Reklama

klystýr, výplach střev

Láďa (Pá, 13. 1. 2012 - 09:01)

Já mám nádobku umístěnou na půdě našeho domu. Stoupačku jsem si protáhl hadičku až k sobě do pokoje. Používám vodu teplou 47 - 58°C. Poprvé to byl docela šok ale časem ty střeva jakoby otupí a už se to dá vydržet. Pouštím do sebe tak kolem tří litrů přičemž hadičku zasunuji co možná nejhlouběji, tak 60 - 70 cm.

Pavel (Pá, 13. 1. 2012 - 06:01)

Prosím o radu. Včera jsem...Mela jste nadobku umistenou dostatecne vysoko? Musi byt az nad telem, voda musi proudit samospadem, cim vyse, tim lepe :-) Jinak nevim...

Jitka (So, 7. 1. 2012 - 10:01)

Doktore Honzo děkuji.

MUDr. Honza (So, 7. 1. 2012 - 02:01)

Mám dotaz je nutné vodu...V angloamerické odborné literatuře se doporučuje pro vyprázdnění tlustého střeva před operací "tap water enema", což je studený klystýr pitnou vodou (bez jakýchkoliv přísad) přímo z vodovodního kohoutku. Je třeba postupně podat tolik klystýrů "until the return is clear", tedy až už odchází jen (téměř) čistá voda. I z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že studená voda podpoří peristaltiku, vyprázdnění je intenzívnější a očista střevních stěn dokonalejší, než když se podá u nás obvyklý klystýr o teplotě zhruba lidského těla. Slavný český chirurg profesor Arnold Jirásek ve své knížce Ošetřování chirurgických nemocných, nákladem vlastním, Praha 1938 na str. 115 o teplotě vody při klysmatu píše: "Voda má býti vlažná až příjemně teplá, studená u citlivých nemocných může způsobiti kolaps." V Příručce zdravotnického instruktora, Ministerstvo národní obrany, Praha 1952 se na straně 376 o očistném klysmatu uvádí: "Svlažovač naplněný obyčejně 1,5 litrem převařené vody pokojové teploty (nenařídí-li lékař jinou teplotu)...". Kniha je, místy pro potřeby Československé armády (ze začátku padesátých let) upraveným, překladem sovětské příručky z roku 1940. V Rusku ani v době míru neměli všude k dispozici nezávadnou pitnou vodu a bývalo tradičním zvykem poskytovat na veřejných místech z hygienických důvodů horkou převařenou vodu, tzv. "kipjatok", ze které si kdokoliv mohl připravit zejména čaj. Naše pitná voda obsahuje zbytky plynného chlóru, kterým byla ve vodárně desinfikována, jeho obsah, ale i obsah plynněho kyslíku a dalších plynů lze podstatně snížit převařením, což mívalo smysl při přípravě fotografických vývojek, pro očistné klysma se převařování nezávadné studené pitné vody jeví jako zbytečný luxus. Záměrně jsem napsal "studené", před použitím na klysma ji samozřejmě lze ohřát, v hrnci na sporáku nebo v průtokovém ohřívači. Avšak vodu z centrálního rozvodu teplé vody bych na klystýr raději nepoužil, neboť by mohla obsahovat baktérie jako je např. legionella pneumophila, tato konkrétně způsobuje sice, po vdechnutí aerosolu při sprchování, respirační nákazu, ale do vody na klystýr prostě žádné baktérie nepatří.

MUDr. Honza (So, 7. 1. 2012 - 02:01)

Mám dotaz je nutné vodu...V angloamerické odborné literatuře se doporučuje pro vyprázdnění tlustého střeva před operací "tap water enema", což je studený klystýr pitnou vodou (bez jakýchkoliv přísad) přímo z vodovodního kohoutku. Je třeba postupně podat tolik klystýrů "until the return is clear", tedy až už odchází jen (téměř) čistá voda. I z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že studená voda podpoří peristaltiku, vyprázdnění je intenzívnější a očista střevních stěn dokonalejší, než když se podá u nás obvyklý klystýr o teplotě zhruba lidského těla. Slavný český chirurg profesor Arnold Jirásek ve své knížce Ošetřování chirurgických nemocných, nákladem vlastním, Praha 1938 na str. 115 o teplotě vody při klysmatu píše: "Voda má býti vlažná až příjemně teplá, studená u citlivých nemocných může způsobiti kolaps." V Příručce zdravotnického instruktora, Ministerstvo národní obrany, Praha 1952 se na straně 376 o očistném klysmatu uvádí: "Svlažovač naplněný obyčejně 1,5 litrem převařené vody pokojové teploty (nenařídí-li lékař jinou teplotu)...". Kniha je, místy pro potřeby Československé armády (ze začátku padesátých let) upraveným, překladem sovětské příručky z roku 1940. V Rusku ani v době míru neměli všude k dispozici nezávadnou pitnou vodu a bývalo tradičním zvykem poskytovat na veřejných místech z hygienických důvodů horkou převařenou vodu, tzv. "kipjatok", ze které si kdokoliv mohl připravit zejména čaj. Naše pitná voda obsahuje zbytky plynného chlóru, kterým byla ve vodárně desinfikována, jeho obsah, ale i obsah plynněho kyslíku a dalších plynů lze podstatně snížit převařením, což mívalo smysl při přípravě fotografických vývojek, pro očistné klysma se převařování nezávadné studené pitné vody jeví jako zbytečný luxus. Záměrně jsem napsal "studené", před použitím na klysma ji samozřejmě lze ohřát, v hrnci na sporáku nebo v průtokovém ohřívači. Avšak vodu z centrálního rozvodu teplé vody bych na klystýr raději nepoužil, neboť by mohla obsahovat baktérie jako je např. legionella pneumophila, tato konkrétně způsobuje sice, po vdechnutí aerosolu při sprchování, respirační nákazu, ale do vody na klystýr prostě žádné baktérie nepatří.

Jitka (Pá, 6. 1. 2012 - 15:01)

Mám dotaz je nutné vodu převařit nebo
je to zbytečnost?

Luděk (Pá, 6. 1. 2012 - 13:01)

Zdravím všechny, klystýr jsem si v životě nedělal, a přesto to bude na jaře 20 let, co jsem byl naposledy nemocný..Nicméně mě zajímá jiná věc. V klystýrech jsem totální amatér a de facto ani teoretik. Trochu jsem studoval zdejší diskuzi a ohledně mého "problému" jsem se nic nedočetl. Partnerka by mi chtěla dělat masáž prostaty přes anál, čemuž jsem nakloněn půl na půl ( slyšel jsem od chlapů, že prý je to neskutečný orgasmus, oproti klasice, na stranu druhou je pro mě jako pro chlapa zadek stále tabu ). Při diskuzi jsem jí říkal, že bych si musel udělat klystýr, protože poslední co bych chtěl, aby se mi tam hrabala v nějakých zbytcích, nebo se dokonce s něčím přetahovala :-) Takže - stačil by mi klystýr jen třeba konečníku, není nutné celého tlustého střeva.. Má někdo zkušenosti s takovým druhem dráždění? Popřípadně čemu se vyvarovat, jak se správně připravit apod. Děkuji.

m (Pá, 30. 12. 2011 - 11:12)

Vanesko, to není žádný...plne souhlasim,akorat nalev musi byi podan velmi pomalu

martin (Ne, 25. 12. 2011 - 16:12)

Já se úplně nejlíp...ja si delam klystyr jiz dost dlouho pouzivam pouze vodu a opravdu pomaha snad proti vsemu

alt1 (Po, 12. 12. 2011 - 00:12)

Zdravým taky přemýšlím o...Kdysi jsem přeposlal jedné holce knihu o jablečné diete na akné a doporučil detoxikaci, včetně klistýrů, a ještě jsem jí radil přejít na syrovou stravu. Netušil jsem, že aspoň něco z toho dělala. Ozvala se po půl roce a poslala fotku, na které je už bez akné, a velice děkovala. Nedodržela všechno, ale stačilo to.
Můžu ti poslat totéž když napíšeš, [email protected]

Leos (Ne, 11. 12. 2011 - 21:12)

Zdravým taky přemýšlím o klistýru,hlavně z důvodů problémů z akné,někde jsem četl že to pomáhá...máte někdo zkušenosti?díky

JIRI (Út, 25. 10. 2011 - 17:10)

Jestli máte zájem, mužete vyzkoušet šankaprakšalánu. Více informací najdete v diskusi na téma šankaprakšalána.Je to velmi stará a osvědčená jogova technika na pročištěni celého trávícího traktu.

Miloš (St, 19. 10. 2011 - 13:10)

Už se znovu v Česku prodává sada na domácí hodrocolon:

http://www.klinikshop.cz/klinikshop/eshop/2-1-Pomucky-na-klystyr/64-2-Hydrocolon-vyplach-systemy/5/302-hydrocolon-v-1

Včera mi přišel poštou tak jsem ho hned vyzkoušel a podařilo se mi s ním perfektně vyprat střeva. Tak vyčištěná střeva jsem neměl nikdy v životě, cítil jsem vodu až ve slepém střevu. Dříve jsem zkoušel různé klystýry, absolvoval jsem hydrocolon v ordinacích u několika doktorů, ale není nad domácí hydrocolon.

alt1 (St, 12. 10. 2011 - 23:10)

Ma osobni zkusenost je , ze...Dr. Walker se dozil 118 let. Rovnez velice doporucuji si precist jeho knizky, 5 knizek je zdarma ke stazeni na
http://sk2.goo.cz/download/index.htm
a maji jen kolem 60-ti stran

A prikladam par radku o nem z jeho knihy Omladnete:

Dr. Norman W. Walker (1866 - 1984)
byl jeden z nejvýznamnějších lékařů zabývajících se zdravím a výzkumem výživy
v USA. Jeho knihy byly vzorem mnohým lékařům, vědcům a autorům.
Dr. Walker napsal poslední knihu ve svých 113 letech. Až do své smrti v roce 1984 byl nesmírně činný.
Dožil se 118 let. I v tomto věku se věnoval domácím pracím a zahrádkařil. Jezdil na kole, přestože měl již
více než 100 roků. Přežil své kritiky a posměváčky. Dnes jej řadíme mezi průkopníky přirozené životosprávy.
Více jak 70 let se snažil svými výzkumy ukázat, jak mohou žít lidé déle a zdravěji. On sám byl příkladem
toho, jak se může dosáhnout kvetoucího zdraví správným myšlením, správnou výživou a správnou péčí o
tělo.

Soňa (St, 12. 10. 2011 - 14:10)

Já se úplně nejlíp pročistím, když do vody v klystýru přidám kastilské mýdlo. Střevům tento přírodní výrobek neškodí, přitom dokonale odstraní ze střev všechny nánosy.

Klystyry (Čt, 15. 9. 2011 - 21:09)

Ma osobni zkusenost je , ze od te doby , co si cistim tluste strevo, nevim co je nemoc, stejne tak i manzel.Neverici si mohou i na toto tema neco precist treba od doktoraN,W.Walkera, ktery se dozil 103 let a to ve zdravi

Jitka (Čt, 15. 9. 2011 - 10:09)

Doplnění: Zapomněla jsem vám napsat, že proti vyprazdňovací křeči střev pomáhá hluboké dýchání. prodýchávejte břicho a stahujte svaly, křeč pomine. Prodýchávání je i prevence křečí.
Jitka

Jitka (Čt, 15. 9. 2011 - 08:09)

Mám dobrou zkušenost s výplachy při onemocnění střev. Větší balonek a používám moč sbíranou předem a ředím ji převařenou vodou. To snesou i velmi citlivá střeva. Z bylinek bych dávala přednost slezu maurskému. Po zavedení tekutiny do těla zaujmout polohu s nohama a břichem výš, než je halva. Také potom polohovat - vpravo vlevo, dopředu, dozadu, aby se tekutina dostala do kliček střeva. Když se nálev ve střevě posune dál od komnečníku, není se třeba obávat vyprazdňovací křeče. Při použití vlastní moči je třeba dbát na dietu šetřící, aby ta tekutina byla opravdu léčivá. Nebojte se toho. Při hemeroidech je to nejrychlejší pomoc - odlehčit střevu, aby se konečník mohl vyhojit co nejrychleji. Pokud v práci sedíte celý den, pořiďte si pod zadeček vyšší molitan, do kterého vyříznete kulatý otvor pod konečník. Jinak na lepší prokrvení střev je dobrý puškvorec kořec - ale ve směsi s jinými bylinami. Napřed ho namočte ve studené vodě, až pustí šťávu přiveďte do varu a nakonec přidejte k jiným bylinám - měsíček, slez, jitrocel ap. Nálev je dvojí. První čistící, vydržet chvíli, pak vyjde stolice. Druhý je léčivý, tam můžeme přidat slez nebo jiné byliny. Ten nechat co nejdéle to jde. A polohovat aspoň zpočátku. Pokud je vaše moč čistá, vůbec střevo nepodráždí. I komplikovaná, dráždivá a nemocná střeva ji naředěnou snesou.
Kdo nechce dělat výplachy, ať při hemeroidech zkusí mast a čípky Faktu.
Nezapomeňte že za kvalitu sliznic v těle odpovídá slinivka-slezina. Vynechat cukry a zkusit zařadit do jídelníčku jáhly. Neochlazovat trávení studeným a syrovým jídlem. Jogurty ochlazují trávicí oheň.
Zdraví vaše Jitka

Vyplachy (St, 14. 9. 2011 - 13:09)

Je pravda ze domaci casty klystyr je zadarmo a setrnejsi / pri dobrem provadeni/ pri colonohydroterapii ty nanosy z vas vyjdou i pri prvnim sezeni. Klystyry je treba nekolikrat opakovat a tez je vhodne u toho cvicit, aby se nalev dostal do celeho tlusteho streva/ svicka, pripadne stoj na hlave a lezeni na pravem boku/. Nejlepsi je vlastni prevarena orina na 1/4. Ta nenici prirozenou mikrofloru ve strevech za to spolehlive vam odstrani i velmi stare nanosy, dobra je i morska voda ta vstreba do sebe vodu i z ostatnich organu /osmosis/ dochazi k procisteni cele dutiny brisni. MMS je taky vyborne , a kavove nalevy procistuji jatra. Pravidelne provadeni klystyru nas zbavi spousta zdravotnich potizich, omladi, zlepsi plet,vlasy a nehty, protoze ocistene tluste strevo vstrebava lepe mineraly, ziviny a vitaminy tolik potrebne pro nas organismus. O sexu se pise tak volne, nikdo se nepozastavi a jen se posuneneme o par centimetru uz je tema skoro tabu. Verejnost by mela byt obeznamena uz ve skolach nejen o spravne vyzive, cisteni zubu, hygienickych navicich vnejsi casti naseho tela, ale i ze vnitr. Pak nebude nase zdravotnictvi tolik zatizeno a urcite se vyhneme prvenstvi v rakovine tlusteho streva.

PE (St, 14. 9. 2011 - 11:09)

Zdravím, chtěl bych se Vás...Používám stejné množství vody.Osvědčil se mi taky odar z kopřiv s heřmánkem.Já používám dva sáčky.Na větší pročištění do sebe dávám 4 - 5 litrů odvaru lusku seny.Mám dlouhodobé poznatky,když tak rád napíšu na e-mail.

Reklama

Přidat komentář