Reklama

Vzpomínky na totáč :-))

Návštěvník (Po, 17. 7. 2006 - 07:07)

Vždyť to říkám, jsi strašná husa.'

M. (Po, 17. 7. 2006 - 07:07)

Vidíš, Soňo, já marně vzpomínala, jaké jsem ještě jako děcko měla ráda bonbony, a tyhle směsi mě nějak nenapadly, ale ted se mi vybavily oboje, letní i zimní, ale samozřejmě tu letní jsem měla raději, ovocnou, hezky kyselou (stejně jako lízátka jsem si vždycky vybírala hlavně zelené, pak žluté, oranžové a nakonec červené.) Ty v modré plechovce si pamatuju taky, ale stejně jako Janis mně zas tolik nechutnaly, obyčejně je mívala stařenka doma, zajímavé, že ty starší paní byly vždycky spíš na mentolky a my děcka na kyselé. Já mám pořád radši spíš ovocné a tu směs bych brala i teď. :-)) A ještě jsem si vzpomněla na oplatky Romaneto a Princesky, jedny tmavé a jedny světlé, ale myslím, že ty se vyrábějí pořád, měla jsem z nich nejradši náplň.

Jinak se říká, že "Vzpomínky jsou jediným rájem, z něhož nemůžeme být vyhnáni!" Záleží na každém, jaké vzpomínky si ve svém srdci nosí, jestli ve svém současném věku čerpá radost spíš ze vzpomínek milých a hezkých nebo jestli je naopak úmyslně vytěsnil a záměrně se soustředí spíš na ty nehezké, takový člověk má ovšem mnohem nešťastnější život, protože nedokáže najít nic hezkého v ničem... Hezký den, i Vám škarohlídům. :-)'

jaja (Po, 17. 7. 2006 - 01:07)

Pro s+m už jste určitě zapoměly na co všechno se stála fronta.Já pracuji v obchodě již 30let a tak vám to mohu připomenout.Ani ty již zmiňované knížky nebyly k mání.Co takhle toaletní papír,vložky,baterije,televize,banány pouze a pomeranče jen na svátky a pouze kilo na osobu a jěště s fontou.Krásně je to vidět ve filmu na samotě u lesa jak stojí ve frontě v železářství,kde nic nedostane.Tak to bylo vetšinu zboží jsme dostávali přídělem což bylo tak málo,že se to prodalo okamžitě a potom nám lidi nadávali,že nic nemáme.Zato různé kraviny co nikdo nechtěl těch bylo dost.Většinou skončily v bazaru za pár korun.Do ciziny se dostal málo kdo.Myslím že není na co vzpomínat.Souhlasím s orlem.Mějte se .'

Návštěvník (Po, 17. 7. 2006 - 00:07)

Jsi strašná husa.'

Janis (Ne, 16. 7. 2006 - 23:07)

Ano Soňo, byla i zimní, měla ji vždy moje babička, ale nebyla tak dobrá jak letní. Mňam.
No ty jsi Orel do toho Sokola asi nechodil, ale ono by ti to vlastně nepomohlo. Tam se učí děti i chování a toleranci.'

Návštěvník (Ne, 16. 7. 2006 - 22:07)

Nejhlavnejsi je, se prestat nechat sekat od vladniku, byt pokornym a nechat se posilat do valek.
Vlada byla zvolena lidma a tak by lidi meli narizovat.
Potom bude vsem na svete lepsi. A hlavne prestat byt k sobe jako vlci a dbat jen na svoje.

Honzo diky. Myslim, ze je to chybne byt lhostejny. Nastesti existuji lidi kterym zalezi jak se nas svet vede a mozna tem se podari ukazat a nastavit pravdu a lepsi zivot. Ta mensina venuji svuj cas a davaji prednost zitim v mensich financnich mmoznosti a studovanim svetoveho deni, jelikoz jim je jasne, ze je dulezite se starat o budoucnost lidstva.
Vetsina lidi co zalozili sve websity, jsou reportaznici a dalsi inteligentni lidi a ziji v ne priliz blahobytu. Ale vnitrne vedi co je spravne a co ne a zvolili si pracovat pro lidstvo.

Je naprosto hrozne ignorovat co se momentalne rozvyji na nasem svete a jestli si nedame pozor, uz ani nebudeme moci pochutnavat na bombonkach.

Orel (Ne, 16. 7. 2006 - 21:07)

Ne, delniku, vlastnim usilim a schopnostmi, ktere jsem za komunismu projevit nemohl. Za komunismu vsichni brali stejne at delali maximum nebo nic. Ted si clovek muze vybrat: chces prachy- makej, nechces- nemakej. Oni se akorat pak vsichni divi, proc se soused najednou tak zmohl a zbabele to pricitaji nejakemu podvodu. Jak jednoduche odsuzovat! Jak tezke postavit se na vlastni nohy! No jo, on vas ted nikdo neridi, tak nevite, co mate delat, co?
V cem jsem hulvat, prosim? Ze chci, aby si za sebe lidi zodpovidali?

Dělník (Ne, 16. 7. 2006 - 21:07)

Škoda, ses přitom svém dopřávání nenaučil taky základům slušnosti, Orle. Jsi normální hulvát, který umí akorát urážet druhé. Dokážu si představit, jak sis k tomu svému "akorát" přišel - lezením po hřbetech druhých, viď?'

Soňa (Ne, 16. 7. 2006 - 21:07)

Dík za upřímnost, ale jsme asi každý někde jinde.Pohybuju se asi často mezi jinými lidmi, než ty a navíc ono to zase není tak jednoduché, jak to vidíš.Takže se vrátím k původnímu tématu - hodně vás vzpomínalo na bonbony -letní směs v plechové krabičce.Nebyla náhodou i zimní? Mám pocit, že byla mentolová a plechovka modrobílá s namalovanými sněhovými vločkami.'

Orel (Ne, 16. 7. 2006 - 20:07)

Ano, dopravam. Mam vseho tak akorat, abych si dovolil podle libosti. Rikal jsem, ze i v tv jednotach jako je Sokol ci Orel si ditko muze vybrat vselijake sporty. Venuji se tam plavani, tancovani, ale i drazsim sportum jako ricochet (staci se poohlednout, kde se cemu venuji). To vse za clenske prispevky - smensy obolos. Takze jsi me nepochopila.
Tvoje narikani za socialni pripady je smesne. Zivot je otazkou priorit; znama je samozivitelka, jeji syn vsak sportuje pomerne vrcholove - ano, je to pro ni narocne, ale dovolit si to muze. Tak to asi nebude tak horke, jak si to predstavujes ty.
Jak jsem zde cetl tvoje prispevky, pripada mi, ze proste pouze zavidis tem, kterym se dari. Mela sis zivota zaridit jinak, holka. Kazdy mohl! A jeste vlastne muze! Takze se postav tomu svemu porazeneckemu postoji a snaz se neco dokazat, jinak budes brzo zapskla protivna baba, ktera v MHD lamentuje nad tim, jak se za komunismu zilo fajn.

Honza (Ne, 16. 7. 2006 - 20:07)

To prohlášení o muslimském "nebezpečí" už jsi dal i na jiná fóra. Nemusíš to všude šířit. Uvědom si, že 90% lidí u nás, v Rusku, Izraeli, Německu, Iráku, USA a jinde jsou normální obyčejní lidé, kteří se starají v první řadě co budou mít k večeři a jak se daří jejich dětem. A prohlášení nějakého jednoho prezidenta je proti tomu naprosto zkreslující. Problém je v tom, že ten fanatický prezident ať alžírský, německý, ruský nebo americký řídí tanky a oněch 90% lidí se svými všedními starostmi jeho blbosti nechává volnou ruku. Takže nebezpečí nám rozhodně nehrozí od muslimů, židů nebo němců ale VŽDY JEN OD POLITIKŮ LHOSTEJNO JAKÉHO STÁTU'

Návštěvník (Ne, 16. 7. 2006 - 19:07)

Jen tohle k nevinným arabským občanům:

V roce 1974 prohlásil alžírský prezident Boumedienne toto:
"Brzy prorazíme do severní polokoule. Budeme ji dobývat tak, že vaše území zalidníme našimi dětmi. Ovládneme ji dělohami našich žen."

V roce 2005 bylo nejčastějším jménem mužských novorozeňat ve Francii, Holadsku a Británii Mohamed. Z britských dětí narozených v roce 2005 je 40 procent muslimských.

Především toto je alarmující, tato muslimská invaze do celého světa, se kterou nikdo nic nedělá a kdo tady řekne cokoli proti muslimům, je považován za rasistu. Až vám budou stát ve všech městech mešity místo katolických kostelů a všude bude platit šaría, asi se budete divit. Zdá se, jako by Evropa byla slepá, Německo samý Turek, jediný Bush v tomto ohledu něco dělá a všichni na něho nadávají. :-((('

Návštěvník (Ne, 16. 7. 2006 - 19:07)

Jestlize mate zajem znat fakta, jedna z tisicu bezvadnych websitech je na David Icke.com a tam rubrika - Lates Headlines

Ochranme sve deti

Návštěvník (Ne, 16. 7. 2006 - 19:07)

Takze to vypada, ze vetsina lidi si v dnesni polityce vylepsila, staci jim, ze maji lepsi vyber v obchodech a vydelaji si vice korun nez v komunyzmu a maji trochu vetsi kus chleba.
Ale co se da rici o svobode a ziti v demokraciji? Neni to hrozne, ze kdysi jsme patrili pod sovetskou, komunystyckou nadvladu a nyni pod Bushovou nadvladu. A to jeste musime poislat nase mlade lidi ryskovat sve zivoty v Bushovych valkach.
Vidim tu naprosto zretelne, ze lidi v Cesku nejsou pravdive informovany a co vlastne Bush udelal, aby nastal valku proti arabskym zemim.
A hlavne co je nejhorsi, ze uz nejaky cas je videt, ze bushova vlada a izrael planuji schodit atomovou bombu na Iran.

Svetu nevadi, ze se teroryzuji nevinne arabske obcany a ze chemicke vlivy z bomb nici nasi celou zemekouli.
Od doby napadeni vetsina lidi v Afganystanu a Iraku umira na rakovinu. Amerycti vojaci uz z kuvajske valky se navratili domu velmi nemocni z chemikaliji a zacali se jim rodit velmi zdeformovane deti. Hlavne v Iraku se rodi diky chemikalijich ve vzducu nesmirne stvorene deti, a umiraji v parti dnech.
Americani pouzivaji nesmirne hrozne chemikalije z kteryma jsou naplnene bomby a ty zaziva upaluji, nebo hrozne mrzaci lidi.
Uz davno bylo zjistene, ze chemikalije se prenesly vzduchem i do Evropy.

Jake informace byly dany lidem v Ceske republice ohledne jejich - pomoci v Afganystanua proc tam jsou?
Jine zeme v NATO vedi pravou pravdu a nesouhlasi s jejich vyuzitim v bushovych valkach.
Myslim, ze cesti lide zase nedostavaji prave informace. Co se stalo, ze se davaji tak lehko obalumovat?

Soňa (Ne, 16. 7. 2006 - 18:07)

Milý Orle, nečteš pečlivě příspěvky!Přece píšu, že kluci do Sokola chodili. Byli i na minulém sletu v Praze.Ale chtěli něco jednostrannějšího.Proti Sokolu nemám nejmenší výhrady.Myslím, že slovo závist není to pravé označení mých pocitů,spíš mě mrzí,že nám diktují peníze.Nemluvím jen o sobě, protože když už tady odhaluju své soukromí, tak ten klavír a akordeon naši kluci dělali.My patříme asi k té střední vrstvě, ale i my musíme hodně zvažovat, co si můžeme dovolit.Nepleť si moje konstatování a kritiku s BĚDOVÁNÍM,to není můj styl, mám určitou hrdost.A poslední dotaz, ty si, Orle, dopřáváš?'

Orel (Ne, 16. 7. 2006 - 18:07)

Jeste k tomu Sokolu, staci ,Sono, vic hledat. Kdyz nebudes porad sedet doma na zadku a bedovat, mozna pochopis, ze tv jednoty jako Orel a Sokol zakladaji nova nova hriste, kde se hraji dat ruzne typy sportu. Pochybuju, ze existuji taci, kteri by si nemohli vyzkouset jakykoli. Je-li vybaveni drahe, muzou si prece pujcit do kamaradu. Meles tady jen to, co se ti hodi, ale zcela mimo misu.

Orel (Ne, 16. 7. 2006 - 18:07)

Sokol ti nevoni? Vis, ze Sokoli byli za totace zakazani? Ted muzes deti poslat aspon tam. Mozna te akorat stve, ze predtim jsme meli vsichni stejne ", ale ted si nekteri dopravaji a ty nic. Nemam pravdu? Jak je videt, zavist je a bude ceska jako hora Rip.

Pro M. staci si vyrazit po obchodech a jiste objevis jogurt ve skle (alespon pred nedavnem byl znovu nasazen na nas trh. Nenajdes-li ho, pak jsou zrejme chutnejsi jogurty, ktere ho vytlacily... nastesti si ted muzes zvolit z nepreberneho mnozstvi.

Soňa (Ne, 16. 7. 2006 - 17:07)

Jirko,nesouhlasím s tebou, že nebylo možné sehnat sportovní tričko, byly třeba jen 2 druhy, výběr žádný, ale zase to nepřeháněj.A když už jsme u toho sportu,mrzí mě, že dnes není možné dopřát všem dětem, aby se sportovně vyžily v různých kroužcích , oddílech, aby si mohly zkusit ten sport, který je baví.Za všechno se dnes hodně platí a ne každý rodič si to může dovolit. Takže zatímco v období mého dětství skoro všechny děti něco dělaly, dnes je takových dětí pár ve třídě. Naši kluci chodili do hokeje, přiznávám, že jsme to finančně přestali zvládat.A to vlastně není jen sport, taková ZUŠka taky školné neustále zvyšuje. Stát je odmítá dotovat, tak musí žít ze školného.Jestli dnes najdete ve třídě 3 děti, které na nějaký nástroj hrají, tak je to moc.Ještě se vracím k tématu sport - naši kluci pak chtěli chodit do tenisu, ale ten je dnes snad jen pro snoby. Tak skončili v Sokole,tam to přece jen bylo finančně nenáročné. (tenkrát) Syn pak dělal baseball, jezdili na zápasy, ale všechno si museli platit sami, tak jsme to trochu pociťovali. Děti ze soc. slabších rodin ,ale i z rodin, kde jsou normální platy si zase tak moc vybírat nemůžou.'

Petr (Ne, 16. 7. 2006 - 16:07)

Tak nevím,proč mi to tam skočilo dvakrát.'

Petr (Ne, 16. 7. 2006 - 16:07)

A co tohle,znáte?http://www.gottwaldi.cz/'

Reklama

Přidat komentář