Reklama

steatoza jater/ pečene

danka (Čt, 31. 1. 2008 - 22:01)

Aj mne zistili hemangiom na peceni, CT to potvrdilo , najprv ma sledovali kazde 3 mesiace, teraz mam prist za pol roka.
ma aj nejake problemy?

danka (Čt, 31. 1. 2008 - 22:01)

Aj mne zistili hemangiom na peceni, CT to potvrdilo , najprv ma sledovali kazde 3 mesiace, teraz mam prist za pol roka.
ma aj nejake problemy?

vlasta (Pá, 25. 1. 2008 - 15:01)

Dobrý deň.Chcela by som Vás poprosiť o radu. Môjmu manželovi v novembri min.roku pri sone pečene zistili že má stukovatenú pečeň /steatózu/ a 18 mm útvar v pečeni,vyzerajúci ako ""hemangiom"".Bol doporučený na CT vyšetrenie, ktoré absolvoval až teraz 21.januára. Tam mu nezistili nič. Vo štvrtok bol u gastroenterologičky a tá mu spravila znova sono a potvrdila, že ten nález tam stále je. Na CT mu bola podaná aj kontrastná látka, tak nerozumiem tomu.Vo výsledkoch z vyšetrenia krvi mal onko-markery CA 19-9 v poriadku, akurát mal zvýšený cholesterol a triacylglyceroly.Lekárka mu dala lieky na zníženie tých hodnôt a na regeneráciu pečene a o dva mesiace má prísť na kontrolu.Už sme si dosť strachu užili, čakaním na CT.Po CT z nás strach opadol a teraz po ďalšom sone sme zasa tam kde sme aj boli.A opäť čakať dva mesiace.Má niekto prosím Vás podobnú skúsenosť? ďakujem za každé povzbudenie.

Reklama

Přidat komentář