Reklama

Borelioza

jarcak (Čt, 14. 8. 2003 - 22:08)

Opět zdravím,Po dobrání 6 neděl ATB Deomyxikoin mám test ELISA opět pozitivní 1,6 .Příznaky se po 14 dnech bez ATB opět všechny vrátily. Nyní mám ATB opět na 1 měsíc opět Deomyxikoin 2xdenně 100mg. Mám obavy aby to pomohlo, když to poprvé nezabralo. Chci se zeptat ve II. Stadiu není 200 mg na den málo, nebylo by lepší vyšší dávkování. Nebo rovnou kapačky. Lékař říkal, po dobrání opět nový kr. test bude-li pozitivní domluví léčbu Motol-neurologie nebo Bulovka-infekční. Napište zkušenosti máte-li? Děkuji. Jarča K.Pro Evu,Podstoupila jsi nějaké testy na boreliozu a jaké? Já měla sedimentaci též dobrou, ale to nic ještě nedokazuje.Ta únava a bolesti přeci od něčeho jsou. Pak jsem absolvovala test na boreliozu Elisa a byl pozitivní, Western Blot

sáva (Po, 11. 8. 2003 - 19:08)

AHOJ Pokud jde o ten Hradec, jela jsem tam s doporučením, může ho napsat ortoped, obvodní, reumatolog nebo i lékař rehabilitační. Nebo je možno si zavolat na ambulanci infekční kliniky a tam se domluvit přímo. Zánět kloubů mohou způsobovat různé příčiny, i artritid je několik druhů, testy na boreliozu se opravdu dělají s odstupem týdnů, i na výsledky lumbálky se čeká měsíc.Při podezření na boreliozu se rozhodně vyplatí za tím jít ,a i kdyby se ukázalo, že to byl planý poplach, stojí za to si být jistý než pak nastanou větší zdravotní komplikace. Já jsem před lety měla taky zánět kloubu palce u nohy, tím to vlastně začalo,ovšem některé neinfekční formy artritid mají také takové projevy i s tou únavou a pak někdy trvá, než se na tu správnou příčinu a tím i léčbu přijde. Držím palce, at?to netrvá tak dlouho a moc to nezlobí.Přeju pevné nervy a zatím AHOJ

Eva (Po, 11. 8. 2003 - 12:08)

Zdraví všechny,hlavně Sávu a Jarču.Četla jsem vaše příspěvky a nestačím se divit,čím vším jste musely projít.Potřebovala bych od vás radu,nevím,jak dál.Mám opakovaný zánět,nejdřív kotník,nyní koleno,bolest a třes v rukou,zvětšený kloub palce,boule na zápěstí...atd.Lékař mi dělal test na boreliozu,byl negativní.Odeslal mě na revmatologii.Revmatoložka napsala do výsledného vyšetření toto:NÁLEZ SE JEVÍ JAKO TENDOVAGINITA,NA KOLENÍM KLOUBU ARTHRITICKÝ NÁLEZ NELZE VYLOUČIT.Etiologie není jasná,nejspíše jds o parainfekční nález.Zkusíme odléčit jako seroneg. arthritidu.Za dva měs. kontrola,test bor.Vzhledem k tomu,co jsem se na těchto stránkách dočetla se mi zdá nesmyslné čekat další dva měsíce,když jsem stále unavená a nic se nelepší.Chci si nechat udělat další testy,ale můj doktor řekl,že je to zbytečné,že bych měla nějaké hodnoty lab. testů zvýšené,ale vše mám v normě.Co dál?Je potřeba na vyš. např. v Hradci Králové nějaké doporučení?

Ch._Rush (Ne, 10. 8. 2003 - 13:08)

Dobrý den, v pondělí jsem dostal antibiotika DEOXYMYKOIN na 1. stádium.a chtěl bych se zeptat, jestli kouření marihuany nějakym způsobem tlumí účinek těchto antibiotik.díky předem za odpověď.

Lenka (St, 6. 8. 2003 - 14:08)

Prosím, jsem dárce krve - testuje se při každém odběru krev i na boreliozu? A je po kousnutí patrné, že došlo k nakažení totou nemocí (mám na mysli zda je místo kousance jiné než od tzv. zdravého klíštěte)Děkuji za odpověď.

lenka (Út, 5. 8. 2003 - 14:08)

Aleno,nevim sice odkud jste, ale ve Fakultní nemocnici v Ostravě - Porubě funguje při infekčním oddělení boreliová poradna, tak zkuste zajít tam.

monika (So, 2. 8. 2003 - 23:08)

V patek jsem se dovedela , ze mam mamka 48 let, ma boreliozu. Musi ji mit uz moc dlouho. k TOMU vsemu byla u ni potvrzena i toxoplazmoza. Dostala antibiotika. Ja se o ni strasne moc bojim. PRosim, poradte mi, co ji jeste mohu koupit za leky ci vitaminy, ktere by ji pomohly. Popripade kontakt na nejakeho lekare. JSem z Frydku Mistku, ale zajedu kamkoliv. PRosim, POMOZTE Monika

Alena V. (So, 2. 8. 2003 - 21:08)

Mám tyden zjištěnou boreliozu,ale starou.Ted mám nasazene antibiotika na 30 dní a příští týden mám jít k k revmatoložce.Bolí mě nohy,klouby,cele tělo jsem unavená,tento stav trvá již delší dobu a obvodní lékařka nezjistila z čeho.Prosím ví někdo kde jsou odborníci na boreliozu na Moravě.A napíšete mi své zkušenosti s léčbou a touto nemocí at? vím co mám očekávat.Děkuji Alena

palo (Pá, 1. 8. 2003 - 14:08)

Dobry den.Prosim Vas ak niekto viete kontakt na odbornika venujuceho sa LB na Slovensku napiste.Vela zdravia.Dkujem.Palo.

Jarca k (Út, 29. 7. 2003 - 22:07)

Pro Lenku i ostatní:Mám podobné potíže, a výsledky též nic neprokazují.1. flek (eritém) se v 80 % (někdy se uvádí dokonce v 50%) nemusí utvořit2. Pozitivní Elisa a WesternBlot - jasná borelioza, negativní ještě nákazu nevylučují

Palo (Út, 29. 7. 2003 - 16:07)

Ahojte vsetci spolutrpitelia.Ja to tiez mam.Aj tie iste problemi.Trva to uz 2.5roka.Momentalne beriem amoxicilin.Zaujali ma vsetky vase sposoby liecby a nieco z toho urcite vyskusam.Som zo Slovenska.Vacsina kontaktov je tu do Ciech.Preto mam na Vas vsetkych prozbu.Napiste mi kontakty na odbornikov zaoberajucich sa liecbou tejto pliagy.Moze to byt aj kontakt na celostnu medicinu ale i na klasickych lekarov.Budem Vam za to velmi vdacny.Prajem Vam vela liecebnych uspechov a stastia. Palo.

Lenka (Po, 28. 7. 2003 - 09:07)

Je mi 28 let.Loni v květnu mě na jednom výletě po Vtáčniku napadlo asi 13 klíšťat.Vytahala jsem snad všechna.Žádné zarudnutí a flíčky poukazující na boreliozu se neobjevily.Na podzim jsem zaznamenala zvýšené padání vlasů.Viděla jsem to jako důsledek dlouhodobého užívání hormonů, koupila si vitamíny a vše se zdálo být v pořádku.V únoru jsem se nechala přeočkovat na klíšťovou encefalytidu, bez předchozích krevních vyšetření na protilátky,byla to asi zásadní chyba.Po 3 týdnech mi začaly mírné bolesti hlavy,jen chvilkové, občas.Koncem března jsem se silně nachladila,tak jsem spojovala bolesti hlavy s tím.Koncem dubna, kdy už nachlazení a kašel dávno odezněly, hlava bolela dál,občas i rozmazané vidění,hučení v hlavě a uších,šla jsem tedy k lékaři.Prý zánět dutin-bez RTG,10 dní jsem brala silná antibiotika,bylo to strašné-bolesti hlavy,otoky,mírné poruchy vidění.Přidalo se tuhnutí šíje,silné bolesti,taky v nose se vytvořilo cosi,co mi nikdo ani na ORL nedokázal vysvětlit-jakoby zduřelá žíla ve stěně,laicky popsáno.Prý to nic není.Hučení se zmírnilo.Navštívila jsem neurologa.Dal masti,Mydocalm,který neužívám a rehabilitace,které nepomohly.Udělali mi CT,atrofie na malém mozku,doplnění magn.rezonancí bude až v září.Stav se nelepšil,když jsem si stěžovala na dále trvající či spíš se zhoršující potíže,prý potřebuju psychiatra.Přidala se obrovská svalová slabost-před nemocí jsem sportovala, nebyl problém 6km běhu či 100 km na kole.Krevní testy na boreliozu mi praktická lékařka udělala,poprvé byla jedna hodnota hraniční,podruhé i Western blott test nic neprokázal.Momentálně hlava pobolívá,ale nepotřebuju tišící léky.Šumění v uších pořád.Mám bolesti v zádech,hrudníku,špatně se mi dýchá,i když vyšetření nic závažného na plicích či astma neprokázala.Taky srdce nepracuje jak by mělo,výkonnost mozku také nic moc.Okolo krku pocit obojku, někdy bolesti.Občas křeče do nohy či mravenčení v končetinách.S klouby moc potíží není,jen mi v nich praská,což přdtím nebývalo.Po celou dobu mám po ránu příšerné otoky očí a nosu a vybledlé sliznice v ústech.Nechlala jsem se vyšetřit MUDr. Jonášem,ten borelie v mozku potvrdil.Je možné v Brně někam zajít,kde by mi opravdu odborně někdo dokázal potvrdit,zda boreliozu mám a pokud ano,jak bych se měla léčit?Poradí mi někdo? Moc díky.L.

Barka (Po, 21. 7. 2003 - 11:07)

Dobry den,asi pred tremi tydny jsem mela kliste. Objevila jsem ho az druhy den rano,ale bylo to do 24 hodin.Na miste,kde bylo kliste prisate mam stroupek,ktery svedi. Jinak zadne priznaky nemam. Myslite,ze by presto mohlo jit o boreliozu? A dale,bych se chtela zeptat,kde provadi vysetreni krve?

Jarca k (Pá, 18. 7. 2003 - 20:07)

Ano jak Sáva správně říká, ne každé,ale v případě potíží je dobré nechat si testy udělat nejlepší metoda je WesternBrot test, já teď půjdu na nové kr. testy metodou kvantitativní.Každopádně i při podezření je lepší využívat ATB předepisují se na 3 týdny. Já protože jsem pravděpodobně ve II. stupni jsem dostala ATB na 6 neděl. Což je dlouho, ale dá se vydržet. Lepší než potíže s boreliemi.Z nejhoršího mi ATB pomohlo. Na bolesti u mě se osvědčil (místo Ibuprofenu) Aulint, ale nepředepíšeli ho ortoped celý platím.Ještě k délce přisátí čím dříve se najde tím je menší riziko nákazy, delší přisátí ryziko zvyšuje.Při příznacích zvětšené únavy, uzliny bych na ty testy určitě šla. Ale jak Sáva radí za 3 týdny dříve se to neprokáže. Ještě ke klíštěti přenáší mimo Lymské boreliozy, mozkové encefal, i erlichiozu - příznaky podobné borelioze. Je to dost vzácné.Samozřejmě s imunitou to souvicí, je prý dobré při pobytu v místech kde se nachází klíštěta preventivně užívat vitamin B. V případě potíží,je dobré posilovat imunitu, u mě zabralo, Chlorela, Ginko biloba, Omega 3 a Stres Vit-soubor vitamunu. Citrogrep kapky. Všem přeji negativní testy.Zdraví Jarča.

sáva (Pá, 18. 7. 2003 - 19:07)

AHOJ K předchozím dotazům, každé klíště nemusí být nositelem nákazy, já letos už měla taky 2. Pokud by se nějaká nemoc projevila, tak příznaky mohou -ale nemusí - začít asi po třech týdnech od nákazy. V případě, že klíště bylo přisáto krátkou dobu obyčejně nic nehrozí. Zánět mozkových blan začíná jako chřipka s projevy ztráty citlivosti a hybnosti končetin, borelioza má příznaky kožní, většinou větší červený flek třeba i jinde než v místě vpichu, ale nějaké problémy se mohou objevit třeba i po letech od nákazy, kdy je už nikdo s štípancem nespojuje, protože mohou být velmi různé. Myslím, že stačí chvíli hlídat místo vpichu i jinde, jestli tam není větší flek , v případě chřipky upozornit lékaře že bylo klíště,testy by mohly něco ukázat zhruba po třech týdnech, dřív ne,v případě náhlých bolestí kloubů nebo nadměrné únavy si radši nechat testy udělat. Podle mých zkušeností má člověk s boreliozou bud? veliké zdravotní problémy, nebo je unavený a má pocit že není v pořádku,bolí klouby a všechno možné a pokud nemá akutní stadium nemoci, které se nedá přecházet a k doktoru se musí, může s těmi mírnějšími projevy nemoci chodit celé roky, než se na to přijde a pak jsou většinou trvalé zdravotní problémy. Nedávno jsem se dozvěděla výsledky kontrolní lumbálky po kapačkové léčbě.Protilátky kterých jsem měla opravdu hodně klesly na mírně pozitivní, což prý znamená, že nemoc není aktivní a zdravotní stav by se neměl zhoršovat. Tak jsem ovšem ráda, ale ty potíže, co mám, už prý zůstanou, měla jsem to neléčené moc dlouho, navíc mám dost nálezů na páteři které samy o sobě způsobují dost problémů. Takže jsem se odléčila, ale jako mnoha jiným co znám je mi blbě dál, vím, že se s tím musím vyrovnat, ovšem při těch krutých bolestech hlavy, nebo když sebou praštím při nákupu o chodník nebo spadnu v krámě do regálů to není tak jednoduché. Takže ted? zkusím požádat o lázně, na které mám nárok, a taky budu otravovat doktory, aby mi nějak pomohli od těch bolestí hlavy, s kterýma se rozhodně smířit nehodlám. Stejně budu chodit na pravidelné kontroly kvůli borelioze, musí se to pořád hlídat, protože kdykoli může dojít, třeba po nějakém oslabení organizmu ke zhoršení stavu a byla by nutná další léčba. Nejsem žádný odborník, při hledání informací jsem objevila nějaké další stránky, kde píšou doktoři, nebo jsou i knihy o borelioze. Zkuste zadat třeba PŘÍZNAKY BORELIOZY, NEUROINFEKCE, nebo WWW.VOLNY.CZ/BORELIOZA, jsou tam odkazy na články od odborníků.Čím víc informací o nemoci člověk má, tím líp, našla jsem tam třeba to, že při bolestech způsobených tímto bacilem většinou nezabírají obyčejná analgetika a měly by se vyzkoušet ordinovat léky jiného typu a jiné zajímavé informace. Jsem taky objednaná do centra léčby bolesti v Praze, tak uvidím, co mi řeknou a jestli mi pomůžou od těch děsných bolestí hlavy.Prostě co si člověk sám nezařídí a nesežene, tak nemá a může se cpát brufenem a podobným svinstvem a žít v bolestech dál.Tak se mějte všichni fajn a nedejte se odbýt když Vám není dobře. AHOJ

Tomas (Čt, 17. 7. 2003 - 08:07)

Prave dnes jsem si nasel kliste. Bylo jeste nenapite cili predpokladam ze tam nebylo dlouho. Rad bych se zeptal zdali v pripade ze kliste bylo nositelem boreliozy nebo encefalitidy a toto se dostalo do moji krve, tak nemoc musi uz nutne propuknout nebo jestli to zavisi na sile imunitniho systemu jestli telo je schopno se ubranit. A za druhe je vhodne nechat si vysetrit krev na protilatky abych mel jistotu nebo staci cekat na projeveni se priznaku a az potom zacit neco podnikat. Za jak dlouho by se priznaky mely objevit ? Dekuji za odpovedi.

Jarca k (St, 16. 7. 2003 - 23:07)

Pro Vladunku,nedaří se mi poslat ti E-mail,nevím čím to je, když tak napiš a já ti obratem odpovím.Jarča K.

jirka (Út, 15. 7. 2003 - 08:07)

Dobry den, predevcirem jsem si vytahnul kliste, ktere se mi zakouslo do boku. Vytahnul jsem ho ihned, jak zacalo svedit, tak si myslim, ze moc dlouho zakousle nebylo. Jak jsem jej vytahl, kolem kousnuti se objevil cerveny mirne vystouply kruh, asi 1 cm. Dnes misto vypada jako kousnuti od komara, ktere nesvedi. V puse se mi udelaly afty a zvetsila se mi uzlyna na krku. Byl jsem i unaveny, ale po kvalitnim spanku unava zcela opadla. Co mi doporucujete. Popripade, jak probiha vysetreni na boreliozu ci jine onemocneni.Dekuji

sáva (So, 5. 7. 2003 - 13:07)

AHOJNejdřív pro Jarču K. konečně odepisujuPro Rachel- ptáš se na leukocyty, protože jsou na seznamu laboratorních vyšetření, aspo? na mých hned první a pokaždé mám jinou hodnotu,a navíc se jejich tvorba při zánětu zvyšuje, určitě je to jeden z důležitých a sledovaných ukazatelů, který může být při tomto onemocnění a také i při různých jiných onemocněních,nejen při borelioze, i závažných ,zvýšený.Ještě pro Vladunku, při užívání antibiotik lékaři dávají neschopenku tehdy, když je i celkový zdravotní stav špatný, horečky, bolesti kloubů, závratě atd. Mockrát jsem se už však setkala s lidmi, kteří při preventivním užívání ATB. chodili do práce, dokonce i velmi namáhavé a na slunci, což by se asi nemělo, bývá to napsané i na krabičce. Tak nevím, co Ti mám poradit, musíš sama podle zdravotního stavu, podle mě by člověk měl být doma v klidu, aby ty léky mohly vůbec pořádně zabrat a nehrozily komplikace při nedostatečném odléčení. Obrátila bych se pro vystavení nesch. při užívání ATB. na obvodního lékaře a on to podle zdravotního stavu může posoudit.Někdy ovšem reagují všelijak, záleží jakého doktora máš. Jinak přeju, aby se u Tebe podezření na bor. nepotvrdilo, je to pěkné svinstvo.Ještě pořád čekám na výsledky z kontrolní lumbálky po léčbě kapačkami, až je budu vědět, napíšu. Mějte se a trapte bacily. AHOJ

Vladunka (Čt, 3. 7. 2003 - 13:07)

Lidicky zlaty, mam dotazek:dneska mi kozni lekar predepsal Deoxymykoin kvuli podezreni na boreliozu. Ale normalne pritom uzivani chodim do prace. Nemela jsem si vzit neschopenku?VUbec totiz nevim, co me ceka. Napiste mi jakykoliv nazor, jsem z toho utrapena!Diky vsem!Vladunka

Reklama

Přidat komentář