Reklama

klystýr, výplach střev

Petr (Ne, 6. 1. 2002 - 10:01)

Jarmilo, podajte si třeba klystýr o obsahu 1,5 l ale pod větším tlakem, a použijte mýdlovou vodu, uvidíte, že se nutkání dostaví brzy S pozdravem Petr

Jarmila (So, 5. 1. 2002 - 10:01)

Zdravím všechny. Prosím o odpověď. Mám opačné problémy, udržím v sobě vodu i přes půl hodiny a stále nemám nutkání. Výsledek mi však připadá neodpovídá.Mám nafouklé břicho a cítím tlak.Děkuji za odpověď a přeji všem hezký den, Jarmila

Silvo (So, 5. 1. 2002 - 00:01)

Mám skúsenosti dlhoročné skusenosti s výplachom čriev. Súhlasím s mnohými diskutujúcimi, že problematika klystýrov je tabu, málo sa o nej verejne hovorí, hoci pod?a mojich skúseností je klystýrovanie užitočné.Ja sa nedržím nejakej železnej pravidelnosti pri podávaní klystýru. Moje telo sa samo zvyčajne prihlási, že treba začať obdobie podávania klyziem. Vtedy podávanie trvá nieko?ko dní, nieko?kokráť denne. Účinok je potom zjavný-vynikajúci pocit v bruchu. Mám problém-tak ako ostatní s vypadávaním rektálnej hadice z konečníka. Viackrát spomínaná nafukovacia hadička sa u nás nedá kúpit ani v špeializovaných udravotníckych predajniach. Riešením by bolo použiť po malej úprave análnu zátku, ktorá sa dá kúpiť v predajniach erotických potrieb -práve som si ju objednal a skúsenosť a spôsob úpravy zverejním na tomto chate. Ďa?ším problémom je intimita a pokoj pri zavádzaní klystýru. Je pravda, že ani najbližší naši blízki pozerajú na klystýr, ako na niečo nemorálne, zvrátené. Tiež by bolo dobré, aby niekto pri podávaní klystýru asistoval, ale to je už ve?ký problém, snáď sa niekto nájde medzi priaznivcami klystýrovania, ale ja som ??daleko od všetkých diskutujúcich, som z Popradu. Som rád, že sa táto rubrika vôbec na internete zriadila. Prispejem na budúce, konkrétnymi vlastnými skúsenosťami. Teším sa.

Návštěvník (St, 19. 12. 2001 - 15:12)

Ahoj! S klystyrem nejake zkusenosti uz mam, ale jeste nikdy jsem to neprovadel za pritomnosti nekoho dalsiho. Exhibicionista ani gay nejsem, ale rad bych nasel nekoho, kdo by mi s tim pomohl. Jsem student v Praze, prostory nemam (koleje nejsou idealni misto...). Irigator a vse ostatni mam...najdu?

Návštěvník (St, 19. 12. 2001 - 07:12)

ahojte všichni, včera jsem absolvovala colony hydro terapii a musím říct že mám hrozně dobrý pocit, byla jsem u paní Kazdové z Brna a je to ohromná žena, kdo ji nezná možná neví o čem mluvím, celá procedura je o seznámení s touto paní velice příjemná, opravdu doporučuji, přeji všem pěkný den no a protože za chvíli tu budou vánoce tak pěkné svátky a v tom novém roce hlavně zdravíčko

Návštěvník (So, 15. 12. 2001 - 19:12)

Pre Martinu, Ahoj ,už si skúsila tú črevnú sprchu, aké to bolo ? Peter

Návštěvník (So, 15. 12. 2001 - 18:12)

Návod k podání klystýru.Myslím, že pro všechny kdo se rozhodnou udělat si klystýr několik užitečných rad:1.Zakoupit ve Zdravotnických potřebách Irigátor ke střevním výplachům -pozn. asi 180 Kč,-2.Promýt sestavený přístroj horkou vodou nejméně 3 x3.Nepoužívat zvláště k prvním klystýrům příliš velký objem vody stačí 1 litr.4.Klystýr zavádět vždy v leže,nejlépe na boku,lépe je když klystýr zavádí partner/ka/.Odpadnou starosti se zavedením násadce a sledování hladiny vody v irigátoru.Přitom se můžeme lépe soustředit na vnikání vody do střev a lépe celou proceduru zvládnout.5.Po nalití vody. pozn. k prvnímu klystýru asi 1 litr.prevařené vody s přídavkem toiletního mýdla k lepšímu vyprázdnění, voda teploty asi 35-37 st.C,vždy přístroj odvzdušnit, vypouštěcím kohoutkem.Irigátor zavěsíme do výše asi 120 cm nad místem kde budeme klystýr dávat.4.Násadec klystýru zavádět jen řádně namaštěný do hloubky asi 10 cm do konečníku,po otevření kohoutu začne voda proudit a násadec opatrně můžeme zasunout ještě asi 5-7 cm hlouběji.Tím se vnikání vody lépe snáší.5.Zvláště při prvním klystýru se mohou objevit silné pocity tlaku někdy až bolesti,v takovém případe na chvíli kohout uzavřeme a zhluboka dýchame otevřenými ústy, pak můžeme pokračovat v klystýru,přičemž hluboké dýchaní napomáhá lepší toleranci klystýru.6.Po podání celého obsahu irigátoru zůstaneme po uzavření kohoutu v poloze ve které jsme klystýr přijali.Násadec klystýru můžeme nechat zavedený v konečníku a klidně dýchame.Tak zůstaneme alespoň 2-5 min,dle možností,napoprvé se to asi nepodaří... často ani minutu...7.Po vyprázdnění klystýru můžeme udělat "velký klystýr" k promytí střev ,použijeme stejným způsobem až 2 l tekutiny- zpravidla stačí prevařená vlažná voda s příměsí citronu.8.tento postup je určen výhradně pro dospělé, netýká se dětí do 15 let.Nebojte se toho a zkuste ten nádherný pocit dobrého vyprázdnění po této intimní přírodní léčbě. Pavel

Návštěvník (So, 15. 12. 2001 - 11:12)

Jaké máte zkušenosti, je lepší nádoba irigátoru z plastu, nebo smaltovaná? Mne se zdá že ten starý smaltovaný irigátor o obsahu 1,5 l nepraská,a tekutina z něho teče líp než z plastového,ale u tohto irigátoru když ho neodvzdušníte tekutinu předchází vzduch...a ten tedy ve střevě není zrovna příjemný...a taky se mi zdá že tekutina z toho klasického irigátoru jde větším tlakem než z plastového Petr

Návštěvník (Ne, 9. 12. 2001 - 12:12)

Podařilo se mi již pojmout do svych střev 4 litry vody. Zajímalo by mě,jestli se někomu podařilo dostat do sebe ještě větší množství,než mě. Četl jsem,že někteří jogíni údajně pro lepší efekt používají až 6 litrové klystýry.

Návštěvník (Pá, 7. 12. 2001 - 02:12)

Milá Blanko. Nevím jaké přesně problémy má vaše dcera, ale v 14 letech jsem měl také jisté problémy a klystýr mi velice pomohl. Takže bych se mu nebránil. Otázka je, jak bude od vás vaše dcera ve 12 letech snášet klystýr. Je to přeci jenom zásah do intimního života. Já jsem to podstupoval v soukromí. Pokud chcete s něčím poradit a konzultovat to, napište mi raději na email:dapos"seznam.cz

Návštěvník (Pá, 30. 11. 2001 - 22:11)

Blanko,glycerinové čípky jo, a vpřípadě,že to nejde občasný klystýr vůbec neuškodí! V žádném případě ne pravidelně S pozdravem Petr

Návštěvník (Čt, 29. 11. 2001 - 23:11)

Ahoj Aleno,marně sháním :cévku pro irigoskopii s balonkem". Prosím poraď ve kterém velkoskladě to mají.Díky mocRadekMůj mail : Novakren"seznam.cz

Návštěvník (Čt, 29. 11. 2001 - 12:11)

Blanko, jako dětská sestra Vám doporučuju pro dcerku volit méně drastické metody. Tohle jí musí "rozhodit bříško" a navíc jí to může způsobit psychické trauma. Především jí upravte vhodně stravu a vylučte různé vlivy, kvůli kterým se třeba na záchod stydí a pod. Kupte si glycerinové čípky, na příbalovém letáku je popsán nácvik pro obnovenípravidelného vyprazdňování.Určitě se Vám to povede dáz do pořádku.

Návštěvník (Po, 26. 11. 2001 - 15:11)

Chtěla bych vědět, jak je to s klystýrem u dětí?Dávat či nedávat-naše dětská lékařka se nechce k této věci jasně vyjádřit.Mám dceru 12let, která má často problémky s vyprazdňováním, projímadla ji už nechci dávat, bylo to pak ještě horší.Dala jsem ji pak několikrát 0,5 litrový klystýr s mýdlem, ale mám obavy, ať si na výplach moc nezvykne.Prosím, máte někdo zkušenosti s klystýry u dětí?

Návštěvník (Po, 19. 11. 2001 - 21:11)

Martina ahoj, myslim že urobíš perfektnú vec, neboj sa toho je to fakt k niečomu dobre Zdraví Peter

Návštěvník (Po, 19. 11. 2001 - 10:11)

Pro Petra ze Slovenska.Petre dekuju Ti moc za to rozepsani,dalo mi to opravdu nadeji najit v sobe silu,prekonat stud a vyzkouset to.No sama uvidim vic,az to vyzkousim.Verim,ze ten ocistny ucinek pocitim take a uz se na nej moc tesim :-))Jeste jednou diky moc a preju Ti vse dobre.Martina

Návštěvník (Ne, 18. 11. 2001 - 15:11)

V Brně v ZP-Sanitas na Panskej 20 je slušný výběr kvalitných 2L-irigátorov italskej firmy "ARTSANA",vůbec se nedají porovnat s českým výrobkem od pražské firmy "ERGON".

Návštěvník (Ne, 18. 11. 2001 - 14:11)

Cevka pro irigoskopii s balonkem se da koupit vo velkosklade so zdravotnickym materialem cena asi 180,-Kč, nebo přimo od vyrobce (UROVISION s.r.o. Vytkovska ul. ODRY ).Nebo skuste v nemocnici poprosit sestřičku na RTG oddeleni.

Návštěvník (Pá, 16. 11. 2001 - 19:11)

Klárko ahoj, netrap se kolik z tebe klystyrové tekutiny vyteče, tělo ví co třeba, vyprázdni se normálně, a když si dáváš 2 litrový klystýr asi něco v tobě zustane.Sám mám podobné zkušenosti. k lepšímu vyprázdnění v sedě masíruj břicho ve směru od prava dole do leva dole cez oblast žaludku. Aho Petr

Návštěvník (Pá, 16. 11. 2001 - 19:11)

Martina, AhojPrežil som to, nie je to nič strašné.Je to ovela príjemnejšie ako obyčajný klystýr.Používa sa na to špeciálny prístroj COLON Hydro-Mat s dvojcestnou rektálnou rúrkou.V polohe na lavom boku Ti sestrička zavedie rektálnu rúrku, ktorá je dvojcestná a asi 2 cm silná,potom napúšťa teplú vodu cítiš iba teplo a mierny tlak,a súčastne vypúšťa obsah z čreva.Trvá to si 40 min,pocity sú pri tom ako pri šetrnom klystýre,žiadne bolesti iba tlak a žblunkanie v črevách. pritom sestrička súčasne robí masáž hrubého čreva v smere hodinových ručičiek.takzv. lymfodrenáž.Trvá to však pomerne dlho a ku koncu už máš toho pomerne dosť.Je to ale velmi kvalitný výplach čriev po ktorom sa budeš cítiť najskorej unavená a potom ako znovuzrodená.Nemusíš mať z toho strach.Je to vynikajúca metoda očisty organizmu.Ešte pozn. počas vlastného výplachupri colon-hydroterapii ležíš na chrbte-česky na zádech. Ja som to absolvoval v Bratislave.V Česku to asi nebude problém vo velkých mestách a stojí to asi 500,- Sk resp Kč ?Zdraví Peter

Reklama

Přidat komentář