Reklama

Cervikální dystonie

mária (Ne, 4. 9. 2016 - 13:09)

já mám 100j Botulotoxinu -...Já jsem ted při posledním BTX dostala 1000 jednotek jak tady čtu ,tak každý máte mín a ted jdu až 26 října, byla jsem v červenci a zdá se mi to dlouho do října .Nevím zda jim mužu zavolat aby mě vzali dříve .

Standa (Pá, 2. 9. 2016 - 17:09)

Tak kdo to "prubne" jako první ?http://www.medtronic.cz/vase-zdravi/dystonie/o-pristrojich/dbs-pristroje/Activa/index.htm

Standa (Pá, 2. 9. 2016 - 17:09)

Ten pocit na zvracení mám...já mám 100j Botulotoxinu - hlavní do SCM asi 60 a po 20J do zadních buď nahoru nebo dolů - splenius capitis(ten dělá ty záškuby) / trapézy. ted byly trapézy a proto jsem měl i více záškubů a třesu. příště přehodíme vzadu nahoru. a to vážím 118kg a krk mám silnější , ikdyž ho 1/4 nefunguje.

standa (Pá, 2. 9. 2016 - 16:09)

Ten pocit na zvracení mám...Doktoři by trochu měli přihlížet k tělesné konstrukci - něco je jiného zátylek jako bejk , nebo některé ženské maji krček jak špejličku ,(asi podle hmotnosti). Do toho přece nemůže napíchat stejné dávky !- já bych si požádal o snížení pokud hlavu neudržíš. Navíc s každým botoxem ten sval oslabuje , protože měsíc nepracuje , tak si to můžeš zhoršit - teď jsem chtěl naopak přidat - ať mi to vydrží déle. S tou nauzeu jsem to měl velmi těžké po tom nárazu v autě - nevím jestli si někdo umí představit na zvracení při každém pohybu hlavy - 1den - měsíc - rok, rok a půl ! to už jsem měl 68kg.parkrát za den to člověk přežije ,ale celý den to bylo na blázinec. dnes vážím skoro dvojnásobek při 2m výšky. Z anorektixus do obezitus.To dělají AD.

Eva (Pá, 2. 9. 2016 - 09:09)

Já budu rád , když mi...Ten pocit na zvracení mám občas taky, ale vždycky to samo přejde, nic nato neberu. Občas mě to nastartuje migrénu. Mě se už blíží 21.9. botox, tak se vážně těším. Až nato že budu mít zas oslabené svaly. PROSÍM máte to taky někdo po botoxu, že asi měsíc neudržíte hlavu při čištění zubů apod? Stando nevíš, není to třeba, že mám zbytečně vysokou dávku botoxu?

Standa (Pá, 2. 9. 2016 - 09:09)

Nerad bych to zakřiknul , ale po změně AD začal znovu zabírat riváč(znovu vypíná dyston třes) a hlava se taky zklidňuje - takže přechod na nové AD se možná úspěšně podaří- Dnes už docela ok. Tak trvá to ten měsíc jak píší diskutující.

Standa (Pá, 2. 9. 2016 - 05:09)

Díky za typ - to je pravě...Tisková oprava - Sympatikus

standa (Pá, 2. 9. 2016 - 05:09)

Stando, mě je na blitíčko...Díky za typ - to je pravě ono , něco se podráždí pod hlavou a už je zle.(nesimpatický simpatikus) C1 - c2. jedině krk zabetonovat proti pohybu.

Adell (Čt, 1. 9. 2016 - 16:09)

Stando, mě je na blitíčko když mě dráždí bolest hlavy. Tak jsem prubnula k Rivotrilu prihdit kousek Neurolu. riváč narovná krk a neurol zkldní točení a to pŕidané. Taky jsem jednou pŕihodila obyčejný Guajacuranje bez receptu a taky to drobátko zafunkovalo. Nejlepší na neuro blití je Motilium, ale suklacky ku,,, ho měli dlouho ve výpadku.

Standa (Čt, 1. 9. 2016 - 16:09)

Stando, takže AD neni nic...Já budu rád , když mi nebude na zvracení pokud pohybuji krkem.To by mě úplně stačilo . Ty depky ani neřeším - někdy u toho jsou, ale ta nauzea je horší.Připadám si jak těhotná ženská - hlavně ráno - ještě se pustím do zázvoru-Dneska cvičně garáž a je to hrůza - ty svaly na tom krku tak rychle zlenivý a stojí velké usilí do nich dostat sílu. TEd to budu muset začít znova zatěžovat.To bude boj.Největší pitomost - zůstat dlouho doma .Ten krk musí být pořád pod tlakem , že tu hlavu musí nosit.

Alena (Čt, 1. 9. 2016 - 14:09)

Stando, takže AD neni nic pro ty, co už nějakou polékovou hepatopatii prodělali (jednalo se nejspíš o Augmentin- pslední v řadě 3 ATB během 2 měs.). Ale ATB si netroufnu nevzít na rozdíl od AD.Přeji, ať je změna medikace k lepšímu.Alena

Standa (Ne, 28. 8. 2016 - 11:08)

Jedno z lepších Ad , ale...dle psych. statistik nej. AD- nejméně vedlejších . přizn. kvůli kterým to lidi zahodí - je SERTRALIN. (ten jsem kdysi zkoušel měsíc a rozhazovalo to docela tep)Cipralex - působil i na dystonii- ze začátku stačil - i bez Rivotrilu. (pak museli po 2 letech přidat riv.)

Standa (So, 27. 8. 2016 - 17:08)

Jedno z lepších Ad , ale...ideální asi neexistuje Valdoxan -Po uvedení na trh byly hlášeny případy poruch jaterních funkcí včetně závažných případů jaterního poškození. V observační studii bylo také prokázáno, že se lékaři neřídí doporučením programu pro sledování jaterních funkcí. Je proto nutné znovu zdůraznit význam sledování jaterních funkcí, které je základním předpokladem pro bezpečné užívání přípravku Valdoxan.

Pro Standu (So, 27. 8. 2016 - 13:08)

Jedno z lepších Ad , ale dražších je Valdoxan. Ahoj Romča

standa (Pá, 26. 8. 2016 - 13:08)

http://www.medtronic.cz/vase-zdravi/dystonie/o-pristrojich/index.htmtu jsem nael par info o metode dbs

Standa (Čt, 25. 8. 2016 - 10:08)

Nás s touto nemocí je asi v...ted se snazím vyměnit jedno AD (11let) za druhé a je to mazec- bral jsem cipralex - ale ne tak na depky jako na somatoforní neurovegetativní dysfunkci(hlavně pocity na zvracení), což nějak souvisí s tou torticollis - nějak to draždí nervíky. to mám 20let a tohle AD na to fungovalo a mělo co nejméně V.ú, ale už přestalo.Jako pokusný krulik. někdy nevim jestli je blbě od dystonie a co od tablet. čekám ,kdy odezní ty hnusné vedlejší účinky a snad zase bude líp na pár let . Doktorka závodní na změnu odvahu neměla , jedině jak to předepíše psychouš. pak mi to může psát už sama.

Eva (St, 24. 8. 2016 - 13:08)

Před určenou diagnózou CD...Nás s touto nemocí je asi v Čechách tak málo, že i někteří lékaři nevědí o čem je řeč. Moje obvodní doktorka mě řekla, že se s touto diagnózou za celý život nesetkala. Už je rok v důchodu. A naše neuroložka mě poprvé řekla zatuhlý svaly, a podruhé asi po roce, kdy už sem byla zoufalá, to poznala a poslala mě do Pardubic na botox. Poznala to díky tomu, že v tom čase měli o této nemoci seminář, takže už něco věděla, a taky věděla, že už u ní sem podruhé, protože i poprvé sem se ji na tuto nemoc ptala, ale na psychiatrii mě teda nikdo neposílal, tam bych ani nešla.

Standa (St, 24. 8. 2016 - 08:08)

Stando, cítíš ještě...Ta infuze byla jen jedna - výborné to bylo tak týden - a ty sáčky - toje běs - z toho tak akorát bolí břicho.

micha (Út, 23. 8. 2016 - 21:08)

Stando, cítíš ještě účinek toho hořčíku?

Dita (Út, 23. 8. 2016 - 15:08)

Na psychiatrii jsem veden se...Před určenou diagnózou CD mě poslali na psychiatrii, závěr zněl v překladu pacientka si nemoce vymýšlí, zalepili zprávu do obálky a poslali obvoďákovi. Když jsem po čase přinesla zprávu z neurologii a rezonance, psychiatr byl hodně překvapený. Už jsem tam samozřejmě nikdy nešla.

Reklama

Přidat komentář