Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Marie (Ne, 22. 1. 2012 - 10:01)

Nemá smysl to vysvětlovat někomu, kdo ten problém nemá. Nepochopí to.

Mamina (Ne, 22. 1. 2012 - 08:01)

13? No to is děláte srandu, 13ti letou slečnu nutit do plenek? Promi%nte, ale to je na mě vážně moc...

petr (So, 21. 1. 2012 - 23:01)

když se počůrala do kalhot a na sedadlo , asi si dokážete představit problémy s tím spojené ...

petr (So, 21. 1. 2012 - 23:01)

to většinou děláme , ale je to bez účinku . dcera se vyčůrá pouze když má potřebu a takříkajíc preventivně jí to prostě nejde. u lékařů jsme byl dvou a oba se shodli na tom samém a to , že z toho časem vyroste. pokud by problémy přetrvávali , tak samozřejmě podstoupí další vyšetření , ale vzhledem k tomu , že jí je 13 , to zatím nechceme hrotit , ostatně jak jsem psal , situace se pomalu lepší .počůranou plínku máme tak jednou za 3 cesty , ze začátku to bylo i 2krát za jednu cestu a před plínkami se stávalo , že dcera byla nucena jen

Mamina (So, 21. 1. 2012 - 20:01)

No tak prostě zastavte každé 2-3 hodiny a je to, vždyť na tom nic není :-). Nevím, zda bych se spokojila s lékařovým tvrzením, že je zdravotně v pořádku, když má takovéhle problémy. Můj syn taky jezdí na školní výlety, ale záchod v autobuse většinou nemívají, (například minule jsli cca 300 km a prostě zastavovali u benzínek), zkrátka se v takovém věku už počítá s tím, že dítě je v tomto směru bezproblémové.

petr (So, 21. 1. 2012 - 17:01)

bohužel cestujeme často na velké vzdálenosti a tak je to docela znát. Máme tento problém zatím 4 měsíce ,ale jak jsem psal , snad se situace zlepší , náznaky už jsou .

petr (So, 21. 1. 2012 - 17:01)

mamina : toho se tedy opravdu nebojím , zvykla by si na to , když by si použila hned , když potřebuje , jenže v polovině případů stihneme ještě někde zastavit a dcera si stihne dojít normálně na wc. A v případě autobusu jste se ptala na školní výlety ;) a tam ho kvůli tomu , aby nemuseli stavět vždy když se někomu chce , mají vždy . Z psychických důvodů to nemá , problémy začala mít po jednom onemocnění , ale je zdravotně v pořádku . Poslední dobou se nám situace trochu zlepšuje , takže by to mohlo tak do půl roku odeznít snad úplně.

Mamina (So, 21. 1. 2012 - 08:01)

A zjiš%tovali jste, jestli to nemá z psychickcýh příčin?

Mamina (So, 21. 1. 2012 - 08:01)

A nebojíte se toho, že si na tu plenku při dlouhých cestách prostě zvykne a kvůli tomu z toho "časem nevyroste"? A rozhodně není pravda, že v každém autobuse je záchod. Ale pokud vy jezdíte vždycky takovými autobusy, kde záchod je, tak prostě přesedlejte na autobusy a nejezděte autem :-).

petr (Pá, 20. 1. 2012 - 22:01)

Jak už jsem psal dříve , dcera , když si řekne že potřebuje , tak prostě potřebuje . Byli jsme s tím dokonce u lékaře a ten říkal , že z toho časem vyroste , ale že do té doby se s tím musíme smířit. Stávalo se nám , že když jsme zůstali vyset v koloně a dcera potřebovala , tak z toho bylo za chvíli mokré sedadlo. A takto se to stalo několikrát. Před cestou moc nepije a u cest kratších než 2 hodiny většinou nebývá problém , ale když jedeme např. do zahraničí , tak plínku preventivně dostane. Pokud to jde samozřejmě vždy zastavíme , ale ne vždy to jde. Pak mi to tedy přijde jako lepší řešení , nic proti vašemu názoru. Když jede na školní výlet , v autobuse je vždy wc. A k tomu čůrání do plínky. Ze začátku s tím byli trochu problémy , dcera si ale zvykla. Vždy když potřebuje tak si řekne a snažíme se zastavit , takže to "drží" co nejdéle , proto si nemyslím , že by si na to nějak zvykla. A mám za to , že bude ráda , až s tímto nebude mít problémy a bude bez plínek. Pořád myslíte , že je to lepší bez plínek ?

Mamina (Pá, 20. 1. 2012 - 20:01)

Nebojte, pochopila :-). Podle mě nemá smysl dávat dítěti plínky ani na hodně dlouhé trasy - a jak už jsem říkala - upozorním dítě, aby nevyhltlo celou flašku pití naráz, aby si řeklo dřív než to má na krajíčku - což jak jistě uznáte člověk pozná, kdy se mu chce trochu a kdy už je to akutní :-). Myslím, že pro dítě je daleko víc stresující, když se musí v tak vysokém věku navléknou do plínky. S dětmi cestujeme normálně a v životě se mi nestalo, že bychom skončili nějakou "nehodou" v podobě počůraných šatů, naopak si myslím, že když si dítě zvykne, že dlouhá cesta = můžu čurat do plínky, může to u něj vyvolat takovou reakci, že to s ním poroste a bude si jen obtížně zvykat na všasné ohlášení nebo vyhledání záchodu. Navíc, děti v tomto věku - kolem 9-10 let a pak starší jezdívají na školní výlety a podobné akce a co budete dělat pak? To jim na školní výlet zabalíte plenky? Kdyby mu na to přišli spolužáci, to dítě by z toho asi mělo dost velké trauma si myslím.

petr (Pá, 20. 1. 2012 - 20:01)

mamina : špatně jste téma pochopila. Nechceme cpát děti do plínek. Je nutné si uvědomit , že na kratší cesty to nemá význam ;) . Ale řeší se tady právě to , že si dítě řekne např. moc pozdě , což dítě většinou nemůže samo ovlivnit. Když cítí potřebu , až když je to akutní , tak bych vás chtěl vidět jak na dálnici stavíte u krajnice a nebo v koloně na výpadovce necháte dítě doběhnout si mimo vozovku. Pokud to pro vás není dostačující vysvětlení , napište co vám není jasné a já se vám to pokusím vysvětlit ;) .

Strýček Fido (Pá, 20. 1. 2012 - 10:01)

Jenom kretén navlíkne pomalu pubertální dítě do plínek. Vzpamatujte se přece!

jitka (Pá, 20. 1. 2012 - 10:01)

Jejda,nejsem Jirka,ale Jitka-manžel je Jirka.Omlouvám se

Mamina (Pá, 20. 1. 2012 - 10:01)

Navíc se v tom děti můžou i zapařit - a to mi přijde daleko horší, když jsou pak rozmrzelé, že je to svědí a myslím, že to může přivodit daleko větší potíže, než hledání záchodů a zastavování u lesa.

jirka (Pá, 20. 1. 2012 - 10:01)

Mamino máš pravdu.Vychovala jsem s mužem 5 dětí,stále jsme cestovaly-vlakem,autobusem i do ciziny.Prostě to dvě hodiny vydržely,pak se šlo čůrat.Nevím,co je to za zlozvyk dávat větším dětem plínky.Kde to jsme-v ústavu pro choré?

Mamina (Pá, 20. 1. 2012 - 10:01)

Myslím, že dítě tak vysokého věku jak se píše v úvodním příspěvku musí mít spíš zábranu vyčurat se do plínky, protože už to pro ni v 9ti letech není přirozené.

Mamina (Pá, 20. 1. 2012 - 10:01)

Když někam jedu, tak s tím přece počítám a nenechám předtím dítě byhltnou celou flaštičku pití, to za 1., za 2. děti jsou přece od malička poučovány, aby hlásily s předstihem, že se jim chce a ne až když je to na krajíčku. Za třetí - připadá mi jako menší zlo dítě nechat vyčurat v přírodě, na benzínce, ve vlaku než je cpát do plínky, už vidím, jak by se na to tvážil můj osmiletý syn :-).

Tatin (Pá, 20. 1. 2012 - 09:01)

Řešíme to, že našim dětem se chce chcát úplně jindy a jinde, než jsou zastávky mamino.

Mamina (Čt, 19. 1. 2012 - 10:01)

Nevím, nač cpát děti do plenek, při každém cestování se přece počítá s tím, že VŠEM se po určité době bude chtít, tak nechápu, co tu řešíte. Když jedete vlsatním autem, je to bez problémů, přinejhorším zastavíte u lesa. Když jedete vlakem, tam záchod je (sice neslavný, ale ropzhodně lepší než plenky) a když jedet zájezdovým autobusem, tak se každou chvíli zastavuje u benzínky, tak já nevím, co řešíte.

Reklama

Přidat komentář