Reklama

klystýr, výplach střev

Tom (Út, 9. 2. 2010 - 16:02)

Ahoj. Nikdy by me nenapadlo slovo klystyr ani vyslovit, jenze mam cim dal horsi migreny, ktere bych provedenim klystyru mohl vyrazne potlacit. Bohuzel je pro mne psychicky nemyslitelne jit s tim nekam za doktorem a mam strach se o to pokouset sam, cetl jsem, ze si nezkuseny clovek muze ublizit. Mohla by se mi ozvat nejaka hodna duse z Prahy, ktera s tim ma jiz nejake zkusenosti a ktera by mi pomohla prekonat strach provest klystyr? Budu moc vdecny. Dekuju predem, doufam, ze se nekdo nezistne ozve.

Tom, 29 let

[email protected]

Honza (So, 6. 2. 2010 - 22:02)

Napíše mi slečna doktorka,...Z historie českého ošetřovatelství je známou osobností Karen Trpišovká, která měla VŠ diplom z chemie, ale po celý život pracovala jako zdravotní sestra na I. chirurgické klinice v Praze u profesora Arnolda Jiráska. Když byla na rekreaci, při společenské zábavě se tam ptali, kdo má jakého koníčka. Karen tehdy veřejně z pódia prohlásila, že jejím největším koníčkem je dávání klystýrů. To se tehdy setkalo s nepochopením až odsouzením u přítomné laické veřejnosti, ale na klinice dostala k narozeninám smaltovaný irigátor, zabalený jako vzácný dar. Snad i tato historická zajímavost patří k tématu diskuse a pomůže ji oživit.

Libor (So, 6. 2. 2010 - 15:02)

Prosím napíše mě někdo kde se dá v Brně bezpečně aplikovat klasický zdravotní klystýr.Jsem po vážné operaci a bez klystýru se prostě nevyprázdním.Případně pokud by někdo věděl o nějaké sestřičce která by byla ochotná pomoci at mě napíše na [email protected]

Kyro (Po, 1. 2. 2010 - 10:02)

Ahojda, no ja bych se dost...re: Petr - Naprosto souhlasím. Osobně s partnerkou provozuji anální sex a musím říci, že vlažná voda z kohoutku naprosto dostačuje a nějakého přimíchavání bych se taky obával. Max trochu soli, která funguje jako ochrana, ale nikdy jsem ji nepřimýchaval a ani nebudu je to naprosto zbytečné. Stačí hadice od sprchy, vlažná voda a pořádný proud, pak se ani nemusí hadice zasouvat a jen se uvolnit. Tak nevznikne přebytečný tlak ve střevech a nedojde k jejim náhodným poškozením, ani bolesti v podbříšku. Hlavně být uvolnění. Co se týče té soli, používám ji při vypachování nosních dutin ( z JOGY). Její ochrané účinky jsou úžasné, ale jak jsem psal u klistýrů stačí teplá voda. Co se týče toho mýdla, tak ať si to ten šikulka skusí nejprve na sobě a pak píše rady. Podle mě to nádherně vysuší sliznici a povede to knádherným bolestem v podpbíšku, ale skoušet to nebudu i když je to velmi lákavá předtava. Jů a pro info začátečníků, bolest v podpříšku podle mě znamená, že jsme byli málo opatrní, taky jsem jí míval, než jsem se naučil jak to má být správně.

(So, 30. 1. 2010 - 19:01)

Nu klystyr sem si začal dělat asi před 3.lety už nu a právě proto protože sem začal mít zácpy a celkově to bylo hrozné takže jednoho dne bez přemýšlení sem koupil klysty-Irigátor odborný název klystyu. Takže sem to začal dělat a je to supr věc alee je třeba mít klid a pustit si hudbu no a v pohodě hurá do toho a dělám si to tak 6-8 po sobě. Ovšem ale doporučuju to pouze pouze lidem kteří mají zácpy čili zdravím ne! Ovšem musíte jíst co nejzdravěji. Příjemným vedlejším účinkem klystyru je že člověk zhubne.

Juranda (Pá, 29. 1. 2010 - 21:01)

Hlavně že Ti to dopadlo dobře. Občas si ten výplach udělej a uvidíš,že to nude lepší.

Iska (Út, 26. 1. 2010 - 20:01)

Ahojky, tak co jak to...Tak to mám za sebou. Dopadlo to dobře i s balónkem. Doktor mě pochválil, že jsem se dobře vyprázdnila. Už jsem si koupila i projímavý čaj, protože mě ještě čeká další vyšetření, pro změnu rek. manometrie. A pokud prý budu takto vyprázdněná, tak to bude dobré.Tak moc děkuji za rady. Ahoj,I.

Pacient (Út, 26. 1. 2010 - 08:01)

Napíše mi slečna doktorka,...Rád bych se svěřil do jemných rukou sympatické dívky/ženy a podrobil se
odborně provedenému klystýru, či několika klystýrům, říká se, že pro
dobrou očistu musí být tři. Čte tyto řádky zdravotní sestřička, pro
kterou je dávání klystýrů nejen pracovní povinností, ale i zálibou?
Která si i doma jako prevenci a pro zdravou pleť občas sama očistné
klysma aplikuje a případně ji to i eroticky vzrušuje?

Pacient (Út, 26. 1. 2010 - 08:01)

Napíše mi slečna doktorka,...Rád bych se svěřil do jemných rukou sympatické dívky/ženy a podrobil se odborně provedenému klystýru, či několika klystýrům, říká se, že pro dobrou očistu musí být tři. Čte tyto řádky zdravotní sestřička, pro kterou je dávání klystýrů nejen pracovní povinností, ale i zálibou? Která si i doma jako prevenci a pro zdravou pleť občas sama očistné klysma aplikuje a případně ji to i eroticky vzrušuje?

špacka (Po, 25. 1. 2010 - 21:01)

Střevní plyny jsou pro nás důležitý,obsah projde tenkým střevem a plyny ženou stolici do vzestupného tračníku,pomáhaj a hezky voněj

juranda (Po, 25. 1. 2010 - 10:01)

Moc vám děkuji za rady...Ahojky, tak co jak to dopadlo? Já si myslím,že dobře pokud jsi sis udělala ten klystýr alespoň balonkem. Kup si někde v lékárně ten irigátor a uvidíš,že je to tak lepší.

Pacient (Ne, 24. 1. 2010 - 13:01)

Dono, kde seženu ten...Projímavé čaje se jednak prodávají jako různé směsi a tou nejúčinnější projímavou složkou tam bývá list a/nebo plod Kassie úzkolisté - Cassia senna L. (=Linné). Ten se ale také odjakživa prodával samostatně v lékárnách nebo prodejnách s léčivými bylinami buď jako volně sypaný čaj, nebo i v nálevových sáčcích, v lékárně se tedy zeptejte na "Sennae Folium" nebo "Folium Sennae", případně "Sennae Fructus" a každý lékarenský asistent bude vědět, o co se jedná. Když večer před spaním vypijete šálek, tak Vás ráno probudí silné nucení na stolici...  Přes den to raději neužívejte, je to opravdu silné přírodní projímadlo. Doporučuje se brát jen občas při zácpě, , při pravidelném užívání je, tak jako všechna projímadla, škodlivé. To je rozhodně zdravější klystýr! Při abusu (nadužívání) čaje s listy či plodem senny, dochází vlivem antrachinonů k tmavému zbarvení sliznice tlustého střeva, tzv. melanosis coli. To by se poznalo při rektoskopii, kolonoskopii nebo operaci. S projímadly raději opatrně, ze syntetických projímadel je asi jedno z nejlepších bisacodyl sulfát, raději v čípcích než v tabletách, ani ten se ale nesmí brát dlouhodobě.

Iska (Ne, 24. 1. 2010 - 13:01)

Dono, prosím Tě, co je to za čaj? Napsala bys mi,prosím, název? Já jsem kdysi čirou náhodou objevila také jeden čaj, který sice nebyl přímo určen jako projímavý, ale mě zaručeně prožene. Ale jiný neznám. Díky moc, I.

Mirek (Ne, 24. 1. 2010 - 13:01)

Zkus i...Dono, kde seženu ten projímavý čaj?

Pacient (Ne, 24. 1. 2010 - 12:01)

Klystýr si dělám celkem...Ahoj Lenko, Tvůj příspěvek se mi velice líbí, nejsi náhodou zdravotní sestřička? Rád bych se svěřil do jemných rukou sympatické dívky/ženy a podrobil se odborně provedenému klystýru, či několika klystýrům, říká se, že pro dobrou očistu musí být tři. Čte tyto řádky diplomovaná zdravotní sestra, pro kterou je dávání klystýrů nejen pracovní povinností, ale i zálibou? Která si i doma jako prevenci a pro zdravou pleť občas sama očistné klysma aplikuje a případně ji to i eroticky vzrušuje?

Dona (Pá, 22. 1. 2010 - 09:01)

Zkus i projímavý čaj. Ten mě zabere vždycky. Připadám si pak sice jak vykuchaná a není to zrovna příjemné ale pročistí tě to fakt z gruntu. Klystýr jsem scháněla kdysi ve 2 lekárnách, dívali se na mě jako na pako, neměli ho a mě to odradilo od dalšího schánění. Četla jsem o jogínskách praktikách očisty těla. Přijde mi to prostě logické, že když se střeva vyčistí tak to tělu prospěje. Zatím jsem ale nikdy žádný nevyzkoušela.

Iska (Pá, 22. 1. 2010 - 09:01)

Moc vám děkuji za rady a názory. Bohužel vyšetření mám už v pondělí. Když jsem se lékařky, která mě na ně poslala a řekla, že mám být vyprázdněná, zeptala, jak to mám udělat, tak mi poradila glycerinové čípky. Ty mi samozřejmě nezabírají. Ten gel si nestihnu koupit, protože bydlím na vesnici a do města se už nedostanu. Tak to nějak zkusím tím balónkem a uvidím . Držte mi palce. Díky, mějte se krásně.

Alena (Čt, 21. 1. 2010 - 21:01)

Yal gel na mě vůbec nezabral. Nakonec jsem si před rektoskopií stejně musela dát klystýr.

juranda (Čt, 21. 1. 2010 - 15:01)

Já jsem měl také Yal před vyšerřením na hemeroidy. Ten jsem si aplikoval ráno, ale večer jsem si ještě pro jistotu dal 2l klystýr aby  byly střeva pro jistotu čisté.

Pavel (Čt, 21. 1. 2010 - 11:01)

Jenom ještě doplním. Mám kamarádku zdravotní sestru a říkala mi, že před tímto vyšetřením dostává pacient Yal rovnou (domů,aplikuje si ho ráno než jde na vyšetření) a nemusí se na něj ani ptát.

Reklama

Přidat komentář