Reklama

Vzpomínky na totáč :-))

Exon Valdes Vas (Pá, 11. 5. 2018 - 23:05)

Lidé co vyrostli za protektorátu na něj vzpomínají s láskou.
Protože přes ty všechny špatné vzpomínky to jsou vzpomínky na svoje dětství.

Petr (Pá, 11. 5. 2018 - 22:05)

Dnes se všem žije skvěle a...To jistě. Ovšem vzpomínky z dětství se zkrátka vymazat nedají. Nehledě k tomu, že nám dětem byla politika ukradená.

Hip hip hurá! (Pá, 11. 5. 2018 - 11:05)

Dnes se všem žije skvěle a...Kupředu pravá ke světlým zítřkům s EU na věčné časy. :-D

pepa (Pá, 11. 5. 2018 - 10:05)

Dnes se všem žije skvěle a daleko lépe než za bolševismu v ČSSR. Mlejnek.eu

Miki v plenkach (Pá, 11. 5. 2018 - 02:05)

Jo jasně - Krvavý koleno,...Marto nejsme uz asi blazni? Ale takovyhle nadherny veci z minula uz asi nikdo nezazije. Opatruj se! M

Marta (Pá, 11. 5. 2018 - 00:05)

Jo ty myslis Krvavy koleno....Jo jasně - Krvavý koleno, díky!!! A že lampa zhasla, to se mi taky hned vybavilo po tvým příspěvku. Co se pak dělo dál (asi nějaká honička), to už taky nevím... Třeba si někdo vzpomene.

Miki v plenkach (Pá, 11. 5. 2018 - 00:05)

Půlnoc odbila a lampa...Jo ty myslis Krvavy koleno. Taky jsem to kdysi hraval, ale tam se to odpocitavalo ne vic hodin a o te pulnoci lampa zhasla-protoze to prichazeji strasidla. A ty versiky byly:desata hodina odbila, lampa jeste svitila, jedenacta hodina odbila, lampa jeste svitila dvanacta hodina odbila, lampa zhasla... Na vic uz si nevzpomenu.

Marta (Pá, 11. 5. 2018 - 00:05)

Půlnoc odbila a lampa ještě svítila .......
Zná někdo tuto dětskou hru z totáče a ví pokračování?

Dotaz (Ne, 7. 1. 2018 - 13:01)

Možná tak leda on sám, ale...Ty jsi Mamut? Toho chlapa jsem tady od voleb neviděl. Doufám, že ho propad komančů nějak nerozhodil.

Proč (Ne, 7. 1. 2018 - 13:01)

Proč ne ještě..

Vůbec...Tys nepochopil, proč to píšu.
"Kolik rodin s běžnými příjmy by si to dnes mohlo dovolit?"
Ono ti uniklo, že Praha se stala turistickým centrem a aby jí turisté "nevyžrali", je nutné přizpůsobit ceny? Boží prostoto...
Ale jet se dívat na eskalátory a na Vltavu, to můžeš i nyní :).

Pamětník (Ne, 7. 1. 2018 - 13:01)

Možná tak leda on sám, ale...A ať sem nikdo nechodí s porovnáváním tehdejšího a současného průměrného platu, o kterém si dnes 2/3 zaměstnanců mohou nechat jenom zdát.

Pamětník (Ne, 7. 1. 2018 - 13:01)

Možná tak leda on sám, ale určitě ne celá 4členná rodina.

Botel Racek (Ne, 7. 1. 2018 - 11:01)

Proč ne ještě..

Vůbec jste to nepochopil. Jako děcka z vesnice (zapadákov vzdálený od Prahy 180 km - v 70tých letech větší vzdálenost, než dnes kamkoli po Evropě) jsem prožívali něco vyjímečného. Z našich vrstevníků od nás jsme byli jedni z mála, spíše jediní, co se projeli metrem. A být ubytovaný tehdy na Rackovi bylo stejné, jako dnes v nejlepších hotelích v Praze za tisíce na noc. Oběd jsme si mohli dát na Staroměstském náměstí (restaurace U supa např.). A kde ještě byly tehdy dveře na fotobuňku, kromě letiště v Praze? U vás? A eskalátory jste taky měli? U nás teda nebyly. Události se musí posuzovat očima tehdejší doby. Vezměte si dnes 15 nebo klidně i 20 tis. ať to s těmi platy přeženeme, a ubytujte se v nějakém TOP hotelu (v apartmánu). Stravujte se v restauracích v centru Prahy. Používejte MHD (jako přespolní), navštevujte denně minimálně dvě památky nebo jiná zařízení( muzea, kino, bazén v Podolí apod.) Kolik vydžíte dnů? Možná se ani neubytujete.

Proč (Ne, 7. 1. 2018 - 10:01)

Pocházím z vesnice a...ne ješte dnes? Zírání na Vltavu máš zadarmo, noviny jsou některé také zadarmo, eskalátory jsou na každém rohu, i dveře na fotobuňku, ...zadarmo.

Botel Racek (So, 6. 1. 2018 - 22:01)

Pocházím z vesnice a strašně rád vzpomínám na dovolené s rodiči v Praze na botelu Racek. S bratrem jsme si v Praze připadali strašně důležití. V metru jsme se nedrželi a "vyvažovali", rodiče vyhledávali stanice s nejdelšími schody, což se nám moc líbilo. Na letišti jsme otevírali dveře úplně stejně, jako kluci "Homolkovi". Prolezli jsme vždy za týden všechno, co se dalo prolézt. Na Můstku jsme chodili do Koruny, ale oběd byl vždy v řádné restauraci. Většina jídel byla okolo 10 Kč. Večer, když jsme se vraceli na botel, táta si koupil Večerní Prahu, kterou pak pročítal. Já s bráchou a mamkou koukali na Vltavu. Přitom naši moc peněz nikdy neměli, ale těch cca 1500Kč, co to stálo, každý rok našli. Kolik rodin s běžnými příjmy by si to dnes mohlo dovolit?

sdfg (So, 6. 1. 2018 - 21:01)

Viděl jsem zas po letech...Třeba v podhůří Kerkonoš jako ve vsi Tuhaň,kde žije Čurda,který je známý alkoholik,nic než tohle a ještě k tomu práce neznaj,to je holt tak,nemaj kinotheátr.

Vojta (So, 6. 1. 2018 - 21:01)

Viděl jsem zas po letech film Báječná léta pod psa. To, jak ten ředitel fabriky říkal Vetchému "Soudruhu, co s váma, stále nejste nikde vidět", tak to mi připomnělo, že i dnes skoro po třiceti letech to tak funguje na vsi. Pokud máte jiné zájmy než hospodu, fotbal či hasiče, tak prostě jste divnej a furt se do vás někdo naváží a říká . "Ty vole, co furt děláš, ty nejsi nikde vidět!"

Jitka (Út, 2. 1. 2018 - 00:01)

Vzpominam, jak za totace byl na Silvestra vzdy ve meste jeden ohnostroj. Vetsinou za mestem, nekde na kopci, aby ho vsichni videli a zaroven nebyl sileny hukot. O pulnoci se sli vsichni divat a psk byl klid. Dnes si dela ohnostroj ci boucha rachejtleme kde kdo i uprostred mesta a nikoliv pouze o pulnoci, ale klidne jeste ve tri rano. Kdo nechce slavit achce spat, ma smulu. O stredu pro zvirata radeji nemluvim.

ty (Ne, 8. 1. 2017 - 12:01)

každý můj příspěvek,jo?...utratíš 1200.-kč za cigarety měsíčně? Bys letěla z domu.

mařko, (Ne, 8. 1. 2017 - 12:01)

každý bohatý ti řekne,že...hlavně se zeptej těch matek, proč kouří. A tak nevím, proč ty máš jen jednoho syna a se druhým si letěla na potrat.

Reklama

Přidat komentář