Reklama

Důchod-forma chudoby ?

pavel (Po, 25. 5. 2015 - 15:05)

Oprava:potom chcipneme

pavel (Po, 25. 5. 2015 - 15:05)

Tak to ještě v půli...Potom chcipaky!!!politiky chce odsoudit, pokud budou brát migranty z Afriky. Já je tu Nechci!vy jo? Chcete na ně dělat? Chcete se bát vyjít na ulici? Oni umí dělat jen děti, které budou jako jejich rodiče vysavat systém, a nic do něho nedávat. PROBUDME SE!!!

Demokrat (Po, 25. 5. 2015 - 15:05)

Chces-li jako duchodce zit ve stejnem prepychu jako v letech 1948-1990, musis volit KSCM.

milan (Po, 25. 5. 2015 - 15:05)

To je právě to neštěstí....A máš nějaký návrh nebo myšlenku?
Mně se hrozně líbí operování pojmem mlčící většina, ale lidé se sami od sebe nebudou nijak organizovat a něco vymýšlet, to je lidská povaha po staletí.
Lidí začnou něco vymýšlet až v okamžiku, kdy budou cítit ohrožení sami na sobě a aktuálně. Což momentálně není.

No (Po, 25. 5. 2015 - 15:05)

To je právě to neštěstí....Tak to ještě v půli listopadu ´89 také vypadalo a pak byla najednou plná náměstí i Letenská pláň.

! (Po, 25. 5. 2015 - 13:05)

To je právě to neštěstí. Mlčící většina bude mlčet stále a neozve se, ani když jí mocipáni naserou na hlavu.

No (Po, 25. 5. 2015 - 12:05)

Chce to vidle a podávky,...To by nás ale musely jít milióny. Mlčící většina však zatím stále ještě spí a spí a spí.
Ještě není tma, ale stmívá se.

Tak už si koneč (Po, 25. 5. 2015 - 09:05)

Chce to vidle a podávky, vykydat ten hnůj a naházet do Vltavy! Jedinou jejich starostí je jak se udržet u koryt a nahrabat co nejvíce pod sebe! To se ta pakáž zlodějská vůbec nestydí? Dokud nevememe klacky a násady a nevrhneme se na ně tak se budou držet jak hovno košile! Bodejď by né, za ty zlodějský prebendy! A pokud sem chtějí přitáhnout běžence, tak ať si je vezmou domů a živějí je ze svého! Zviditelňování za cizí peníze to by jím šlo, tak ať se zviditelňují pouze za své! A dokud jím tomu nezabráníme tak si myslejí stále, že můžou vše! Pryč s tom bandou zlodějskou včetně těch černoprdelníků!

No (Po, 25. 5. 2015 - 09:05)

Protože platy u nás jsou...A ještě k tomu vláda připravuje daň pro ty, kteří děti NEMAJÍ. Bez ohledu na to, jestli děti mít NECHTĚJÍ nebo NEMOHOU.

tenhle (Po, 25. 5. 2015 - 09:05)

podělanej stát a jeho jakákoli vládnoucí sebranka s ještě podělanější EU,je něco hrozného.
Všechno konání je postavené na hlavu.Viz. privilegování cikánů.Normální mozek tohle nebere.Jim se cpou miliardy a na nemocné děti se sbírají víčka od PET flašek.
Neskutečné a k zblití!!!!!!

Roman (Po, 25. 5. 2015 - 05:05)

Protože platy u nás jsou zebracenkou v rámci Evropy, jsou důchody na tom ještě hůře. Politici místo aby vytvořili podmínky pro to, aby mladí měli více dětí tj.daňových poplatníků a plátců na důchody, chtějí natáhnout do Evropy migranty, na které budeme jen platit, a oni většinou pracovat nebudou tím pádem nebudou ani přispívat. Naopak, protože mají Vysokou porodnost, prevalcuji nás.

No (Po, 25. 5. 2015 - 03:05)

S odchodem do důchodu klesá průměrný čistý příjem zhruba na polovinu. Pokud nemají senioři vytvořenou dostatečnou rezervu, mohou se ocitnout na hranici chudoby či dokonce pod ní. Podle NN je chudobou ohrožena zhruba pětina seniorů.

http://www.novinky.cz/finance/369799-sedm-z-deseti-cechu-pomaha-svym-rodicum-v-penzi.html

René (St, 5. 6. 2013 - 15:06)

tak mě napadly státní...Já jjen čekám, kdy se ožralý ministrant Kalousek zase ožere jak Zachariáš a státní dluhopisy zestátní. :-)

Rentiér (St, 5. 6. 2013 - 15:06)

jsem ráda že už jsem v...Předpokládám, že pánové Kocáb a Kratochvíl již zajisté připravují důchodový fond Trend. :-)

Jarouš (St, 5. 6. 2013 - 13:06)

tak mě napadly státní dluhopisy. Půjčuješ finance státu na určitou dobu. Stát ti slíbí výnos (inflace?) x zdanění. Tak buď jsem finanční negramot nebo umím počítat.

Pavla (St, 5. 6. 2013 - 13:06)

jsem ráda že už jsem v důchodu. Myslela jsem si, že půjdu do předčasného, ale vydržela jsem to tam až do 60.
Dneska už bych nechtěla být mladá. Do lidí hustí "vstupte do pilíře" ale copak už lidičky zapomněli jak zatočil stát se stavebkem?Normální smlouvy a stát to v průběhu mění. Neřeknu u nových smluv, ale i u těch stávajících. Proto by si každý měl sakra rozmyslet jestli tomu státu věřit nebo ne. Vstupovat do něčeho, z čeho nemůžu vystoupit a solit a solit. Lákadlem je měsíční příspěvek od státu. Ale myslím si, že je to jen finta. Nehledě na to, že se mluví o převodu do soukromých fondů. Haha tak to už má někdo na to políčeno a otevřené konto někde na Bahamách kam to přešupne. A kdyby se to potom vyšetřovalo tak hooooodně dlouho a pak amnestie. A šetřílek, který tam cpal ze svého třeba jen průměrného platu dost peněz bude namydlený.
Nevěřím tomu a divím se těm, kteří tomu věří. Vzpomeňte si na stavebko - a to bylo na 5 let.

Karel (Ne, 7. 12. 2008 - 18:12)

Rob : Dobré info.'

Rob (Ne, 7. 12. 2008 - 17:12)

Tak to Karle víš špatně - s těmi 60 roky. To se týkalo jenom těch, co uzavírali pojištění po novelizaci, případně těch co si to dobrovolně změnili, jako protihodnotu za o něco vyšší příspěvek státu.'

Daniel (Ne, 7. 12. 2008 - 17:12)

Já souhlasím se Soňou, nejlepší je zlato. Samozřejmě investiční, které už i u nás je osvobozeno od DPH. Svět neřídí ekonomové, ale politici s vylízanými makovicemi. A v minulém století dokázaly vlády všech zemí, snad kromě USA a Austrálie, přeměnit bankovky svých občanů v bezcenné smetí. A bohužel bez trestní odpovědnosti.'

Karel (Ne, 7. 12. 2008 - 11:12)

Když se někdo ptá ( což představuje "?"), tak logicky píši "otázky". Zároveň to může být o názor. Nějakou dobu jsem pracoval v penzijním fondu, tak o tom něco vím.'

Reklama

Přidat komentář