Reklama

klystýr, výplach střev

Návštěvník (Pá, 16. 11. 2001 - 10:11)

Shanela jsem zminenou "cevku pro irrigoskopii z PVC s balonkem" v nekolika prodejnach se zdravotnickym materialem, nicmene bez uspechu. Podarilo se nekomu z vas ji sehnat? Poradte prosim.

Návštěvník (St, 14. 11. 2001 - 14:11)

Magdo,dekuju moc.Mohla bych se Tě ještě zeptat,pokud tedy s tím máš zkušenost.Jak to probíhá a jak dlouho to trvá?Nechci slyšet názor odborníků,ale někoho,kdo to sám zažil.Diky Martina

Návštěvník (Út, 13. 11. 2001 - 11:11)

Jo jěště - doporučení odvoďáka není třeba.

Návštěvník (Út, 13. 11. 2001 - 11:11)

V Praze ji dělají např. v Institutu doktora Jonáše v Husický ulici na Žižkově. Přsnou cenu bohužel nevím.

Návštěvník (Po, 12. 11. 2001 - 15:11)

Prosím o radu.Píše se tu občas o colon hydro terapii.Zajimá mě,kde se dá nechat udělat v Praze,kolik to stojí a jestli je k tomu třeba souhlasu obvodního lékaře?Děkuju za odpověď.

Návštěvník (Po, 29. 10. 2001 - 07:10)

AhojkyS pouzivamin klystyru uz mam nejake zkusenosti, ale chela bych se zeptat, jak mam docilit toho aby mi ze strev vytekla vsechna klystyrova tekutina. Obvykle si davam 2l vody s troskou citronu. Muzu sedet na zachode treba pul hodiny a mam pocit ze uz jsem prazdna, ale kdyz si prohmatam bricho(v prave dolni oblasti), tak slysim zblunkani. Pak musim asi kazdych deset minut jit na zachod abych se vycurala. Muzete mi nekdo poradit jak docilit uplneho vyprazdneni. Nejsnaze a nejrychleji ze me tekutina odchazi, kdyz sedim na zachode vzprimene, snad az trosku v zaklonu. DEKUJI KLARKA

Návštěvník (So, 27. 10. 2001 - 08:10)

Vážená paní, slečno Hano,četl jsem Váš příspěvek z 19.9.2001 o problémech s používáním irigátoru z průhledného plastu. Já sám používám podobný, ale není z průhledného plastu, je to asi nějaký starší model. Zatím drží. Se zájmem jsem četl Váš dřívější příspěvky ohledně praktického provádění klystýru z 20.12.2000. Tedy alespoň si myslím, že byle Vaše, nebo to psala nějaká Vaše jmenovkyně, ale to není tak podstatné. Myslím, že tu je řešení Vašeho problému. Ve zdravotnických potřebách ve Vršovicích, je to v zatáčce tramvajové linky 22, zastávka tuším "Ruská", mají polský irigátor

Návštěvník (Ne, 21. 10. 2001 - 07:10)

Ahoj,díky za příspěvěk. Chtěl bych vědět, kde se tato procedura provádí a kolik stojí. Jako alergikovi by mi možná pomohla. Díky Vilda

Návštěvník (Út, 16. 10. 2001 - 13:10)

Při šankhaprakšaláně se postupně po dvou deci vypije asi 2 litry osolené vody, je vlažná jako mírně přesolená polévka(osolená voda neprojde kvůli osmotickému tlaku do krve). Provádí se nejlépe ráno před vyprázdněním stolice, po vypití vody se cvičí série na rozhýbání střev,zase slaná voda..až nás to nutí na stolici. Toto opakujeme asi 10x...pak z nás začne vycházet čím dál čisčí voda. Pokud se nám to ze začátku nedaří,je dobré udělat svíčku(tím se otevře vrátník..)Po ukončení je dobré udělat vamanadhautí(gesto slona),nebo po dobu 1 hod . se nevzdalujeme od WC.Jíme poté za 1/2hod.,nejpozději za 1.hod a to bílou rýži,uvařenou mrkev,1.den nepijeme mléko,alkohol,kyselé potraviny,vody s velkým obsahem CO,..nejíme mléčné výrobky...ten den nekonáme velkou námahu,chráníme se proti nachlazení. Jinak celá procedura trvá asi 1hod.Je však lepší vyhledat v okolí znalého jogína,možná že by se něco našlo i na netu..podívám se . zatím Milda

Návštěvník (Pá, 12. 10. 2001 - 20:10)

Ahoj Mildo, bylo by skvělé, kdybys mohla napst více, pokud máš zkušenosti. Také si myslím, že není dobré tyto praktiky přehánět, že tělo by se při správné stravě bez nich skoro mělo obejít (až na dejme tomu nějaké očistné jarní a podzimní kůry). Děkuji, zajímá mě to.Tereza

Návštěvník (Pá, 12. 10. 2001 - 12:10)

Pár poznámek - mám skušenosti s klistýry,dobrý,ale při každodením používání střeva zlenivý a peristaltika se pak bez nich neobejde. Lepší je šankhaprakšálana jak se již zmínila Pavla. Nejlépe je to česky popsáno v knize André Van Lysbetha . Ale ani toto se nedoporučuje často-jednou za měsíc stačí.Pročištění je důkladnější. Ze stejného principu vychází i Colon hydroterapi(taky zde byla zmíněna). Je vhodné doplnit správnou stravu s vlákninou...a to všechno tu už je napsaný Je třeba začít! Mnoho úspěchů Milda

Návštěvník (Ne, 7. 10. 2001 - 07:10)

Pokud chce někdo vidět 24 letou blondýnku z Brna při tom, jak si dává dvoulitrový klystýr,ať mi napíše.

Návštěvník (So, 6. 10. 2001 - 13:10)

Ahoj Petře, díky za odpověď. Zhubnout opravdu NECHCI, nemysli si, že každá holka chce zhubnout. Já jsem s váhou spokojená a naopak bych chtěla trošku přibrat. Klystýry si dělám jako očistu, jenže mi dělá problém nejíst. Jsem zvyklá jíst hodněkrát denně po menších dávkách a když před klystýrem nemůžu dvě hodiny jíst, tak mě po něm přepadá velký hlad a hned se najim. Ještě by mě zajímalo, na kolik použití je jeden irigátor? Díky.

Návštěvník (Pá, 5. 10. 2001 - 18:10)

co se jidla ihned po klystyru tyce, nemyslim si ze by ti to nejak uskodilo. Osobne ale (prestoze mam taky hlad) chvilku jeste pockam (15-30 min.), at se telo po procedure hezky zklidni a pak je vse ok. Ale pokud se najis skoro ihned pote, nemyslim si ze by ti to melo nejak ublizit. Pokud se ale pokousis zhubnout (coz samozrejme nevim, jenom vim, ze zhubnout chce skoro kazda holka, coz u velky vetsiny z nich nepochopim...), potom to neni dobra metoda, jak na to. Asi by to mela klasicky yo-yo efekt...

Návštěvník (Po, 1. 10. 2001 - 23:10)

Hned po klystýru mám velký hlad, mohu jíst? Já teda vždycky jim, protože se to nedá vydržet.

Návštěvník (Ne, 30. 9. 2001 - 23:09)

Drahy PhD, shodou okolnosti se zrovinka v teto instituci jiz nekolik let vzdelavam...obor "slovni hricky" ale neznam, naopak nas uci, ze pravnik se ma vyjadrovat predevsim pregnantne...mozna byste nemel koukat na americke podani pravniho prostredi :)! Svata Prostato!:)))

Návštěvník (Ne, 30. 9. 2001 - 20:09)

Mily Petre, slysel jste nekdy vyraz "slovni hricka"? Z Vasi poznamky soudim ze ne. Pokud budete mit cestu kolem PF UK, zeptejte se tam nekoho, mohli by to vedet. Svata prostato! M.

Návštěvník (Ne, 30. 9. 2001 - 10:09)

Ahoj, prosel jsem si cely chat a jeste doplnim nekolik drobnosti: 1/ pro PhD PhD - "analy" (annales, ze slova anno, tj. rok) znamena letopisy, kroniky, nema to nic spolecneho a rektem (anus). Cestina je v tomhle trochu zavadejici...2/ ze je rourku potreba poradne zvlhcite neni asi treba pripominat, rozhodne ji ale do konecniku nezasouvejte nasilim (uz to v nejakem prispevku bylo take zmineno)!3/ vyklouzavani je opravdu neprijemna vec, s onou rourkou s balonkem zkusenosti nemam, ale zda se, ze to je velice uzitecna vecicka, muze nekdo poreferovat o zkusenostech a pripadne o miste v Praze, kde by se dala koupit?4/ dalsim velkym problemem je soukromi, to vi asi velka vetsina z ucastniku chatu. Ja to nekdy resim tak, ze si vezmu vodu v nekolika dvoulitrovych pet lahvich s sebou na zachod vcetne rucniku a irigatoru a pak tam na nejakou dobu zustanu, dokud vse neni ok. Na doterne otazky odpovidam "ze mam prujem". Potrebne veci si tam bud pripravim predem nebo je nenapadne vezmu s sebou. Samozrejme takova pohoda jako kdyz je doma clovek sam to neni...5/ klystyr ve vane muze byt prijemnejsi nez "nasucho", ale moc se mi nezamlouva predstava uniku vody z konecniku a toho, ze se potom v ni clovek "koupe"...6/ musim priznat ze i me se dostavani i davani klystyru libi po eroticke strance. Najit protejsek (jsem heterosexual) je ale dost problematicke. Neni tu nahoudou nejaka divka/zena z Prahy, ktera by chtela dostavat klystyry od mladeho (22) zkuseneho kluka? O nic vic mi nejde... Muzeme si samozrejme i "jenom" mailovat (enemaboy"centrum.cz).7/ blahodarne ucinky muzu potvrdit, ale jeste jednou opakuji - nic se nema prehanet, osobne se mi nezamlouva, pokud si nekdo klystyr aplikuje denne a treba i nekolikrat... Metoda prvni tyden denne, druhy tyden obden...je myslim rozumna...

Návštěvník (So, 29. 9. 2001 - 07:09)

Hledám zdravotní sestřičku nebo jakoukoliv dívku či ženu se zkušeností v oblasti klystýru,která je z jižní Moravy,která by mi osobně provedla klystýr. Koupil jsem si už irigátor,ale sám nemám odvahu ho použít. Za odbornou asistenci zaplatím vysokou finanční odměnu.

Návštěvník (Pá, 28. 9. 2001 - 23:09)

Ešte k predchádzajúcemu príspevku- Riešenie problémov -technických pri podávaní klystýru týmto irigátorom.1.Pri prvom klystýre pri zápche sa po zavedení spravidla upchá rektálna hadička,je dobré pritom mať partnera/ku/ ktorá procedúru robí.I keď je to intímna záležitosť myslím ,že so svojím partnerom/kou/ sa to lepšie zvládne.Partner/ka/ pozavedení rektálnej rúrky stláča vak irigátoru čím sa pri zvýšení tlaku rúrka prečistí a voda dobre vteká.2.K prvému klystýru pri zápche použijeme asi 1/2 l vody, ktorú podávame pod vyšším tlakom -teda partner/ka/ jednou rukou drží hadičku v konečníku a druhou pritláča predlaktím vak o svoje telo,tlak nesmie byť príliš vysoký,lebo vedie k neudržaniu klystýru a predčasnému vyprázdneniu,okrem toho je vysoký tlak i nepríjemný,može vyvolať až krče v črevách.3.Ak aplikujeme klystýr samospádom musíme irigátor naplniť úplne a zavesiť do výšky asi 130-140cm nad konečníkom,všetka voda nikdy nevytečie,ak chceme podať všetku vodu partner/alebo partnerka/ ku koncu klystýru vak stláča rukou.4.Tento irigátor nie je vhodný pre klystýr u detí, vždy iba originálny balónik na klystýr pre deti.Dúfam,že som týmto prispel k vyriešeniu niektorých problémov pri podávaní klystýru.Zdravím všetkých Peter

Reklama

Přidat komentář