Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

E (Út, 2. 10. 2007 - 08:10)

toDProtože recituješ ty neprimitivnější propagandistická hesla :-). Chtělo by to trochuznalostí historie, sociologie a schopnost analytického myšlení, ale tím se netrap, takhle jsi spokojená a o to jde. Konečně myšlení přinášelo do každé společnosti jen neklid :-).'

Jeanette (Út, 2. 10. 2007 - 08:10)

D děkuji. Nevím, jestli jsem husička, možná jo. Je mi 37, mám VŠ, dvě děti a normálně pracuji. Můj manžel je učitel. Ve všem ostatním souhlasím naprosto s D. Jste zvyklí nestarat se sami o sebe.... Všechno jste dostali pod nos.'

brblal (Pá, 6. 11. 2020 - 15:11)

O hadráku Tě bylo 6-7 roků.Proto nicnevíš,jaké byly lidské vztahy,jak se klidně žilo.

Cynik - realista (Pá, 6. 11. 2020 - 16:11)

Nešťastníče s nickem brblal, opravdu očekáváš odpověď od autorky příspěvků, na které reaguješ dnes v 15:09 a 15:13? Dost silně pochybuji, že se dočkáš - příspěvky, na které reaguješ, byly vloženy v říjnu roku 2007, a vynacházejí se na první straně této diskuse… Co přijde příště? Reakce na články z prvorepublikových novin, provázená očekáváním, že jejich autor vstane z hrobu a odpoví ti?

brblal (Pá, 6. 11. 2020 - 22:11)

Vyprdni si voko.

aladin (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Asi tam je poprvé !!!

D (Út, 2. 10. 2007 - 08:10)

A mužeš mi E vysvětlit, proč jsem prostinká?'

E (Út, 2. 10. 2007 - 08:10)

To KNOOR

D (Út, 2. 10. 2007 - 08:10)

KNOOR, nevím, proč by člověk, který tady nechce komunisty je husička. Taky bych je tu už nechtěla. Na všechno se stála fronta, na Vánoce na ovoce, na auta, na maso. Pokud člověk neměl známýho v obchodě, tak toho moc nekoupil. Na školu ses dostal jen, pokud jsi byl oblíben u paní učitelky, která ti napsala dobrý posudek. Na dovolenou jsi mohl vyjet jen někam. Nevím, proč bych se do toho měla vracet. Považuji se za normálně pracujícího člověka, ale nestěžuji si. Práci mám takovou, jakou jsem si sehnala, platím hypotéku, ale to mi příjde normální. Přece se na byt, v kterém budu bydlet příštích 50 let nedá vydělat za 2 roky. I když by si to spousta lidí přála. A za komunistů si dostal byt přidělen. Práci ti taky našli, prostě žádné starosti. Lidi byli jako malé děti, o které se stát staral. Teď už se nestará a liděm to vadí. Je to, jako když vyhodíš dospělé dítě z domu. Je to těžký, ale musí se naučit starat se sám o sebe. Jenže to bolí a proto lidí křičí a chtějí zpátky komunisty.'

brblal (So, 5. 10. 2019 - 14:10)

jsi opravdu prostinká.Dovolená není všechno.Daleko nepříjemnější jsou vraždy,sudy v Orlíku,podvody,tunely,exekutorská mafie,nezaměstnanost a důchod až v 65 letech.Co mě vadí,že za pouhé tři roky od Havliády bylo zničeno dílo T.G.Masaryka,Československo a to protizákonně,bez referenda,jak je psáno v Ústavě,že je potlačováno vlastenectví.Také ceny energií jsou nepřiměřeně vysoké.Za totáče litr nafty 1,80 Kčs,dnes 33,-Klausovo kaček.Další aspekt: lidé byli k sobě milejší,dnes je každý každému vlkem,národ rozdělený....Jak se mezi lidem říká,dobře už bylo.....za socíku !!!!!!Ovšem,dnes máš mezi véčka vložky bez i s křidélky,eventuelně tampony

Návštěvník (So, 5. 10. 2019 - 14:10)

ORLÍK,víš kdo to byl Orlík přezdívaný, to byl nějaký předek nebo spíš zadek naše knížete, teda vašeho knížete vás kapitalistů a dost nechvalně proslulí mezi mnou lidem čili plebsem.

brblal (So, 5. 10. 2019 - 14:10)

jsi opravdu prostinká.Dovolená není všechno.Daleko nepříjemnější jsou vraždy,sudy v Orlíku,podvody,tunely,exekutorská mafie,nezaměstnanost a důchod až v 65 letech.Co mě vadí,že za pouhé tři roky od Havliády bylo zničeno dílo T.G.Masaryka,Československo a to protizákonně,bez referenda,jak je psáno v Ústavě,že je potlačováno vlastenectví.Také ceny energií jsou nepřiměřeně vysoké.Za totáče litr nafty 1,80 Kčs,dnes 33,-Klausovo kaček.Další aspekt: lidé byli k sobě milejší,dnes je každý každému vlkem,národ rozdělený....Jak se mezi lidem říká,dobře už bylo.....za socíku !!!!!!Ovšem,dnes máš mezi véčka vložky bez i s křidélky,eventuelně tampony

KNOOR (Út, 2. 10. 2007 - 08:10)

Jeanette: Ty asi budeš mladá husička, která ty časy nepamatuje a žiješ jen z toho, co ti hustí do palice dnešní propaganda. Nebo máš za muže podnikatele. Normální pracující člověk totiž v tomto státě spokojený být nemůže.'

ytong (St, 17. 2. 2021 - 08:02)

Komunisto Knnore,jak jsi dokázal dostat se z klecového lůžka,přes zamřížované dveře,dvojitý alarm,dva zřízence na psychiatrické léčebně,kde jsi hospitalizován s ostatníma komunistama-to fakt nějak nechápu! A ještě ze sesterny poslat ten tvůj rudý cint !!!!!!!

Jeanette (Út, 2. 10. 2007 - 07:10)

Ano, na to jsem také chtěla upozornit. Možná, kdyby pan Daniel, dával ve škole větší pozor, nemusel by být teď tak nespokojený..... Ach jo, je z toho vzpomínání smutno.....'

Návštěvník (Út, 2. 10. 2007 - 07:10)

Dovoluji si upozornit, že správně česky je "Cinkali byste znovu klíči" a nikoliv "Cinkali by jste znovu klíčema".Petr'

26.6. (St, 26. 6. 2019 - 15:06)

Ano jistě,protože jsem našla zalíbení v tržním hospodářství.

Jeanette (Út, 2. 10. 2007 - 07:10)

Jsem v šoku a nevěřím vlastním očím!!!! Tady se opravdu s láskou vzpomíná na komunisty?? '

jožin (Út, 17. 11. 2020 - 15:11)

Proč nevzpomínat na staré,dobré časy?Takových je většina.Pouze ti,co si při převratu nakradli nebo restituovali,rádi rychle zapomněli.Od prvního dne jsem pochyboval že bude líp a nepletl jsem se.Stačilo,když Praha řvala na Václaváku Havel na Hrad,syn kolaborantů s nacisty.Jak odpověděl?Přivedl si "poradce" Rakušana Kchárla!!!!Z tribun začal lhát velice udatně:"Budu prezodentem jen do řádných voleb,žádné zdražování,žádná nezaměstnanost,zruší se oba vojenské pakty!!!První návštěva patřila jeho chlebodárcům v Německu s omluvou za vysídlení.

brblal (Pá, 6. 11. 2020 - 15:11)

Proč by se nevzpomínalo?Byly životní jistoty,nájem a energie levné,nevraždilo se,nešla ukrást celá továrna,práce byla pro všechny,exekutora nikdo neznal.Dnes nevíte kdy azvřou fabriku,protože ji někdo vyraboval a nechal na pospas.Vy si možná jezdíte po světě ale lidé na to běžně nemají finance.Majetek vracíte šlechtě,který si nakradlo po Bílé Hoře.Pár miliardářů se má dobře.Jinak samé poplatky,doplatky,kolaboranti už zase pracují proti státu!

Reklama

Přidat komentář