Reklama

klystýr, výplach střev

lenka (So, 7. 7. 2012 - 07:07)

Ivanko,
buďme vdečni...já na tom byla hůř. mamina žila v poklusu, na mě jen křičela, pospíchala,ale nikdy mě nebila, uznávala jen léky a do mě cpala jen projímadla, bylo to nanic, nakonec musela volat sousedku, co dělala dětskou sestřičku, a ta mi dávala klystýry s mýdlem. když jsem pak v patnácti dlouho stonala, opakovala jsem devítku, tak už mamina nevěděla co se mnou a dala mě ke své tetě, abych se u ní sebrala. bylo to pro mě štěstí.teta žila sama a řekla, že si mě nechá a tak jsem u ní zůstala. je na mě moc hodná, má se mnou trpělivost, ne jako mamina. často jsem skoro týden vůbec nemohla na záchod, teta mi dávala klystýry, abych se vyprázdnila. teď mi bude 20let, už mám sama malou holčičku, teta už je sama nemocná, tak jí oplácím její péči a s manželem se o ni staráme. mamina se u nás ani neukázala a vnučku ještě neviděla.

Petr (Pá, 6. 7. 2012 - 09:07)

haha, tobě se to směje, ale...Ivanko,
buďme vdečni našim maminkám,že nám moc pomohly při horčkách klystýrem.Běžně se to doma praktikovalo a praktikujeme se ženou dodnes.Proč se ničit drahými projímadly,když klystýr je jednoduchá záležitos a velmi účinná.Já jsem zdědil tradiční recept na nálev do klystýru,1,5 až 2 litry teplé mýdlové vody s trochou soli,nedám na něj dopustit a ty hanlivé řeči o úchylácích a pod.neberu vážně.

Juranda (St, 4. 7. 2012 - 11:07)

haha, tobě se to směje, ale... Pro Ivanu.
Tak na tom,že dostaneš klystýr od mamky není nic špatného pokud Ti to pomůže. Vím sám co je zácpa a vždy jsem byl rád,když mě mamka dala klystýr nejdříve balonkem a pak irigátorem 2l. Čípky mě moc nezabírali.

ivana (St, 4. 7. 2012 - 07:07)

další sjezd šílencůhaha, tobě se to směje, ale já mám taky se zácpou děsný potíže už oddětství, nejvíc, když stůňu a když jsem momidomov od školy, na prázdninch u babičky a s rodiči na dovolené, navíc jsem nemocná a musím brát hodně léků. projímadla mi ještě ničila žaludek , zvracela jsem a výsledek nic moc. maminka už byla zoufalá a když jsem nemohla skoro týden, tak vzala svůj irigátor, já dostala dvě dávky po 1,5litru teplé mydlinkové vody a byla jsem jak na novém světě. nevím, co je na tom špatného a úchylného, když matka pomůže dítěti od trápení se zácpou? když to dřív nešlo, tak jsem stejně skončila v nemocnici, kam mě maminka musela odvézt a kde jsem párkrát klystýr dostala, od maminky doma je to mnohem příjemnější.

haha (Čt, 28. 6. 2012 - 20:06)

další sjezd šílenců

marie (Čt, 28. 6. 2012 - 20:06)

Jarko, nic si z toho...terčo, víš, zarazilo mě, proč ti bude mamka dávat opakovaně klystýry. jestli jdeš na gynekologickou prohlídku, tak by stačil jeden klystýr večer, do něj nejvýš 1 litr teplé mydlinkové vody a máš toho po krk a důkladně se vyprázdníš.
já vychovávám dcerku a neteřinku sirotka. holkám je 11 a 15let. obě jsou často nemocné a se zácpou mají veliké potíže. vyzkoušela jsem všecko a nejlepší je pro ně opravdu klystýr. malá dcerka dostává klystýry ještě gumovým balonkem 0,4litru, jako náplň používám jedině příjemně teplý heřmánkový odvar. neteřinka je starší, ta dostává už rok klystýry irigátorem, ale taky jen s heřmánkovým odvarem a nejvíc necelý litr, většinou sama už začne naříkat, že už to nemůže vydržet a tak hned přestanu, ne jako tvá mamka,která do tebe dostala za každou cenu 2litry mýdlové vody a ještě ti řekne, že to bude postupně zkoušet, proboha, kdyby to zkoušel někdo na ní? co by říkala? klystýr s heřmánkovým odvarem je nejšetrnější a nejlepší způsob pro děti, jak jim pomoci při zácpě. když mají holky horečku, tak jim dávám klystýry s příjemně vlažným heřmánkem taky a jak se jim po vyprázdnění uleví od horečky a pak spí jak mimina. mýdlová voda sice rychle působí, ale dráždí střívko a proto není pro děti vhodná, to se dělávalo hlavně v nemocnici, aby to rychle šlo ven a sestra neměla další starost a nezdržovala se.

jarka (Pá, 22. 6. 2012 - 21:06)

Jarko, nic si z toho...terčo,
nevím kolik ti je, ale mě dává mamka tak nejvýš přes litr, musíš při tom pomalu a zhluboka dýchat, ať do do tebe napouští pomalu, nedávat tu nádobu moc vysoko a voda musí bejt příjemně teplá a mamka mi do ní rozpouští dětský mýdlo. přitom mi hladí bříško prstem okolo pupíku, abych to snášela příjemnějš. držím ti palečky ahoj jarka

terča (Pá, 22. 6. 2012 - 09:06)

to se nestalo, abych mamce...Jarko, nic si z toho nedělej, já se špatně pohybuji, mě čekájí klystýry od mamky teď v neděli-v pondělí jde se mnou k lékařce na vyšetření.Zatím jsem měla výplach jen jednou-mýdlovou vodou ve svém pokoji na válendě- máma mi koupila na netu sadu na klystýry z umělé hmoty, do nádoby se vejdou dva litry-máma to zkusila do mě dostat, ale nemohla jsem to udržet a letělo to ze mně ven-měla jsem přitom pod sebou mísu.Doufám, že to teď v neděli zvládnu lépe-máma je na mě moc hodná a vůbec se nezlobila, když jsem to posledně neudržela.Jen mi řekla, že to budeme zkoušet postupně.Tak mi Jarko drž palce, ať to zvládnu.

Iwett (St, 20. 6. 2012 - 13:06)

Misto vody doporucuji pouzit URINU! Spoustu informaci najdete na http://www.zdravi-az.cz/

jarka (Pá, 15. 6. 2012 - 20:06)

a nebo mamce zeseru celý...to se nestalo, abych mamce zamazala kanape, dává přes něj igelit a na něj starý velký ručník, aby mě to nestudilo.
párkrát jsem to neudržela, to jsem měla velkou horečku, vyšlo ze mě jen kapku vody s mýdlem, nic víc,jinak to nám v sobě hodně zapečený, protože často stůňu a mám horečky, mamka mi klystýry musí často opakovat, protože prvně jde ven jen ta mydlinatá voda a skoro nic, nemám sílu to vytlačit a natrhla bych si střívko, proto dostávám ty klystýry, jinak mi nepomáhalo už nic, mamka je na mě trpělivá a moc hodná, to mladší brácha se mi posmívá, že jsem už velká holka a dostávám od maminky klystýry, že se sama nemůžu ani...

jarka (Pá, 15. 6. 2012 - 20:06)

a nebo mamce zeseru celý...to se nestalo, abych mamce zamazala kanape, dává přes něj igelit a na něj starý velký ručník, aby mě to nestudilo.
párkrát jsem to neudržela, to jsem měla velkou horečku, vyšlo ze mě jen kapku vody s mýdlem, nic víc,jinak to nám v sobě hodně zapečený, protože často stůňu a mám horečky, mamka mi klystýry musí často opakovat, protože prvně jde ven jen ta mydlinatá voda a skoro nic, nemám sílu to vytlačit a natrhla bych si střívko, proto dostávám ty klystýry, jinak mi nepomáhalo už nic, mamka je na mě trpělivá a moc hodná, to mladší brácha se mi posmívá, že jsem už velká holka a dostávám od maminky klystýry, že se sama nemůžu ani...

Libor (Čt, 14. 6. 2012 - 14:06)

PROSÍM JE TU NĚJAKÁ HOLKA CO NAUČÍ KLUKA PO AUTONEHODĚ SI APLIKOVAT KLYSTÝRY.DĚKUJI.

[email protected]

jarka (Ne, 10. 6. 2012 - 13:06)

Kolik je Tobě - Jarko?jsem stoletej zaprděnej dědek

Jarko (Čt, 31. 5. 2012 - 20:05)

M

Jarko (Čt, 31. 5. 2012 - 20:05)

M

jarka (Čt, 31. 5. 2012 - 07:05)

a nebo mamce zeseru celý kanape.

jarka (St, 30. 5. 2012 - 21:05)

Jarko,v jaké poloze ti mamka...když jsem byla malá, tak do 12-13let jsem dostávala klystýry balonkem. ležela jsem na zádech na kanapi, mamka si ke mě sedla, zvedla mi nohy nahoru, abych byla pěkně roztažená a nebolelo mě to, vaselinkou mi jemně natřela konečník a pak jsem dostala klystýr, po něm jsem ležela, jak jsem sama chtěla, nejvíc schoulená na stranu ,tak i spím. mamka u mě seděla a když jsem naříkala, že to neudržím, tak mi pomohla na nočník. teď dostávám klystýry na stejném kanapi, ale ležím na boku schoulená do klubíčka jako ve spánku a mamka mi do zadečku opatrně nasouká hadičku a pak si stoupne a drží plechovou bílou nádobu vysoko nade mnou a napouští do mě teplou vodu s dětským mýdlem. když to v sobě dokážu chvilku udržet, tak zůstanu ležet, ale to je jen málokdy, to se nedá vydržet a hned musím na nočník.

Libor (Út, 29. 5. 2012 - 12:05)

Je tu holka co by naučila kluka po auto nehodě si aplikovat klystýr.Jižní morava,nejlépe brno

[email protected]

Petr (Út, 29. 5. 2012 - 10:05)

mně dává naše mamka...Jarko,v jaké poloze ti mamka dává klystýr?

S. (So, 12. 5. 2012 - 20:05)

Právě naopak, uleví se srdci.To jsou mé zkušenosti a členů mé rodiny.

Reklama

Přidat komentář