Reklama

Cervikální dystonie

Eva (Ne, 13. 11. 2016 - 07:11)

Ekzém mám na dlaních a...Paní Milo já měla hodně velký ekzém na rukách spoustu let, a stačilo vyměnit mycí prostředek na nádobí. Místo jaru, který mě to způsoboval, používám ty levné za pár korun co málo odmašťují a mám ruce bez ekzému, na ekzém je dobrý triamcinolon E ale je pouze na předpis.

standa (Čt, 10. 11. 2016 - 14:11)

Ekzém mám na dlaních a...tak to nebude ono - lupus se projevuje ekzémem kolem nosu (vypadá jako takový tvar motýla)

mila (Čt, 10. 11. 2016 - 11:11)

Mám na nás dotaz , jestli...Ekzém mám na dlaních a prstech rukou. Asi pět roků. Někdy je to lepší, někdy horší. Mám masti. Souvislost s CD netuším.

Standa (Čt, 10. 11. 2016 - 10:11)

Mám na nás dotaz , jestli se někomu z vás netvoří ekzém kolem nosu ve tvaru motýla? a jestli někomu nezjišťovali systémový Lupus, pro který je to příznačné. Jednou z možností je automimunitní reakce, kde může být napadán i CNSa, což může způsobit/zhoršit CD.

mila (Čt, 10. 11. 2016 - 07:11)

Já nevím jak bych ty...Člověk si zvykne. Chce to čas. S přibývajícím věkem mi pohledy lidí vadí čím dál míň. Jsem tak ráda, že už nelpím na věcech, které jsem kdysi považovala za důležité....

mila (Čt, 10. 11. 2016 - 07:11)

Paní Milo, četl sem si zde...Zdenku, zdravím. Jsem nemocná sedmadvacátým rokem :-)Třes ruky se mi začal objevovat asi před třema rokama. Až poslední dobou se hodně více zhoršil. Když jsem se zmínila dr. při píchání botulu, tam mi řekl, ať to neřeším. Pochopila jsem, že to asi patří k mé nemoci a nejde s tím nic dělat. Koupila jsem si proutěný podnos s jedním uchem, abych si mohla nosit dva hrníčky - s kávou a čajem, v jedné ruce, v té, co se mi netřepe a tak jsem na ten třes levačky vyzrála :-), no ne???? Držte se. Přeju pěkný čas....

Alena (Po, 7. 11. 2016 - 09:11)

Omlouvám se za to zdvojení.

Alena (Ne, 6. 11. 2016 - 16:11)

Maruško,s tímhle mám také velký problém, ale vždycky, když to zvládnu, je to o něco lepší. Mně také pomáhalo říct o svém problému, odvést svoji pozornost, povídat si. Někdy to bylo lepší, někdy horší, to jsem pak jedla jen vidličkou, a přidržovala si hlavu, nebo sval na rameni Pak jsem zjistila, že mi v těchto situacích pomáhá Neurol, nízká dávka, aby si člověk nezvykl. A v lázních jsou na sebe lidi všeobecně laskavější a chápavější. Především se nevzdávat.

Alena (Ne, 6. 11. 2016 - 16:11)

Maruško,s tímhle mám také velký problém, ale vždycky, když to zvládnu, je to o něco lepší. Mně také pomáhalo říct o svém problému, odvést svoji pozornost, povídat si. Někdy to bylo lepší, někdy horší, to jsem pak jedla jen vidličkou, a přidržovala si hlavu, nebo sval na rameni Pak jsem zjistila, že mi v těchto situacích pomáhá Neurol, nízká dávka, aby si člověk nezvykl. A v lázních jsou na sebe lidi všeobecně laskavější a chápavější. Především se nevzdávat.

mária (Ne, 6. 11. 2016 - 11:11)

Mario, kdyz Vam neurolog...Já nevím jak bych ty lázně přežila to fakt nedám sedět na obědě u stolu a jíst z cizíma lidma a pořád se bát že se třepu u jídla .To tuplem nedám a svačiny a obědy a večeře to je to co mi vadí ,obdivuji vás jak to zvládnete???????

Staňka (So, 5. 11. 2016 - 17:11)

Ještě je možnost když nedají lázně jet do Čeladné ,je to jako lázně ale hrazené jako pobyt v nemocnici takže z jiné hromádky než lázně.A je to po doporučení z rehabky snadnější. Je to tam taky pěkné

mária (So, 5. 11. 2016 - 13:11)

Máte někdo skušenost s SCD uzdravte se jídlem ,podělte se o skušenosti.

Renata (So, 5. 11. 2016 - 10:11)

Zkusila bych Luhačovice na...Jani, ja byla ve vile Antoaneta a bylo to uzasne. Takove domaci prostredi. Uprostred je luxusni hotel a k tomu jsou pripojeny dva tri hvezdickove, ale taky moc pekne. Byla jsem ve dvouluzkovem at nemusim moc priplacet. Za ten rok co jsem se predtim lecila uz jsem zaplatila plno penez a tak jsem brala tu nejlevnejsi variantu. Pani doktorka napise lecbu pri nastupu (byla to takova 15-ti minutova konzultace). Pak ksem mela kontrolu jeste po 2 tydnech a pak pri vystupu. Bylo to primo v budove. Vsechny procedury jsem mela tam krome uhlicite koupele, to jsem musela dochazet tak asi 15 minut. Byla to ale pekna prochazka po kolonade. Ja si ale nevybirala nechala jsem to jak to vyjde. Ten tyden je myslim malo, ale urcite je lrpsi nez vubec nic. Rikala jsem si, ze bych bejradeji jela na 3 tydny. Ale je fakt, ze to tentokrat bude horsi. Mam kluka v prvni tride a holku, ktera maturuje. Tak nevim, nevim, ale zatim si z toho hlavu nedelam.

Jana (So, 5. 11. 2016 - 07:11)

Mario, kdyz Vam neurolog...Zkusila bych Luhačovice na týden. Můžete mi poradit kde jste přesně byli a jestli je na místě možná konzultace s lékařem? Jana

Renata (Pá, 4. 11. 2016 - 23:11)

Reni já jsemz Jeseníku tak...Mario, kdyz Vam neurolog napise rehabky, tak muzete kdekoli. Urcite neco v Jesenikach byt musi. Rehabky mi psala neurolozka bez problemu. Ake myslim si, ze kdyz i neurolozku pozadate o napsani lazni, tak by to mohlo klapnout. Reknete ji, ze zmate dost takto nemocnych co lazne na tuto nemoc dostali. Ja tehdy nevedela, ze to jde. Ale pak jsem byla rada, ze to tak dopadlo, protoze mi to vyslo az za dalsi 3 mesice s tim rehabilitacnim doktorem a to uz mi bylo zase trosku lip a i to pocasi bylo super. Vsechno zle je vzdycky k necemu dobre.

Alena (Pá, 4. 11. 2016 - 21:11)

Týdenní pobyt v Luhačovicích si hradím sama, mají v nabídce - 7denní lázně na zkoušku, wellness pobyty, pobyty pro seniory, slevy na First minute. Cenově výhodné je to hlavně v zimním období. Na internetu už je nabídka pobytů i na příští rok. Je ale pravda, že nemám botox. Razantní klasické masáže nedělají dobře, spíše měkké techniky, jak píše Stanka. Na intenzitě se lze domluvit na proceduře.

Stanka (Pá, 4. 11. 2016 - 20:11)

pr. Otruba Vám návrh na rehabku klidně napíše jen najít někoho na rehabilitaci kdo o té naší nemoci aspoň něco ví a pomůže .

mária (Pá, 4. 11. 2016 - 19:11)

Marii, jak jsem chodila na...Reni já jsemz Jeseníku tak o žádném doktorovi nevím i ten náš neurolog ordinuje jen jednou za týden a jen v pondělí.Taky mi řek že už k němu nemám chodit ted co jezdim do toho Olomouce a mám zustat v péči pr. Otruby v Olomouci.Rehabku na tuto nemoc tady v Jeseníku????Poradte

Zdeněk (Pá, 4. 11. 2016 - 19:11)

Paní Milo, četl sem si zde všechny příspěvky, já sem nemocen druhým rokem, pochopil sem, že se nemoc zhoršuje, zatím chodím do zaměstnání jako hlídač a kdo mě nesleduje neví čím trpím. Vy ste psala, že už pociťujete třes ruky, to patří také k dystonii? Zatím nevím co všechno můžu od nemoci očekávat, ale byl bych rád za více informací, mám strach, že při větší viditelnosti mého postižení, by mě lékař zřejmě nedal potvrzení, a invalidní důchod částečný, to je asi málo korun. Děkuji za Vaše názory, jestli se někdo ozve.

mila (Pá, 4. 11. 2016 - 11:11)

Losiny jsou hrazené...Byli jsme teď na tři dny v Losinách. Vstup do kulatého bazénka na Elišce na hodinu stál 180,- korun :-) I přes to, tam ten kraj miluju :-)

Reklama

Přidat komentář