Reklama

Borelioza

ELENA (Po, 16. 5. 2005 - 12:05)

Lymesasi poraď člověkovi (ohledně toho dlouhodobého braní antibiotik), který má v důsledku dlouhodobého podávání různých léků i antibiotik (3 roky) zvětšená játra - prostě jsou zničená, mám zákaz veškerých škodlivin, antibiotika mám zakázány úplně, bylo mi řečeno - doslova, že když si vezmu další dávku antibiotik už nebude komu brát kontrolní odběry krve na boreliozu, tam chodím 1/3 - klinika infekčních chorob. Mám vysoké hodnoty protilátek Igg, nyní i Igm jak v ELISA tak WESTENBLOT, stálé bolesti - jak je všichni popisujete a už jsem bezradná, vyzkoušela jsem klasickou i alternativní medicínu, jak jsem už několikrát psala zjistili mi boreliozu pomocí EAV (metoda MUDr. Jonáše) . Díky za radu nejen Tobě. Přeji zdar a sílu všem přispěvatelům a příznivcům. ELENA

vlkova (So, 14. 5. 2005 - 09:05)

slysela jsem o novem pripravku na stipnuti klistetem nebo jinym hmyzem (mimo vcel a vos) - bohuzel nesdelili v rozhlase nazev - jedna se o dvouslozkovy gel - nevite nekdo jmeno? Mel by eliminovat infekci ale nenahrazuje ockovani proti encefalitide. diky

evža (Pá, 13. 5. 2005 - 18:05)

Mam v poslední dobou obtíže s očima, zejména zhoršení nastalo po kapačkách penicilinu v prosinci. Dvojité viděníje každodení,když zavřu oči před spaním přejíždějí barevné někdy černobílé široké pásy vždy z leva do prava. Byly také žluto-modré nebo červené. Někdy zase od středu se kolo zvětšuje, zmizí a zase od středu znovu se zvětšuje. To bývá černobílé-pruhované.Zatím jsem o tom s lékaři nehovořila, na dvojité vidění mi bylo odpovězeno, že se s tím nedá nic dělat. Nemám sílu dál něco někomu vysvětlovat. Mějte se pokud možno fajn.

Miluška (Pá, 13. 5. 2005 - 15:05)

Ahoj Marcelo, nevím kolik Vám je let, ale se mi zdá, že by jste měla jít na nějaké neurologické vyšetření, protože mně na očním tvrdili, že to není od bolerky, ale zase neurologička mi vysvětlovala tak po lopatě, že se mi přerušuje "tok nervů a zase obnovuje a to může spůsobovat tyto stavy. Totiž před tím se mi před usnutím dělali takové záblesky- skraty, jako když mne kopla elektřina, tak s tím jsem tenkrát chodila na neurologii, ale to bylo už asi před 10 lety. Pak se mi to začalo projevovat asi tak před rokem a to i to jako to popisujete -prskavkové světlo. Já jsem k tomu nemohla najít vhodný výraz, ale je to v podstatě to, co opisujete i vy. v NEMOCNICI JSEM SE O TOM ZMÍNILA sÁVĚ, KTERÁ MI ROVNĚŽ POTVRDILA, ŽE I ONA MÁ TYTO PROJEVY, ale když má člověk bolesti, tak na tyto věci jaksi zapomíná, protože to nebolí, jen to člověka vyděsí.

Marcela (Čt, 12. 5. 2005 - 21:05)

Já měla nedávno dost šokující zážitek. Večer mi z ničeho nic začaly samovolně lítat oční bulvy nahoru dolů obrovskou rychlostí a před očima jsem měla něco jako prskavkové světlo. Trvalo to cca 10 sec. a pak jsem to zastavila tlakem rukou na zavřené oči. Od té doby mívám před zavřenýma očima různobarevné záblesky a když mám třesavku pak taky cítím jak se mi jemně chvějou i oči.Ať "žijou" další a nové symptomy. Nepřipadáte si jako hypochondři, protože pořád nám něco dalšího je.

Miluška (Čt, 12. 5. 2005 - 11:05)

Ahoj Lymess, Ty mušky, čo popisujete já mám již 13 let, někdy více, jindy méně. Oční lékaři mi tvrdili, že to není od borelky, ale že se mi odlupuje rohovka - zhoršoval se mi totiž rapídně zrak a tak jsem dokonce absolvovala leserovou operaci lev.oka, jelikož jsem měla už -14,5 dioptrií, podotýkám, že pr. oko mám + 2 dioptrie, takže jsem měla i dvojité vidění. Byl jste na očním vyšetření jestli se i Vám nezhoršil zrak? Mně nejdříve tvrdili, že je to únava očí - pracovala jsem ve 24-hodinových službách - začalo to s těma muškama, častými zánětmi oč.spojivek a hrozným pálením očí a slzením, hlavně večer. Pomohla mi jen studená voda a oční hydrocortison. Asi bude nejlepší navštívit očního lékaře! Mně se také před očima zjevuje hlavně když zavřu oči bílá světla v podobě kuliček, někdy hvězdiček, takové záblesky, jindy je to zase v jiných barvách. Také nevím co to má znamenat, ještě jsem toto zapoměla doktorům říci. Člověk při všech těch potížích, které se projevují při této nemoci a trvá to už 13 let, tak občas na některé problémy i zapomene.Ještě bych se chtěla zeptat někoho, zda má také tyto problémy a jestli ano, co mu na to odpověděli lékaři, resp. jaká vyšetření mu byla doporučena a s jakými výsledkami.Miluška

Lymess (Čt, 12. 5. 2005 - 10:05)

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda máte někdo následující symptom chronické bereliózy, to jest, vidíte před očima (okem) tzv. mušku. Já to měl téměř trvale, teď se mi to občas vrací. Tak nevím, jestli jsem neměl ten Deoxymykoin brát ještě o měsíc či dva déle :-((užíval jsem ho skoro 3 měsíce, cca. 400 mg denně).

Lymess (Čt, 12. 5. 2005 - 10:05)

Chce to přemluvit doktora (což půjde asi těžko) a nebo mít známého lékarníka. Deoxymykoin není drahý. Já nevím, jestli bych byl ještě schopen takové množství ještě sehnat. A teď něco na podporu mého tvrzení: Dr. med. Sam T. Donta, Boston University, píše: "Je možné, že u pacientů, kteří mají symptomy déle než 1 rok, bude zapotřebí 12 až 18 měsíců léčby, aby se dosáhlo úplného potlačení těchto symptomů". Dále píše, že ještě žádná studie neprokázala, že krátkodobá (tím myslí několikatýdenní) léčba ATB měla za následek vyléčení, tzn. úplné zničení bakterií. Zatímco dlouhodobá (několikaměsíční) léčba ATB již pomohla tísícům pacientů, i těm, kteří byli před tím neúspěšně několikrát léčeni "krátkodobě". A to tzv. "přeléčování", praktikované u nás, je nanic a spíše škodí. Ale to vy asi víte sami nejlíp. Vše co jsem napsal se týká tzv. 3. stádia boreliózy.

bsc (St, 11. 5. 2005 - 21:05)

Ano, to by mne tedy taky zajímalo!

Joanna (Út, 10. 5. 2005 - 18:05)

A jak sehnat Doxycycline na vlastní pěst? Kdyžtak napiš na mail. Díky.

Lymess (Út, 10. 5. 2005 - 14:05)

Marcela má pravdu: "Léčení musí být v odstranění příčin a to je dle mého (vyčtené z odborné literatury) v případě diagnozy LB dlouhodobá léčba ATB. Dlouhodobá je míněno MĚSÍCE až ROKY, ne jak u nás každý rok chvilku." Taky jsem to vyčetl v odborné literatuře (zejména Dr. med. Joseph J. Burrascano). A nejlepší je Doxycyklin (Deoxymykoin). Ale je účinný pouze ve vysoké koncentraci v krvi. Tzn. min. 300 až 600 mg denně a po dobu několika měsíců!!! V tabletách. A pokud vám ho ti debilové nepředepíší, zkuste si ho sehnat na vlastní pěst. Já to udělal taky tak a už mám přes 2 roky pokoj (a to jsem se prosím půl roku v horečkách nemohl ani pohnout - bolely mě všechny klouby od čelistních až po prsty u nohou). Hodně štěstí!

Miluška (Pá, 6. 5. 2005 - 15:05)

Ahoj Jarčo, dnes jsem byla u lékařky, aby mi změnila léky proti bolesti. Brala jsem Coxtral, ale mi nezabíral a tak jsem si požádala o změnu na Tramal. Před léty jsem je brala ale v tabl., ale kvůli žalůdečním problémům jsem musela vysadit veškeré léky a dostávala jsem vše kapačkami. Jsem zvědavá, zda mi zabere, protože mne pořát bolí ruce, trnou mé už od ramen, a také si už nemohu ani pořádne sednout, protože mně začala bolet už i bederní páteř- nebo kostrč?- a přechází mne to i do nohou, takže mohu ležet jen na boku a pořát musím překládat ruce, protože mne nejen brní, ale i bolí a tuhnou, také i krční páteř mne začala zlobit.A to jsem po léčbě ATB.Všichni spolutrpící- VYDRŽAŤ !!!když už to memůže být lepší, ale je to zase prý lepší, než kdyby jsme necítili už vůbec nic!!!

Jarca K. (Út, 3. 5. 2005 - 20:05)

Sávi , Miluško a ostatní,já s léky na bolest mám tuto zkušenost, veškerá nesteroidní antirevmatika mi moc nepomáhají (tedy na bolest nezabírají tak jak bych si představovala). Při velké bolesti zabere jen Tramal (beru minimální množství 5 kapek a zabere, celkově se uklidní nervy nemám třes.)V zač. nemoci jsem se bez analgetik neobešla, nyní se jich snažím brát co nejmíň, začal zlobit už i žaludek.Sávy, právě ten pal kolem páteře a krčních svalů a v záhlaví se mi právě vrátil.Děvčata nemáte pocit, že se vám během mences přitíží, mě tedy rapidně ano a to pravidelně.Ještě se chci zeptat, máte někdo podivné pocity při probuzení, jako nepředstavitelný vnitřní třes a neklid, který pokud mám šanci ještě chvíli ležet odezní. Šílený je když zazvoní telefon, nebo někdo venku, tak skoro nejsem schopná nějaké akce. Prostě jak to vtipně nazval jeden spolutrpící,

Marcela (So, 30. 4. 2005 - 14:04)

Je to celkem výstižný popis i mých potíží, včetně použití těch analgetik. Hlava mě bolí taky téměř denně a neustále zvoní v uších (tlak mám kompenzovaný léky). Chodím do práce a pracuji hlavou, takže bez analgetik bych vůbec neuspěla. A na tu cestu a výdrž min. 8 hod. sedět na židli, to chce jiná. A teď se mi přidala jakási vnitřní třesavka (chvění) celého těla. O ní se moc nezmiňujete, máte ji taky? Je jemná, není moc vidět. Ale v hrudním koši je to chvění fakt příšerný pocit. A co se týče Miluškou popisovaného pocitu v rukách, ten mám taky (já ho mám i v nohách). Byla jsem už 3x ma EMG, proměřování vodivosti vzruchů a kdoví čeho. Zjistili mi polyneuropatii (poškození nervových vláken) a stále se zhoršující. Na to jsou léky, ale jen na zmírňování subjektivních potíží, ale neléčí. Léčení musí být v odstranění příčin a to je dle mého (vyčtené z odborné literatury) v případě diagnozy LB dlouhodobá léčba ATB. Dlouhodobá je míněno měsíce až roky, ne jak u nás každý rok chvilku. Píše se, že se má aplikovat ATB tak dlouho, jak dlouho trvají obtíže. Miluško, mě při tom EMG, zjistili i tzv. syndrom karpálního tunelu (je to jakési funkční utisknutí nervů v zápěstí s příznaky Tebou popisovanými). Mívají to nejčastěji, písařky na stroji, PC, klavíristi a pod. K odstranění toho zaškrcení se dělá malý chrirgický zákrok (ambulantně), ale mě neurochirurg řekl, že ač mám i tuto diagnózu (karpální tunel), že po tak silném zánětu LB budu tyto příznaky mít taky, takže mi to nepomůže, což má logiku, já cítím brnění i nad zápěstím. Takže si moc od toho vyšetření neslibuj. Já mám po každé aplikaci ATB se všemi problémy (tedy i s těma rukama) min. 3 měsíce pokoj a jak se ty borelky zase pomnoží, potíže se vrátí a zhorší. Jak dlouho? A ty konce, Lenin by mohl povídat... Ahoj Marcela

Sáva (Čt, 28. 4. 2005 - 21:04)

AHOJ VŠICHNIPro Milušku-díky,díky.Pro ty co se ptají na užívání analgetik.Silné léky proti bolesti v různém množství,protože stav se jak známo mnění užívám od r. 1993 bez přerušení různé druhy. Přesto že se snažím brát jich co nejmín kvůli potížím se žaludkem,nedokážu fungovat, pokud mi třeští hlava, až nesnesitelně pálí a bolí páteř a ruce, o nohách nemluvím, už několikrát jsem pro silné bolesti při zánětu míchy a nervů v páteři způsobeném bor. nemohla dlouho chodit nebo jen s nehoráznými bolestmi. Je to pořád dokola,chvíli je líp, chvíli hůř,ted čekám, jestli mi po třetích kapačkách začne být líp, zatím je mi jako před nimi. Když mi to před lety našli, dostala jsem tablety Deoxymikoin jen 10 dní silnější dávku, ale už se to nevyléčilo a ted se to jen udržuje, aby nebylo hůř.Po minulé léčbě se mi pořád pozitivní hodnoty IGg za ten rok ještě o něco zvedly, tak jsem dostala další léčbu a uvidím. Vím že se to už nevyléčí, ale kdyby mě kruci už aspon?přestala na čas bolet hlava,to by bylo něco.Bolí mě už tolik let, že bych z toho asi měla šok, kdybych se ráno probudila a ona by nebolela a nehučelo mi v ní jak ve mlýně. Někdy je to hučení a bolestivý tlak v zátylku a nahoře tak silný,že nemůžu usnout, jindy mi třeští tak, že jsem k nepoužití, a tak se cpu tabletkama abych mohla aspon trochu fungovat a tak pořád dokola.Však to všichni znáte.Nejvíc mi pomáhá pohyb na čerstvém vzduchu, pokud ho zrovna jsem schopna,horší je, že je mi líp a někam vyrazím, cestou se mi udělá hrozně a mám problém se doplížit domů.Půjdu časem na pořádné vyšetření s rukama, nejen že mě bolí čím dál víc, ale čím dál víc mi všechno padá, nemůžu psát,sebrat nenší předměty a mívám necitlivé prsty ,bolí mě všechny klouby a zápěstí, otékají a tuhnou prsty,chytají křeče do prstů, v noci se budím bolestí a ruce jsou potřeba, žejo.Jestli mi na to něco pomůže, nevím, má s léčbou takových potíží někdo zkušenosti? TAK SE VŠICHNI OPATRUJTE A BOJUJTE AHOJ

Miluška (Čt, 28. 4. 2005 - 09:04)

Ahoj Eleno, já jsem to psala pro Delliho,protože chtěl poradit nějakého lékaře na Slovensku. Je to pravda že uvedený Lékař Dr.Íštók to zjistil mojí snaše, za to zaplatila jen 300 Sk, ale za ty homeopatika zaplatila 2000.-Sk. Spočátku se zdálo, že jí to pomáhá, ale po 2 měsících se jí to zase zhoršilo a to jsem jí napsala, aby šla s tím ke své lékařce, která jí posílala na psychiatrii- proto vyhledala tohoto lékažře. Jenom proto, že jí chtěla dokázat, že je "psychicky labilní", ale to už byla nejen z té nemoci, ale i z přístupu své obv.lékařky, nakonec jí teda krev vzala na vyšetření boreliozy, kde se opravdu potvrdila diagnoza stanovená tímto alternatívním lékařem a vlastně i to že je opravdu nemocná. Tím chci říci, že opravdu je potřeba někdy obejít svého obv.lékaře a hledat pomoc jinde! Teď už změnila i obv. lékařku, která , když jsem žila a pracovala na Slovensku byla i má lékařka - její manžel je neurológ, takže měla opravdu snahu i pochopení mne léčit a také mne posílala i na léčení do lázní. Moji snachu také poslala k odborníkovi na boreliozu a už je objednaná do nemocnice na ATB léčbu. Máš pravdu, že lékař správně určil diagnózu, ale ta homeopatiká - to jsou opravdu vyhozené peníze, tam pomůže jen ATB, ale jen kapačkami!

ELENA (St, 27. 4. 2005 - 09:04)

V ČR se to vyšetřuje též alternativní metodou např. Dr. Jonáše (metoda pomocí přístroje se jmenuje EAV - elektroakupunktura podle Volla - německý lékař), nyní jsou i jiné - podobné metody pouze se jinak nazývají EAM atp. - normální hodnoty jsou kolem 50, to co je méně nebo více svědčí o stavu vnitřních orgánů konkrétního pacienta, dokonce přikládají určité koncentráty nebo jak se to jmenuje a zjistí konkrétně co komu je, ktrému orgánu, který lék organizmu škodí atp. Mně pomocí tohoto přístroje alternativní lékařka zjistila rovněž boreliozu, ale platila jsem 3x tolik při první návštěvě, při dalších návštěvách 1,5x, než uvádíš ty. Homeopatika a informatika, které na tyto případy dává alternativní lékař platím zvlášť (na vysvětlenou: přípravky Dr. Jonáše jsou odborně nazývány informatika). Mohu Tě, ale i další spolutrpitele ujistit, že zatím nepomohlo vůbec nic, ani Pflogenzym, který pomáhá vrcholovým sportovcům. Bolesti jsou stále. Elena

Miluška (Út, 26. 4. 2005 - 17:04)

Dobrý den Sávo, prosím Vás pošlite mi svoji e-mailovou adresu, abych Vám mohla poslat to co jsem Vám slíbila a na čem sme se dohodli v nemocnici. Miluška

Miluška (Út, 26. 4. 2005 - 09:04)

Ahoj Dell, teraz som si spomenula, že v B.Bystrici je jeden lekár, ktorý zjistil boreliozu aj mojej neveste, a to pomocou nejakého prístroja. Stálo ju to len 300 Sk. Samozrejme jej nasadil aj lieky "homeopatiká" Lekárka jej to chcela vyvrátiť, ale keď jej zobrala krv, tak sa jej to potvrdilo a tiež už ide v máji na ATB do nemocnice.Ten lekár sa volá Dr. Ištók. Treba si ho nájsť v tel zozname. venuje sa alternatívnej medicíne.

Miluška (Út, 26. 4. 2005 - 08:04)

Ahoj´, ja pochádzam zo Slovenska, aj keď som už 4 roky v česku. Skús sa obrátiť v B.Bystrici na Inf. odd. na Dr. Škrovinovú. Ja som sa u nej liečila. Ono keď máš neuroboreliozu, tak sa to vyliečiť úplne nedá, ale sa to musí pravide?ne preliečovať ATB v nemocnici. Najprv treba ísť na Lumbálnu punkciu, t.j. Odber likvoru, a potom nasadia liečbu kapačkami. Ve?a úspechov. Keby sa Ti to nepodarilo na inf. odd., obráť sa na ambulanciu chronickej bolesti, tam ťa určite vyšetria a nasadia Ti účinnú leičbu. Mňa to postavilo na nohy a mala som pokoj skoro na 4 roky.

Reklama

Přidat komentář