Reklama

Kdo bude prezident ČR?

Daniela (St, 2. 1. 2008 - 15:01)

Švejnar-učit zdravotnické a sociální systémy, ha, ha, ha. Žila jsem v USA 2 roky. Zavést placení u doktorů v americkém rozsahu, to by se Češi podělali. Stačí, co se tu dělo kvůli placení 30 korun.'

Barbína (St, 2. 1. 2008 - 15:01)

Klaus je jeden z nás, zažil komunisty jako my - někdo se postavil k režimu hůř, někdo líp, někoho donutili (pak bylo asi těžké oddolávat, nezažila jsem to a tak si netroufám soudit). Není to žádný vzor ctností ani pro mě. Ale kdo tu je? Vždyť naši představitelé v parlamentu jsou stejní ne-li horší. Mluvím o těch zasloužilých, co jsou tam víc než jedno volební období - mezi těmi se slušný člověk najde jen stěží. Všichni jsou tam pro dobrá koryta a drží se zuby nehty jak je vidět při každých volbách. Všichni tam nás považují za plebejce, kteří na ně smějí vydělávat a sebe za mocné rozhodující patricije. Klaus je jen jeden z nich.
Je vcelku jedno o jakou stranu jde - je to všechno jedna parta. I hlasování ve vládě probíhá, jak se strany dohodnou. Lepší/horší strana? Jen se přetahují o moc, to je celé.
A že Klausovi pomohou komunisté? Bohužel jsme je nezrušili, tak teď je to oficiálně strana jako každá jiná.

Úplatný je u nás snad každý. Možná by Klausovi pomohlo, kdyby prohlásil, že "bejvák" na Hradě má hotový, tak aspoň na tom ušetříme.:-))))A taky za fotky ve třídách a za známky s novým prezidentem.:-))))

Krom toho, Češi nemají rádi, když přijde někdo "chytrý" z venku.

Američané jsou jiní než my. Jiná mentalita, většina věcí tam funguje jinak. Jediné co mě napadá, že by nás mohl učit, je zdravotní pojištění a sociální programy, ale pochybuju, že u většiny by našel pochopení.:-))))))

Prezident stejně nemá šanci něco zásadního "předvádět", takže ať se pánové o křeslo vesele poperou.:) V tomto případě se můžu klidně jako třetí smát.:) Ne tak u toho, co předvádí "v mém zájmu" parlament.'

Jožo (St, 2. 1. 2008 - 14:01)

Prezidentem ČR může být pouze pan Švejnar. Klaus může být pouze prezidentem modrých velkozlodějů.'

Silvie (St, 2. 1. 2008 - 14:01)

Švejnar dělal poradce politikům od roku 1990. Je zarážející, že ho tak málo lidí zná.
Spíš ho neznají ti, kteří se o veřejný život moc nestarají. Radil docela dobře, ale stejně ho nikdo neposlouchal. Jako prezident by byl asi velmi slabý, proto by se parlamentu a vládě docela hodil. Jinak by kecům jeho typu nikdo moc nerozuměl. Pro imbecily je nesrozumitelný.'

Jeanette (St, 2. 1. 2008 - 14:01)

Myslím, že ze dvou zel, to menší, je Klaus, i když ho nemusím.
Švejnara v podstatě ani neznám :-('

názor (St, 2. 1. 2008 - 13:01)

Anonyme, malá otázka......a kdo je to ten "můj názor" vždyť je zde jen výkřit do prostoru? A jediné co tu píšeš jsou nadávky, tak co vlastně chceš?'

Návštěvník (St, 2. 1. 2008 - 13:01)

Fred-přečti si svůj příspěvek a můj, spravedlivě posuď, kdo se vyjádřil jako hulvát a kdo ne. Kdyžtak si založ dikuzi "jen pro Švejnarovce"tam ti nikdo nebude obhajovat Klause a kritizovat Švejnara. Tam budeš číst jen to, co ti vyhovuje.'

Fred (St, 2. 1. 2008 - 13:01)

Anonym...no commet? Pěkně jsi předvedl/a jak se má správný hulvát vyjadřovat, jde ti to výborně :-))

Kamelie, ale jo, to je pravada co píšeš, lidi jsou zvláštní a jak se zachovají, když budou u moci, je vždy sázka do loterie. Přesto bych vsadil i za cenu, že nebudu mít pravdu na toho Švejnara, víš proč?
On nestudoval pěkně tady za pomoci komunistů a dokázal v cizí zemi, že opravdu něco umí a že umí jít za tím. Nepotřeboval mít soudruhy stále za zadkem a jejich pomoc. To, že Klaus s komunisty byl jedna ruka, je jasné a že pak přehodil veksl, je také jasné, jak to vyžadovala situace, ale stále s nimi má blízký vztah. No a že tam byl dřív a že to třeba nemyslel až tak vážně co komunismus hlásal, jasně bylo to z prospěchu, proč né, takových prospěchářů zde bylo a je. Já vidím z toho co dokázal a bez pomoci soudruhů pan Švejnar a myslím, že je toho dost a že dělá pro nás ostatní dobré věci, nebál bych se jeho. Co už můžeme víc ztratit, už můžeme jen získat. Od Klausovců už moc zajímavého a nového nebude, to už známe. No a přímou volbu bych také bral, myslím si, že to už by Klaus nedostal ty své hlasy a nepomohli by mu ani komunisté.'

Kamélie (St, 2. 1. 2008 - 13:01)

Omluva za slovosled a chyby.

Kamélie (St, 2. 1. 2008 - 13:01)

Pro Freda:
Víš,ve spoustě lidí,hovoříme-li o mediálních osobnostech,o kterých si čteme v tisku či slyšíme v médiích,se dosti pleteme,pokud je osobně dobře neznáme.I kolikráte své blízké osobně neznáme a nevíme nikdy dopředu,co s člověkem udělá moc,oběživo,možnost rozhodovat.
O někom jsme přesvědčeni,že ctnostmi,kterým doposud vládne nikdy nestratí a ejhle,přijde situace,kdy nás opak překvapí.
Lidé jsou prodejní,bohužel,všichni, a každý má svou cenu.
Z osobních zdrojů vím,že pan Klaus,Zeman a Grebeniček jsou dobří přátelé v soukromí a v neposlední řadě proč ne,když všichni 3.pracovali ve stejnou dobu ve výzkumném ústavě.Pak i logicky vyplývá,proč Klaus dostal od komoušů tolik hlasů.
Vše ve vládě je propojené jednou nití a těžko si tuto nit někým či něčím spřetrhat.
A přímá volba-souhlas,ale pochybuji k o její realizaci.I když,jak jsem již výše psala,každý jedinec má svou cenu.Takže z bláta do louže pánové,nemyslíte?'

Petra (St, 2. 1. 2008 - 12:01)

Chci se zastat Freda má určitě více inteligence než ty co ho urážejí.Myslím,že jsi nad věcí a líbí se mi tvé názory:)Má úcta:)

A snad bude prezident pan Švejnar.'

Návštěvník (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

Frede-uklidni se, tady na Doktorce je diskuze anonymní, nic neznamená, že si napíšeš nick, který můžeš pokaždé změnit a jestli si myslíš, že nějaký vymyšlený nick mě bude více identifikovat tak třeba -Livie. Jsi moudřejší? Nevím, ale hulvát jsi určitě.'

"Rasistka" (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

to Dan : Neboj, oni se zas radši dohodnou.:-))))'

"Rasistka" (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

to Fred : Dík za právo na názor, to tady není samozřejmost.:)'

Dan (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

Skutečně neuvěřitelný výběr, jedno hovado větší než druhý. Jsem pro přímou volbu prezidenta jako ve Francii. Každý kdo sežene víc než 10 000 hlasů, se může zúčastnit jako prezidentský kandidát. Nemusí se vlísat do přízně imbecilní žvanírně jménem parlament. Už při minulých volbách slibovaly partaje, že zavedou přímou volbu prezidenta, ale jen bylo po volbách, už se na to zapomnělo. Oni totiž silného prezidenta s mandátem od voličů nepotřebují. Lepší taková karikaturní figurka, která musí být vděčná parlamentu za zvolení. Že Klaus minule prošel díky komunistickým hlasům, o tom se už téměř nemluví. Nejlíp, kdyby nezvolili nikoho a začal se připravovat zákon o přímé volbě prezidenta.'

Fred (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

Anonyme, jdi do p.... Zkus se nějak identifikovat a pak zde něco piš, jinak jsi Out. Nemáš ani odvahu se podepsat a anonym byl vždy jen ubožák co se potřebuje skrývat, neb nemá čisté svědomí.Bay'

Fred (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

Rasistko, to je tvá věc a tvůj názor, máš na to svaté právo nechtít Švejnara. Nic proti tomu nemám.'

Návštěvník (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

fred-O dětech začla "Rasistka", čti pořádně. A píšemš zde své názory, nebo jen jeden a ten váš?
Ty znáš jeho ženu? Ty víš vše tak přesně, že se divím, že nekandiduješ ty.'

Fred (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

Jo už jsem po přečtení zpětně našel proč zde mluví anonym(nemám rád anonymy) o dětech, ale jej fakt, že to nemá s prezidentováním nic společného, důležitější je manželka, ale v tom nevidím žáden problém.'

"Rasistka" (St, 2. 1. 2008 - 11:01)

Svědčí to přinejmenším o jeho vlastenectví.

Choťi stačí tlumočník, národu málokdy něco sděluje. Charlotta Masaryková taky neuměla a čemu to vadilo?'

Reklama

Přidat komentář