Reklama

Jak si správně utřít zadek po stolici ?

Helena (Út, 20. 6. 2006 - 01:06)

Volic ODS.Zatim se pos.... z Paroubka a cele Vasi CSSD.Myslim,ze na "Doktorce" Vase pripominky sedi.Vam nevadi ty drahe leky,zatim co Acylpirin je zadara?Zakladni lek si snad zaplatit kazdy muze sam.

Vasvan (Po, 19. 6. 2006 - 22:06)

Kdyz Vám dělá problémy se utřít, sravujte se tak, aby stolice byla tuhá. Sice jste se o tom nezmínil, ale potíž může být také v samotném procesu defekace. Zkuste mírně roztáhnout půlky rukama nez začnete, pujde to pak ven rovnou do mísy a nebudete mít tolik znečištěné hýžďové svaly a snáze se utřete.

Hihi (So, 3. 6. 2006 - 20:06)

Já jsem spíš zvědavá, jestli se teď ODS nepřiposere při sestavování vlády.

anti ODS (So, 3. 6. 2006 - 16:06)

To každopádně.

Honza (So, 3. 6. 2006 - 15:06)

Teď budete potřebovat si pořádně utřít zadek,nastane vláda ODS,poserem se z toho všichni

Pavel (So, 3. 6. 2006 - 14:06)

To xxcd: Pokud ti přijde nóbl mít hnědý pruhy na slipech tak se nemej!

Helena (So, 3. 6. 2006 - 01:06)

Pavel ma pravdu!Vlhcene ubrousky a jinak spravne nacasovani!To totiz vetsine lidem naopak jde!Pokud nejde,staci snaha.Kdo tomu nerozumi a neveri je nezkuseny "hygienou "nepolibeny nymand.

xxcd (So, 3. 6. 2006 - 01:06)

Pavle, Ty jsi mužatka (napůl holka) ...

Pavel (Pá, 2. 6. 2006 - 18:06)

No, já už mám ten organismus tak zvyklej, že jdu hned ráno po snídani, a to koupelna po ruce je. No, a když se musí neplánovaně (každýmu je přece občas blbě) no tak se nedá nic dělat. Ale jdou použít aspoň ubrousky vlhčený takovým gelem. To taky dost pomůže. Tak jako tak, člověk si připadá mnohem čistější, když se po stolici umyje.

Petr (Pá, 2. 6. 2006 - 13:06)

Ano,je to problém,protože tvůj způsob většinou nejde uplatnit,věř,že hodně lidem nejde načasovat stolici,aby měli po ruce koupelnu.

Pavel (Pá, 2. 6. 2006 - 11:06)

Co tady pořád řešíte? No samozřejmě, utřít a umýt, jak jinak. Jako mě to učila máma když jsem byl malej. Stoupnout (žádný utírání se v sedě), utřít se několikrát aby byl papír trochu čistý. Pak spláchnout a hned do koupelny. Sednout na vanu, osprchovat si pořádně zadek a omýt šamponem na vlasy (nikdo si nebude mýt obličej mýdlem, který si strkáš do zadku). Pak znovu osprchovat, utřít a umýt si ruce. A dělám to takhle doposud, pokud to jde. Jen místo šamponu tekuté, gelové mýdlo (to se tehdy nedalo koupit). Navíc dnes by se mnou žena ani nemluvila, kdybych se po stolici neumyl. Rovnou by mi řekla že jsem prase. Je to fakt takovej problém?

rubber (Čt, 1. 6. 2006 - 21:06)

Vzhledem k tématu můžu Janko směle napsat, že tvoje reakce je mimo mísu :-) Není přece řeč o veřejné hygieně, ale o hygieně osobní, a tam voda vždy byla a pořád je jednoznačně nejlepší a nejzdravější řešení. Nebo snad ty když máš špinavé ruce, utíráš si je ubrouskem?

xxcd (Čt, 1. 6. 2006 - 09:06)

Že lidé méně a ne na vše srali ....

xxcd (Čt, 1. 6. 2006 - 09:06)

Že lidé méně a ne na vše sraly ....

Janka (Čt, 1. 6. 2006 - 09:06)

To je fakt... po celá staletí si lidi asi zadky jen umývali, třeba ve společných kašnách (taky tam např. řezníci plavili vnitřnosti zvířat), což byly jediné zdroje vody (i pitné) třeba ve městech. Jinde na venkově zase to samé s potůčky... proti proudu se někdo podle Tebe očistil pozadí a o pár metrů níž nabral jiný vodu na pití nebo v tom vypral prádlo. Taky se lidi divili, proč je pořád nějaká ta cholera nebo úplavice. Kanalizace nebyla, splašky tekly po ulicích. Mmch vodovod se např. v Praze zavedl až v 19. století. Můžeš mi tedy vysvětlit, v čem to do té doby bylo hygieničtější?

rubber (St, 31. 5. 2006 - 22:05)

Málokdo ví, že toaletní papír je velmi "mladý" vynález a těžko by se hledal zbytečnější výrobek, který je tak masově používaný. Celá staletí si lidé po stolici zadek umývali a to je také jediný správný a zdravý způsob. Dnes je to díky technickému pokroku navíc mnohem snazší než dřív.

Janka (Út, 30. 5. 2006 - 17:05)

Už dlouho jsem se nezasmála tak jako tady... myslím, že někteří nedoceňují kvality této diskuse :o) Člověk se pořád zabývá nějakými "seriózními tématy"...

xxcd (Út, 30. 5. 2006 - 16:05)

Pořád lepší, než vůbec Janko !!! :)

Janka (Út, 30. 5. 2006 - 15:05)

Po přečtení této debaty jsem zjistila, že jsem si dosud celý život utírala zadek naprosto neodborně a amatérsky.

anonym (Út, 30. 5. 2006 - 15:05)

To je maras.
Ja se utiram normalne:-) A nesoustredim se na to jestli "seru" doma nebo v praci,hlavne ze je kde:-))

Reklama

Přidat komentář