Reklama

Antidepresiva a alkohol

MeeK (So, 13. 12. 2008 - 21:12)

Jozef: beru take 10 mg, předtím půl roku 20, mám dvě zkušenosti - na alkohol mám menší chuť, a když výjimečně jsem si dal (2 deci vína nebo 1 - 2 piva), tak mi to nějak nesedlo, a i druhý den jsem se cítil hůř. Takže se ze mě od dubna stal prakticky úplný abstinent. Alkohol ovlivňuje chemii v mozku, ničí serotonin, který nám chybí a proto bereme AD. U mě platí, čím střízlivější, tím větší euforie.

jozef (So, 13. 12. 2008 - 19:12)

no to by som aj ja chcel vedieť, beriem 10-tku citalec asi 3 týždne, predpísal mi to lekár, lebo pri strese ma pobolieva srdce aj lavá ruka, sem tam tupá bolesť v oblasti hrudnej kosti,teda už to prechádza našťastie,ale viem,ze budem musiet brat ten liek dlhsie,ale predsalen...blíži sa silvester, tiež nejaké akcie, uškodí mi alkohol? napr dva pifka v pohode? alebo 3 deci vínka,hm?

Janula (St, 3. 12. 2008 - 11:12)

Ja terz zacinam brat citalec ale pokial zaberie tak mam aj neurol ale chcem sa opytat ci mozem nato pit alkohol jasne ze prilezitostne.poradte pjosim.dakujem

Janula (St, 3. 12. 2008 - 10:12)

Ja terz zacinam brat citalec ale pokial zaberie tak mam aj neurol ale chcem sa opytat ci mozem nato pit alkohol jasne ze prilezitostne.poradte pjosim.dakujem

jaja (Po, 25. 8. 2008 - 22:08)

možná si dej 1 pivko a budeš na tom lépe!

Taffy (Út, 22. 7. 2008 - 18:07)

Chtěla bych se zeptet, pokud užívám antidepresiva a na to konzumuji občas alkohol, působí to nějak na játra, mohu si je takhle odrovnat?

Markéta (Út, 22. 7. 2008 - 14:07)

Z vlastních zkušeností můžu říct, že jakmile se v depresi, nebo při užívání AD napiju, začnu mít šílený návaly, halucinace, sebevražedný tendence, ztrácím vědomí a podobný věci. Je to asi každýho volba, nepiju už pár let a nemůžu říct, že bych tím nějak trpěla, naopak, kamarádi ještě ocení, že je někdo po pařbě odveze domu.:o)

Návštěvník (Út, 8. 7. 2008 - 15:07)

Nedoporučuji kombinovat léky a alkohol, odvaříte si játra.

jozef (Ne, 8. 6. 2008 - 18:06)

citalec som bral 3 mesiace 10mg rano podla mojich skusenosti na zaciatku liecby nieje vhodne kombinovat AD s alkoholom a ak nastupi ucinok tak s alkoholom opatrne nie casto a nie vo velkych davkach lebo to ma potom spetny ucinok psychyitricke lieky sa mesmu vôbec kombinovat s alkoholom ci sa beru v malych davkach alebo vo velkych davkach

Karolíno (Út, 20. 5. 2008 - 20:05)

Děkuji za odpověď, už jsem trochu experimentovala a vím, že hodně vína ani nemůžu, druhý den to není nic moc, ale jinak si dám ráda. Taky si říkám, že ta dávka není tak veliká, pokud by ale nastaly potíže, zřeknu se pití úplně. Zdravím všechny.

559031.11753335 (So, 26. 4. 2008 - 20:04)

Karolíno,pokud užíváš takové nízké dávky klidně si odpoledne nebo večer víno nebo pivo dej.Mám spoustu známých užívají antidepresiva a půlitr vína si klidně dají to ti nemůže uškodit.

Lucka (Po, 24. 3. 2008 - 19:03)

Tady se asi člověk normální odpovědi nedočká, ale jak už tady padlo, pokud se to s pitím nepřehání, tak to zas tak moc nevadí. Jasně, že všeobecně na léky je lepší nepít vůbec. Jen mě teda zaráží, jak psal tady asi pán, že na AD vypije denně láhev vodky a ještě žije, nebo možná už ne, jelikož to byl prosinec 2007.

martin (Ne, 10. 1. 2021 - 02:01)

ano zadna rozumna odpoved tady neni ale dam radu pro vsechny co berou antidepresiva a pijou na to a pak se ptaj kolem lidi za nasledky a ruzny hovna nasledky jsou takovi ze pomalu a jiste odchazej jatra a ledviny pokud clovek kombinuje navykovi prasky viz neurol lexaurin atd nici si clovek akorad vic zdravi a pak jsou tu takovi co jen pak brecej atd tak at to nezerou a pijou radsi a nebo at nepijou a radsi berou ty jen prasky dle davkovani mam v zivote neco za sebou tak vim o cem mluvim srandovni je to ze lidi to zacnou brat a pit na to aniz by se informovali a pak maj strach a az po uziti teprve pisou a zjistujou nasledky smesny nezerte to nebo ani nepite a budte zdravy

martin (Ne, 10. 1. 2021 - 02:01)

ano zadna rozumna odpoved tady neni ale dam radu pro vsechny co berou antidepresiva a pijou na to a pak se ptaj kolem lidi za nasledky a ruzny hovna nasledky jsou takovi ze pomalu a jiste odchazej jatra a ledviny pokud clovek kombinuje navykovi prasky viz neurol lexaurin atd nici si clovek akorad vic zdravi a pak jsou tu takovi co jen pak brecej atd tak at to nezerou a pijou radsi a nebo at nepijou a radsi berou ty jen prasky dle davkovani mam v zivote neco za sebou tak vim o cem mluvim srandovni je to ze lidi to zacnou brat a pit na to aniz by se informovali a pak maj strach a az po uziti teprve pisou a zjistujou nasledky smesny nezerte to nebo ani nepite a budte zdravy

Karolína (Ne, 23. 3. 2008 - 23:03)

Ahoj, nechci tady rozebírat, kdo toho kolik vypije atd., jen by me zajímalo, pokud nejsem velký piják, ale dám si ráda víno a beru ráno citalec 10mg a půlku lokrenu, jinak magnesium, béčka atd., poněvadž bylo podezření na RS., tak nevím, jestli to není problém, jinak tvrdý alkohol nepiju. Nemám diagnozu deprese, ale spíš smutek , sklíčenost atd. Dík za jakoukoliv odpověď.

Petruš (Pá, 21. 12. 2007 - 15:12)

antialkohol: SOUHLAS!!!MĚ TO POMOHLO!!!A TAKY POŘÁDNĚ ZASEXOVAT:-) To je TERAPIE!!!

antialkohol (Pá, 21. 12. 2007 - 15:12)

kdyby jste si raději šli na hodně dlouho zaběhat,poté zaplavat a pokud možno ještě do sauny možná by se vam ty vylité mozky trochu vzpamatovaly.

Návštěvník (Pá, 14. 12. 2007 - 18:12)

kimi a mako, větší popíjení alkoholu opravdu snižuje účinek AD (protože alkohol je dost účinné "depresivum" - deprese i sám o sobě způsobuje). A míchání JAKÝCHKOLIV prášků s alkoholem je záhul na ledviny. Na játra určitě taky, ale játra mají prý dost velkou schopnost regenerace, ale ledviny, to může být pak dost v háji. ale tohle se týká samozřejmě alkoholiků, kteří popíjí dost a pravidelně. Jestli si dáte dvakrát v týdnu dvě dvojky vína, tak to neřešte. Ten stres vám způsobí víc škody než samotný alkohol. Jiné to je, pokud pijete na AD denně flašku vodky, jako já.

cipkis (Pá, 14. 12. 2007 - 16:12)

Před pár dny jsem se napil trochu víc a druhý den to bylo hodně špatný

aklitnel (Čt, 13. 12. 2007 - 21:12)

Jsem na začátku léčby, užívám Parolex 20mg... Nemáte někdo zkuenosti s těmato AD a alkoholem? Kdo něco víte, napište, díky moc

Reklama

Přidat komentář