Reklama

klystýr, výplach střev

Pája (Ne, 7. 11. 2010 - 21:11)

Dr. neřikala skoro nic,byla...děkuji za receptík,dnes jsem ho zkusila a je výborný,akorát malej měl problém,tak jsem to trochu mixla!
Jinak malej už zase 11 dní nic :-( ,tak zítra budeme bojovat!

Jana (Ne, 7. 11. 2010 - 09:11)

Dr. neřikala skoro nic,byla...Pracovala jsem v KFC a do Coleslawu se dává majonéza, ale zkusím ho udělat i s tou zakysanou smetanou.

Juranda (So, 6. 11. 2010 - 14:11)

Dobrý den,
můj tříletý...Ahojky přidej do vody na klystýr trošku soli, na jeden litr jedna čajová lžička. Vzikne tak fysiologický roztok který se tak nevstřebá jako obyčejná voda. Používej vlažnou vodu.

Aneta (Čt, 4. 11. 2010 - 19:11)

Dr. neřikala skoro nic,byla...Jo, to zelí krájím na proužky a pak ještě na kostičky,aby to vypadalo jako na větší kousky nakrájená cibule,mrkev strouhám tu větší variantu.

Aneta (Čt, 4. 11. 2010 - 19:11)

Tak to je fajn!!Nám by ho...Dr. neřikala skoro nic,byla ve skluzu,plná čekárna. Prý se to nemá dávat často,ale to vím taky. Chci to mít jenom když bude nejhůř,budou třeba svátky apod.,na to jsme experti. Až na to dojde tak mu dám celý obsah,ono toho zas tolik není a opakovaně se to použít nedá. Jednou jsem viděla jak to synovi dávala sestra v nem. Musí být docela obtížný dát to sobě,např. maminky před porodem.

Tak ten Coleslaw je:
600g hlávkového zelí
1 malá cibulka
100g mrkve
necelá 1/4 čajové lž. pepře (ten nedávám)
2-3 vrchovaté polév. lžíce majonézy
250g zakysané smetany
citronová šťáva a sůl dle chuti
troška cukru

Dělám ho poloviční dávku,citr. šťávy to chce jen trošíčku a cukr dávám na tu půlku asi 1-2 rovné pol. lžíce. Výborný je druhý den,když se rozleží.
Dobrou chuť :-)

Pája (Út, 2. 11. 2010 - 20:11)

Mě dneska předepsala Yal...Tak to je fajn!!Nám by ho dětská určo nenapsala ona zastává zdravou výživu a o jeho zácpu se moc nezajímá!!
Nám už to zase začne dala jsem mu dnes duphalac ,ráno zkusím čípek ,ale stejně asi zbytečně!A co vám řekla doktorka ,mě řekl ,že by se to nemělo podávat často! A kolik mu toho mám dát asi půlku že ještě jsem to nečetla. Na ten salát mi můžeš poslat recept zkusím ho a uvidím děkuji moc!!!

Aneta (Út, 2. 11. 2010 - 20:11)

zdravím, tak jsem byla na...Mě dneska předepsala Yal dětská Dr.,nestačila jsem se divit.
Na ten zelný salát ti můžu poslat recept,ale jestli malej nechce kousat tak nevim jestli by ho jedl. Jestli občas chodíte do Kfc,tak tam ho mají,ale je ho troška za asi čtyřicet Kč.
No,díky tomu,že ten náš včera kadil,budu do pátku relativně v klidu a pak to zase začne - nervy pro mně i pro něj.

Pája (Út, 2. 11. 2010 - 13:11)

Jo jo,dneska se pochlapil,ale...zdravím, tak jsem byla na gyndě a pan doktor mi napsal ten YAL ,tak to zkusíme až bude nejhůř ,zítra to bude 7 dní co kakal naposledy :-( !!Tak to je fajn ,že se povedlo!!!!
Jinač jsem Pavlína :-))
Z celozrnné mouky jsme pekli ,ale nic moc !Dávám mu denně bud hrozno,jablko s mrkvý,kiwi!Zeleninu jako salát ,nebo zelí mu dávám méně ,to se mu blbě polyká :-(
Ten salát asi neznám!!

Aneta (Po, 1. 11. 2010 - 20:11)

Anet, teda malej i když...Jo jo,dneska se pochlapil,ale neobešlo se to bez protestu a fňukání. Na nočník se mu nechce,radši si někam zaleze a ukakává se do slip.
My jsme s ním byli párkrát na pohotovosti kuli tomu,že se nemohl celý den vyčůrat,brečel a tahal se za pindíka. Mysleli jsme,že bude mít zánět močových cest nebo tak něco,ale po sonu se ukázalo,že je zacpanej a zaplynovanej až se z toho nemohl vyč. Jediný co nám poradili bylo - dejte mu čípek. Tenhle rok v březnu jsme skončili v nem. kuli podezření na zápal plic (nepotvrdil se) a to bylo poprvé kdy si jeden mladý doktor všiml toho jeho nafouklýho bříška a začal to řešit. Aby mu mohli udělat jedno vyš.,musel absolvovat devět klystýrů během asi šesti hodin a stejně ho úplně nevyčistili. Dr. říkal,že byl zacpanej až do tenkýho střeva.
Já teda doufám,že se to snad tím maštěním zlepší a taky jsem ho objednala na psychoterapii,tu samo absolvuju s ním,aby se zbavil odporu k nočníku a strachu.
Nezkusila si Pavlí (jsi Pavla?) péct z celozrnný mouky? Já z ní peču abych pro to udělala maximum. Taky se synkem milujeme zelný selát Coleslaw,je výbornej. Nedávno mi na něj kamarádka poslala recept,tak se s ním cpeme. Zelí jak známo podporuje peristaltiku. No,budu končit abych uvolnila místo starším :-).

Pája (Po, 1. 11. 2010 - 19:11)

Tak to ten náš moc...Anet, teda malej i když nekaká třeba 12 dní ,tak pořád papká !! Jen jednou se stalo ,že ráno se nasnídal odvezla jsem ho do školky a odpoledne ,když jsme došli domů,tak měl břicho jak balvan a strašně velké,odmítal pít a strašně brečel,hned jsme jeli na pohotovost okamžitě rentgen,měli podezření na zauzlování střev! Byl přes noc na JIP byl totálně ucpaný a zaplynovaný!! Taky budu objednávat tu čínskou medicínu !! Tak malej ještě pořád nic?? Držím palečky at se vám to co nejdřív podaří!!!!

Pája (Po, 1. 11. 2010 - 19:11)

Myslím že předepíše,...Teda to je super , zítra jdu na gyndu ,tak se doktora zeptám ,doufám ,že to pochopí!! Maximálně se zasměje a řekne ne !
Proč to třeba neporadí v poradně kam chodíme:-(

Pavel (Ne, 31. 10. 2010 - 22:10)

Myslím že předepíše, nemá s tím problém. Řekněte že to chcete pro dítě, je to přece lepší než dávat chudákovi malému (proboha!) klystýr. Nemá důvod to nepředepsat, neměl by předepsat něco co je nebezpečné nebo zneužitelné k výrobě drog apod. A to tohle určitě není. Nebo pokud jezdíte do Německa tak si to kupte tam v lékárně za cca 6 Euro bez receptu.

Aneta (Ne, 31. 10. 2010 - 21:10)

Pro Anetu: Zeptejte se svého...Vy jste zlatej :-). Myslíte,že mi to předepíše,i když už se nechystám být těhotná a jít rodit? Co vím,nechávají si to psát hlavně ženský před porodem. No,myslim,že ten náš kluk to má i hodně psychický,někam s ním zajdu. Taky už jsem mu objednala tu čínskou meducínu na to vyschlé řečiště jak to tu někdo radil,tak uvidíme. Díky moc za účast :-).

Aneta (Ne, 31. 10. 2010 - 21:10)

Tak to ten náš moc nepapá,kor teď když už je zase plnej. Váží asi 13 a půl,je malej a drobnej po nás. S Dr. mám docela dobrý zkušenosti pokud jsou mladí,s těmi staršími je to horší. Drží se starých až zastaralých metod a ne a ne se jich vzdát.

Pavel (Ne, 31. 10. 2010 - 21:10)

Pro Anetu: Zeptejte se svého gynekologa. Yal předepíše a milerád, má za to totiž od výrobce provizi. To je možná důvod, proč tohle bez receptu nechtějí prodávat. Jiný důvod mě nenapadá, drogy se totiž z Yal gelu opravdu vyrábět nedají :-) . A pro malé dítě je to určitě šetrnější než klystýr. Postup se sorbitem také funguje, je to celkem to samé.

Pája (Ne, 31. 10. 2010 - 20:10)

Nám poradili úplně to...Teda já myslela,že jen ten náš zázrak kaká co dva týdny!!!!!! Já taky nechápu kde to jídlo dává,papká rád a na to ,že má 5 let váží jen 14 kg! Oni si vás pozvali na KO až za rok?? Tak mi jdem po 3 měsících ! Nechápu proč nepomůžou víc, jen vyhrožují ,jak je to nebezpečné ,ale nemůžem být pořád v nemocnici ! Vy jezdíte do Motola? My jsme z moravy a myslela jsem ,že jen u nás je většina lékařů (jak bych napsala ,aby se tady nikdo nenaštval) k ničemu !!!
Bohužel máme hodně špatné zkušenosti!!
jinak když vám nepomohlo 100 ml oleje ,tak to už fakt nevím ,je to hrozné :-((

Aneta (Ne, 31. 10. 2010 - 20:10)

Anet, máme ještě problém...Nám poradili úplně to samé,ale na kontrolu máme přijít za rok a jak si doma poradím,nechali čistě na mě. 10ml je v našem případě jak nic. Dala jsem mu dneska 100ml oleje a nic,přitom pořádně nekadil už čtrnáct dní,nechápu kam to dává.
Já jsem na ty dr. tak naštvaná.. To co by mu pomohlo mu nechtěj předepsat a nechávaj ho trápit se tím co je na nic,přitom by stačila jen jejich dobrá vůle.. nebo obálka? Vy to taky nemáte jednoduchý.. Držim palce,ať chlapečkovi ten nový lék zabere.

Aneta (Ne, 31. 10. 2010 - 19:10)

Pokud máte mezinárodní...Tak to jste mě nepotěšil. Pochybuju,že mi to tady (v ČR) někdo předepíše.

Pája (Ne, 31. 10. 2010 - 18:10)

Když má dítě zácpu od...Anet, rejpalové se najdou všude :-))

Pája (Ne, 31. 10. 2010 - 17:10)

Dobrý večer,nám v Motole...Anet, máme ještě problém v tom ,že syn nekouše ,dr poradil zbytkovou stravu ,žádné mixování spíš kousky!!Jenže to je těžké ,když to nerozkouše a hned to polkne, snažíme se dělat co nám poradí jenže třeba léky co bere ráno a večer mu musím dát s nějakou kaší ,nebo jogurtem a to by taky správně neměl jíst!! Jinak toho olivového oleje jsem mu dala 10 ml !!Už jsem fakt byla zoufalá a nechci pořád jezdit do nemocnice, dr říkali že když se nevykaká do 4 dnů tak vždy máme přijet a to znamená 3 dny hospi. stejně mu udělají to co já doma a tak bychom tam mohli být pořád dokola :-(
A přesně jak píšeš , on už se bojí kakání ,tak to drží a nechce pustit:-( je mentálně postižený,takže mu to ani nemůžu vysvětlit ach jo jako by toho ty děti neměli už tak dost!!!! Zkusím zjistit název toho léků co mu chtějí nasadit a pak ho sem písnu ,kdyby jsi ho znala ,nebo někdo jiný! Děkuji za rady :-)

Reklama

Přidat komentář