Reklama

Borelioza

Renata (Po, 22. 9. 2003 - 22:09)

Pani doktorko chtela bych se zeptat co mam delat!Jsem uz zoufala.Je to mesic,co mi prisli na borreliozu!Je to uz deset let,co jsem mela kliste!Stale jsem chodila po doktorech a kdyz se ten urcity problem vyresil,nastalo neco noveho!Posledni rok jsem mela tolik antibiotik,ze uz ani nevim,kolik toho bylo!Stale jsem mela vyrazky a byla priserne unavena!Pan doktor me rekl,ze mam Bor.IIstupne,co to znamena?Co mam delat?Stale me vse svedi.......je to hrozne!Da se to uplne vylecit....?

jarcak (Po, 22. 9. 2003 - 19:09)

Hodnota IgA protilátky - znamená kriterium pro slizniční imunitu a ta je u boreliozy asi nepodstatná.Co jsem zjistila z medicinského časopisu na netu:

jarcak (Ne, 21. 9. 2003 - 10:09)

Sani a Viki, chcete-li ozvěte se mi na můj E-mail zašlu vám meze hodnocení jedné laboratoře, které jsem našla na netu. Možná Vám to pomůže se v těch vašich orientovat. Já tam našla například hodnoty z Western Blotu a k nim vysvětlivky. Jarča K.

Sonja (Ne, 21. 9. 2003 - 10:09)

Viki, ano, pokud se do mezí vejdeš, mělo by být všechno OK. Ale jak jsem napsala výše, jsou to meze obecně pro protilátkovou imunitu, nikoli zaměřenou na boreliozu. S.

Sonja (Ne, 21. 9. 2003 - 10:09)

Jarčo, máš pravdu, asi jste hovořili o konkrétních protilátkách na Boreliozu. To co jsem opsala ze svých testů je protilátková imunita ze zákl.imun.rozboru, kdy se zkoumá buněčná imunita, protilátková a nespecifická. Nejlepší je mít informace přímo od zdroje, jak jsi to udělala Ty. Já jsem se také pokoušela informovat přímo v laboratoři, ale nechtěli mi nic moc říct, že prý hodnoty mají význam, jen když to vidí ošetřující lékař, který přesně v kontextu ví, o čem to vypovídá. Jednou jsem si chtěla zaplatit kr.test - hormonální rozbor kvůli bušení srdce, horkosti, pocení...ale v laboratoři mě také odeslali ke gynekologovi, protože bez něj mi zjištěné hodnoty k ničemu nebudou. (Jenže já si rozbor chtěla zaplatit proto, že když jsem potíže vysvětlila gynekologovi, tak mi chtěl nasadit rovnou hormonální léčbu. A já jsem nechtěla polykat hormony jen tak, dle odhadu.) Byla to stejná laboratoř. Jsou tam zřejmě hodně opatrní. Dobře že jsi narazila na ochotnou lékařku, která si dala práci s vysvětlováním. Loučím se. S.

viki (So, 20. 9. 2003 - 20:09)

Sonjo, Jarco, děkuji za info. Sonjo, prosím Tě, ty hodnoty, které uvádíš jsou hodnoty, které znamenají, že to je v pořádku, pokud se do nich vejdu?

jarcak (So, 20. 9. 2003 - 13:09)

Ahoj všichni,to je právě ono na test napíšou čísla a už nevíš jaké jsou intervaly hodnot.Já uvedu co jsem si zjistila u Elisy takže do 1 je to negativní , 1,0-1,2 hraniční, 1,3-(nevím kolik já měla 1,6) pozitivní. Lékař říkal 1,6 je už dost pozitivní. Liší se to i dle laboratoře toto zpracovával AeskuLab s.r.o.Ta metoda kvantitativní od KlinLabu má kriteria negativní, pozitivní, silně pozitivní, přesné hodnoty nevímjá měla hodnotu 0,886 je to na dolní hranici pozitivity. Já jsem si do laboratoře normálně zavolala a nechala jsem si tu hodnotu vysvětlit. Paní doktorka laborantka (mimochodem velice ochotná) mi potvrdila slova lékaře. Hodnota neindikuje léčbu, ale je třeba hodnotu hlídat a jdu v listopadu znovu na kr. testy.Palo jak píšeš,že budeš čekat na kr. testy 5 měsíců, to se mi moc nezdá, mě lékař dal čekací dobu od ATB do kr. testů 14 dní aby to nebylo kresleno. Tvá doba je velice dlouhá a může se to zase namnožit není-li to vyléčeno.Ty noční stavy znám, měla jsem jich několik (i předtím než jsem začla ATB brát i potom), vždy mě napadlo tak teď už mě vemou někam do nemocnice a začnou mě proklepávat a léčit a vždy mě poslali domů, že mi nic není. Píšeš, sauna já nesnesla ani horkou vanu, kterou tolik miluji, ani parafín na masáži, byl tam zánět zad.Nejlepší vyšetření by byla ta lumbální punkce ta se doporučuje 3 měsíce po léčbě. Jak můžete najít zpátky,jedna naše kolegyně měla kr. testy opakovaně negativní (asi 15x) a lumbálku silně pozitivní číslo bylo přes 22.Hodnoty IgM jsou většinou zvýšené při časné Lymské nemoci, IgG ukazuje na pozdní (II až III stadium)přitom o časnou I. fázi je počítán 1. měsíc od štípnutí. Takže vše co je časově vzdálené je nejspíš II. stadium.Ve III. jsou už chronická poškození a o ty nikdo nestojí. Westrn Blot je z AeskuLabu zaměřen na antigenyP 93,83,41,18,a 14 a OspA, OspC rozděleno na IgG a IgM z toho pozitivita je při protilátkách proti 4 antigenům, hraniční proti 2-3 ant. a negativní proti 1 antg.Sonji já myslím, že Ig

Sonja (Pá, 19. 9. 2003 - 18:09)

Zdravím. Opisuji Vám ref.meze imunoglobulinů. U IgG 7 - 16 g/l, u IgA od 0,70 - 4,00 g/l, IgM od 0,40 - 2,30 g/l a IgE do 120 kU/l. Snad Vám to pomůže v orientaci ve Vašich hodnotách. Co znamená zvýšení nebo snížení, tak to nevím. S.

viki (Pá, 19. 9. 2003 - 18:09)

Palo, děkuji mockrát za info. IgG v červnu 11.77, v srpnu 12.51 - je to hodně nebo málo, zlepšilo se to nebo zhoršilo? Může souviset i s něčím jiným než s borelkou....?V pondělí budu mít další výsledky. Bojím, bojímViki

Palo (Pá, 19. 9. 2003 - 14:09)

Ahoj viki.Pokial viem,tak dolezite su hodnoty IGG.Ak by si tuto hodnotu mala 0,tak by si mala byt zdrava.Hodnota IGM ta informuje hlavne o tom,ze si tu chorobu prekonala.Takze centrum pozornosti sustred na IGG.

Palo (Pá, 19. 9. 2003 - 14:09)

Ahoj Jarca.Ja som vcera dobral prave poslednu tabletu.Asi pred 3 dnami som prezil jednu neprijemnu noc.Bolo mi horuco a srdce mi bilo akoby som prave podaval vrcholovy vykon.Neviem co to bolo ale mam pocit akoby sa moja imunita vzchopila a robi s tym nieco.Musim v to pevne verit.Beriem echinacea kvapky, ktore podporuju tvorbu prirodzenych zabijacov.Prave tie pri tejto chorobe chybaju.Dalej som zaradil saunu,ta podpori lymf.system.Odporucam ti tu saunu.Samozrejme ze to neni nic lacne.Po 2 mesiacoch ATB ma stale bolia po veceroch klby.Vysledky budem mat az tak o 4 az 5 mesiacov.Lekari mi to zdovodnili tak,ze sa musia robit s odstupom lebo po liecbe su zavadzajuce.Ale ono to urcite casom vsetko ustupi.Co sa tyka tvojich hodnot.Neviem ake si mala pred tym?Ale hodnota 0, nieco je urcite uzasna.Co som pocul od vyliecenych ludi,tak aj oni mali problemy este niekolko mesiacov po vylieceni.Samozrejme ze ty nie si este uplne vyliecena.Ale nezufaj uz ti chyba iba krocik!Samozrejme limit liecby 1,5 je urcite neohladuplna blbost!Neviem kto to stanovil ale boreliu urcite nemal!

viki (Čt, 18. 9. 2003 - 20:09)

Ahoj Jarko, právě jsem si přečetla tvoje výsledky a porovnám je se svými ze srpna a jsem z toho zmatená. Moje IGG je 12.51, IGA 1.98 a IGM 0,67. No, uvidím zítra, kdy jdu na kontrolu nových testů a ozvu se, jak jsem dopadla. Třeba mi někdo i něco vysvětlí. Viki

jarcak (Čt, 18. 9. 2003 - 18:09)

Ahoj všichni,tak mám nové kr. testy tou kvantitati vní metodou, je to normální ELISA jenomže Klinlab tam nepíše pouze pozitivitu nebo negativitu ale i hodnoty.Takže já mám IgM negativní ale IgGO,886 pozitivní. Lékař říká, že je to pozitivní málo a že indikace k léčbě je od 1,5 pozitivity. Tak jsem z toho jelen, proč se ten test dělá, když ani pozitivita neidikuje k léčbě. Nezbývá mi nic než čekat do 3 měsíce na nové kr. testy.Pakliže toto snížení je po léčbě ATB,nejsem si jistá zdali jsem úplně vyléčena. Moc o tom pochybuji, potíže mi totiž stále přetrvávají. Jenomže mě povazují za přeléčenou a konec.¨Docela jsem to čekala, v případě, že se vrátí příznaky v plné míře, jsem rozhodnutá dostat se na tu lumbálku a na kapačky i kdybych měla nějakýho doktora k tomu přinutit. Jarča K.

Daniela (St, 17. 9. 2003 - 16:09)

Může mi prosím někdo říct, jestli se po ukončení léčby boreliózy stav udržuje pouze kortikoidy ? Moje mamka užívá už několik let Medrol

Palo Bratislava (St, 10. 9. 2003 - 12:09)

Co sa tyka televizie tak ct 1,2,halmark,prima.Teraz mam uz ATB len na 4 dni.Este stale neviem co zvolim a najdem za liecbu.Rozhodujem sa medzi viacerymi lekarmi.No nic nemam iste.Velmi intenzivne uvazujem nad Dr.Nouzom.Osobne som si s nim pisal.A zhodli sme sa, ze si to budem musiet plne hradit ja.Zatial nemam potuchy co by to stalo.Dalsia moznost su Piestany reumatologia.Ale tam som uz bol a moc mi tam s tym nieco nenarobili.Ak sa podari nieco vybavit po znamosti, tak tam pojdem.Chcem sa Ta spytat na Dr.Nouzu.Bola si s nim v kontakte alebo si sa objednavala?Stale viac ludi mi spomina imunomodulatory tak mi to vrta v hlave.Drzim palce nech budu vysledky vysetreni co najlepsie.

jarcak (Út, 9. 9. 2003 - 22:09)

Ahoj Palo,já vím, lidé se potýkají s horšími problémy, mnohdy nazvratnými. Min. týden a tento opakovali pořad o muži, kterému jako prvnímu u nás odoperovali půl těla přerušili páteř,míchu udělali vývod. Vidět ho jakou má chuť do života, jak miluje své nejbližžší, jaké má plány, jak se zkrášluje když přijde jeho nejbližžší babička. Tak to byl zážitek. Nikdy nepřestanu takové lidi obdivovat. Jenom jsem chtěla poukázat kolik může napáchat škody jedna podceněná diagnoza. Nejsmutnější na tom, je že v době kdy medicína tolik dokáže.Napiš, zdali sleduješ českou TV. My měli TV anténu chytali jsme Markýzu přes společno, která zrušila vysílání. Takže nemáme možnost, takže mě merzí, že dcera (13 let) už nerozumí některým slovenským slovům, která to řeč byla pro nás samozřejmostí, jsem r. 1969. Příští týden jdu na CT mozek+krk takže se ozvu,mám dobré zdr. období, nechci to zakřiknout. Ahoj Jarča

Palo Bratislava (Út, 9. 9. 2003 - 13:09)

Je to tak Jarca.Ked sme to mali akutne nic sa s tym nerobilo.Lekari na to kaslali.Predpisali ATB na par dni.Teraz je to tazsie.Ale jednu vec treba vediet

jarcak (Po, 8. 9. 2003 - 19:09)

Viděli jste "Sanu-zbytečnáná neštěstí" dnes na Primě. Jeden z příběhu vypráví otec: syna štíplo klíště, lékař při prohlídce řekl, jestli se to do 14 dnů ztratí není třeba léčby. Za 2 roky začali silné bolesti a následné trhání více zubů. Zubař, řekl: musíte mít v těle nějakou infekci. Různá vyšetření nic neprokázala, synův zdr. stav se horšil, nebyl schopen normálního života, opustila ho žena, nevydržel tento neutěšený stav a spáchal sebevraždu. Otec dále říká:dnes vím, že borelie se po akutní infekci z krve ztratí a zalezou do tkání, kde je už nikdo neidentifikuje, vím toho dost o tomto onemocnění. Není mi to nic platné. Já dodávám:Jenom jestli to ví ten lékař, který tenkrát vyřkl tu větu "není třaba léčba".Smutný příběh CO? Jarča K.

jarcak (Ne, 7. 9. 2003 - 22:09)

Ahoj Sávo,posílám ti E-mail, doufám, že dojde zas se mi jeden vrátil, ale asi jsem nezrušila tu špatnou adresu (měla jsem tam obě i tu dobrou) a odešlo to špatně takže oprava. Kdyby nedošlo tak napiš.Jarča K.

Jarda (Pá, 5. 9. 2003 - 14:09)

Jak jsem již psal minule, s těmi skvrnami po hmyzím štípnutí se půjdu pochlubit k felčarovi, ale tem mi stejně jenom předepíše širokospektrá antibiotika.Minule jsem zmínil podobnost příznaků boreliózy a candidózy (infekce Candidou albicans).Nemám v úmyslu tady zahájit rozsáhlou diskusi o candidóze, ta již beží i na tomto serveru Doktorka nebo na adrese kandida.unas.cz. Velmi kvalitní diskuse o candidóze je na serveru www.healthyawareness.com.Takže stručně o candidě albicans:U zdravých lidí je candida přítomnav množství 10% z celkové střevní bakteriální mikroflóry. Candida se účastní trávení vlákniny a její přemnožení je zabráněno přítomností baktérií mléčného kvašení.V případě nesprávné výživy (mnoho cukrů, alkoholu atd.) dochází k přemnožení candidy. Tímto trpí asi polovina populace tzv. vyspělých zemí.Nejhorší ale je, když se candida přestane množit jako kvasinka, ale začne se rozšiřovat jako plíseň (candida je nepravá kvasinka a proto je candidóza plísňové onemocnění). K tomuto "zvrhnutí" candidy dochází při léčbě antibotiky, kdy jsou vymýceny bakterie mléčného kvašení, které jinak candidu potlačují. Candida začne ve formě plísně prorůstat do dalších orgánů a nastávají vážné potíže.Příznaky rozvinuté candidózy: bolesti břicha, záněty urogenitálních orgánů, bolesti hlavy, kožní ekzémy, bolesti a otoky kloubů, chronická únava, ospalost a zamlžení myšlení (candida produkuje neurotoxin acetaldehyd, který navozuje stav podobný permanentní kocovině).Léčba: Pokud je candida pouze přemnožená, lze ji potlačit zejména omezením cukru ve stravě a správnou životospávou.U candidózy ve formě plísňového onemocnění je léčba velmi obtížná. Je nutné absolutní vyloučení cukru, ovoce, alkoholu, výrobků z mouky atd.Někdy pomáhá dlouhodobá léčba antimykotiky (Nizoral, Ketoconazol apod). Informací o léčbě Candidy je na Webu spousta, stačí do vyhledávače zadat např. Candida albicans overgrowth treatment apod.Bohužel lékaři většinou nejsou ochotni kandidózu léčit, protože ji nelze vyšetřením prokázat (i zdravý člověk má protilátky proti candidě). Já s candidou bojuji již 8 let, ale zatím jsem zejména úpravou stravy dokázal candidózu pouze zmírnit.

Reklama

Přidat komentář