Reklama

klystýr, výplach střev

Adnan (Čt, 6. 11. 2008 - 23:11)

Pro Pavel, ta projímadla nejsou moc vhodná, dosti zatěžují sliznice střev a problém řeší dočasně. Já osobně praktikuji klystýry s urinou, převařenou urinou na 1/4 jejího obsahu, odstátou 3 dny, dělám si zásoby dopředu, vše jsem kdysi dosti do hloubky konzultoval s přední odbornicí Vilmou Partykovou, ale také na seminářích o urinoterapii v Německu a po e-mailu s Gennadijem Malachovem, který mi připadne být jako absolutní jednička, čímž doporučuji jeho publikace. Vodu na klystýry používám minimálně, dobrá je šťáva z citrusů a česnek s trochou teplé vody. Ale urina vede na celé čáře, dokonce jsem použil vlastní a kravskou urinu pro aplikaci šank prakšalána s enormně dobrým výsledkem, lítalo ze mě něco, co nikdy předtím!!! To už je ale několik let zpět, dnes je pro mě urina standard ve všem, mytí, pití, inhalace, zábaly, masáže, klystýry, když jsem měl problém s lupy, urina vše vyřešila a vlasy se tak zregenerovaly, že jsem sám žasl. Co se klystýru týká, používám 2,5 litru uriny a vydržím někdy i 30 minut, dělám stojku na ramenou a cviky na stimulaci tlaku na vlévání uriny do všech částí střev. Toto se osvědčilo s takovým úspěchem, že jsem přestal hlenit po několika letech, kdy jsem se s tím trápil, zatímco rady konvenčních uniformních českých lékařů byly tehdy zcela na nic. Na specifický detoxikační program je také velmi kvalitní náš renomovaný lékař a mudrc Jonáš, který má mou velkou úctu, na rozdíl od doktorky, která radí zde na webu nepříliš kvalifikovaně a hlavně bez toho, aniž by sama měla praktické a konkrétní zkušenosti.

Adnan (Čt, 6. 11. 2008 - 23:11)

Pro Pavel, ta projímadla nejsou moc vhodná, dosti zatěžují sliznice střev a problém řeší dočasně. Já osobně praktikuji klystýry s urinou, převařenou urinou na 1/4 jejího obsahu, odstátou 3 dny, dělám si zásoby dopředu, vše jsem kdysi dosti do hloubky konzultoval s přední odbornicí Vilmou Partykovou, ale také na seminářích o urinoterapii v Německu a po e-mailu s Gennadijem Malachovem, který mi připadne být jako absolutní jednička, čímž doporučuji jeho publikace. Vodu na klystýry používám minimálně, dobrá je šťáva z citrusů a česnek s trochou teplé vody. Ale urina vede na celé čáře, dokonce jsem použil vlastní a kravskou urinu pro aplikaci šank prakšalána s enormně dobrým výsledkem, lítalo ze mě něco, co nikdy předtím!!! To už je ale několik let zpět, dnes je pro mě urina standard ve všem, mytí, pití, inhalace, zábaly, masáže, klystýry, když jsem měl problém s lupy, urina vše vyřešila a vlasy se tak zregenerovaly, že jsem sám žasl. Co se klystýru týká, používám 2,5 litru uriny a vydržím někdy i 30 minut, dělám stojku na ramenou a cviky na stimulaci tlaku na vlévání uriny do všech částí střev. Toto se osvědčilo s takovým úspěchem, že jsem přestal hlenit po několika letech, kdy jsem se s tím trápil, zatímco rady konvenčních uniformních českých lékařů byly tehdy zcela na nic. Na specifický detoxikační program je také velmi kvalitní náš renomovaný lékař a mudrc Jonáš, který má mou velkou úctu, na rozdíl od doktorky, která radí zde na webu nepříliš kvalifikovaně a hlavně bez toho, aniž by sama měla praktické a konkrétní zkušenosti.

Pavel (St, 5. 11. 2008 - 08:11)

K diskusi mezi Adnanem a vltavou: příliš teplá voda může vážně ohrozit zdraví u lidí s vysokým krevním tlakem a slabým srdcem. Pro vyčištění tlustého střeva před kolonoskopií nebo irigoskopií a pod. se dříve dávaly 3 klystýry asi 1 až 1.5L, což u normálního střeva stačilo. Pokud po třetím klystýru neodcházela čistá voda, přidaly se další. Den před tím se musela držet hladovka (jen tekutá strava), aby se tlusté střevo znovu neplnilo z tenkého. Dnes se více užívá projímadlo (hořečnaté soli, Fortrans, Xprep). Protože Fortrans nesnáším, zkusil jsem před kolonoskopií místo toho asi 5 klystýrů, první asi 1L, ostatní 2L (mám deformovaný tračník). Střevo jsem tím dokonale vyčistil, což bylo vidět na obrazovce endoskopu. Čistící účinek se zvýší masáží břicha, nejprve proti směru hodinových ručiček, aby se voda dostala co nejdál (vhodná je poloha na zádech), pak v opačném směru, a pokud možno několikrát sem a tam. Nevýhoda je, že to trvá dlouho, mezi jednotlivými klystýry je potřeba dělat přestávky půl až hodinové (je to individuální). K diagnostickým účelům střevo několika klystýry vyčistit jde, jen při nějakých anomáliích se to nepovede. Hydrocolonterapie je účinnější a rychlejší. Pokud nám jde o detoxikaci, je lépe použít některý návod, např. dle J. Patakyho nebo Cingroše. A detoxikaci podpořit ještě užíváním aloe, silymarinu a pod.

vltava (St, 5. 11. 2008 - 01:11)

CHtěla bych k tomu Adnanovu ůtoku na mou osobu něco málo říct -třeba ho to bude chytráka zajímat.já se problematikou klystýru zabývám asi tak o 30 let déle než on ale nechci mezi normální veřejností a lidmi s problémy vystupovat jako největší odbornice mistr klistírového světa a všeznalec s daleko rozsáhlejšími znalostmi než mnozí lékaři-Já jsem jen uvedla že voda na klystýr je 50° moc horká a je to pravda za tím si stojím tak nevím co to bylo za urážku PANE NEJCHYTŘEJŠÍ, VŠE ZNALÝ ,BEZCHYBNÝ a hlavně UBOHÝ Ješita-kterému vadí že mu lidé po internetu TYKAJÍ---Tady se ukázalo co v TOBÉ doopravdy je ubožáku jestli ti v indii lížou chodidla a lezou do análu tak tady se s toho musíš probrat tady jseš v česku tady by s TEBOU ty husy nikdo nešel pást protože to ani neumíš.A krityzovat někomu pravopis ty ubožáku------nevím co na to říci.? Zamysli se nad sebou a přehodnoť situaci a přiznej si že to co jsi napsal nebylo moc košéé.Když jsem byla mladá znala jsem jednoho inda.......a dál to jistě s tvou jiskrnou inteligencí umíš doplnit.Zdravím všechny NENAMISTROVANÉ indy a všechny lidi normálně smíšlející KLYSTÝRU ZDAR čágo Vltava.(a ještě tomu indovi---můžeš mi ten článek prosím tě opravit jsem špatná češtinářka a hrubky jestli víš co to je podtrhni červeně)

K (Út, 4. 11. 2008 - 04:11)

Já neříkám,že to co píše není zajímavé,ale chová se jako arogantní namyšlený hňup a za tím si stojím.

Petra Oldemko (Út, 4. 11. 2008 - 01:11)

Proč je Adnan arogantní hňup? Takovýto příspěvek jsem tu ještě nikdy nečetla, celkem dost mi jeho informace sedí a informovala jsem se u lékaře, který mi to s tou 1/3 střeva potvrdil, takže je to pravda. A i ostatní věci, jako šank prakšalána jsou zajímavé!!! http://www.zeny.cz/magazin/detoxikace-tela/sankpraksalana--joginska-ocista-tela.aspx

pro Adnana (Út, 4. 11. 2008 - 01:11)

Dobry den, jsem mimoprazska takze streda bohuzel neprichazi v uvahu... Ale strasne rada bych se Vas zeptala na par veci. Byla bych Vam moc vdecna... limet25"seznam.cz Dekuji

Adnan (Út, 4. 11. 2008 - 00:11)

Pro K: Mě něco vadí? A já někoho naváděl??? Každý ať si volí dle svého... Já nikoho nenaváděl... Za další, můj příspěvek se nese ve zcela adekvátní rovině, kterou jsem JÁ nezačal.. Až se bude přispěvovatelka VLTAVA chovat slušně, což se nedělo, bez příčiny, pak mě napadejte z arogance.. Do té doby by bylo radno mlčeti, neb kdo dobře vidí a čte, tak mu musí být jasné, že já jednal slušně, ale agresivní výstup VLTAVY a osočení, že mé informace jsou blbosti, myslím, hovoří za vše. Takže jsem to vyvrátil a uvedl širší vysvětlení, slušně, ale adekvátně věci.. Pokud to vidíte jinak, tak je to Váš problém a neschopnost logického úsudku, který je jinak evidentní.. Jinak Vám doporučuji si zopakovat gramatiku češtiny, máte celkem elementární chyby! Takže pasení hus si nechte pro sebe, mě se netýká, už proto si nezasloužím tykání. Jinak Vám přeji hodně asi dosud nepoznané lásky, spokojenosti a úsměvu bez nadutosti, ať jste zdráva.

Adnan (Út, 4. 11. 2008 - 00:11)

Pro K: Mě něco vadí? A já někoho naváděl??? Každý ať si volí dle svého... Já nikoho nenaváděl... Za další, můj příspěvek se nese ve zcela adekvátní rovině, kterou jsem JÁ nezačal.. Až se bude přispěvovatelka VLTAVA chovat slušně, což se nedělo, bez příčiny, pak mě napadejte z arogance.. Do té doby by bylo radno mlčeti, neb kdo dobře vidí a čte, tak mu musí být jasné, že já jednal slušně, ale agresivní výstup VLTAVY a osočení, že mé informace jsou blbosti, myslím, hovoří za vše. Takže jsem to vyvrátil a uvedl širší vysvětlení, slušně, ale adekvátně věci.. Pokud to vidíte jinak, tak je to Váš problém a neschopnost logického úsudku, který je jinak evidentní.. Jinak Vám doporučuji si zopakovat gramatiku češtiny, máte celkem elementární chyby! Takže pasení hus si nechte pro sebe, mě se netýká, už proto si nezasloužím tykání. Jinak Vám přeji hodně asi dosud nepoznané lásky, spokojenosti a úsměvu bez nadutosti, ať jste zdráva.

K (Po, 3. 11. 2008 - 04:11)

Kdo navádí na 4,5l?Psala jen,že ona tohle množství může použít.Jsi docela arogantní hňup s tebou bych ani já ty husy nepásla.Tohle je diskuse a když ti vadí reakce na tvůj příspěvek tak sem nelez.

Adnan (Ne, 2. 11. 2008 - 21:11)

Přispěvovateli/lko? Vltavo, mám za sebou asi tak 270 klystýrů, 5x jsem byl v Indii a jednou na Srí Lance, kde jsem absolvoval semináře a tréninky u několika mistrů džu-ši a sahádža jógy, kterou aktivně a komplexně, velmi disciplinovaně praktikuji již 13 let. Teplota kolem 50c se používá jako spouštěč aktivity, a říkám kolem, ne přesně, je to tak 47C, standardně se užívá rozmezí 20C - 40C, pokud při premiérovém klystýru použijete teplotu 47C, žádné popálení nehrozí, neb teplota je jak adekvátní, tak se okamžitě snižuje absorbcí do výkalů. Naopak nápad pro začátečníky, který uvádíte, dát si 4,5 litru, je krajně rizikové a ohrožující natržení střevní stěny a blány!!! Vaše agresivní výstupy si nechte pro někoho jiného, my jsme spolu husy nepásly! Dále doba aktivity střev může být rozdílná, v závislosti na lunárních cyklech a výkonu peristaltiky a konstituci fyziomechanických možností individua, takže ona doba vhodná pro klystýr čistě obecně je podle nových výzkumů HAA institutu v USA od těch 7-9hod, údaj aktéra Jira o tom, že střevo začíná být aktivní už v 05:00hod ráno je do značné míry pravdivý, to začíná více pracovat, ale nejvýšší aktivita střeva je mezi 7-9hod. Vltavo, klasickým klystýrem si vyčistíte pouze 1/3 tlustého střeva, ne více, ani náhodou! Vzhledem k tomu, že jsem mimo jiné vystudoval i jisté přírodní vědy, tak takto elementární anatomickou a fyziologickou informaci a znalost o vylučovacím ústrojí věru mám více, než dobrou:) Pokud toto nevíte, diskvalifikujete se do role diletanta, neřku-li hlupáka, který tu druhým mnohokrát dává poučky, ale nezná zcela obecnou funkční biologii člověka pro základní, zdůrazňuji, základní školy!!! Celé tlusté střevo lze vyčistit jedině za pomoci speciálních cviků, speciálního a odborně vedeného dýchání, džu-ši technik nebo vcelku tvrdých jogínských či šamanistických technik a pohybů, z nichž některé se v omezené míře a úpravě - měkčí verzi dají aplikovat i doma v koupelně, ale musí se to umět, neb laik si s tím zahrávat raději moc nemá. Pak existují jiné metody na pročištění celého trávicího i vylučovacího aparátu, jako např. šank prakšalána/varisára, systémy výlevky, trubicové systémy, termoforová terapie, atd... Pokud si o tom chcete popovídat, dostavte se ve středu v 18:30 do jazykové školy Dany Čepkové - Revoluční 8, Praha, a ptejte se na Adnana, vyučující jazyka hindi, což jsem já, potom můžeme jít spolu do Govinda centra a já a moji kolegové - profesionální a empiricky i přes 30 let tvrdě aktivní znalci, lékaři a fyzioakupresurní odborníci, ortodoxní džu-ši a sahádža jóga praktikanti těchto metod si s vámi rádi dáme otevřenou, ale slušnou debatu. Předesílám, že agresivita, vulgární urážky a nabubřelá pseudochytrost, kterou předvádíte zde vůči ostatním a mě, se u nás nevede! Takže, klidně přijďte, rád s vámi proberu/eme vše do takových odborných zákoutí a detailů (které zde absolutně neuvádím a nerozebírám, neb se logicky přizpůsobuji obyčejnému tuctovému zájemci o klasický klystýr, který jen tak brouzdá po internetu) o nichž se vám ani nezdá..

vltava (Ne, 9. 11. 2008 - 00:11)

jak si přečítám Adnanovy články a posudky vašich příspěvků které vám kritizuje- Má bohužel PRAVDU!!! Jenom že to píše hodně nešťasným způsobem že při tom zhazuje lidi kteří nejsou v této problematice zkušení a chtějí vyjádřit svoje poznatky i neodborně ....je to diskuzní rubrika a ne učebnice z lékařské fakulty .Tak si myslím že uvádět svoje praktiky a již vyzkoušené věci je dobré poskytnout veřejnosti ale bez jejich urážení a dělání z nich DILETANTY.!!!každý nekonzultuje se zahr. odborníky co napíše do této rubriky tak je prosim tě nech dýchat a nedělej ze sebe všeznala. Já jse třeba urinu pila již před 30 lety není to žádná novina a kdo si o tom chce hlouběji počíst a popřípadně zkusit- což vřele doporučuji- kupte si knížku "SÁM SOBĚ LÉKAŘEM" a tam si všechny ty moudrosti od Adnana PŘEČTETE napsané opravdovým odborníkem. Adnanovi chci vyřídit at nás častuje svými odbornými články což uznávám!!! ale at si nehraje na BOHA. čau všem vltava (zapomněla jsem na čárky mezi slovy doufám že ti to Adnane nevadí a promin že ti tykám)-většinou mladíkům ve stáří mého vnuka tykám ať je lékař nebo metař. Mněj se pěkně a polepši se.

Jira (Ne, 2. 11. 2008 - 09:11)

S tou teplotou vody jsi to dost přehnal neb by jsi ses popálil a to nejde i ta doba na podávání klystýrů se liší je to dobré před spaním a pak ráno od 5-7 hod kdy střeva začínají pracovat a dělat při klystýru takové artistické výkony to také není to pravé ořechové.

vltava (So, 1. 11. 2008 - 20:11)

A to já se naplním ůplně v pohodě ve stoje a bez problému a dám do sebe klidně 4,5 l vody tak to si myslím není jenom 1/3 obsahu tl. střeva a to vše bez gymnastické ekzibice.S tou teplotou vody jsi to trochu hodně přehnal.Totiž voda 50° už pálí asi jsi to ještě nezkoušel.Tak jestli chceš mít střevo v barvě humra vytaženého s vař. vody tak si ji ohřej na 50°ale nepiš takové blbosti do této rubriky ohrožuješ tím zdraví lidem co to budou zkoušet?!! . Potom v pohodě vydržím s vodou ve střevě 15-20min.ale musím si lehnout na záda a přežít občasné tlaky popřípadě jim pomoci lehkou masáží břicha .Až jsou tlaky v mezích snesitelnosti mažu na WC. Výsledek bývá dobrý-výborný.AŤ ŽIJE KLYSTÝR A TI CO SI HO OBČAS DÁVAJÍ-----DOBŘE DĚLAJÍ. Čágo Vltava.

Adnan (So, 1. 11. 2008 - 03:11)

Série klystýru: první týden každý den, druhý týden ob den, třetí týden ob dva dny, čtvrtý opět ob dva dny a pátý týden již pouze jeden klystýr. Používejte na 2 až 2,5 litru vody minimálně jeden celý citron (bacha na pecky, ať vám neucpou hadičku), voda by měla být dostatečně teplá, konkrétní teplota není ve všech případech striktně stanovena, kolem 50C je ideální. Napouštějte pomalu, v klidu, dýchejte zhluboka břichem v pravidelných intervalech a bez rušení okolních vlivů, pánev musí být výš než ramena! Po napuštění střeva vydržte držení vody 8 - 12 minut, případně až 15 minut, poslouchejte tělo, ale alespoň 8 minut by to mělo být, aby došlo k patřičné aktivaci žádaných procesů. Citron slouží jako dezinfekce a detoxikace, ale též jako stabilizátor PH na přinejmenším mírně kyselé prostředí, jež je ve střevě nutné, aby nedocházelo k hnití, tvorbě plísní, hlenů, kvašení a patogenním reakcím. Klystýr je dobré dělat buď před spaním, nebo ráno mezi 7-9hod, kdy je aktivita tlustého střeva nejvyšší a také stimuluje nejvíce bioaktivních procesů. Klystýr klasickou metodou v klasické poloze však čistí pouze 1/3 tlustého střeva, nikoliv celé!!! Pokud chcete celé, musíte použít pozice se zvednutou pánví vzhůru, kdy ruce se opírají o zem, držíte asi 5 minut, pak se v této pozici otočíte pomalu na pravý bok a zapíráte jednou rukou - předloktím a položíte se k zemi. Ideální je stát hlavou k zemi na rukách/předloktí, čili silou ramen, nebo přímo na hlavě se sevřenýma nohama, případně max. 30 centimetrů do sebe. Pro trvalou efektivitu klystýru musíte změnit stravu a časové fáze příjmu jídla, rytmy a biorytmy života, samozřejmě nekouřit a nepít tvrdý alkohol, mít dostatek pohybu v přírodě. Pokud jíte jako barbar a k tomu v nesprávných fázích, máte navíc nekvalitní spánkový režim, výsledky jsou dočasné a po čase se dostanete opět tam, kde jste byla! Čili, samotný klystýr nestačí.

Adnan (So, 1. 11. 2008 - 03:11)

Série klystýru: první týden každý den, druhý týden ob den, třetí týden ob dva dny, čtvrtý opět ob dva dny a pátý týden již pouze jeden klystýr. Používejte na 2 až 2,5 litru vody minimálně jeden celý citron (bacha na pecky, ať vám neucpou hadičku), voda by měla být dostatečně teplá, konkrétní teplota není ve všech případech striktně stanovena, kolem 50C je ideální. Napouštějte pomalu, v klidu, dýchejte zhluboka břichem v pravidelných intervalech a bez rušení okolních vlivů, pánev musí být výš než ramena! Po napuštění střeva vydržte držení vody 8 - 12 minut, případně až 15 minut, poslouchejte tělo, ale alespoň 8 minut by to mělo být, aby došlo k patřičné aktivaci žádaných procesů. Citron slouží jako dezinfekce a detoxikace, ale též jako stabilizátor PH na přinejmenším mírně kyselé prostředí, jež je ve střevě nutné, aby nedocházelo k hnití, tvorbě plísní, hlenů, kvašení a patogenním reakcím. Klystýr je dobré dělat buď před spaním, nebo ráno mezi 7-9hod, kdy je aktivita tlustého střeva nejvyšší a také stimuluje nejvíce bioaktivních procesů. Klystýr klasickou metodou v klasické poloze však čistí pouze 1/3 tlustého střeva, nikoliv celé!!! Pokud chcete celé, musíte použít pozice se zvednutou pánví vzhůru, kdy ruce se opírají o zem, držíte asi 5 minut, pak se v této pozici otočíte pomalu na pravý bok a zapíráte jednou rukou - předloktím a položíte se k zemi. Ideální je stát hlavou k zemi na rukách/předloktí, čili silou ramen, nebo přímo na hlavě se sevřenýma nohama, případně max. 30 centimetrů do sebe. Pro trvalou efektivitu klystýru musíte změnit stravu a časové fáze příjmu jídla, rytmy a biorytmy života, samozřejmě nekouřit a nepít tvrdý alkohol, mít dostatek pohybu v přírodě. Pokud jíte jako barbar a k tomu v nesprávných fázích, máte navíc nekvalitní spánkový režim, výsledky jsou dočasné a po čase se dostanete opět tam, kde jste byla! Čili, samotný klystýr nestačí.

Adnan (So, 1. 11. 2008 - 03:11)

Série klystýru: první týden každý den, druhý týden ob den, třetí týden ob dva dny, čtvrtý opět ob dva dny a pátý týden již pouze jeden klystýr. Používejte na 2 až 2,5 litru vody minimálně jeden celý citron (bacha na pecky, ať vám neucpou hadičku), voda by měla být dostatečně teplá, konkrétní teplota není ve všech případech striktně stanovena, kolem 50C je ideální. Napouštějte pomalu, v klidu, dýchejte zhluboka břichem v pravidelných intervalech a bez rušení okolních vlivů, pánev musí být výš než ramena! Po napuštění střeva vydržte držení vody 8 - 12 minut, případně až 15 minut, poslouchejte tělo, ale alespoň 8 minut by to mělo být, aby došlo k patřičné aktivaci žádaných procesů. Citron slouží jako dezinfekce a detoxikace, ale též jako stabilizátor PH na přinejmenším mírně kyselé prostředí, jež je ve střevě nutné, aby nedocházelo k hnití, tvorbě plísní, hlenů, kvašení a patogenním reakcím. Klystýr je dobré dělat buď před spaním, nebo ráno mezi 7-9hod, kdy je aktivita tlustého střeva nejvyšší a také stimuluje nejvíce bioaktivních procesů. Klystýr klasickou metodou v klasické poloze však čistí pouze 1/3 tlustého střeva, nikoliv celé!!! Pokud chcete celé, musíte použít pozice se zvednutou pánví vzhůru, kdy ruce se opírají o zem, držíte asi 5 minut, pak se v této pozici otočíte pomalu na pravý bok a zapíráte jednou rukou - předloktím a položíte se k zemi. Ideální je stát hlavou k zemi na rukách/předloktí, čili silou ramen, nebo přímo na hlavě se sevřenýma nohama, případně max. 30 centimetrů do sebe. Pro trvalou efektivitu klystýru musíte změnit stravu a časové fáze příjmu jídla, rytmy a biorytmy života, samozřejmě nekouřit a nepít tvrdý alkohol, mít dostatek pohybu v přírodě. Pokud jíte jako barbar a k tomu v nesprávných fázích, máte navíc nekvalitní spánkový režim, výsledky jsou dočasné a po čase se dostanete opět tam, kde jste byla! Čili, samotný klystýr nestačí.

pp (Út, 21. 10. 2008 - 16:10)

Pro Janičku, ale klystýr je klystýr, ten je trochu jiný, a stříká nebo-li vníká mnohem víc a dále.

Janička (Po, 20. 10. 2008 - 15:10)

Je to trošku obtížnější, ale jde to. Sama jsem to párkrát vyzkoušela s plastikovým poševním vyplachovačem TANTUM s poševním násadcem s otvory kolem dokola.Násadec jsem musela hodně namazat, pak mi vklouzl hodně hluboko do konečníku a na rozdíl od rektální hadičky neměl snahu vyklouzávat ven.Pomalu jsem vtlačovala vodu dovnitř-jde to pomaleji než přes hadičku, ale na druhé straně je použití vyplachovače při troše opatrnosti mnohem nenápadnější než se roztahovat v koupelně s irigátorem.

PLAYBOY (So, 18. 10. 2008 - 20:10)

Asi budeš zajíc jinak si ty bobky nedovedu vysvětlit...?!

Reklama

Přidat komentář