Reklama

Borelioza

Monka (Čt, 4. 12. 2008 - 19:12)

Mám boreliozu i chlamidie,jsem už asi pako.Měla jsem jen chlamky brala jsem azytro,a po půlroce se mi v krevních testech objevily i borelie.Tak jsem brala doxy no a v unoru na kontrolu,jsem zvědavá co mi zas najdou:-(

jarda (Čt, 4. 12. 2008 - 17:12)

Ahoj,zkus Joalis,at te nekdo zmeri a to ti urcite pomuze jako me...

Návštěvník (Pá, 28. 11. 2008 - 15:11)

Ne,žádné pupínky na jazyku ve spojitosti s boreliozou nejsou.

Návštěvník (Pá, 28. 11. 2008 - 15:11)

Ne,žádné pupínky na jazyku ve spojitosti s boreliozou nejsou.

dita (Čt, 27. 11. 2008 - 21:11)

Chci se zeptat, máte-li pri pozitivni borelioze na jazyku cervene pupinky? Hledam spojitost s boreliozou.

Návštěvník (Ne, 16. 11. 2008 - 20:11)

Bohušu ZASE?

Bohumil (Ne, 16. 11. 2008 - 20:11)

Vím, jak se s boreliozou vypořádat, bez antibiotik a jiných léků. Není to však snadná ani jednorázová záležitost. Jedná se o produkty na přírodním základě, bez vedlejších, nežádoucích účinků, či alergiií. Je však zapotřebí individuální řešení. Pokud máte zájem, napište mi na: bohumiljaeger"gmail.com

Maka (Ne, 16. 11. 2008 - 17:11)

Míro,v červnu jsem byla u lékaře s erythemem.Hned jsem dostala Doxybene na 15 dní.Za 4 týdny po využívání jsem šla na krevní testy.Byly vysoce pozitivní.To už se u mě začala projevovat únava.Můj lékař se mě zeptal jestli jsem byla unavená už před tím nebo až jak jsem se dozvěděla,že mám testy stále pozitivní.Pak mi řekl ať na další testy příjdu v říjnu.Byla jsem a testy stále stejně pozitivní.Do toho jsem přestávala slyšet na levé ucho.Nasledovala různá ušní i jiná vyšetření.Chodím na rehabilitaci,čeká mě nervové vyšetření.Nevím co bude dál a také jestli mi tyto potíže nemůžou způsobovat právě tyto borelie.Takže Míro,sestře co ti řekla,že nemůsiš mít strach bych tak plně nedůvěřovala.Opatrnost je opravdu na místě.Maka

Andra (Čt, 6. 11. 2008 - 22:11)

Myslím, že léčba Sumamedem je na nic. Bez efektu - všude, kde jsem četla o léčbě boreliozy, je psáno, že antibiotiky by se měly brát několik týdnů.

mira (Čt, 6. 11. 2008 - 19:11)

Před 2 týdny jsem byl u lékaře s erythemem, který se mi utvořil na noze, Dr. napsala SUMAMED (azithromycinum) 500mg por tbl. dvě blistra - na 5 dní užívání. Výsledky testů pozitivní, ještě, že jsem šel k lékaři včas a začal brát ty léky. Jak jsem volal k mé Dr. pro výsledky, tak mi sestra řekla, jsem byl přeléčen a nemusím se bát, že se nic neděje, ale mám obavy, no uvidíme. Míra

Návštěvník (Po, 27. 10. 2008 - 20:10)

Seš fakt káča.

káča (Po, 27. 10. 2008 - 19:10)

borel...asi sis nepřečetl pořádně, co jsem psala...
tehle problém řeším s lékařkou.. podle ní, když máš přeléčenou borelii antibiotiky, tak není pravděpodobnost, že ji dostaneš podruhé. Dyť říkám, že jsem z toho zmatená a že jsem tu posledně dělala chytrou. pak se spolehni na doktory. hlavně, že seš chytrej ty ;-). pokud někoho matu, tak sorry, ale tohle mi řekli dva lékaři nezávisle na sobě.

borel (Po, 27. 10. 2008 - 17:10)

Kačo,mateš tu lidi.Není pravda,že boreliozu nemůžeš chytit víckrát.Bohužel můžeš.Zřejmě sis nikde nic odborného nepřečetla,ale chceš tu radit.

káča (Po, 27. 10. 2008 - 17:10)

ano, ano, i komáři. Tohle byl můj případ. Stále více se přesvědčiji o tom, že borelka je zkrátka nevyspitatelná. Bydlíme u lesa, takže ubránit se klíšťatům je zkrátka nemožné, i přes používání různých repelentů. Takže nejen já( i když po akci komár), ale i obě mé malé děti jsme tím prošly. Dcerka ji měla před rokem, to jí byl 1,5roku, brala ATB a pak bylo vše ok. Teď v létě se jí ovšem na oušku ojevily dvě rudé bulky. zpočátku to vypadalo jako reakce po píchnutí, ale ouha. Stále se to nelepšilo, až nás dětská doktorka poslala na kožní s tím, že už neví, co by to mohlo být. A ouha- lymfocitus. přes to, že veškeré výsledky byla po prvním přeléčení dobré, tak je tu ta potvora zas. No zas...jak už jsem výše dělala chytrou, tak by ji člověk dvakrát mít neměl...takže jek jsem byla poučena, tak ji má dcerka vlastně celou tu dobu, i když výsledky odběrů hovořily jinak. Tak , a teď jsem z toho jelen. dcerka dostala ATB na 3 týdny a pak uvidíme. Jen doufám, že se to obejde bez dalších problémů.

Lidka (Ne, 26. 10. 2008 - 12:10)

Napisi sve zkusenosti s borelkou. Pry ji prenaseji i komari!? Ja 3krat ATB. Zustaly nasledky na kloubech. Kdyz uz jsem nevedela kudy kam. Znama mi doporucila bylinkarku. Brala jsem nejake kapky.4druhy. Pak koloidni stribro. A laktobacily. Teprve pak byly vysledky dobre. A klouby mam uz temer bez problemu.

Mony (Ne, 26. 10. 2008 - 09:10)

Miro,jestli se ti prokáže borelka,trvej na léčbě ATB min.21dní!!Já jsem klíště taky 100% neměla,a našli mi borelku,teď užívám dobexyl na 3týdny.K tomu nejlepší doplňková léčba,ale přírodní,žádnou chemii.Něco na posílení imunity,hlíva ústřičná,kup si řepíkový čaj,hodně céčka....možná jsi koukal na www.borelie.cz ,takhle bych dopadnout nechtěla....

Mira (So, 25. 10. 2008 - 23:10)

Byl sjem u lékaře s erythema migrans bez dalších subj.potíží.Dr. mi nasadila ATB SUMAMED Azithromicynum 500 mg por tbl. na 5 dní a odebrala mi krev na serolog.zkoušku LB,zatím beru tedy ATB a čekám na výsledky.Nejhorší je, že ani nevím, že bych nějaké klíště měl, až moje holka si všimla erytému, který se mi udělal pod stehnem na levé končetině.Dost mne to rozhodilo, ale jsem rád, že se na to přišlo včas a léčba snad bude probíhat OK, musím tomu věřit, jinka bych se z toho zbláznil.Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaké doplňková léčba k ATB. Na internetu jsem něco četl o extraktu z topolu, nebo tak něco.Míra

káča (St, 15. 10. 2008 - 17:10)

rekonvalescence je individuální. Já měla borelku před třemi lety. Nějaké množství paměťových hodnot ti už v krvi zůstane, ale tělo by mělo být schopno si po přeléčení vytvořit protilátky, takže teoreticky je malá pravděpodobnost prodělat borelii několikrát. Může se ale stát, že borelii, na kteroui jsi byla léčená, jsi nedostala od posleního klíštěte, ale už daleko dřív, jen se na to nepřišlo, a podle toho, co mi bylo řečeno, většinou platí přímá úměra- čím dýl jsi nemocná, tím dýl trvá léčba. já brala antibiotika 5 týdnů a pode kontrolního odběru je vše ok...známá je s přestávkama na antibiotikách 2 roky a stále má vysoké hodnoty a pod teplotu 37,3 nejde. takže těžko říct. POdle mě jsi stále nepřeléčená. Hodně zdaru.

jaja (Út, 14. 10. 2008 - 02:10)

Nevite prosím, jestli ma borelioza vliv na potenci? A prenest z cloveka na cloveka se nemuze? Dekuji za odpovedi...

rena (So, 4. 10. 2008 - 17:10)

já mám taky zvýšenou teplotu,a měla jsem ji i při doxybene ,unavu samozřejmě taky,odběry za pul roku,mám toho už plné zuby,opravdu

Reklama

Přidat komentář