Reklama

Jak vyndat stehy???

Radka (Pá, 29. 2. 2008 - 11:02)

Pred tydnem jsem byla na mensi operaci, po ktere jsem mela celkem 6 stehu. Lekar mi rekl,ze si po tydnu mam ty stehy vyndat sama, ze kdybych to ale nezvadla, vyndal by mi je on. Tak jsem to zkusila,slo to rychle a vubec nebolelo. Steh u uzliku se nadzvedne od kuze, pod uzlik se prostrci manikurni nuzticky a prestrihne se. Po te se pinzetou steh vytahne, jde to lehce. Stehy byly na briste, tak jsem se pred tim umyla dezinfekci a nuzky a pinzetu vydezifinkovala take.

sestra (So, 19. 1. 2008 - 10:01)

Jo a nezapomeň dezinfekci, následné hnisání není jistě žádoucí.
Taky by bylo dobré vědět, jak dlouho stehy máš?
Vytáhneš-li je příliš brzy...jizva se ti rozjede
Pozdě- mohou zarůst a to je problém!!!!'

sestra (Pá, 18. 1. 2008 - 22:01)

Přestřihni uzlík a vytáhni pinzetou. Jestli - že jsou stehy příliš těsně u kůže, musíš uzlík nadzvednout a šmiknout...bude to štípat'

sestra (Pá, 18. 1. 2008 - 22:01)

Přestřihni uzlík a vytáhni pinzetou. Jestli - že jsou stehy příliš těsně u kůže, musíš uzlík nadzvednout a šmiknout...bude to štípat'

Jindra (Pá, 18. 1. 2008 - 15:01)

Stehy se tahají u lékaře!!! no ale jinak si vezmi nejlépe sterilní manikůrní nůžky, pinzetu - pinzetou ten uzlík nadzvedneěš - ustřihneš POD NÍM jednu nitku a zatáhneš - vytáhneš to i s uzlíkem. Jednoduché, ne? Ale stejně jdi k doktorovi... možná nemáš uzlík jednoduchý, ale jiný, to se tahá jiným způsobem.'

dodo (Pá, 18. 1. 2008 - 13:01)

Musíš tú kožu zatlačiť tak, aby si sa dostala rezným nástrojom (alebo manikúrovými nožničkami pod niť), aj keď ťa to bude trošku bolieť pri ťahaní za uzlík nahor. Potom prerezať a vytiahnuť.(Jasné, že ruky i nástroje mušíš mať čisté a dezinfikované, napr. aj vodou po holení.)
Doležité je, aby si niť odrezala tesne nad kožou, nie uprostred. Nesmie sa tá niť, čo bola vidieť na povrchu, pretiahnuť pri vyberaní cez zošitú kožu, aby nezaniesla príp. infekciu do dierky po niti. (Tá niť, čo bola odhalená na povrchu.) Teda vyťahovať za uzlík, ale niť urezať na jednej strane, a to čo najnižšie u kože.'

Návštěvník (Čt, 17. 1. 2008 - 14:01)

Loni mi vyřezávali znamínko a ty stehy tam taky byly jiný. Niť trčela jen z jedné strany. Když mi to vyndávali, tak tahali za ten koneček, na druhé straně se trošku vtahovala kůže, tam byl asi ten druhý konec, ale zevnitř, pak to povolilo a steh se vytáhl. Trochu to bolelo a z těch ranek vyteklo i pár kapiček krve. Jeden steh mi tam zapomněli, všimla jsem si toho po koupeli a jak byla ta kůže napařená, šlo to snadněji vyndat.'

DR (Čt, 17. 1. 2008 - 14:01)

Bylo by lépe nechat se ošetři u lékaře. Ale pokud to není možné, je nejlepší odstranit právě ty uzlíky. V současnosti používaný materiál na sešívání ran se většinou vstřebá časem. Ty uzlíky by však mohly vadit.'

Návštěvník (Čt, 17. 1. 2008 - 13:01)

jdi stim k doktorovy.

Katka (St, 16. 1. 2008 - 22:01)

Potřebuju si sama vyndat stehy. Spávně bych je měla rozstřinout podél jizvy, tak aby na jedný straně zůstal steh a na druhém steh s uzlíkem. Potom vytáhnout pinzetou. Jenže stehy jsou tak těsné, zařízlé do kůže, že se k nim ani nůžkama nedostanu. Je vidět jen uzlík, kterej stříhat nemůžu protože bych je pak nevytáhla. Můžete mi někdo poradit?'

Reklama

Přidat komentář