Reklama

klystýr, výplach střev

Jira (Po, 2. 2. 2009 - 16:02)

Pro Pavla. Ahojky já bych také ten Yal si často nedával neb obsahuje ty chemikálie kdežto u klystýru si dáš vodu nebo heřmánek atd . a tak nevím. já bych to střídal.

PD (Po, 2. 2. 2009 - 10:02)

Pro Pavla z 1.2.
Trochu teorie: normální peristaltický tlak střev (např. při vyprazdňování) je asi 0,2 atm. Tzn. tímto tlakem se zdravé střevo nemůže poškodit. Pokud je nádobka irigátoru 0.5 až 1m nad tělem, tlak vody je 0,05 až 0,1 atm, tzn. zcela v bezpečných mezích. Jako u všech léčebných postupů i u klystýru jsou některé kontraindikace - tzn. při některých onemocněních nebo potížích není jeho použití vhodné, zejména při akutních zánětech a pod. Bolest a křeče při klystýru může způsobit buď nevhodná teplota vody nebo velký tlak, nevhodná poloha těla a pod. V uváděném případě se ale může jednat opravdu o nějakou vážnější poruchu, např. o srůsty nebo divertikly či vředovou chorobu. Tady je na místě odborné vyšetření, jsou-li potíže zaviněné nějakou fyzickou příčinou, nebo zda jde o dyspepsii, nebo o nějakou psychosomatickou poruchu.

Pavel (Ne, 1. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj Jiro. Tak u mě to bude všechno jinde, klystýr jsem zkusil-po cca 0,5l najednou příšerná bolest a křeče. Radši jsem toho hned nechal a dupal okamžitě na WC. Od té doby jsem to neriskoval. Nechci se zabít následkem protržení střev. Pokud už mám nafouklé břicho a přitom nemůžu na WC, dám si radši ten gel. Minulý týden jsem ho ale v lékárně koupil a předpis po mě nechtěli. Takže asi jak kde. Ale 190Kč :-( :-(. Jinak se dá levně sehnat na internetu z druhé ruky, třeba od nějaké maminky, co si ho koupila k porodu a nakonec zvolila klystýr. Ale asi nebude tak úplně zdravé dávat si příliš často ani Yal. Ten gel totiž chemicky uvolní vodu ze střevní sliznice, je to sorbitol-cukernatý alkohol (taky na olíznutí je Yal sladký jak nanuk). Takže na jednu stranu Yal chválím, na druhou stranu nevím jestli nemůže poškodit střevní sliznici, když se často používá.

Jira (Ne, 1. 2. 2009 - 19:02)

Pro Pavla. Ahojky tak ten Yal je dobrý jen by neměl být tak drahý a neměl by být na předpis. To jsou jeho zápory. Klidně si tu ampulku naplň pokud chceš mýdlovou vodou nebo si kup Glycerinové čípky. Já si dávám klystýr už delší dobu a nic mě není musíš jíst pak více jogurtů.Klystýr dostáváš normálně v nemocnici nebo ženy před porodem neb se pěkně prohřeje vnitřek a vše se uvolní kdežto ti tohle Yal nudělá .Každý má na to jiný názor ale já na klystýr nedám dopustit.Můžeš si i koupit klysterovací balonek ten je také dobrý a je všelijak velký. Já ho také někdy používám pokud se chci nejdříve předčistit a pak si dám větší klystýr 1,5l a je vše v pohodě.Musíš si vyzkoušet vše co Ti udělá dobře a nikdy tě nesmí při napouštění bolet.

Pavel (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Tak to nevím, ale já si pokud je mi opravdu blbě ten Yal dám. Normálně ne, ale když je opravdu břicho nafouklé a nejde to "ani na jednu stranu" tak gel pomůže a hned. To už je pak pozdě něco pít. Takže v mojí domácí lékárničce Yal nechybí a chybět nebude. Je pravda že v některé lékárně mi ho neprodali, jinde normálně. Podle mě je ten gel i mnohem bezpečnější než klystýr, o snadné aplikaci ani nemluvě. Podle mě je to moderní nástupce klystýru. Nebo jsem na omylu?

Návštěvník (So, 31. 1. 2009 - 20:01)

Domácí šaman by si měl zopakovat pravopis.

domaci saman (So, 31. 1. 2009 - 19:01)

nepouzivej prosimte ten klistyr nicis si tin streva .chlor z vody neni zrovna zdravotni ,jedine prevarenou vodu ci detilat
ale pokud si na to zvyknes budes ztracet ziviny a budes myt jine nemocy

domaci saman (So, 31. 1. 2009 - 19:01)

Zacni pit, Juice z Aloe Vera a Pro Biotic acidopnilus for life.. PB8,,14billion ,good bacteria,,,,,, ale jsou i silnejsi az 500 billion ,to zalezi kolik chce investovat .Na drink ALOE VERA CURE purealoe juice je to balance stomach acidity naturally . RANO NA LACNO .Pak zaci uzivat cesnek ve vem odvetvi i masaze tak samo aloe vera pomuze ti .nez zacnes uzivat aloe vera prostuduj si jak aloe vera je ucinna rostlina a take cesnek ,,cesnek je doktor zadarmo co te vycisti od nemoci na mnoha nemoci veri ze i tobe pomuze .ja mel take potize ze stevy a zaludkem i po operaci slepeho streva

Pavel (So, 31. 1. 2009 - 18:01)

Jenom ještě doplním-mně osobně přijde klystýr mnohem více nebezpečný než ten gel (tím spíše nechápu proč ho nechtějí prodávat). U špatně aplikovaného klystýru, příliš mnoho vody a velký tlak bych se totiž obával perforace (protržení) střev. Je to sice skutečně krajní možnost a pravděpodobnost velmi malá, ale ne úplně zanedbatelná. Následkem však je smrt na otravu krve.
Zato si neumím představit, jak střevo protrhne 67,5 MILILITRU velmi řídkého gelu. Takže Yal mi přijde i mnohem bezpečnější než klystýr. Ale i když půjde koupit, cena 90-100Kč za jedno vymytí střev není zrovna lidová.

Pavel (So, 31. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj Martino, už je to déle, někde v Praze na Vinohradské. Prý byly ale teď nějaké změny a leccos jde volně koupit, snad i ten gel. Kdy jsi ho kupovala? Nechápu proč tohle omezení, snad proto že Yal je "Made in Germany"?
Jinak jsem byl minulý týden kvůli poruše internetu na jedné veterině a všiml si že ho tam mají taky. I zvířata dostávají dnes před operací ten úplně stejný Yal jako lidé. To jsem tedy nečekal.....
Jinak u léků na předpis je to vždy napsané na obalu. VÝDEJ VÁZÁN NA LÉKAŘSKÝ PŘEDPIS. Na krabici od Yalu nic takového není. Firmy co to vyrábí z toho mají pěkný balík a ublížit si tím nelze (jen malému dítěti bych to bez domluvy s lékařem nedal, to ale o klystýru platí tuplem). Tak nechápu proč to nechtějí prodávat. Cena až 200Kč je ale pořád problém.

Martina (So, 31. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj Pavle, ani já jsem nikde nesehnala Yal bez předpisu... Kde že Ti to prodali volně?

Pavel (So, 31. 1. 2009 - 16:01)

Ahoj Jiro. Mám občas trochu problém s trávením. Dnes jsem se zrovna ráno probudil s nafouklým břichem. Doslova jak balón, bublalo mi ve střevech a přitom jsem nemohl na WC. Hned jsem si aplikoval Yal a do 20 minut bylo všechno venku. Teď je mi mnohem, mnohem líp. Ještě čtyři krabice mám. Zajímavé, někdo říká že je na předpis a někdo ho kupuje. Osobně nevím proč by neměl jít volně koupit, nechápu jak by si někdo mohl ublížit Yalem. Mně ho v jedné lékárně taky nechtěli prodat-jinde jsem ho koupil. Problém je ta cena-někde až 200Kč za balení. V podstatě za vymývadlo..... Ale klystýr mě strašně bolí. Možná by stačilo použít mýdlovou vodu v lahvičce od Yalu?

Jira (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj Pavle.Tak to máš naprostou pravdu,že ten Yal je dobrý ale potíž je v tom,že je na předpis kdežto klystýr si můžeš udělat kdy se Ti zachce a kdy máš na něj chuť a je zadarmo.I já jsem ten Yal měl před menším zákrokem a tak mohu srovnávat.

Pavel (Pá, 30. 1. 2009 - 20:01)

Tak sprchu určitě ne! I do konečníku by se měla použít voda převařená nebo balená. Aplikovat si do střev chlor a jiné látky, které do vody přidávají ve vodárně rozhodně nedoporučuji.
Podle mě je nejlepší YAL. Naprosto bezbolestná aplikace, žádné křeče, jen bublání ve střevech. Přitom vymyje spolehlivě.

Návštěvník (Pá, 30. 1. 2009 - 19:01)

jezis serte na hadicky a cajicky s citronem, prilozte si ke konecniku sprchu

Jira (Pá, 30. 1. 2009 - 16:01)

Ahoj Jendo: Tak to není možné. Asi jsi pěkně ucpaný. Tak zkus pěkně s hadičkou v sobě zahýbat a uvidíš, že ta voda poteče jestli tam v tom irigátoru nějakou máš.A nedávej ho tak vysoko. To je zbytečné. Stačí tak půl metru.

Doktorka (Pá, 30. 1. 2009 - 06:01)

Jendo, zkus ten kropáč jak tu psala Yossarian.

Jenda (Pá, 30. 1. 2009 - 05:01)

Paní doktorko,
mám někdy problém, aby do mě voda natekla, čekám 20 minut a pak to vzdám. Používám irigátor za 200 Kč, voda ve vaku je ve výšce 160 cm a vzduch z hadičky vypustím. Co byste poradila?

Albert (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Pro Nikolu S.: V tomto přípdě citron není OK. Co takhle zkusit jen čistou vodu o teplotě 42 st.Celsia anebo velmi slabý čaj o stejné teplotě. Aplikovat po předchozím vyčištění asi 1 litrem vody asi 35 st. Není to návod na zázrak, ale už v podobné situaci přineslo zlepšení. Chce to opakovat několikrát asi po 4 až 6 dnech.

siuserr (So, 24. 1. 2009 - 01:01)

a smrdi to???dik

Reklama

Přidat komentář