Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

oteplovačky (Pá, 9. 5. 2008 - 13:05)

musím souhlasit dnešní oteplovačky nejsou tak hezke jako byli ty v 80. letech. ja mam doma 4 z 80 let a nosím je rad než ty nove moderní.

Petr II. (Pá, 9. 5. 2008 - 13:05)

Ahoj K.M.: Myslím si, že se v tomto směru shodneme. Akorát jsem se trošku pousmál, když jsi dal do uvozovek ,,slečny", které si ,,na tento střih asi navykly zamlada v oněch zmíněných 80. letech". Já totiž k té generaci v podstatě také patřím. Jsem ročník 1974 - tedy narozený v první polovině 70. let. Někdy bývá naše generace nazývána také ,,Husákovi děti". Byli jsme vlastně poslední takové skutečně ,,silné ročníky" co do počtu. Takže já jsem ty zimní lyžovačky v na Šumavě ještě absolvoval v nějakých těch letech 1988-1991, kdy jsme se ještě na hory oblékali ve stylu, o kterém jsem psal. Vzpomínám rád na lyžařský zájezd, kdy jsme na hory vyrazili ještě jako středoškoláci, ale na soukromou ,,jízdu" - tedy bez pedagogického dozoru. Večer jsme si udělali večírek, na který jsme si někteří nechali na sobě oteplovačky, protože ta horská chata tehdy nebyla příliš dobře vytopená, alespoň tedy její společenská místnost na přízemí. Pustili jsme si tehdy nějakou tu hudbu a tancovali jsme s holkama ploužáky. No a při tom tanci - tělo na tělo - a ještě k tomu v oteplovačkách (tehdy jsme nosili ty ne do pasu, ale až na záda a v předu až na prsa s dlouhým zipem a na tráky na ramena, které dnes také na trhu postrádám, protože byly úžasné - ještě jedny mám na památku z té doby, ale už do nich nevlezu - asi jsem za těch 18 let trošku přibral) - takže brzy jsme se s kamarádkou vytratili nahoru. Ty jsi jistě asi mladší, takže lesklé oteplovačky 80. let jsou pro Tebe retro-styl, kterému fandíš. Pro mne jsou prima vzpomínkou na střední školu a na konec 80. let, lyžařské zájezdy - a všechno to, co k nim patřilo... Akorát s jedním nesouhlasím: Naše slečny, kterým bylo tehdy nějakých 16-17, a které dnes mají 34-35 a staly se našimi ženami a partnerkami, si myslím, že ještě nejsou ,,slečny" v uvozovkách. Jsou to ještě stály sexy baby, a škoda, že jsme se potom rozešli na vysoké, ztratili na sebe kontakty, někdo začal podnikat, někdo to zkusil v zahraničí atd. Hlavně se nenašel nikdo, kdo by organizoval nějaké srazy po letech. Ale někdy mne napadne, jaké by to asi bylo, kdybychom se sešli na té horské chatě (z níž už je možná dnes nóbl penzión pro hosty z Německa - samozřejmě také za odpovídající ceny) na večírku v oteplovačkách...

K.M. (Pá, 9. 5. 2008 - 10:05)

Petře 2: přesně tak, má slova. 80. léta byla úžasná. Nejen ale materiálem, i střihem - tenkrát byly v módě na všem, vč. lyžařských a kožených bund nabíraná ramena a široké rukávy. V dnešní "renesanci" nylonu a šusťáku je ovšem střih poplatný dnešní "módě" - vše je tak upnuté na tělo a o pár čísel menší, jako by byl materiál nedoplatitelný.Hnus goretexového oblečení je dán i jeho nepochopitelným, beztvarým střihem. Existují, leč se hrozně málo na svahu (nebo ještě míň ve městě) vidí goretexové bundy střihu jako je bomber, široké, nabírané a stažené ještě nad zadkem manžetou, ideálně tak 10cm širokou. Tyto jsou velmi sexy. Bohužel je nosí povětšinou "slečny", které si na tento střih asi navykly zamlada v oněch zmíněných 80. letech :)

Petr II. (Pá, 9. 5. 2008 - 00:05)

Jinak plně souhlasím s K.M... Goretex též nemám rád - není sexy, je o ničem. Za někým, kdo je oblečený v goretexu se prostě člověk neohlédne. Co se týká lyžařského oblečení, já jsem měl rád 80. roky. Lesklé oteplovačky, bundy, kombinézy. V devadesátých letech přišly do módy tyto goretexové bundy. Já jsem ale vždy zůstal věrný lesklému nylonu. Jsem proto rád, že přišla určitá ,,renesance" lesklého šusťáku. Není to všeobecný trend, ale pro ty, kteří mají zájem, se dá obstarat... Jinak mám rád i potápění - a též jsem nepřišel na chuť neoprenům s pórovitým matným povrchem, které se staly trendem 90. let. Do vody si oblékám gumový oblek z hladké, lesklé a pevné gumy a pod něj podoblek.

Petr II. (Pá, 9. 5. 2008 - 00:05)

Pro Petra (ale klidně o pro ostatní). Po čase jsem se znovu dostal na tuto stránku. S radostí jsem zjistil, že tato stránka nejen, že stále funguje, ale i se rozvíjí. Některé příspěvky mne trošku až překvapily, ale je to v pohodě. Je vidět, že někteří už píšeme s menší či větší pravidelností, takže jsme vlastně vytvořili takovou fajn partu, sice anonymní, ale asi je to tak dobře... "Pro Petra" píši proto, protože tam měl dotaz na výrobek firmy Parkasite. Jak jsem už dříve psal: kupoval jsme si s partnerkou každý dva výrobky: každý po jedné kombinéze a potom každý oteplovačky a bundu. Přesné ceny za každý jeden kus už nevím: příbuzným, kteří žijí v Německu a přebírali to, jsem zaplatil vše dohromady. Partnerka si nechala ušít Glosssuit se zipem vpředu a odepínatelnými rukavicemi a botičkami. Vím, že je to praktičtější. Já jsem si nechal šít Glosssuit se zipem vzadu a rukavicemi a botičkami napevno: navíc v nejteplejší verzi: 1600 g peří. Vím, že tato varianta je méně praktická: hlavně neodepínatelné rukavice, ale prostě jsem po tomto ,,skafandru" toužil. Jsem nesmírně vzrušený už když ho jen sundávám z ramínka. To šustění lesklého nylonového povrchu a jeho hladný chladný povrch mne přivádí do varu. Navíc do této nádhery se člověk neoblékne bez pomoci sám. Jednak je zip na zádech a jednak v nesnímatelných palčákách by jej člověk si těžko obsloužil. Obléká mne partnerka. Zapne mi zip, upevní opasek a nasadí kapuci. Asi bych měl i doplnit, že se vždy oblékám nadvakrát. Poprvé si vždy navlékám ještě prezervativ, abych si ,,skafandr" zevnitř nenamočil. Když se obléknu, stačí mi už jen párkrát se pohladit a udělám se. Několikrát se mi stalo, že mi ,,bylo dobře" aniž bych se sebe dotknul. Upevnila mi kapuci a utahovala opasek a přitom přišel ten známý nasládlý pocit... Tedy na praktické uplatnění je možná praktičtější se zipem vpředu a odnímatelnými rukavice i botičkami. Ale na krásné chvíle stojí za to mé provedení...

Jiří (Čt, 8. 5. 2008 - 17:05)

Pro Moudřína!Souhlasím že firma Arktic v Praze je relativně levná, ale není to opravdu nic moc.pokud chceš opravdu kvalitu a nevadí ti trochu si připlatit, tak doporučuji firmy Sir Rakoncaj, a firmu Millet. Mám péřové bundy od obou firem a jsem s níma naprosto spokojený.

K.M. (Čt, 8. 5. 2008 - 17:05)

Za snížení počtu péřovek na dívkách venku může rozmach funkčního oblečení, to je asexualní hnus ty goretexové bundy :(

Modřín (St, 7. 5. 2008 - 18:05)

Ahoj jiří. Díky za tip, ale jak jsem se díval na netu, tak jejich výrobky nebyly zrovna bůhvíco. Každopádně díky za tip. Bylo by super kdyby se lidi víc rozepsali, kdyby dávali svoje tipy, zkušenosti a vůbec se víc podělili.

oteplovačky (St, 7. 5. 2008 - 15:05)

ahoj ja jsem byl zase jezdit na kole v oteplovačkach bylo to super mel jsem 3 na sobe.

Jarda (Út, 6. 5. 2008 - 16:05)

Takové sportování se mi taky moc líbí.Věřím, že Tě to šíleně vzrušovalo. Napiš kolik jsi toho naběhala a jak moc jsi byla zpocená.Někdy by jsme to mohli třeba zkusit spolu, kdyby ti to nevadilo. napiš, těším se Jarda

Lucie (Po, 5. 5. 2008 - 19:05)

Ahoj všichni,dneska ráno jsem si byla zaběhat v péřové bundě a oteplovačkách.Pod bundou jsem měla ještě silnější rolák až na pusu,bylo to moc fajn.Nevím,jak vám,ale mě nefungují stránky www.winter-fashion.net

Jiří (Pá, 2. 5. 2008 - 17:05)

Ahoj Modříne!Kontakt na Járu sice nemám, ale mohu vřele doporučit firmu v Praze Arktic, šije péřové bundy a spacáky a má velmi slušné ceny. Vřele doporučuji. Najdeš jí pod karlovým náměstím směrem k vltavě pod kostelem co němci postříleli za války parašutisty kteří provedli atentát na Haidrycha.

Modřín (Čt, 1. 5. 2008 - 20:05)

NazdárekHele lidičky nemáte někdo mejl nebo jiný kontakt na toho járu co nabízel kontak kde si nechal cosi ušít? Strašně rád bych si koupil péřový spacák nebo něco takového, ale nechci kupovat zajíce v pytli. Doporučíte někdo něco?Kam zajít co je dobré a co ne.....Díky moc za všechno Martinbacek"seznam.cz

aleskov"email.c (Pá, 25. 4. 2008 - 18:04)

Ahojky,jsem také příznivcem lesklých a hladkých péřovek a kombinéz. Miluju Moncler a Parkasite - od nich si teď budu objednávat tu novou lesklou soupravu "New spirit fashion". Taky jsem skeptický k těm srazům, ale pokud bude někdo chtít rád se sejdu :-) mám fotky na www.downclub.net

xxx (Pá, 25. 4. 2008 - 18:04)

bla bla bla kecy v kleci, realita nikde

translator (Pá, 25. 4. 2008 - 17:04)

Mně se zas líbí šály a šátky a vlněné věci obecně. Slečny s podobnou zálibou můžou napsat. ;-) translator04"centrum.cz

Modřín (Ne, 20. 4. 2008 - 17:04)

Zdravím Járu. Jsem další novopečený blázen do všeho nylonového co je plné peří.Mohl bys mi také prosím poslat foto a kontakt?Reaguju na článek z 11. 1. 2008 07:53:54Díky moc předem.Martinbacek"seznam.cz

Jiři (Pá, 18. 4. 2008 - 06:04)

Nevím proč nám nadáváš do úchyláků. Já se dostal k počítači až teď. Každý nemá čas vysedávat u něj.

Návštěvník (Čt, 17. 4. 2008 - 23:04)

úchyláci

Návštěvník (Čt, 17. 4. 2008 - 23:04)

no to jo, taky dobrý úchyláci...

Reklama

Přidat komentář