Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

Silonboy (Po, 23. 10. 2017 - 17:10)

Tak jsme minulý týden se...Zdravím Vás,a co silongirls byly tam také nějaké pěkné šustivé holky?Silonboy

Majkl (Ne, 22. 10. 2017 - 12:10)

Ahoj, fotku kombinézy pošlu v týdnu, jak budu doma. Tak vydržte

Jiří (So, 21. 10. 2017 - 05:10)

Tak jsme minulý týden se sešli v Rožnově pod Radhoštem a udělali sraz bunďáků. Bylo to supér, procházka z Pusteven na Radhošť, druhý den po skanzenu a každý večér jsme si vzájemně pohráli na pokojích samozřejmě to vše v bundách a oteplovačkách a měl jsem sebou i péřovou kombinézu, ale tu jsme využily jen na pokojích, ven se v ní nedalo jít, to musí počkat až na opravdovou zimu. Škoda jen že přes všechny vízvy se nás sešlo tak málo. To chce odvahu a né jenom mýt silácké kecy na internetu. Už se těším na další sraz vzniklo tam kamarádství.

Pitr (St, 18. 10. 2017 - 22:10)

Je dlouhá mám 190cm. Kolik...Prosím Majku mohl byste mi poslat fotky té kombinézy na email měl bych o ní zájem děkuji. [email protected]

Majkl (St, 18. 10. 2017 - 07:10)

Je dlouhá mám 190cm. Kolik měříš?

Hombre (Út, 17. 10. 2017 - 19:10)

Tak jsem včera objevil...Jaké jsou rozměry kombinézy? Potřeboval bych nějakou hodně dlouhou.

Majkl (Út, 17. 10. 2017 - 15:10)

Tak jsem včera objevil nějakou 4000g kombinézu, tak přemýšlím o prodeji své 3000g.. neměl by někdo zájem? Je nová, vyšla na cca 7000kč

Mates (Ne, 8. 10. 2017 - 23:10)

Zdravím vás všechny co...Ahoj Lenko, jaké máš péřové oteplovačky, můžu poprosit o foto.

Mates (Ne, 8. 10. 2017 - 23:10)

Pořádáme setkání...Ahoj prosím podrobnosti k setkání.

Pitr (Pá, 6. 10. 2017 - 23:10)

Mě to dneska nedalo a vzal jsem si ven na procházku do lesa kombinézu a bylo to super

Pitr (Čt, 5. 10. 2017 - 22:10)

Ať žije lidová tvořivost!...Ahoj Jirko prosím tě poslal bS mi fotky tě kukly. A prosím tě odkud jsi? Děkuji [email protected]

Jirka z Ch. (St, 4. 10. 2017 - 10:10)

Šátek přes celý obličej...Ať žije lidová tvořivost! Já jsem kdysi potřeboval fleecovou vestu s kapucí a protože momentálně je u nás neměli, koupil jsem normální s rukávy a ty jsem ustřihl. Delší dobu ve doma válely (ty rukávy) až na mne padl nápad zkusit z nich udělat kuklu. Stačilo najít vhodné místo rukávů (aby to hezky a přijmně sedlo na obličej a na hlavu - nechtěl jsem vykrádat banky - na jednom konci to sestřihnout do takových cípů a sešít a pak už natažené na hlavě si hmatem najít místa očí a křídou si naznačit, kde jsou. Otvory jsem nestříhal, ale vzal kousek vhodné slabé trubky,u kamaráda na soustruhu jeden konec nabrousil, zmáčkl do oválu a byl nástroj na oční otvory hotový. Pak se tím krásně ty otvory vyseknou a nemusí se ani obšívat. No jo, sle to zbyl ještě jeden rukáv.... Tak jsem z něho udělal totéž a oční otvory těch dvou kukel jsem obšil čalounickým stehem (pro vysvětlení - šije se to z líce a zatáhnutím za dost silnou niť se to jaksi obrátí dosebe a celé se to krásně začistí. (Jak se to dělá,mi ukázal jeden čalouník) Vznikla dvouvrstvová kukla a v kombinaci s kapucí mojí kombinézy nebo i bundy (případně obojího) jsou hlava a obličej nádherně v teple. volně se v tom dýchá a nikde to netlačí. Mám to to dost dlouhé až k ramenům, kde je to ustřiženo tak, aby si to sedlo na ramena a nikde se to neshrnovalo. Kdo by nechtěl moc pracovat, může si takovou kuklu udělat jen z jednoho rukávu - dá se na to poničit nějaká silnější fleecová mikina. Barvu mám takovou světlejší šedou a v loňské zimě jsem v tom zakuklený a nabalený v kombinéze chodil i ve městě. Zkuste to, je to fajn a na nošení příjemné!

Lenkanabal... (Út, 3. 10. 2017 - 13:10)

já mám rád holky co ten...Šátek přes celý obličej mám také ráda,jak jsem zde již kdysi popisovala,mám několik šátků s prostřiženými a obšitými otvory pro oči. Často jej používám na horách při lyžování místo kukly pod helmu. Nejprve si dám na pusu teplý rolák nebo pletenou kukličku /kvůli teplu/ a přes to uvážu šátek jedním cípem dolů a druhý dám přes hlavu.Boční cípy svážu vzadu za krkem a mám obličej a celou hlavu krásně v teple,přes to nasadím helmu a brýle.Někdy si s kámoškou jen tak hrajeme a vždy jedna musí mít celou hlavu i s obličejem zavázanou v šátku,většinou používáme palestinu nebo jak jsou teď moderní lehké velké šátky.

Tom (Pá, 22. 9. 2017 - 19:09)

Dneska jsem potkal v metru...já mám rád holky co ten šátek mají přes celej obličej

MOntana (Pá, 22. 9. 2017 - 14:09)

Hezky se nám ochladilo,tak...Ahoj. Letos sice nic nového nemám, ale předloni jsem si nechal ušít v Artcicu uživatelsky perfektní péřovou kombinézu a to podle různých, zde uvedených poznatků, které jsem dal dohromady, vzniklo něco něco obrovsky praktického a natolik příjemného na nošení, že v ní chodím, jakmile je teplota nižší než O a to nejen někde o samotě, ale všude, i v městech a na různých výletech. Používám ji v zimě i v autě, protože se v ní příjemně sedí, netáhne na záda a celkově je pocitově volná a pohodlná. Užil jsem si ji vloni i letos ve Skandinávii a i jinak u nás v Krušných Horách na sněžném scooteru.Konkrétně tedy – kombinéza má dva hlavní zipy, od límce až na konec nohavic, každý se čtyřmi jezdci, rozpínatelné z obou konců podle chutě. Jsou na dělané zakázku a na míru ve WICU Děčín, kde jsou velice ochotní jakékoli udělat. Zipy umožňují bezproblémové a pohodlné oblékání i svlékání v sedě i jinak, kombinéza se díku tomu dá svléknout i za jízdy autem (pochopitelně jako spolujezdec, když řídím, raději zastavím, ale ani tehdy nemusím z auta vystoupit.) Ani boty se zouvat nemusí. Ty čtyři jezdci umožňují zip rozepnout na libovolném místě a libovolné délce, aniž by se zip celý musel rozepnout, třeba když je nutné se dostat ke spodnímu oblečení a k jeho kapsám. Prostě se v jakémkoli místě dá vytvořit jakýsi průchod pod kombinézu. Další zip je v rozparku a to od pasu vpředu až k pasu vzadu, dvoujezdcový, což je praktické i užitečné. Nechal jsem udělat i zipy v rukávech po celé délce, taky dvoujezdcové, ale se zipy jaksi proti sobě, takže se dají vytvořit větrací místa třeba v podpaží apod.Další „vychytávky“ jsou třeba kapsy mezi hlavními zipy, vlastně jakési rukávníky, na obou koncích zipy uzavíratelné. Límec je natolik vysoký, že kryje v případě potřeby i obličej, kapuce je v límci v místech od jednoho hlavního zipu zadem ke druhému po rozpojení zipu odnímatelná. Je ušitá vlastně jako kukla, nemá klopy pod bradou, je vpředu vcelku a protože se přetáhne přes límec, který je vcelku mezi hlavími zipy, nikde netáhne a kapuce se samovolně nerozepíná. Je možné ji klidně přehodit na záda nebo ji dát pryč. Navíc je možné límec vytáhnout až pod oči a protože kapuce má možnost použít uprostřed v ní všitý zateplený pásek, normálně v ní schovaný, který se dá vytáhnout a zastrčit pod střed límce, vznikne perfektní kukla se dvěma otvory pro oči. Ve spojení v mrazivé fujavici je to perfektní (mnohokrát vyzkoušeno, i ve vichřici!). Uvažuji ještě o tom, do límce někde v místech pod bradou, vytvořit vodorovnou škvíru, zavíratelnou zipem, která by umožnila přistup vzduchu v případě, že mám nasazené přes kapuci lyžařské brýle, které oční otvory v kombinéze utěsní a někdy je potřeba vzduchu pro dýchání větší než v takovém případě.Půodně jsem měl v úmyslu nechat kombinézu udělat tzv. s „teplými“ švy, ale to bylo řešení do pořádného mrazu, co pak s ní v mezidobí? Nakone se to vyřešilo celkem prostě – nechal jsem udělat kombinézy dvě – jednu, již zde popsanou, s „jednoduchými, ale pořádně nacpanými komorami – je to na pohled hezké a dobře to větrá, ale moc do velké zimy a větru to není. Udělal jsem tedy ještě jednu, schopnou jak samostatného užívánítak i jako zateplovací vložky do té první. Podstatný rozdíl je v tom, že je plněná dutým vláknem se samonosnou konstrukcí, takže nejsou nacpávací kapsy zapotřebí. Tak se nemůže stát, že by se někde „sešly“ švy venkovní a vnitřní kombinézy a tamtudy to začalo foukat – vždy je tam ono duté vlákno. Koupil jsem specielní vlákno, které používá armáda US na zimní oblečení a je opravdu perfektní – nikudy dovnitř nefouká ani netáhne. Tato „vnitřní“ kombinéza je podstatně lehčí než kombinéza s dvojitými komorami a nemá již kapuci. Dá se nosit i zcela samostatně.Kdysi dávno jsme s manželkou objevili - tuším že v Globusu, neuvěřitelně levné a nádherně lehké chlupaté deky – má žena tehdy dostala nápad, že z nich ušije kalhoty a bundu s rolákovým límcem, bez zipů, jen tak jednoduché. Další nápad byl je udělat dvojité, s chlupy dovnitř i ven. To nebylo špatné, jen to mělo vadu, že se to chytalo na vnitřní vrstvu oblečení a samotné to bylo dost „větrunevzdorné“, takže to skončilo v almaře. Dost mi toho bylo líto, protože to nádherně hřálo a tak mne vloni napadlo, použít to jako tepelnou vložku do velké zimy.Nápad, odzkoušený v minulé zimě, se dokonale osvěčil. Abych omezil to vzájemné lepení vrstev na sebe, bylo pořadí vrstev při ježdění na skůtrech toto – na tělo kalhoty a triko Moira. Pak ta „vnitřní“ kombinéza a dál buď již ta péřová nebo mezi tou „spodní“ a péřovkou to huňaté z dek. Vzájemně to po sobě dobře klouže, čili nikde se to na sebe nechytá a je to lehké, dobře se v tom dá hýbat a je to neskutečně teplé. Taky je to rychle suché, což je v zmním počasí rovněž důležité Na konci loňského roku po Vánocích - v poslední zimě, při mé cestě po švédské rezervaci u polárního kruhu, snad v největší zimě, kterou si tam pamatují, jsem to otestoval. Zima se mne nijak nedotkla, i když ručička mého kapesního teplměru, který má stupnici do –35°, se často usadila na spodním konci a vůbec se nechtěla hnout. Faktem je, že to bylo těsně po vánocích a slunce obarvilo horizont tak trochu kolem poledne. Ale náhradou bylo 14 dlouhých nocí nádherných polárních září.Tak to je asi tak všechno, co je u mne nového, třeba to bude někoho zajímat.

jarda (Pá, 22. 9. 2017 - 12:09)

Dneska jsem potkal v metru holku v péřový vestičce a na ní měla kolem krku až téměř na pusu velký šátek,vypadalo to moc pěkně,šátek byl asi z nějakého měkého hřejivého materiálu. Jak se vám líbí tyto velké šátky?

Mmsk (St, 20. 9. 2017 - 15:09)

Dikes za info. Jinak dlouho mam doma kombinezu z cinskeho obchodu a ma oboustranny zip nac to slouzi kdyz dam venku vnitrni stranu?

Majkl (Po, 18. 9. 2017 - 21:09)

Na aliexpresu nemaji...Zadej do vyhledavače na aliexpress expedition down jacket .. Mám tu modrou a je dokonalá a super cena

Mmsk (Po, 18. 9. 2017 - 20:09)

máme:-) taky jsem koupil tu...Na aliexpresu nemaji kombinezy. Aspon ja nic nenasel. Date odkaz?

Montana (Po, 18. 9. 2017 - 16:09)

Zima už na nás leze, což by něměla být žádná novinka. Jen se usmívám nad některými zde, kteří naříkají, že je v zimě moc teplo a že tedy kobinézy a podobné obleky jsou vlastně zbytečné. Já si myslím, že naříkat nad tím, že není zima, je naříkání zcela zbytečné, zima si z toho stejně nic dělat nebude. Ostatně - já jsem si loňskou zimu užil docela dobře a to i v Praze. Užil jsem si tak i tu moji skoronovou kombinézu - doknce i ve vnitřní Praze - a bylo mi docela fajn. Pro ty stydlivé mohu jen dodat, že péřová konbinéza, náležitě nacpaná, vzbuzuje pozornost asi takovou, jako hádající se cikán na dvorku. Prostě je to každému fuk, spíš ti, kterým je zima, tiše závidí. Co ovšem nemám rád, jsou nové motoráky ČD, které mimo kravál zhruba stejný jako ty staré jsou přetpoené pomalu jako v sauně. Ale proti tomu je jednoduchá obrana. Prostě si vršek kombinézy rozepnout a použít ho jako polštář pod zadkem.A pro ty "náročnější" na nízké teploty? Dělejte to jako já, mám známého v Krušných horách, který má dva sněžné skůtry a tak se tam jezdívám vozit. Taky si občas (tak jednou, 2x za zimu "vyrazím z kopejtka" a nějaký čas strávím ve Skandinávii, Je tam rozhodně hezčí zima než u nás (zejména ve vnitrozemí blíž k polárnímu kruhu) na rozdíl od cen v hospodách a obchodech, které už moc přátelské nejsou. Zato noční (vlastně už pozdně odpolední) dívání se na nádherné divadlo, které tam pro nás příroda připravuje (myslím polární záři), za ty peníze stojí. Zkuste to taky, uvidíte.

Reklama

Přidat komentář