÝVADLO. To si můžete rovnou zamluvit WC na celý den pro sebe, pijete pomalu tu limonádu a mezitím běháte na záchod.
Předepsali to mému dědovi, chtěli mu dělat nějaké celkové vyšetření žaludku, střev a konečníku. Předepsali mu 4 balíčky Fortransu a před vyšetřením ještě Yal. Asi nechápali, jak mu takovým vymývákem oslabí celý organismus, tuplem v 89 letech. Tak jsem mu poradil aby vyšetření raději odmítnul.

Aneta (So, 30. 10. 2010 - 21:10)

Zlato je úplně strašné,...Když má dítě zácpu od šesti měsíců nebo po lécích,jak to může být ve stravě? Jestli Vás tento zdravotní problém netíží ani vaše děti,těžko pochopíte naší starost o ně i naše vyjadřování.

Ty anonyme (So, 30. 10. 2010 - 21:10)

strč si svůj Yal tam kam...Vodprejskni!!!

Aneta (So, 30. 10. 2010 - 20:10)

Dobrý večer,nám v Motole poradili to samé a nezabírá to stejně jako u Vás. Jen místo gutalaxu mi doporučili klystýr a v našem případě prý půl litru. Jeden Dr. z gastroenterologie řekl,že pokud je dítě zacpané,lactulosa mu nepomůže,naopak mu ve střevě kvasí a nafukuje ho,což je přesně naše zkušenost. Nejlepší zkušenost máme s přípravkem Fortrans,ale hned tak někdo ho nepředepíše a asi neni dobrý dávat ho dlouhodobě,i když žádný vedlejší účinky nemá. Zkouším teď synovi přidávat do jídla 100% slunečnicový olej a péct z celozrnný mouky,snad to po nějaký době začne pomáhat. Kolik jste dala chlapečkovi toho olivového oleje? U nás je klystýr vodou taky k ničemu. Troška z něj vyjde,ale většinu vstřebá a vyčůrá. Je to práce.

Dealere Pavle, (So, 30. 10. 2010 - 20:10)

strč si svůj Yal tam kam patří, tj. do prdele.

Pavel (So, 30. 10. 2010 - 11:10)

Když už nepomáhá nic jiného, spolehlivě zabere látka, která se jmenuje Yal. Je to v podstatě roztok sorbitolu v destilované vodě, původně vyvinutý jako prostředek pro rychlé vyčištění střeva a konečníku před vyšetřením, operacemi apod. V současné době si ho oblíbily budoucí maminky, které si ho kupují do porodnice. Dá se vyrobit i doma právě z potravinářského sorbitu, používaného jako náhradní sladidlo.
Ale klystýr, Yal apod. používejte jen opravdu jako poslední možnost, když nic jiného nepomáhá. Vymýváte si tím totiž střevní baktérie, které tam musí normálně být.

Pája (So, 30. 10. 2010 - 11:10)

Jo, už jsem to našla,...Děkuji moc za další možnost,třeba konečně něco pomůže!!!

Irena (Pá, 29. 10. 2010 - 22:10)

Zkus i...Jaký projímavý čaj?

Michaela (Pá, 29. 10. 2010 - 22:10)

Chudák, to mu teda...Jo, už jsem to našla, jmenovalo se to ,,Naplnění vyschlého řečiště",obsahovalo to nějaké oleje, které jakoby promazávaly střeva. Různě na netu se to dá sehnat levněji, než přímo na klinikách čínský medicíny.

Michaela (Pá, 29. 10. 2010 - 22:10)

taky máme problémy se...Chudák, to mu teda nezávidím.

Pamatuju si, že kdysi jsme našemu malýmu (měl po žloutence dietu) koupili proti zácpě čínskou medicínu, byly to takový ty sušený bylinkový kuličky, užívalo se to 3x denně osm ks, a zabralo to druhý den. Až si vzpomenu na název, hned to sem napíšu.

Alena (Pá, 29. 10. 2010 - 21:10)

Zlato je úplně strašné, jak některé maminky používají to množné číslo... To máte taky zácpu? A když ji máte Vy i synek není to spíš ve stravě???

Pája (Pá, 29. 10. 2010 - 21:10)

taky máme problémy se zácpou.Náš 5letý syn užívá mnoho léků na epilepsii a od roka trpí hroznou zácpou!!Kakáme co 10-14 dní se strašnýma bolestma.Chodíme do poradny,kde nám řekli každý den dávat lactulozu,nebo duphalac a když se do 3 dnů nevykaká,tak ráno po jídle zavést čípek no a v nejhorším dát gutalax 5 kapek! Jsme na tom tak že nic z toho nezabírá,jsme z toho zoufalí!Před 2 dny ,měl gutalax,čípek ,který se mu po hodině v konečníku nerozpustil,tak jsem mu udělala klystýr čistou vodu,taky to nezabralo,tak jsem mu místo vody dala přírodní olivový olej a to konečně zabralo a ani u toho neplakal jako vždycky!!Ted máme jít zase do poradny a chtějí mu nasadit nějaký lék, achjo zase ta chemie :-(

Iva (St, 27. 10. 2010 - 19:10)

Existuje sirup-bohužel už...Už jsem si vzpomněla-jmenuje se Duphalac.

Iva (St, 27. 10. 2010 - 19:10)

Dobrý den,
můj tříletý...Existuje sirup-bohužel už nevím jeho název,a ani nevím jestli je volně prodejný,dávala jsem synovi 1x denně 1 pol.lžíci-stolice byla měkčí,a po čase se vše pěkně upravilo.

Jana (St, 27. 10. 2010 - 19:10)

Trapná, stupidní diskuse o...Tak co sem lezeš?

Reklama

Přidat komentář