Reklama

klystýr, výplach střev

Návštěvník (Pá, 28. 9. 2001 - 17:09)

Irigátor je kupodivu dost nedostatkový tovar,preto poradím Vám ako si irigátor upraviť z obyčajného termoforu-f?aše na zohrievanie.Postup je jednoduchý,v zdravotníckych potrebách zakúpite rektálnu hadičku a kohút na uzatváranie hadice-alebo svorku,do zátky termoforu- opatrne !vyvrtáme asi 8-10 mm dierku(zvnútra)zátku pritom upnete do zveráka, a z umelohmotného lievika vhodnej velkosti, ktorý kúpime v domácich potrebách urežeme trubicu,túto zvnútra zátky nasunieme a zvonku zalepíme lepidlom na plast.hmoty.Po zasktrutkovaní zátky napojíme hadičku na túto trubicu a je to.Tento "irigátor" je plne funkčný,preverený niekolkomesačným používaním.Irigátor po naplnení zavesíte v potrebnej výške...zasuniete hadičku ...a možete skúsiť ako funguje.Peter

Návštěvník (Pá, 28. 9. 2001 - 12:09)

Ahoj, klystyr mne jiz nejakou dobu zajima a protoze jsem ziskal i pomerne bohate zkusenosti, snad tim nekomu pomohu:1/ Z klystyru neni treba mit strach. Stejne jako kdekoli jinde ale i zde plati, ze "nic se nema prehanet". Kolikrat jej aplikovat, v jakem mnozstvi a jakou tekutinu ci rozotok pouzit, to se na techto strankach jiz objevilo. Pokud tyto informace nechcete slozite hledat, mohu jenom dopurucit zadat heslo "klystyr" ve vasem vyhledavaci a potom se podivat na stranky nadepsane "staronova metoda", kde najdete vse co potrebujete. Drobnou vytku k temto strankam bych ale mel - po jejich precteni jsem nabyl dojmu, ze autor povazuje klystyr za jakysi "vselek", cemuz osobne neverim. Jeho pozitivni ucinky ale mohu jenom dosvedcit.2/ Kdy klystyr aplikovat? Nikdy hned po jidle, idealni je to rano nalacno nebo vecer pred spanim, ale rozhodne minimalne dve hodiny po poslednim jidle, lepe jeste pozdeji a (jak uz bylo receno) nejlepe rano nalacno.3/ V jake poloze jej aplikovat? Existuje mnoho poloh, zelezi zejmena na tom, jaka je pro vas nejprijatelnejsi. Nejbeznejsi je asi na kolenou a loktech, dale na brise, na levem boku s pravou nohou pritazenou k telu, na zadech s nohami prikrcenymi k prsou, ve "svicce"...Poloha ovlivnuje tlak vody na streva a tim i mnozstvi, ktere budete schopna/en pojmout. Me se nejlepe osvedcila poloha na zadech s prikrcenymi nohami. 4/ Pri klystyru nekdy muze dojit k neprijemnym krecim, tem se da zabranit jemnou masazi bricha v prubehu podavani.5/ Co se pomucek tyce, osobne z nedostatku jinych pouzivam klasicky irigator, ktery je k dostani ve vetsich lekarnach zhruba za 200,-Kc. Pravda, neni to asi ta nejlepsi pomucka, ale rozhodne je postacujici.6/ Nekdy se stane, ze ackoli je vsechno v poradku (vyska zaveseneho irigatoru, jeho napln...), voda ne a ne teci. Pokazde se mi to podarilo odstranit nasledujicimi kroky:- necham trochu vody vody vyteci, aby v hadicce nebyl vzduch- pridam do irigatoru vodu, aby tlak byl vetsi- zavesim irigator vys, aby tlak byl vetsiPokud ani po techto krocich voda nepotece, patrne pujde o nejaky mechanicky problem, napr, ucpana nebo zkrizena hadicka...7/ Idealni je pri klystyru pritomnost druhe osoby, nejlepe se zkusenostmi, ktera vam ulehci pri mnoha cinnostech: - pripravi ocistny klystyr (voda) i lecebny roztok (voda+mnoho ingredienci, viz uvedene stranky)- pri "akrobatictejsich pohach (svicka...)" vam podrzi nohy nebo usnadni v jejich setrvani- mnoho irigatoru ma tu nevyhodu, ze jejich hadicky vyklouzavaji, pomocnik/ce vam pomuze pridrzet hadicku v konecniku, anizbyste to musel/a delat vy a vasi jedinou starosti tak bude kldine lezet a nechat do sebe proudit kapalinu- pri vetsich objemech vam muze jemne masirovat bricho jakozto prevence proti krecimOtazkou samozrejme zustava, zda pri takto intimni procedure nekoho u sebe snesete. Vzdycky ale pomuze myslenka, ze "u lekare se to taky musi vydrzet...".8/ Nezanedbatelna je take (pro nekoho mozna prekvapive) eroticka stranka klystyru - pri jeho podavani dochazi k masirovani a drazdeni oblasti, ktera je doslova protkana nervovymi zakoncenimi. Zejmena to plati u muzu (mohu dosvedcit), kdy dohazi k masirovani prostaty a tim i k "neocekavanym nasledkum":). Snad jsem tim alespon trochu nekomu pomohl, pokud budete mit jakykoli totaz, rad jej (budu-li vedet) zodpovim. V pripade divky ci zeny i rad vypomohu :)! Ahoj!

Návštěvník (St, 26. 9. 2001 - 23:09)

Romano, že nejdeš 2 * denně na velkou je po klystýru docela normální

Návštěvník (St, 26. 9. 2001 - 23:09)

Podle polohy a tlaku vody závislé od výšky irigátoru se voda při klystýru dostane nejdál ,prakticky do celého tlustého střeva v poloze vkleče nebo ns břichu

Návštěvník (Út, 25. 9. 2001 - 19:09)

Jano,asi si dávate příliš velké množství tekutiny a pod příliš velkým tlakem,použijte tak max 1,5 l tekutiny a irigátor max ve výšce 1 m a teplou vodu! To by mohlo být vono

Návštěvník (Út, 25. 9. 2001 - 06:09)

Vřele doporučuji stránku s adresou //klystyrek.webpark.cz/ Na této stránce se dozvíte úplně vše o klystýru!!!

Návštěvník (Po, 24. 9. 2001 - 21:09)

Prečital som si celý chat o klystýru,ktorý ma zaujal.Preto posielam nieko?ko dobrých rád pre začiatočníkov. Klystýr ja staronová metóda čistenia čriev a vychádza s tradície staroindickej medicíny. Odstraňuje z hrubého čreva nahromadenú a stagnujúcu stolicu, ako aj hnilobné produkty. INDIKACIE: Zapcha: dlhodobé uživanie syntetických preháňadiel odoberá telu dôležite minerálne látky v krvy, ich nedostatok žiči pokračujúcej zápche. Horučkovite stavy: od?achčenie celého organizmuspojené s poklesom horúčky. Úplné vyprázdnenie čriev zabraňuje kvaseniu a hnilobným procesom zbytkov stolice a tým spojenými problémami ako bolesti hlavy, migrény,alergické reakcie, rozne kožne prejavy.Správne použitie irigátora: U tej istej osoby jemožné irigátor viacnásobne použiť. Klysýr si možete po jednoduchom zácviku vykonať aj sami.Irigátor (nádobu) naplňte vlažnou vodou (37°C),koniec črevnej hadičky potrite lekárskou vazelínou, v polohe na boku zaveďte črevnú hadičkupomaly do konečníku a opatrne zasuňte asi 20cm dovnútra. Prípadny odpor neprekonávajte silou, ale hadičku povitiahnite a potom znova opatrne zasúvajte. Irigator nadvihnite aby hladina tekutiny bola asi 50cm nad koncom črevnej rurky.V prípade vzniknutej bolesti, znižte výsku irigátora aby sa spomalila rýchlosť prietoku vody. Pri správnom používani je klystýr blahodárne posobiaca a od?achčujúca metóda prečistenia organizmu. V Bratislave dostať nieko?ko druhov irigátorov najkalitnejšie sú talianské od firmi (ARTSANA) a nemecké od firmi (FRANK).V zdravotnických potrebách MEDIMAT na Špitálskej 20je slušný výber irigátorov. Peter.

Návštěvník (Po, 24. 9. 2001 - 19:09)

Jirko,hadička se odborně nazýva "cévka pro irrigoskopii z PVC s balónkem ",vyráby ji česká firma UROVISION s.r.o. Eva.

Návštěvník (Po, 24. 9. 2001 - 08:09)

Ahoj EvoChci si hadicku o ktere je rec koupit, zdravotnicke potreby mame ve meste dvoje. Muzes prosim te napsat jak presne se ta hadicka odborne nazyva. Chtel bych tam jit pro konkretni vec a ne jim jeste cosi vysvetlovat. Diky JIRKA

Návštěvník (Ne, 23. 9. 2001 - 16:09)

Četl sem diskuzi o klystýru a spoměl sem si jak sem jednou dostal klystýr v nemocnici.Bylo to dost nepřijemne,zavolali si mě dvě sest?ičky do koupelny,jedna byla žákyne ze zdravotni školy druhá né o moc starši.Přikazali mi vyzlést si spodní čast pyžama a kleknout si na lehátko.Nademou na stojaně byla velká nádoba s hadici musel sem vystrčit zadek,bylo mi hrozně jedna sestřička mi v gumových rukavycích roztahla zadek a ta druhá mi do konečníku zasunula dlouhou gumennou hadici,neustale se mezi sebou o nečem bavyli.

Návštěvník (Ne, 23. 9. 2001 - 15:09)

Chci napsat neco o colon hydroterapii (colon wash)jak se odborne nazíva.Proceduru som absolvovala a moc mi pomohla,použiva sa hlavne proti zacpě, nadynani,alergiam atd.Procedura není bolestiva da se řicť,že je celkem přijemní.Lehnete si na lehatko od pol tela zvlečena pokrčite kolena a sestrička Vám zavede do konečníka aplikátor asi 2.5cm tlusty a 20cm dlouhy.Na aplikátor napojí dve hadičky tenku na přivod čisté teplé vody a hrubší na odchod nečistot se střeva.Potom ulehnete na záda.Setrička sřidavě napoušti a vypoušti vodu s Vašich střev,je to obyčejna voda z voduvodu,která je napojena na přistroj (colon hydromat).Voda sa v přisroji přefiltruje (zbaví sa chlóru)a ohřeje na 37°C.Na přisroji je skenená trubka cez kterú vidite co zvás výchazi,nečistoty odcházi rovnou do kanalizace,tekže celí okruch ja uzavžen a není nic cítit.Výplach trvá asi 30min.počas výplachu sestrička masíruje celé brucho a tím podporuje peristatiliku.Po ukončení jdete na záchod aby vyšel zbytek vody,pak se obléknete.Je to mnohem účinnejší a přijemnejší ako klystýr.Kto skusil určite mi dá za pravdu.Odporučam všem, který mají o výplach zájem.Myslím ,že v každem většim měste se taketo zařizení nacházi.Ivana

Návštěvník (Ne, 23. 9. 2001 - 13:09)

Četla sem Vaš dotaz,sem zdavotní sestra v nemocnici.Hadičku kterou schánite se použiva v irigoskopii je 10mm hrubá a asi 40cm dlha na konci je balonek, ktery se po zavedení do konečníku nafoukne aby počas irigaci hadička nevyklouzla.Hadičku bězne dostat vo velkosklade zdravotníckeho materialu,ktery zásobuje lékarny a nemocnice.

Návštěvník (St, 19. 9. 2001 - 07:09)

Jaké máte zkušenosti s používáním irigátoru z průhledného plastu, který se jako jediný dá u nás normálně koupit?Podle mého názoru je to značně nekvalitní výrobek-máme jej asi čtyři měsíce, a už se nádržka na tekutinu ve spojích trhá a teče.Je to zřejmě způsobeno váhou vody, pokud se používá plná dávka.A pokud se týká vlastní rektální rourky-pokud si chci dělat klystýr sama, musím si ji v konečníku stále přidržovat, jinak vyklouzne, což je značně nepohodlné.Nebyla by řešením opravdu nafukovací rourka, jak píše Otík?Jaké irigátory používáte?Nedá se u nás někde zakoupit nějaký jiný-např. smaltovaná nádobka na 2 litry, jak to bylo možné ještě před několika roky?

Návštěvník (St, 19. 9. 2001 - 06:09)

Někdy se my při výplachu dělá špatně od žaludku,prostě se mi začně zvedat žaludek a je mi trochu na zvracení. Tyto pocity mám nejčastěji v době,kdy už mám v sobě všechnu tekutinu,kterou však musím díky těmto pocitům rychle vypustit. Má někdo podobné zkušenosti.

Návštěvník (Po, 17. 9. 2001 - 19:09)

Klystyr s urinou je skvela vec, vubec se toho neboj! A jeste lepší je urinu užívat pitím. Doporučeji všem knihy od MUDr Partykové-Urinoterapie, Malachov-Dokonala ošista tela, Cingroš-Sam sobě doktorem; urinoterapie. Mějte se všichni fajn!

Návštěvník (Po, 17. 9. 2001 - 13:09)

Musím se přiznat, že mě klystýr apod. také vzrušuje. Myslíte, že bych mohl najít nějaký ženský protějšek?

Návštěvník (Po, 17. 9. 2001 - 10:09)

Mám taky jeden dotaz.Asi dva měsíce nazpět jsem objevila toto podnětné fórum, na základě toho jsem si koupila irigátor a minulý týden ve čtvrtek jsem ho i poprvé použila. Všechno proběhlo docela O.K.,až na to,že jsem to v sobě taky moc dlouho neudržela,ovšem podle toho co ze mě šlo to bylo dostatečné.Co mě ale překvapilo,že druhý den jsem za celý den nešla vůbec na velkou a další dny jen opravdu málo.To se mi nezdá být normální, předtím jsem chodila i dvakrát denně.Podotýkám, že se stravuji poměrně zdravě-spousta zeleniny,jen celozrnné pečivo, müsli a tak podobně,takže by toho mělo jít ven docela dost.Jaké jsou vaše zkušenosti? Můžete mě uklidnit,nebo ne? Díky předem za zkušenosti a názory.

Návštěvník (Ne, 16. 9. 2001 - 22:09)

Nazdarek všem.Mám dotaz.Jak jsem již o sobě zde psal,mám s klystýrem docela velkou skušenost. Ale stále se mi nepodařilo někde v České republice najít prodejnu, kde bych sehnal nafukovací rektální rourku k ustavení v konečníku. Mám problém, že klasická rourka může vyklouznout. V zahraničí je tohoto spousty ale u nes v republice nic. Děkuji předem, když mi někdo pomůžete.

Návštěvník (Pá, 14. 9. 2001 - 15:09)

zakoupila jsem si knížku dokonalá očista těla a tam doporučovali klistýr provádět vlastní močí. Máte s tímto někdo zkušenost.

Návštěvník (Pá, 14. 9. 2001 - 07:09)

zajímalo by mě, kam až vteče voda, kterou si vpouštíme do střev - jestli propláchne celé tlusté střevo, zda se dostane až k žaludku. nejsem člověk vzdělený ve zdravotnictví, tudíž o těchto věcech moc nevím, jestli jste na toto už odpovídali, tak se omlouvám za znovu opakovanou otázku, ale bohužel nemám čas si přečíst tuto diskuzi celou, neboť mám přístup k internetu jen v práci. děkuji

Reklama

Přidat komentář